Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Telden izleyemedim ama ilk firsatta izleyecegim
    Simdiden elinize saglik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye yapılmasın..Daha iyi deyilmii..Cok sık vites degişimi..+Sabit hız..
    uzun yolda olmaz o iş..
    arıza cıkarmasını geçtim
    sabit hızla gidersen o motordan bi cacık olmaz..
    motor açmak için millet dağa bayıra cıkar
    tüm vitesleri degiştirir 100 den 50 düşer vites küçültür büyültür..
    bir de tek gittiğini düşün?
    bir arıza yaptın kaldın
    # motosikletle.blogspot

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    En az 500km yapıncaya kadar uzun yola çıkılmaz. Ben 125MX motoru aldığım ilk gün 223km yaptım, bunun çoğunu çevreyolunda emniyet şeridinde sürekli 45-70 arası hızlanıp yavaşlayarak yaptım. 5'te hızlandım 4'e takıp yavaşladım. Motor aldığım günün akşamı sabahki sıfır haline göre çok farklıydı, sabit hızla gidince rodaj olmuyor. Motor açılsın diye aşırı basmak da çözüm değil, düşük hızda sabit gitmek de. Motoru 20-30sn sıkıştırıp gazı bırakıp bi o kadar yavaşlamalısınız rodaj için.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Gunaydin millet bi pazar daha geldi gezmelere baslamissinizdir
    bende haftaya kadar tik yok ama acisini gelecek hafta cikartacagim

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Chucky21023 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam tersine rodaj süresince uzun süre sabit hızda ve devirde gitmemek gerekir. Mümkünse her vitesi kullanmak en sağlıklısıdır benim bildiğim. Tabiki üstadlar daha iyi bilir...
    Uzun yol daha iyi deyilmii.Sence bu iş için..?

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda olmaz o iş..
    arıza cıkarmasını geçtim
    sabit hızla gidersen o motordan bi cacık olmaz..
    motor açmak için millet dağa bayıra cıkar
    tüm vitesleri degiştirir 100 den 50 düşer vites küçültür büyültür..
    bir de tek gittiğini düşün?
    bir arıza yaptın kaldın
    Uzun yol daha iyi sehirde nasıl yapıcaksın bunu ?

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 500km yapıncaya kadar uzun yola çıkılmaz. Ben 125MX motoru aldığım ilk gün 223km yaptım, bunun çoğunu çevreyolunda emniyet şeridinde sürekli 45-70 arası hızlanıp yavaşlayarak yaptım. 5'te hızlandım 4'e takıp yavaşladım. Motor aldığım günün akşamı sabahki sıfır haline göre çok farklıydı, sabit hızla gidince rodaj olmuyor. Motor açılsın diye aşırı basmak da çözüm değil, düşük hızda sabit gitmek de. Motoru 20-30sn sıkıştırıp gazı bırakıp bi o kadar yavaşlamalısınız rodaj için.
    İstanbul büyük yer bi otobanı kac km ?..Bizim burda sehir dısı olur o ;:D

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gunaydin millet bi pazar daha geldi gezmelere baslamissinizdir
    bende haftaya kadar tik yok ama acisini gelecek hafta cikartacagim

Günaydın..Yok be ne gezmesi amma gelicek hafta cıkartıcam acısınıı :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ben geldimm...Kaldı 4 gün beylerr.. Duramıyorum valla yerimde..
    Kefil lazım İzzet var bi yer senet ile satıyor ama kefil istiyor

Vade farkı da alıyor vade ayına göre fiyatta katlanıyor
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Uzun yol daha iyi deyilmii.Sence bu iş için..?

Uzun yol daha iyi sehirde nasıl yapıcaksın bunu ?

