Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar drift için pirelli dura traction öneriyorum.
    çifti 160 tl sanırım..
    10 bin km kullandım ve dişleri daha yarıya inmemişti..
    10 bin km de hiç kaymadım diyebilirim.
    4 mevsi güzel bi lastikit..
    suan cbf te mişheln kullanıyorum aldıgımda üstünde vardı ve yagmurda 2 defa kaydım.allahtan düşmedim.
    birdahaki lastigim prelli olacak.
    geçmiş olsun ümit abi dikkat et kendine. bende prelli mtv 65 diye dusunuyordum ama abi aklımı karistirdin bak şimdi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu motorla ilgileniyorum ve aklıma takılan birkaç soru var.
    300-400km lik uzun yollarda bu motorun önü açık olduğu için rüzgar çok yoracaktır. Tabiki her fabrika çıkışlı commuterde olduğu gibi. Fakat Ybr Cbf Tvs Wolf vs veya herhangi bir motorun siperliği eğik olduğu için siperliğin üzerine uzun Cbf 150 camı eklenerek rüzgar sıkıntısı çözülebiliyor. Peki bu motorda nasıl çözebiliriz bu sorunu ? Siperliğin önü çok dik olduğundan fazla abes gözükür, Şöyle Mcx inki gibi biraz daha eğik olsaydı cam kısmı. Çözüm önerileriniz nelerdir ?
    Sele rahatlığı Ybr/Cbf ye kıyasla nasıldır ?

Kısacası aklımdaki tüm sorular uzun yoldaki performansı ile ilgili. Uzun yolda kullanmak için uygun mudur, yoksa uzun yol için benzer bütçeye bunun yerine başka bir motor mu alınmalıdır, yorar mı vs.. Bu motorla uzun yol tecrübesi olanlar ve söyleyecekleri olanlar yardımcı olursa sevinirim.

İyi forumlar.
    öndeki camı kısa oldugu için rüzgardan fazla etkilenmez..
    ama rüzgar direk size geldigi için siz etkilenirsiniz ..uzun yol olarakta sunu söleyebilirim siz yorulursunuz ama drift yorulmaz..
    yazın driftle 500 km gittim edirne istanbul..
    bursaya gittim
    sakaryaya gittim hiç sorunsuz yani...
    selesi kullanıcı için gayet rahat artçı içinde bu sölenilemez.

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ümit abi dikkat et kendine. bende prelli mtv 65 diye dusunuyordum ama abi aklımı karistirdin bak şimdi...
    okan pirelli dura traction diyorum..
    en az 30 bin ömürü var bu lastigin..
    65 ler mişhelin gibi çabuk biter..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevabınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi benim aklımdaki sorun da rüzgarın direk bana gelmesi ve yorması. 80-90 km hızla 2 3 saat boyunca yol alırken o rüzgar adamı sersemletiyor resmen
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar drift için pirelli dura traction öneriyorum.
    çifti 160 tl sanırım..
    10 bin km kullandım ve dişleri daha yarıya inmemişti..
    10 bin km de hiç kaymadım diyebilirim.
    4 mevsi güzel bi lastikit..
    suan cbf te mişheln kullanıyorum aldıgımda üstünde vardı ve yagmurda 2 defa kaydım.allahtan düşmedim.
    birdahaki lastigim prelli olacak.
    scooterda 12 bin km kullandım, ybrde de 2 bini geçti. motoru yatırıyorum yatırıyorum kaymıyor, yatırmaya o kadar çalışmadığım halde yanağa 1 cm kala yol çizgisi bitiyor. buzda bile az kayıyor... nasıl iş anlamadım? mazota falan mı denk geldin acaba?

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterda 12 bin km kullandım, ybrde de 2 bini geçti. motoru yatırıyorum yatırıyorum kaymıyor, yatırmaya o kadar çalışmadığım halde yanağa 1 cm kala yol çizgisi bitiyor. buzda bile az kayıyor... nasıl iş anlamadım? mazota falan mı denk geldin acaba?
    emre biliyosun aynı scooterler vardı bizde senin tavsiyenle scotere takmıstim mishelinleri..ve çok memnundum gerçekten..
    ama suan cbf deki iki sefer bi kere ön bikerede vides degiştigimde arka tekerin kaydıgını yaşadım..
    ve şuan biraz korku va gerçekten..
    lastikler bir yıl olmuş taktıralı ama anca 1000 km falan yapılmamış bile yattıgından dolayımı böle anlamadım ..

