Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2-3 gündür viteslerde sorun var gibi boşa alıyorum N ışığı yanıyor bazen ama stop ediyor ya da 1 le kalktım 2 ye atıyorum geçmiyor arada boşta kalıyor mesela bugün 1 le kalktım 2 ye attım boşa attı kendi kendine ?
    serviste çözülebilecek bi sorun gibi gözüküyo...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste çözülebilecek bi sorun gibi gözüküyo...
    Servistede ne sorarsak normal diyolar aga
    Tekerlek dönmüyo desek yeni ya motor normal o döner zamanla diyecek adam.İş başa düşüyo kendin çözüyon gene
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekerlek dönmüyo desek yeni ya motor normal o döner zamanla diyecek adam.İş başa düşüyo kendin çözüyon gene
    Motor normal, anormallik sende derler

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda ki maharet düzgün servis düzgün usta bulmakta...

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Cuma günü trafik işlemleri bitiyor inşallah. Arkadaşlar.
    Aksilik şu ki dün ehliyet için kursa gittim evrakları aldım. Kurs dosyayı toparladı ve hep yaptıkları gibi "dosya masrafı 20 tl alacağız son olarak" dedi bayan. Bende "şu an üzerimde o kadar yok emniyet için kalan param var ancak" dedim. "sonra bırakırım onu da şimdi bekletmeyin beni" dedim. Dosyayı almadan ayrılmayacagimi anladılar herhalde "randevuda geçecek zaten" diye mırıldandim "tamam buyrun" dedi bayan. Aldım çıktım dosyayı.
    Çıkarken saydıriyorum "sizi gidi kan emiciler daha çok beklersiniz keriz bellediniz herkesi" diye diye emniyete geçtim . Randevu yok emniyete de ufak masum bir yalan söylemek lazım . Memur öğleden önce vardığım için sordu "randevun varmı isim nedir diye" Bende "var olması lazım yalnız 11 gibiydi yarım saat geçti sanırım kurs çok oyaladi beni dosyayı hazırlarken" dedim. B ehliyet var ama parmak izi zamanında yoktu. Memur bey "öğleden sonra gel halledelim dedi" ağzım kulaklarımda çıktım.
    Ben bu kadar niye uzattım di sözü. Parmak izi falan alındı evraklar tamamlandı ehliyet üzerine imzayida attım. Yalnız bana "CUMA 3DEN SONRA GEL AL DEDILER" şimdi ne yapmak lazım. Ilk motorumu alayım yoksa ehliyeti mi. Ehliyet kadıköyde motor bağcılarda bende gebzedeyim

Not: renk olsun diye paylaşmak istedim. Başınızı ağrıttiysam affola.

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma günü trafik işlemleri bitiyor inşallah. Arkadaşlar.
    Aksilik şu ki dün ehliyet için kursa gittim evrakları aldım. Kurs dosyayı toparladı ve hep yaptıkları gibi "dosya masrafı 20 tl alacağız son olarak" dedi bayan. Bende "şu an üzerimde o kadar yok emniyet için kalan param var ancak" dedim. "sonra bırakırım onu da şimdi bekletmeyin beni" dedim. Dosyayı almadan ayrılmayacagimi anladılar herhalde "randevuda geçecek zaten" diye mırıldandim "tamam buyrun" dedi bayan. Aldım çıktım dosyayı.
    Çıkarken saydıriyorum "sizi gidi kan emiciler daha çok beklersiniz keriz bellediniz herkesi" diye diye emniyete geçtim . Randevu yok emniyete de ufak masum bir yalan söylemek lazım . Memur öğleden önce vardığım için sordu "randevun varmı isim nedir diye" Bende "var olması lazım yalnız 11 gibiydi yarım saat geçti sanırım kurs çok oyaladi beni dosyayı hazırlarken" dedim. B ehliyet var ama parmak izi zamanında yoktu. Memur bey "öğleden sonra gel halledelim dedi" ağzım kulaklarımda çıktım.
    Ben bu kadar niye uzattım di sözü. Parmak izi falan alındı evraklar tamamlandı ehliyet üzerine imzayida attım. Yalnız bana "CUMA 3DEN SONRA GEL AL DEDILER" şimdi ne yapmak lazım. Ilk motorumu alayım yoksa ehliyeti mi. Ehliyet kadıköyde motor bağcılarda bende gebzedeyim

Not: renk olsun diye paylaşmak istedim. Başınızı ağrıttiysam affola.
    günümüz rengarenk oldu sayende
    şaka bi yana eğer emniyette dosya ..... neyse burdan yazmiyim....
    cuma günü git motoru al sonra kadıköye ehliyeti almaya geç sonra gebzeye evine dönersin
    bi sıkıntı çıkmaz ama kgs falan yoksa direk sirkeciye git ordan feribota bin...

Motosikleti
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günümüz rengarenk oldu sayende
    şaka bi yana eğer emniyette dosya ..... neyse burdan yazmiyim....
    cuma günü git motoru al sonra kadıköye ehliyeti almaya geç sonra gebzeye evine dönersin
    bi sıkıntı çıkmaz ama kgs falan yoksa direk sirkeciye git ordan feribota bin...
    Ehliyeti alıp sonra motoru alsak ümit abide müsait olursa onun servise geçsem koruma demirini halletsem sonra otobüslerin yolcu aldığı biryerden.
    Otobüse atlasam hem rodajda çok uzun mesafe dediğiniz gibi kullanmamış olurum gebzede inerim. Eve geçerim diye de düşünmüyor değilim.
    Motorla tabi şehirler arası otobüslerin bagaja sığıyormus sanırım bunlar. Güzel sabitlemek lazım sadece.

