Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün 2bin bakımını yaptırdım castrol yağ 10.40 4T DIYE bir yağ koydurdum üzerinde çabuk ısınan scoterlar için ideal falan yazıyordu ustaya sordum bunda böyle böyle yazıyor diye tek silindirli motorlara bundan koyuluyor dedi sorun yaparmi sizce.
    koydugun yag scoter yagi onlarda motor isinmasi fazla oldugu icin sicakliga daha daya.nikli oluyor.
    Bende bi ara yanlislikla ayni yagdan koydum 1200 km kadar icim sikila sikila da olsa kullandim ve hic bir zararini gormedim aksine vites gecislerim biraz daha yumusadi sanki.. Herhangi bir sakincasi yok
    olmazya hani olurda motorda bi sorun cikar o zaman yanlis yag kullanimi diye bir koseye iterler garantiden faydalanamazsin servis koymustur ama ben koymadim der cikar isin icinden. Bir dahaki yag degisimine vitesli motorlar icin olandan kullanmani tavsiye ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    aynı yağı bende kullandım diğer yağlar 1000 km de simsiyah olurken bunu 1500 km kullandım hala tam kararmamıştı ama vites geçişleri sertleşti bende. şimdi 10 40 dizel yağı koydum daha akışkan vites geçişleri felan yumuşadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, tamamen kapalı olması gerekli demişsiniz rolantiyle ilgisi yok demişsiniz ama orası gevşek ve hava alıyorsa rolantide ayar değişmez mi? İçi nasıl birşey görsek ona göre yorum yapacağım da gözükmüyor. O kapak gevşek olunca şöyle zaman bulup oturup tek tek her vidayı kontrol edesim geldi, satıcılar malı satayım gitsin hesabı. O malı satıyorsun bir kontrol edilmesi gerekli bence a dan zye, motor çalışıyor mu çalışıyor gidiyor mu gidiyor tamam...
    sökün içinde çok ahım şahım bi şey yok zaten gaz teli, helezon yay, plastik bi parça var hem helezonun hem gaz telinin bağlı olduğu. o plastik parçanın altında da küçük iğne var.

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı Chucky21023 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla arka amortisör ayarı fabrika çıkışı 70kg'a ayarlı. Eğer artçılı şekilde kullanılacaksa sizin de dediğiniz gibi hava basılarak ayar yapılabiliyor. Servise daha önce bu konuyu sorduğumda abi ihtiyacın olduğunda getir biz yapalım, yazıldığı kadar kolay değil demişti. Bu noktada sanırım sağ ve sol amortisörlere aynı hava basıncını uygulamak çok önemli aksi takdirde virajlarda sıkıntı yaşanabilir. Ayrıca sadece hava basmak değil aynı zamanda helezon ayarıda yapılması gerekiyor...
    Hmm Pek kurcamayalım o zaman oraları.

Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim drift şuan 9555kmde lastikler dışında birsorun yok. Oldukça ekonomik ve seri bir makine. 20 Tl lik benzinle 150-160km yol yapıyor.(şehiriçi şehirdışı karışık kullanımda) Aslında lastikler de idare eder ama ıslak zeminde ve virajlarda çok kayıyor. Ben lastikleri değiştirme gereği duymadım zaten ortalama 80km hız yapıyorum. Lastikler yıpranınca prelli almayı düşünüyorum. arka amortisörler pek rahat değil. Sele de uzun yolda (1 saat kullanımdan sonra) insanı rahatsız etmeye başlıyor. Motorun ençok sevdiğim yanı hiç yağ eksiltmiyor, yağ yakma problemi yok. CBF lerde yağ yakma sorunu olduğu için eğer kontrol etmezseniz makina sıkışıyor. Motoru alalı 1,5 yıldan fazla oldu hiç vidası falan dökülmedi, gevşeme bile yok vidalarında. Titreşim yok denecek kadar az. Motorun sesi tatlı, insanı rahatsız etmiyor. Zincir biraz esnek değiştirirsen iyi olur ama kaliteli zincir 200TL civarı. Ben hala orjinal zincirini kullanıyorum, birsorun yaşamadım.
    Cevapların için teşekkür ederim arkadaşım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Arkadaşlar bugün 2bin bakımını yaptırdım castrol yağ 10.40 4T DIYE bir yağ koydurdum üzerinde çabuk ısınan scoterlar için ideal falan yazıyordu ustaya sordum bunda böyle böyle yazıyor diye tek silindirli motorlara bundan koyuluyor dedi sorun yaparmi sizce.
    Benim şu an kullandığım motorum scooter ve aldığımdan beri castrol kullanıyorum eğer scooter için olanı aldıysan debriyaj kaçırabilir imkanın varsa vitesli için olanı ile değiş sağlıcakla.Servislere kulak asma...