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    arkadaşlar mondial 125 drift kaç beygir acaba.

---------- Post added at 09:08 ---------- Previous post was at 09:05 ----------

benim motorumda arka ve ön tekerlerinde PİRELLİ MT 65 LASTIK TAKILI dört mevsim nasıl çifti 150 tl

Forumdan Uzaklaştırıldı
    9.5 kw bu sayıyı 1.36 ile çarparsan hp cinsnden yani beygirini bulursun oda 12.92 ediyo sen 13 de..

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    oooon üüüçççç beygirrrrrr canavar canavar rrrrrrrr
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar ben depoyu bu ayın 5 inde doldurdum ortalama 70 tl gibi bişey tuttu 250 km yol yaptım şehir içi ve ibre kırmızıya dayandı sizce normalmi sizde nasıl oluyor bu motorun tahmininizce ne kadar daha gideri var

Uploaded with ImageShack.us
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Arkadaşlar bugün bireş dikkatimi çekti moralim bozuldu.. Benim motorun egzoz delik.. Motor daha 150 km de. Bugün motoru çalıştırdım yine hergünkü gibi. Motor çalışır vaziyette orta sehpaha üzerinde duruyor. Normalde motoru çalıştırırım 1-2 dk beklerim kaskımı felan giyer oyalanırım ondan sonra yola çıkarım. Bugün motoru çalıştırıp oyalanırken öyle yerde bir ıslaklık sezdim. Allah allah daha önceden vardır dedim daha önceden vardı heralde. Elimi şöyle bir egzosun oraya doğru gezdireyim dedim biyerden elime duman geldi. Sonra bir baktım egzozun altında ufak boncuklu tabanca mermisi büyüklüğünde yuvarlak bir delik var. Motor daha 150 km de. hiç binmedim gibi birşey. Motoru biryere sürtmem çarpmam gibi birşey sözkonusu bile olamaz zaten. Hemen aradım aldığım yeri. Böyle böyle dedim geleyim dedim servise. Saat 6 buçuk civarıydı. Servis 7 de kapatıyor avcılardan buraya yetişemezsiniz dediler. Yarın gelin isterseniz baksın burada arkadaşlar felan dediler. Bakalım hafta içi erken çıkabilirsem işten gidicem en kötü ihtimalle hafta sonu giderim. Moralim bozuldu.. Sıfır motorda bu nasıl olur ya..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben depoyu bu ayın 5 inde doldurdum ortalama 70 tl gibi bişey tuttu 250 km yol yaptım şehir içi ve ibre kırmızıya dayandı sizce normalmi sizde nasıl oluyor bu motorun tahmininizce ne kadar daha gideri var
    http://img812.imageshack.us/img812/4027/imag0125b.jpg

