Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı BRS_CHOPPER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba.
    kısmetse bende bir başlangıç motoru almayı düşünüyorum
    forumu baştan sona okudum ve ilgi çekici hoş bir motor oldugunu farkettim
    bu motoru kullanan arkadaşlara 1 sorum olacak
    benim boy 1,85 kilo 79 sizce motor ufak kalırmı?
    her gün ortalama 30 km gidip gelmeye uygun bir motormudur?
    Her gün 30 km gidip gelmek nedir her gün 300km gider banamısın demez bu motor Motor küçük falan kalmaz altınızda, motor da sizde gayet ortalama boyutlardasınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    öncelikle herkese merhaba.
    kısmetse bende bir başlangıç motoru almayı düşünüyorum
    forumu baştan sona okudum ve ilgi çekici hoş bir motor oldugunu farkettim
    bu motoru kullanan arkadaşlara 1 sorum olacak
    benim boy 1,85 kilo 79 sizce motor ufak kalırmı?
    her gün ortalama 30 km gidip gelmeye uygun bir motormudur?
    Benim altımda ufak kaldı ama genede drift aldım çünkü çok güzel motor..Mcxler hiç rahat gelmedi ufak kalsada bişi değişmiyo motor motordur :D Al bi tane drift bak keyfine ama ufak tefek arızaların olur gayette kolay çözümleri var

BRS_CHOPPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer - 16 V 8148
    ufak arızalar zaten bu işin tuzu biberi
    fakat benim takıldıgım nokta ebatlar
    arkadaşta cup var onu denedim çok ufak geldi
    bugün açık bir bayi bulabilirsem gidip görmek niyetindeyim.
    cevaplar için herkeşe teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Senin ebatlar normal sıkıntı olmaz sende Şimdiden hayırlı olsun bende alalı 8 gün oldu daha gayet güzel motor rodajda olduğu için hız denemedim ama hızlı motordur tatmin eder.

Motosikleti
    90-100 ortalaması benim için yeterli
    derdim hız değil zaten işe gidip geilrken 2 vesait değiştirme olayından kurtulmak. ve haftasonları yakıncevreye keyfi geziler yapabilmek için istiyorum motoru.

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    O zaman pek sıkıntı olmaz düz yolda 110 çok çok rahat görüyo biz iki kişi 130 u geçtik sonrası yemedi :D tabi arkadaşın motoruyla kendi motorumla basmıyorum :D Onun dışında bilgisi olan arkadaşlar ne marka hangi yağı önerirsiniz..Bana Castrol tam sentetik yağ önerdiler nasıldır bu yağ ? Motora iyi gelirmi ? Yada daha başka yağ öneri olan varmı pek ucuz değil çünkü yağ

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bilindik marka yag olsun yeter.ben ipon kullanmayi dusunuyorum motorlar icin uretilmis yag.repsolde olabilir ama nerden bulanacgni bilmiyorum

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    daha 70 km de daha çok var ama gene sorayım dedim :D

Motosikleti
    az önce bursada bir mondial bayisi ile görüştüm ellerinde TOURING 125 MH Drift olmadığını ama TOURING 150 MCX Roadracer modelini önerebileceğini söyledi.

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltugun altindaki anahtari cevir depobtarafindan cek.acmasi kolayda takmasi zor nasil yapamadin anlamadim oda sus herhalde
    Verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar da değil o 130-140 yapanların hepsi ciddi yokuş aşağı yapıyo o sürati emin olabilirsin. Düz yolda 100 km hız bence normal.
    bencede ustaya gotur kardesm ben 1.5 ay once aldm ve bnda ogrendm hafıf yokus yukarı 110 rahat yapıo daha da basmıom kendıme guvenmedmden..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

yagmurda yokus yukarı 100 yaptm 2 kısı kız arkadasmla aydın ızmır yolunda dolu bıle yagdı pek sıkıntı cekmedm tabı ılk yagmurda kulanısımdı dkat ettm ama bı ara 90 dım fark ettmde dustum hızı 80den asaga gelmedm

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

son hızımde 112 feln 7 8 bın devır arasında.. redlıne daha gelmemstı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

az önce bursada bir mondial bayisi ile görüştüm ellerinde TOURING 125 MH Drift olmadığını ama TOURING 150 MCX Roadracer modelini önerebileceğini söyledi.
    kardesım ben de bu motorda ogrendım sıkıntı cekmedm goruntu acısından nası durur tam bılmıorm ama cok kotu durmaz ama daha buyuk road sana daha ii gider.. cok azda olsa fark war ama drıftn seklıne benzesede drıft deıl koltugu kıvrımları daha duz.. motor dedıgın kıvrmlı olcak

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Kardeşim drift yok ne demek söle getirsenler bu ne böyle :D Olur mu hiç arayın ben drift istiyorum sipariş verin de en geç 1 haftada getiriyo izmir/ödemişte yaşıyorum en geç 1 hafta.

