Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar michelin on arka set nekadara magl oluo ve alabılcegım bi site onerebılırmısınız bunu buldum ama on lastıgı bulamadım..

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/m...-yeni-62807841
    http://www.motosuperstore.net/9090-1...y,PR-1048.html

Ben buradan aldım.6 taksit ve kargo bedava.Ön ve arkanın ölçüleri aynı zaten.Bikaç sayfa öncede resimlerini yayınladım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Arkadaşkar motor daha 120 kmde benim..Yani rodaj süresinde daha bu motorla yokuş olan yere gitsem ne olur motora zarar verirmi yaklaşık 12 km yokuş yukarı yol bilgisi olan tecrubeli arkadaşlara duyurulur

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben buradan aldım.6 taksit ve kargo bedava.Ön ve arkanın ölçüleri aynı zaten.Bikaç sayfa öncede resimlerini yayınladım.
    Ön ve arka lastiğin ölçüleri aynı değil, siz arka lastik aşınınca ön lastikle değiştirebilmek için iki lastiği aynı ölçüde almıştınız.

Merhaba arkadaşlar ben de MH Drift kullanıcısıyım, bir sorum olacaktı;

Motorun fabrika çıkışı lastikleri bana mı öyle geldi bilmiyorum ama çok kötü, yoldaki bütün detayları hissediyorum sanki buzda kayıyor gibi oluyorum bazen.

Lastikleri değiştirmek istiyorum acaba şu aşağıdaki ürünler benim motora uyar mı? Bir de bu lastiklerde yük/hız indeksi diye bir şey var o ne ifade ediyor?

http://www.motosuperstore.net/275-18...y,PR-1046.html

Bir de tekerlekleri daha kalın taktırabilir miyim? Fabrika çıkışı tekerlekler sanki çok ince kalıyor motorda, daha kalınları takılabilir mi, takılabilirse modelleri nelerdir?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    arkaya 100/90-18 olabilir ama ön 90/90-18 olmak zorunda... michelin iyidir...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön ve arka lastiğin ölçüleri aynı değil, siz arka lastik aşınınca ön lastikle değiştirebilmek için iki lastiği aynı ölçüde almıştınız.
    Doğrudur.Bi sebebide oydu.Ek olarak Lastikçiler 3.00-18 90/90-18 aynı ölçü dediler.Feyizoğlu,Anes,motosüperstore.Millet ön için 2.75-18 alıyordu hep.Madem aynı,Bende gerek görmedim.Sonuçta aşınınca değişikliğe gidebilme şansım oluyor.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    3.00-18 sadece IRC marka lastikte var diğer markalarda yok ve lastikçiler 90/90-18 ile 3.00-18 aynı diyolar. birde 2.75-18 ön lastik çok ince görünüyo ki yol tutuşu nasıl onu hiç bilmiyorum...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Arkadaşlar. Bu drift için depo kılıfı var orjinal ebatlarda ama netten araştırdım 45-55 TL arası fiyatları. Alan varsa fiyatını ve nerden aldığını yazabilir mi? Ayrıca dizlik de lazım araştırdın nette 35TL den başlıyor alan varsa hangi marka ve kaç TL ye nerden aldığını yazabilir mi?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Bu drift için depo kılıfı var orjinal ebatlarda ama netten araştırdım 45-55 TL arası fiyatları. Alan varsa fiyatını ve nerden aldığını yazabilir mi? Ayrıca dizlik de lazım araştırdın nette 35TL den başlıyor alan varsa hangi marka ve kaç TL ye nerden aldığını yazabilir mi?
    ben almıştım depo kılıfını gültepe hasmotordan.30 liraya.
    ama şuan takmıyorun çıkarrtım geçen gün..
    malum yagmurlar başladı su tutuuyo içinde paslanma yapmasın diye..

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Arkadaşlar bana cevap verirmi birisi 130 kmde motorla yokuş yukarı 12 km gitmek zarar verirmi zorlamadan motoru ağır ağır acil cevap bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana cevap verirmi birisi 130 kmde motorla yokuş yukarı 12 km gitmek zarar verirmi zorlamadan motoru ağır ağır acil cevap bekliyorum
    40-50 gidersen bişey olmaz. Motoru da düşük devirde kastırma 6-7 bin devir arası hafif gazla çık yokuşu.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Öncelikle merhabalar kısmet oldu 2. el bir drift aldım kullanan arkadaslara ufak bir sorum olucak yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
    forum sitelerinden arastırdım km'de 13-15 kurus yakıyor demişsiniz, benim motorsikletim ise 17,6 kurus yakmaktadır. bunun için ne yapabilirim?
    (lastik almak isteyen arkadaslara Pirelli duraction tavsiye ederim 160 tl ön 2.75 18 - arka 90 x 90 18 dir. 160 tl fiyatı vardır ve inanın farkını göreceksiniz,kendi tekeri ile bir kere düşmenin ardından karar verdim ve suan ıslak yolda dahi en ufak kayma yok)
    Hayat bayat değil umudum var, kayıplarım çok olsada şükürler olsun Allah'a, zamanım var daha..