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dışkapıdaki serviste castrol magnatec var ondan koydurmayın sakın, yibadan castrol power1 racing alıp serviste motora koydurabilirsiniz.
    Tşk, peki buji 2000 miydi 1500de birmiydi?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Tşk, peki buji 2000 miydi 1500de birmiydi?
    Bujide öyle bi zorunluluk yok istersen 5-6 bin km kullan.
    talip333 bunu beğendi.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı yağı bende kullandım diğer yağlar 1000 km de simsiyah olurken bunu 1500 km kullandım hala tam kararmamıştı ama vites geçişleri sertleşti bende. şimdi 10 40 dizel yağı koydum daha akışkan vites geçişleri felan yumuşadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

sökün içinde çok ahım şahım bi şey yok zaten gaz teli, helezon yay, plastik bi parça var hem helezonun hem gaz telinin bağlı olduğu. o plastik parçanın altında da küçük iğne var.
    O zaman buranın hava alması yada kapağın gevşek olması birşeyi değiştirmezmi?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman buranın hava alması yada kapağın gevşek olması birşeyi değiştirmezmi?
    Kapağın gevşek olması gaz telinin gevşek olması demek. Sıkınca rölantinin yükselmesinin sebebi bu
    talip333 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Pek sorun çıkarmaz diye yazmış herkes birkaç kişi hariç. Zaten kendi koyacakları yağdan 5 kat üstün oluyor en azından bu castrol
    3bin gibi kendim değiştireyim o zaman castrol racing 10.40 vitesli yağı ile tekrardan teşekkürler herkese.

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Pek sorun çıkarmaz diye yazmış herkes birkaç kişi hariç. Zaten kendi koyacakları yağdan 5 kat üstün oluyor en azından bu castrol
    3bin gibi kendim değiştireyim o zaman castrol racing 10.40 vitesli yağı ile tekrardan teşekkürler herkese.
    Ben 8000 yağ değişiminde castrol magnatec 10-40 koydum. Sanki motor daha rahat çalışıyor. Özelliklede soğuk havada. Tek negatif yanı vites geçişleri sertleşti. Ama debriyajda birsorun yaşamadım. Şuan 9700km deyim. bu yağ değişiminde castrol power1 10-40 koyacam. Yağı aldım bile.

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    arkadaşlar iyi akşamlar bizim bu motorların arka ve on lastik basınçları ne olmalı acaba en sağlıklı ?

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı marakesh45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar bizim bu motorların arka ve on lastik basınçları ne olmalı acaba en sağlıklı ?
    Bilen yok galiba Kalvuzda arka lastik 32kpa ön30kpa idi sanırım.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    35 - 30 olarak kullanıyorum ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    gecenlerde bi arkadasımız souk havalarda on tarafdan bı ses geldıgnı soylemstı turkish39 arkadasmzda aynı sey bndede oluo feln demstı bgn o ses bndede geldı merak ettm neyn nesı dıe ve buldm arkadaslar motorun kafasıyla teker arasında 2 kablo war soldakının etrafı telle kaplı bu tel 2 parca ve 2 parcanını arası bır plastık bırlestırıcıyle bırlestırılmıs 2 ucundada var bu plastık souk havada tel buzuldugu ıcın kısalıyo yanı o plastıkden cıkıyor cıkınca tabı teker hareket ednce veya hızlannca o tıtresım yapp ses yapıyor ıstersenz o telı cıkarn ıstersenız o plastıklere bır yapıstırıcıyla takın ama normal takmaya calısırsanız yıne cıkıcakdır en azından sıyah bantla yapıstırmanızı tavsıe ederm ha tel ne ıse yarıo ne amacı anladıgım kadar kabloyu korumak cunku kafayla teker arasında dogrudan deıl parcalı bır teması war tabı ses sızı cok rahatsız etmıosa dwm skıntı yaratcak bısey deıl