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti alıp sonra motoru alsak ümit abide müsait olursa onun servise geçsem koruma demirini halletsem sonra otobüslerin yolcu aldığı biryerden.
    Otobüse atlasam hem rodajda çok uzun mesafe dediğiniz gibi kullanmamış olurum gebzede inerim. Eve geçerim diye de düşünmüyor değilim.
    Motorla tabi şehirler arası otobüslerin bagaja sığıyormus sanırım bunlar. Güzel sabitlemek lazım sadece.
    aslında taşıyacak otobüs bulduktan sonra mantıklı ama saat 3 te ehliyeti alıp (istanbul trafiğinde) bağcılara gidip motoru teslim alıp aynı zamanda ümit'in servise yetişebilirim diyosan sorun yok. ama öğleden sonra saat 3ten sonra bunları hallederim dersen sana speedy gonzales derim ben

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bulunduğum yerde 2 bayi 2 servis olması lazım.Mesela Motoru A bayisinden aldım.Fakat servis için A nın Servisine mi gitmem gerek ? Yoksa B servisine gitsem de sorun olur mu ?

Motosikleti
    Alıntı Safahat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bulunduğum yerde 2 bayi 2 servis olması lazım.Mesela Motoru A bayisinden aldım.Fakat servis için A nın Servisine mi gitmem gerek ? Yoksa B servisine gitsem de sorun olur mu ?
    bütün yetkili servisler bakmak zorunda hiç merak etme sefa kardeşim önemli olan düzgün usta bulmak...
    Safahat bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    eray_uluyazı bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    S.a arkaslar bazı olaylardan dolayı motorumu alamadım... bazı deyil bircok olay cok cok aksilik cıktı.. 1500 tl + 3000 limitli kartım..duruyor.. almaya gitmiştim halbuki ybr mi.. olmadı.. en az 3-4 ay erteledim... param duruyor... stajım basladı.. ordanda para alıcam.. 5 ayda 1000 tl gibi düz bi param oluyor ...cok istedim olmadı alamadım.hakkınızı helal edin bu süre zarfında burda durup...motorlara bakıp kafayı yemektense..girmemek en iyisi..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

gklp45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı Chucky21023 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın,

Bence iki tane sebebi olabilir. Birincisi yağ henüz ısınmadığı için. Sabahları motoru ısıtmadan hareket ettiğimde bende de yapıyor. Yada debriyaj ayarından olabilir, bende ilk bakımdan sonra başladı bu problem, debriyaj ve rölanti ayarı yapmıştı usta. Bilmiyorum benimkiler fikir işte...
    Bilemiyorum haklı olabilirsin 500 kmde yağını değiştireceğim zaten havalar soğudu malum manisa'da yaşıyorum gittiğim yolda 5-10 dklık yol okula gidiyorum o yüzden olabilir 10-40 mı koydursam ? Birde bugün fark ettim sanki debriyajı bırakınca bazen tak diye ses geliyor

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkaslar bazı olaylardan dolayı motorumu alamadım... bazı deyil bircok olay cok cok aksilik cıktı.. 1500 tl + 3000 limitli kartım..duruyor.. almaya gitmiştim halbuki ybr mi.. olmadı.. en az 3-4 ay erteledim... param duruyor... stajım basladı.. ordanda para alıcam.. 5 ayda 1000 tl gibi düz bi param oluyor ...cok istedim olmadı alamadım.hakkınızı helal edin bu süre zarfında burda durup...motorlara bakıp kafayı yemektense..girmemek en iyisi..
    Çinli cup mup bişeyler alaydın işte
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    gene gdldı yesıl canavar kaan bızm burda apachılere 10 ay elden taksıt yapıyorlar.gel alk sana

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli cup mup bişeyler alaydın işte
    Bence de 100'lük cub bile alsa baya keyifli olur hiç motorsuz olmaya göre.

Motosikleti
    paradan sorun yok.. Su sorunlar olmucak ybr alcak param var..

Motosikleti
    paradan sorun yok.. Su sorunlar olmucak ybr alcak param var..
    Para sorun değilse nedir sorun, ailen de izin veriyorsa geriye ne kaldı. Ha ben motora binmeyicem üniversite sınavlarına adam gibi çalışıcam dersen tamam.

Motosikleti
    bir izzet klasiği
    şaka bi yana alamamana gerçekten üzüldüm izzet ama ölümden başka herşeye çare var merak etme. hem Cenab-ı Hak istemediği için olmuştur yani her işte vardır bi hayır. sabırlı ol ve vardır bi hayır diyerek Yaradana hamd et...

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resim çok güzel ümit usta yalnız hala çanta var motorda. Devlet resimi görüp ceza yazmasın sana dikkat et

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

İzzet sorun nedir bak söyle yardımcı olmaya çalışalım. Sen ki bu foruma hareket getirdin o motordu bu motordu diyerek senin gibi alma niyeti olanlara çok yardımcı oldun. Senin forumdan uzaklasman herkese zarar olur. hadi çıkar ağzındaki baklayi da sana drift alalım kamçıla onu doya doya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)