Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı aligül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz yolda 100 mü ? Düz yolda ibreyi bozan driftler var :D :D Bi ustaya göster bence sen onu
    O kadar da değil o 130-140 yapanların hepsi ciddi yokuş aşağı yapıyo o sürati emin olabilirsin. Düz yolda 100 km hız bence normal.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

normalmi değilmi hala anlayamadım )

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Abi bence değil biz iki kişi 125 gördük yol eğimli falan değildi motorda sıfır oynama anahtar izi yok motorda..140 görenler arkadaşın dediği gibi yokuş aşağı olabilir ama sonuçta gören var 140 :D

arkadaslar pantolon mont kask eldiven tavsiyelerinizi bekliyorum..ne cok ucuz ne cok pahalı olsun..mondial dift

Motosikleti
    MH 125 Drift
    İlk aldığımda bende çok fazla şey bekliyordum driftten ama motor 2-3 binden sonra rayına oturuyor biraz sabret 2500 de iken Rampa aşşa ibreyi devirdim 140 a dayandı biraz gitti öyle sonra benzin yetişmedi motor istop etti.Düz yolda 100-110 arası çok rahat gidebilirsin.
    Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.
    Amaç;
    Dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

ERCİYESERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    DÜZ YOLDA 110 U GEÇMİYOR NORMAL, YAKIT OLARAK 100 KM DE 15 TL FELAN YAKIYOR NORMALMİ Kİ? BİRDE BU UZUN KISA FAR VARYA SİNİR EDİYOR İNSANI UZUN OLSA ÇOK İLERİ KISA OLSA MOTORUN ÖNÜ ORTASI OLSAYMIŞ.

3-4 ölçümde 100 kmde 2.75 litre yaktım. bu aralar 100 kmde 3 ila 3.2 litre arasında yakıyorum

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ben şu ana kadar en fazla 130 yaptim. Düz yolda ise 110a rahat cikiyor ama orada tikaniyor. Acikcasi cok da rekor kirmaya calismiyorum.

Kask olarak en uygun kask nitro aikido. Hem uygun fiyatli hem de sharp carpisma testinden 5yildizli. Mont ve pantolon icin su anda anes motorda kampanya var. Mont pantolon eldiven balaklava 399tl. Benim amcaoglu aldi cok ama cok memnun. (Mont zaten ixs marka cok iyidir isvicre mali)

Yakis konusuna gelirsek, yazin 60tl ile 500km yapiyordum bu ara havalar soguyunca 400-450ye dustu.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı ERCİYESERDEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, Bu driftler için elimizi yüzümüzü koruyoruzda, dizimizi bacaklarımızı nasıl koruyacağız::: dün bi yağmur yağdı belden aşağım su gibi oldu diz için ve bu koruma demirine karton felan bağlayan kuryecileri gördüm öyle bişi mi yapmak gerek illa ki nasıl bi çözüm lazım yapan varsa yardımcı olsanız
    cozumu bende malzemeler hazir sadece kesip monta etmek gerekiyor ama vakit bulamiyorum

Motosikleti
    Ben diz örtüsü aldım bugün, koruma demirine resim çantasını parçalayıp plastik kelepçelerle tutturmak da iyi ama yağmur yağıyosa yine ıslanırsınız. O anca ayakkabıları vıcık vıcık ıslanmaktan korur.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı ERCİYESERDEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DÜZ YOLDA 110 U GEÇMİYOR NORMAL, YAKIT OLARAK 100 KM DE 15 TL FELAN YAKIYOR NORMALMİ Kİ? BİRDE BU UZUN KISA FAR VARYA SİNİR EDİYOR İNSANI UZUN OLSA ÇOK İLERİ KISA OLSA MOTORUN ÖNÜ ORTASI OLSAYMIŞ.
    benim ki yere inmedi hiç hep gözü havalarda araçlar uzunlari yaktım sanıyor kısalarda bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Bende su geçirmez çizme aldım. Dizlerin altina kadar sıçrıyor zaten oda akıp gidiyor. Pantolonu içine sokuyorum çizmelerin
    demirkask bunu beğendi.

ERCİYESERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift

BURDURLU, VE GEBZELİ ARKADAŞLARIM :)

BU RESİM ÇANTASI OLAYI FENA DEĞİL ASLINDA AMA KORUYORMU Kİ? BİDE ÇÖZÜMÜNÜ BULDUM DİYEN DOSTUM KESKE ONLARI BI MONTAJLASANDA KIŞ GELMEDEN FOTOĞRAFLARI PAYLAŞSANIZ MALUM ÖNÜMÜZ KIŞ, ROMATİZMA YÜZ FELÇİ ELLERDE ÇATLAMA... KORUMAK LAZIM YANİ KENDİMİZİ FARLARA ÇÖZÜM YOK VALLA YA ÖNÜNE BAKACAN GİDERKEN YADA 20 30 METRE İLERİYE BAKARAK GİDİCEN ORTASI YOK :D

Motosikleti
    MH 125 Drift
    Arkadaşlar farlara ben şöyle bi çözüm buldum öncelikle daha çok ışık saçan xeon ışık taktım daha fazla görüş açısı kazandım ardından ampul ü değiştirirken fark ettiğim farın yüksekliğini ve alçaklığını ayarlayan bi vida var oradan biraz ayar yaptım şimdi gayet iyi.Vida direksiyon kilidinin tam tersi yerde oradaki kabloları sağa sola ayırın vidayı göreceksiniz.
    Bulamayan arkadaşlara video ile yardımcı olabilirim.
    Oyuna bir kap dolusu şans ve boş kapta deneyimle başlarsın.
    Amaç;
    Dolu kaptaki şans bitene kadar,boş kaptaki deneyimi doldurmaktır.

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Malun kis yaklasiyor ve yagmurlar basladi. Bu nedenle nacizane bilgim dahilinde olan birsey aktarayim dedim. Forumdan bir kac kardesimiz yan ayak müşiri sebebiyle yolda kalinca onlem alinmasi gereken bir noktayi da sizlerle paylasmak istiyorum. Atesleme bujisinin uzerine mondial nikelaj bir kapak takmis. Ogrendigim kadariyla bu kapak da (metal olmasindan dolayi) cok yagmur yediginde veya gevsek kalip suyla temas ettiginde kisa devre yaptirip motorun calismamasina sebep olabiliyormus. İlk bakima gittigimde usta bana sormadan kerpetenle o kapagi sokup atti. Tabi kapagi hasat olmus sekilde yerde gorunce celallenmistim o da bana yukaridaki aciklamayi yapmisti. Yan sehpayi kolay cozuyormussun ama yagmur yagarken bujiyi kurutmak heralde cin iskencesi olurdu. Neyse, bilgi dogrudur yanlistir bilemiyorum, sadece sizinle paylasmak istedim...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Arkadaşlar Motorunuzun cg serisine uyumlu olduğunu biliyor musunuz?

Mr150 gördüm; 235 cc yapmış. Arka teker 140lik...

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Merak etme emre kardesim su iki gun nobetciyim o yuzden ugrasamiyorum nasipse pazartesi montajliyacagim eger dusundugum gibi olursa ayaklar %90 sudan korunacak dizlere de bi diz ortusu ustumuzede yagmurluk.
    Diz ortusunu siparis etmistim iki gun once elime ulasti(29 u aksami siparis ettim 1*inde elimde idi) denedigim kadariyla oldukca faydasi var ama ayaklara %30 oraninda fayda etti
    montajlama isleminden sonra %90*a cikacak insallah

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkadaşlar benim iki tane sorum olacak. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. 1. Motorun koltuğu nasıl açılıyor. 2. motorun solunda koltuğun yanındaki anahtarla açılıp kapanan bir mekanizma var. O mekanizma ne işe yarıyor. Lütfen ilginizi bekliyorum.

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Koltugun altindaki anahtari cevir depobtarafindan cek.acmasi kolayda takmasi zor nasil yapamadin anlamadim oda sus herhalde

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme emre kardesim su iki gun nobetciyim o yuzden ugrasamiyorum nasipse pazartesi montajliyacagim eger dusundugum gibi olursa ayaklar %90 sudan korunacak dizlere de bi diz ortusu ustumuzede yagmurluk.
    Diz ortusunu siparis etmistim iki gun once elime ulasti(29 u aksami siparis ettim 1*inde elimde idi) denedigim kadariyla oldukca faydasi var ama ayaklara %30 oraninda fayda etti
    montajlama isleminden sonra %90*a cikacak insallah
    Bu diz örtüsünden ben de aldım ama demin motora takmaya çalıştım pek kullanışlı bişey gibi gelmedi yani ayağımı yerden her kaldırdığımda örtüyü düzeltmem gerekecek hem ayağıma dolanır düşürür gibi. Kuryeler bunu nasıl kullanıyor acaba ?

BRS_CHOPPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer - 16 V 8148
    öncelikle herkese merhaba.
    kısmetse bende bir başlangıç motoru almayı düşünüyorum
    forumu baştan sona okudum ve ilgi çekici hoş bir motor oldugunu farkettim
    bu motoru kullanan arkadaşlara 1 sorum olacak
    benim boy 1,85 kilo 79 sizce motor ufak kalırmı?
    her gün ortalama 30 km gidip gelmeye uygun bir motormudur?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)