Bende şimdi onu soracaktım. Ben depoyu geçenlerde fulledim. Km sayacını sıfırladım. Sıfırladıktan buyane 110 km yapmışım. Depo hala full gösteriyor. Bu normal mi? Fulledim göstergemi bozuldu acaba. Aklımda soru işaretleri var? Hız olarak 50-60 km hızı, devir olarak 5000 deviri geçmiyorum.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bireş dikkatimi çekti moralim bozuldu.. Benim motorun egzoz delik.. Motor daha 150 km de. Bugün motoru çalıştırdım yine hergünkü gibi. Motor çalışır vaziyette orta sehpaha üzerinde duruyor. Normalde motoru çalıştırırım 1-2 dk beklerim kaskımı felan giyer oyalanırım ondan sonra yola çıkarım. Bugün motoru çalıştırıp oyalanırken öyle yerde bir ıslaklık sezdim. Allah allah daha önceden vardır dedim daha önceden vardı heralde. Elimi şöyle bir egzosun oraya doğru gezdireyim dedim biyerden elime duman geldi. Sonra bir baktım egzozun altında ufak boncuklu tabanca mermisi büyüklüğünde yuvarlak bir delik var. Motor daha 150 km de. hiç binmedim gibi birşey. Motoru biryere sürtmem çarpmam gibi birşey sözkonusu bile olamaz zaten. Hemen aradım aldığım yeri. Böyle böyle dedim geleyim dedim servise. Saat 6 buçuk civarıydı. Servis 7 de kapatıyor avcılardan buraya yetişemezsiniz dediler. Yarın gelin isterseniz baksın burada arkadaşlar felan dediler. Bakalım hafta içi erken çıkabilirsem işten gidicem en kötü ihtimalle hafta sonu giderim. Moralim bozuldu.. Sıfır motorda bu nasıl olur ya..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Bende şimdi onu soracaktım. Ben depoyu geçenlerde fulledim. Km sayacını sıfırladım. Sıfırladıktan buyane 110 km yapmışım. Depo hala full gösteriyor. Bu normal mi? Fulledim göstergemi bozuldu acaba. Aklımda soru işaretleri var? Hız olarak 50-60 km hızı, devir olarak 5000 deviri geçmiyorum.
    sizinki normal 150 km ye kadar ful gösteriyor asıl benimki normalmi
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ya depo gostergesi bence kronik bi sorun.samandira hepsinde farkli farkli cins cins yerlerde 20tl koyup full gosteren var hic kipirdamayan var

sizinki normal 150 km ye kadar ful gösteriyor asıl benimki normalmi
    valla bu driftte herşey normal geliyor artık

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım egzozun delik deil..o deligi bilerek bırakıyolar..
    tam susturucu ile borunun birleştigi yerde sanırım bu delik..
    egzoza su grierse o delikten suyuı tahliye etmesi için bırakılmış bi deliktir o..
    ve bütün driftlerde vardır..
    depoyu fullediyseniz ilk 100-150 km de hala ful gösterir sonradan düşmeye başlar..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım egzozun delik deil..o deligi bilerek bırakıyolar..
    tam susturucu ile borunun birleştigi yerde sanırım bu delik..
    egzoza su grierse o delikten suyuı tahliye etmesi için bırakılmış bi deliktir o..
    ve bütün driftlerde vardır..
    depoyu fullediyseniz ilk 100-150 km de hala ful gösterir sonradan düşmeye başlar..
    Aynen, o delik çoğu motorda vardır Cbf Ybr Mcx Cg lerin tümü.. ümit_150_zc nin dediği gibi içeri su girerse veya nemden motoru çalıştırınca su oluşursa egzozun paslanmasını ve çürümesini engellemek amacıyla suyun atılması için yapılmıştır.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Egzozun veya susturucunun ortalarında delik olmaz ama en uçta egzoz çıkışının 2-3 cm altında veya egzozun ucunun alt tarafında delik olabilir o normal. Motor sesi egzoz patlak gibi çıkıyosa egzoz boğaz vidalarını kontrol edin ayrıca egzoz da kaymış olabilir karda motoru devirdim görünürde bişey yoktu ama egzoz patlak gibiydi egzoz boğazı oynamış vidaları sıktım düzeldi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://img812.imageshack.us/img812/4027/imag0125b.jpg

Kırmızının ortasına kadar gider orda biter,sonra yedek depoya geçersin 35-40 km daha gidersin.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozun veya susturucunun ortalarında delik olmaz ama en uçta egzoz çıkışının 2-3 cm altında veya egzozun ucunun alt tarafında delik olabilir o normal. Motor sesi egzoz patlak gibi çıkıyosa egzoz boğaz vidalarını kontrol edin ayrıca egzoz da kaymış olabilir karda motoru devirdim görünürde bişey yoktu ama egzoz patlak gibiydi egzoz boğazı oynamış vidaları sıktım düzeldi.
    cbf ki egzoz çıkışında..
    ama driftlerinki ortada mengü 16

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ekzos patlak olsa böğürür zaten beyaaa

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Motorunu modifiye yapan varmi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)