Motosikleti
    yok yok yok
    selamlar ben 14 yaşındayım lise bire gidiyorum bu motora hastayım 17'me geliyim hemen ehliyetimi kapıp alıcam bitane tabi allah nasip ederse önce znu ya baktım beğendim ama araştırınca gördüm çok şikayet var sonra bakınırken bunu gördüm sonrada bu uzayan yorumları gördüm hergün buraya girip yorumlara bıkıyorum 17 yaşıma kadar böle tadmin oluyom ha bide evde ninja 103 var onu filan sürerim köye gönderip burda duruyo durcağına köye güdünce orda sürerim

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drift112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ben 14 yaşındayım lise bire gidiyorum bu motora hastayım 17'me geliyim hemen ehliyetimi kapıp alıcam bitane tabi allah nasip ederse önce znu ya baktım beğendim ama araştırınca gördüm çok şikayet var sonra bakınırken bunu gördüm sonrada bu uzayan yorumları gördüm hergün buraya girip yorumlara bıkıyorum 17 yaşıma kadar böle tadmin oluyom ha bide evde ninja 103 var onu filan sürerim köye gönderip burda duruyo durcağına köye güdünce orda sürerim
    Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.Sen şimdiden yavas yavaş scooterlerle vesaire motorlarla idare et 17 yaşındada alırsın rahatca sürersin.

Motosikleti
    yok yok yok
    Alıntı Safahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.Sen şimdiden yavas yavaş scooterlerle vesaire motorlarla idare et 17 yaşındada alırsın rahatca sürersin.
    zaten babamın yani benim ninja 103 olmasa napardım bilmem
    Peugeot ninja 103
    49 cc ayaktan çalıştırma
    mavi ruhsatlı

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Yerinde olsam simdiden harcliklarinin biraziyla olabildigince kalitelisinden koruma ekipmanlarini tamamlamaya calisirdim
    103 le de en azindan kask takarak tecrube edinmeye calisirdim
    ne olursa olsun korumasiz cikma

arkadaslar olursa motorumu satiyorum maksat yeni sezona cikarabilirsem 250cc ile girmek
    pazarligi sali ya biraktik bi aksilik olmazsa is yuzunden kimildayamiyorum cunku
    bi arkadasima satiyorum 1000+700+700+600 lira taksitle tabi kaskimi diz ortumu ve balaklavamida verecegim yaninda
    sizce ii mi ediyorum

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerinde olsam simdiden harcliklarinin biraziyla olabildigince kalitelisinden koruma ekipmanlarini tamamlamaya calisirdim
    103 le de en azindan kask takarak tecrube edinmeye calisirdim
    ne olursa olsun korumasiz cikma

arkadaslar olursa motorumu satiyorum maksat yeni sezona cikarabilirsem 250cc ile girmek
    pazarligi sali ya biraktik bi aksilik olmazsa is yuzunden kimildayamiyorum cunku
    bi arkadasima satiyorum 1000+700+700+600 lira taksitle tabi kaskimi diz ortumu ve balaklavamida verecegim yaninda
    sizce ii mi ediyorum
    Merhaba.Güzel bir fiyata satıyorsun motorunu ama fikrimi sorarsan taksit işine hiç girme.Peşin ver 500 lira aşşağısına ver kafan rahat olsun.Para bi yana satış bir yana olmasını tavsiye ederim.Ne kadar yakın arkadaş olursa olsun kaza bela anında açıklama yapamazsın.Parayı ödeyemezse arkadaşın diye bişeyde diyemezsin.Hiç girişme bu işe.

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    turkısh39 nickli arkadaşım özelden mesaj atmıştım ama galiba gelmedi bu senin motordaki motosiklet net. stickerlarına nasıl ulaşablirim senin motora çok yakışmış bence birde atbi aynı siteden arkadaşların biribirlerini tanımaları ve sitenin reklamı açısından güzel olur bu stickerları nerden tedarik edebilirim acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)