Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü driftte 6 balata var diye biliom honda 5
    6 balatadan dolayımı acabaa
    Şimdi mondial yedek parça sitesine baktım sizin motora 5 yıldız 6 balata debriyaj takmışlar bununla standart cg125'lere göre kavrama daha iyi olur sert kalkışlarda ama motor soğukken bire takınca öne atlamasıyla hiç ama hiç ilgisi olmadığı kesin.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi mondial yedek parça sitesine baktım sizin motora 5 yıldız 6 balata debriyaj takmışlar bununla standart cg125'lere göre kavrama daha iyi olur sert kalkışlarda ama motor soğukken bire takınca öne atlamasıyla hiç ama hiç ilgisi olmadığı kesin.
    Peki niçin yapıyor sence bu öne atlamayı senin şahsi görüşün nedir ?
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki niçin yapıyor sence bu öne atlamayı senin şahsi görüşün nedir ?
    Motor soğuk yağ kalın, soğuk motorda debriyaj yağsız kalıyor yapışıyor bu kadar basit ...

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor soğuk yağ kalın, soğuk motorda debriyaj yağsız kalıyor yapışıyor bu kadar basit ...
    pek ala ince yağ kullansak misal 0/30 veya 5/40 gibi o zaman bu sorun çözülürmü sizce ?

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek ala ince yağ kullansak misal 0/30 veya 5/40 gibi o zaman bu sorun çözülürmü sizce ?
    Sorun değil bu ya, ince yağ da koyma motor ısınınca fazla ince gelir. Cg'lerin debriyajının komplesi 30 lira sadece balataları alsan 10 lira. Kafanı yormaya değecek paralar değil. Motorda kırılan dökülen bişey olmaz, çok rahatsız oluyorsan motoru azıcık ileri itelerken bire tak o tepmeyi yapmaz.

teşekkür ederim bilgilendirmelerin için.

BİLGİ GÜÇTÜR

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    uhhh bu ne yaaa ne tepmeymis arkadaş.

kanuni windy deki vites geçşlerini görseniz,okadar yumuşakki vites pedalına dokununca daha anlamadan geçiyor

okan elbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    arkadaslar motor 500km oldu bakıam goturcem yarın ancak soyle bısey var ılk once sızle paqylasmak ıstedım. oncelerı motordan daha ınce bı ses cıkarken ne bıleyım daha az gurultulu ( tam oalrak bı tabirinı bulamadım ) sımdı daha tok ve daha motorumsu bı ses gelıyo bu ıyı bı ısaretmı motor acıldı ondan mı yapıyo fıkrı olan varmı ?

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Okan kardeş bu kadar pinpirikli olmayın motorun hep aynı 0 gibi kalmasını bekleyemeyiz değil mi ? elbette değişikler olucak bunun bir zararı

olacagını sanmıyorum.Subap ayarı desem daha 500 kmlik motora subap ayarıda ne imiş
    Ne Mutlu Türküm Diyene

okan elbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    hayır sankı daha ıyı oldu sımdı sesı tam bı motor gıbı cıkyıo ılk aldıgımda daha cılız bı ses vardı

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı handsome3272 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan kardeş bu kadar pinpirikli olmayın motorun hep aynı 0 gibi kalmasını bekleyemeyiz değil mi ? elbette değişikler olucak bunun bir zararı

olacagını sanmıyorum.Subap ayarı desem daha 500 kmlik motora subap ayarıda ne imiş
    Bende 500 km ye yaklaştım. Evet seste sanki biraz kalınlaşma oldu. Bunu özellikle yokuş aşağı inerken gaza basmadığımda daha belirgin birşekilde anlıyorum. Önceden inerken birazdaha cılız bir ses çıkardı. Şimdi hakiki motor sesi çıkıyor egzozdan. Motor vitesteyken gaz vermediğinde senin dediğin olay daha iyi anlaşılıyor.

Motosikleti
    Subablar alıştıkça motor sesi toklaşır. Subablar alışmadan motoru fazla bağırtarak sürerseniz o motordan bi daha hayır gelmez.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    .
    .
    .
    ve iste bu haftanin secilmis modifiye resmi
    .
    .
    .

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    arkadaşlar merhaba bi sorunmudur değilmidir bilmiyorum ama motor 110 civarına çıktığında tekkişi yolda tutmak çok zorlaşıyor daha önce ybr 125 kullanıyordum onda böyle bişey yaşamamıştım acaba motorda değişiklik yaparak bundan kurtulabilirmiyim yada ne gibi bişey yaparsak en aza indiririz. NOT: İki kişi gayet güzel gidiyor.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yolda tutmak ne gibi zor?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kırmızı beyaz güzel olmuş hoşuma gitti.
    "Güzel motor çok beğeniyorum. bastım mı gaza gidiyor. Bu paraya alınabilecek en iyi motorlardan birisi"
    braingulp bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bi sorunmudur değilmidir bilmiyorum ama motor 110 civarına çıktığında tekkişi yolda tutmak çok zorlaşıyor daha önce ybr 125 kullanıyordum onda böyle bişey yaşamamıştım acaba motorda değişiklik yaparak bundan kurtulabilirmiyim yada ne gibi bişey yaparsak en aza indiririz. NOT: İki kişi gayet güzel gidiyor.
    bende geçenlerde meraktan bastım acep kaç yapar bu diye 120 ulaştı ve gayet güzel titreme sallama savurma hiç bişey yoktu senin dediğin sorun olmadı sorunu biraz daha açarmısın yani titrememi çok oluyor tekerlermi sağ sol yapıyor bu arada şase kazalımıydı
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçenlerde meraktan bastım acep kaç yapar bu diye 120 ulaştı ve gayet güzel titreme sallama savurma hiç bişey yoktu senin dediğin sorun olmadı sorunu biraz daha açarmısın yani titrememi çok oluyor tekerlermi sağ sol yapıyor bu arada şase kazalımıydı
    yok motor sıfır çıktı bayiden sadece hız yükselince rüzgardan çok etkileniyor sağa sola kaçıyor gibi yerden kesiliyor gibi oluyo yada bana öyle geliyo orjinal lastikleriyle kullandığım için biraz içimde kayma korkusu olduğundanda olabilir

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok motor sıfır çıktı bayiden sadece hız yükselince rüzgardan çok etkileniyor sağa sola kaçıyor gibi yerden kesiliyor gibi oluyo yada bana öyle geliyo orjinal lastikleriyle kullandığım için biraz içimde kayma korkusu olduğundanda olabilir
    lastik havaların çok basılıdır bi kontrol ettir derim ben
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)