Motosikleti
    Drift fiyatına verirseniz onu alırım de yoksa sipariş etsinler bir drift.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Motorunuzun cg serisine uyumlu olduğunu biliyor musunuz?

Mr150 gördüm; 235 cc yapmış. Arka teker 140lik...
    kardesm buna bakınıorm sabahdan berı nette arka tekerı max nkdrlık yapabılıyoruz hc bı fıkrın var mı 125 mh nin ? banada ınce gelıo..

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Banada ince geldigi icin arastirmistim onceden.takilabilcek en kalin lastik 100-90-18 ama bu ebatta lastik takildimi o kalkislardaki seriliginde azalma olabilirmis.90-90-18orjinal ebatinda kaliteli lastik kullanildimi o inceligi hissedilmez bence

Motosikleti
    Bence hiç gerek yok 125'lik motorda arka lastiğin 3.00-18 olması bile çok yeterli oluyo ki siz 90/90-18 diyorsunuz. Ben 3.00-18 arka lastikle hem de orjinal lastikle motoru 25 dereceye kadar yatırıyorum 70-80km hızla. Acemi olana 130'luk arka lastik olsa bence boş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Bakınız acemi sürücünün virajdaki hali

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Michelin lastik alın rahat edin.Islak ve kuru yolda çok rahat ve daha güvenli,tavsiye ederim.Lastiği kalınlaştırıp görsellik arayacağınıza kaliteli ve kaymayan lastik takmanızı öneririm.Biraz pahalı ama üzerindeki mevcut lastikler çok berbat.Yola tutunma kalınlıkla alakalı değildir.Lastiğin hamurunla alakalıdır.
    Bu motosiklette de herşeyden önce yapacağınız lastikleri değiştirmektir.Sonra motosikletinizi iyi tanıyıp,en son görsellik olayına girmelisiniz.Forumda motosiklette bulunan jiklenin,jiklenin ne işe yaradığının,km telinin nerede olduğunu vs. bilmeyen arkadaşlar var.Tek sordukları ne zaman 130 yapıcaz yada modifiye.Arkadaşlar motosiklet modifiye ile gitmiyor.Önce motosikletinizi tanıyın.Ne nerede ne işe yarar kaç binde hangi bakımlar olur vs. önce bunları öğrenin.
    Taktırdığım lastiklerin resimleri daha önceki sayfalarda mevcut.Yinede yeni arkadaşlar için bitane yükleyim.Ön ve arkayı aynı ölçülerde aldım.Metzeler düşünüyodum fakat taksit yapmadıkları için alamadım.Bundan sonraki lastiklerimi inşallah metzeler alırım.
    [IMG][/IMG]

neden metzeler ?

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin lastik alın rahat edin.Islak ve kuru yolda çok rahat ve daha güvenli,tavsiye ederim.Lastiği kalınlaştırıp görsellik arayacağınıza kaliteli ve kaymayan lastik takmanızı öneririm.Biraz pahalı ama üzerindeki mevcut lastikler çok berbat.Yola tutunma kalınlıkla alakalı değildir.Lastiğin hamurunla alakalıdır.
    Bu motosiklette de herşeyden önce yapacağınız lastikleri değiştirmektir.Sonra motosikletinizi iyi tanıyıp,en son görsellik olayına girmelisiniz.Forumda motosiklette bulunan jiklenin,jiklenin ne işe yaradığının,km telinin nerede olduğunu vs. bilmeyen arkadaşlar var.Tek sordukları ne zaman 130 yapıcaz yada modifiye.Arkadaşlar motosiklet modifiye ile gitmiyor.Önce motosikletinizi tanıyın.Ne nerede ne işe yarar kaç binde hangi bakımlar olur vs. önce bunları öğrenin.
    Taktırdığım lastiklerin resimleri daha önceki sayfalarda mevcut.Yinede yeni arkadaşlar için bitane yükleyim.Ön ve arkayı aynı ölçülerde aldım.Metzeler düşünüyodum fakat taksit yapmadıkları için alamadım.Bundan sonraki lastiklerimi inşallah metzeler alırım.
    http://<a href="http://www.yukle.tc"...68.jpg</a></a>
    michelin de kötü bir lastik değil idare edeceğini düşünüyorum.
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://www.yukle.tc"...68.jpg</a></a>
    Düşüncelerine tamamen katılıyorum. Arkadaşların çoğunun aklı fikri hız yapmakta. Önce motorunuzu güvenli hale getirin. Sonra 120 yapıyor 130 yapıyor muhabbetleri boş muhabbet bu motorlarla güvenli olarak en fazla yapacağınız 90-95 km/s hızdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)