marakesh45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift 2012
    arkadaşlar bu gün nazara geldim aceleyle evden çıkarken anahtarı direksiyon kilidinin üzerine unuttum tabi bu ihmalde bana yarım anahtara patladı yarısıda kilidin içinde kaldı zor uğraşlardan sonra içindeki yarısını çıkardım çıkarmazsam en ufak sarsıntıda kilit devreye girebilir gibi geldi öyle oluncada seyir halindeyken asvaltla akraba olma durumum ortaya çıkacaktı şimdi yarın bi anahtar yaptırmam gerekecek ama en kalitelisi nasıldır bilmiyorum artık

Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım. IRC kullanan arkadaşlar kötünün iyisi diyorlar ve ve dişli bir lastik olduğu için dag bayır asfalt hepsinde güzel uyum sağlıyor diyorlardi. Çiftini ne kadara aldın lastikleri bende kış geçsin sonra alırım diyordum ama işten çıkarıldım ve tazminat yatacak haftaya belki değiştiririm hesaplarımi yaptıktan sonra.
    Çok sağol kardeşim.sadece arka lastiğe 100tl verdim söküm takım dahil..Sebebi michlen 130 tl idi ve usta bana abi buda dişsiz olduğu için kayar kaymayan lastik olmaz ıslak zeminde dedi.Diğer ürünlerin fiyatları da pahalı geldiği için bir de değiştirme garantisi verdiği için bunu seçtim.Ben bulamadım ama bu lastiğin karda uludağa çıkış videosu varmış.Bulabilirsen belki fikir verir..tekerin herdaim düz bassın..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı mehmet sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol kardeşim.sadece arka lastiğe 100tl verdim söküm takım dahil..Sebebi michlen 130 tl idi ve usta bana abi buda dişsiz olduğu için kayar kaymayan lastik olmaz ıslak zeminde dedi.Diğer ürünlerin fiyatları da pahalı geldiği için bir de değiştirme garantisi verdiği için bunu seçtim.Ben bulamadım ama bu lastiğin karda uludağa çıkış videosu varmış.Bulabilirsen belki fikir verir..tekerin herdaim düz bassın..
    Michelin dişsiz olduğundan kayar öyle mi?

2 motorum oldu. Mondial 150 zc ve ybr. ikisinde de michelin pilot sport vardı. Bırak ybryi, 150 zc ile virajdan önce frene bastigimi hatırlamıyorum. Gazi bırakmak yeterli oluyordu. Sağanak yağmur altında bile.

O arkadaşa selamlarimi ilet.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2 motorum oldu. Mondial 150 zc ve ybr. ikisinde de michelin pilot sport vardı. Bırak ybryi, 150 zc ile virajdan önce frene bastigimi hatırlamıyorum. Gazi bırakmak yeterli oluyordu. Sağanak yağmur altında bile.

Sağnak yağmurda bolca dişli hiç bi lastik kaymıyor ama çamurlu asfaltta çok da güzel kayar o dişsiz michelin.
    35MotoTunıng bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/m...-yeni-62807901
    Bu da ön lastik işte, 3.00-18 bulamazsın michelin. çok da gerek yok 2.75 de olur.
    ya on yazmıslarda altını okusana aynısı arka lastık 2.75 feln deıl yalan o..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

suruste herhangı bı sorun hıssettin mi bı sorun feln ne farkı warmıs on arka onuda tam cozemedm ya..

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar;Ben 46 yaşında ve sadece 1 senelik motorsiklet kullanıcısıyım.Bu motoru da bu site+bu forumda tecrübelerini aktaran arkadaşları 3.5 ay okuyup takip etmek sureti ile aldım.Hiçbir konuda herhangi bir iddiaya sahib olmamakla birlikte,sadece ve sadece bana yardımı olan paylaşımcı arkadaşların olduğu örnek üzere yaşadığım tecrübeyi üstüne birşey koymaksızın tüm forum üyesi arkadaşlarla paylaşmaya çalışmaktan başka bir çabam söz konusu değildir.Tüm site dostlarına kazasız belasız sürüşler diliyorum..

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    40-50 gidersen bişey olmaz. Motoru da düşük devirde kastırma 6-7 bin devir arası hafif gazla çık yokuşu.
    Sonunda biri beni taktı forumda :D Sağol kardeşim :D Arkadaşlarla biyere gidicez gidemiyorum yokuş bişey olur diye :D Dediğin gibi gideyim artık :D

Motosikleti
    Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda biri beni taktı forumda :D Sağol kardeşim :D Arkadaşlarla biyere gidicez gidemiyorum yokuş bişey olur diye :D Dediğin gibi gideyim artık :D
    Ancak arkadaşlarla gideceğiz derken arkana yolcu da alacaksan o zarar verir işte yeni motora.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)