İstanbul büyük yer bi otobanı kac km ?..Bizim burda sehir dısı olur o ;:D

Günaydın..Yok be ne gezmesi amma gelicek hafta cıkartıcam acısınıı :D
    Uzun yolda da yapilir tabi neden yapilmasin ama surekli sabit hizda devirde yapilmaz. Surekli hizlanip yavaslaman vites degistirmen gerekir. Bana uyar dersen cik uzun yola rodajini tamamla 500km... )

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    İzzet hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Teskere 5 gün beklemekten daha heyecanlı senin ki galiba.

Kaçırmış olabilirim ama koruma ekipmanlarıni nasıl, nerden, hangi özelliklerde aldın acaba yeni başlayacaklar için araştırmalarını ve tercihlerini yazabilirmisin. Tekrar tekerin düz bassin.

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzzet hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Teskere 5 gün beklemekten daha heyecanlı senin ki galiba.

Kaçırmış olabilirim ama koruma ekipmanlarıni nasıl, nerden, hangi özelliklerde aldın acaba yeni başlayacaklar için araştırmalarını ve tercihlerini yazabilirmisin. Tekrar tekerin düz bassin.

Koruma ekipmanı bakmadım bile daha.. Amma Ls2 +150 Tl+150 Tl de ceket halledicem..Sonrası sırayla gelir.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Koruma ekipmanı bakmadım bile daha.. Amma Ls2 +150 Tl+150 Tl de ceket halledicem..Sonrası sırayla gelir.
    Beyler kask seçimi yaparken http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinden yararlanmanızı öneririm. Arabalara uygulanan euro ncap çarpışma testlerine benzer testleri kasklara uygulayan bağımsız bir merkez. Bu siteyi incelediğinizde göreceksiniz ki ucuz kasklar ile pahalı markalar arasında çok büyük farklar olmayabiliyor.
    Haa diyeceksinizki neden o kadar pahalılar? Malzeme kalitesi, işçilik, reklam giderleri vb. yüzünden...
    Nacizhane tavsiyem, nitro aikido'ya bakabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de 5yıldız almış bir model. Ben zamanında bulamadım ondan ls2 ff351 aldım. O da 4 yıldızlı yine kötü değil...

Motosikleti
    Beyler kask seçimi yaparken http://sharp.direct.gov.uk/ sitesinden yararlanmanızı öneririm. Arabalara uygulanan euro ncap çarpışma testlerine benzer testleri kasklara uygulayan bağımsız bir merkez. Bu siteyi incelediğinizde göreceksiniz ki ucuz kasklar ile pahalı markalar arasında çok büyük farklar olmayabiliyor.
    Haa diyeceksinizki neden o kadar pahalılar? Malzeme kalitesi, işçilik, reklam giderleri vb. yüzünden...
    Nacizhane tavsiyem, nitro aikido'ya bakabilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de 5yıldız almış bir model. Ben zamanında bulamadım ondan ls2 ff351 aldım. O da 4 yıldızlı yine kötü değil...

Evet feyizoglunda 150 tl bu kask..

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Evet bende nitro aikido düşünüyorum ilk olarak ama stokda yok şu an motomaxda. Ls2 f351 single mono 2. Tercihim. Ayrıca izzet istersen www.adamotorsiklet.com burayada bak fiyat 90 lira aynı kask sanırım.

Motosikleti
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende nitro aikido düşünüyorum ilk olarak ama stokda yok şu an motomaxda. Ls2 f351 single mono 2. Tercihim. Ayrıca izzet istersen www.adamotorsiklet.com burayada bak fiyat 90 lira aynı kask sanırım.
    Evet cok uygun?? Niye acaba..Yaw benim olay söyle ben gittim..Anlastım..Rengi sordu..Beyaz dedim..Dedi eminmisin..Ona göre siparis vericem..Abi dedim..Carsamba gelince..Karar verip..Söyleyelim..Tamam dedi.+ Olarak..Kask nasıl olur bilmiom.. Denemeden alınırmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Cok sakin..NERDE BU MİLLETTT !!!!

150 Tl kask bütcem 170 tl ceket bütcem var.. yardımcı olun.. Kask ls2 var tek bütceme..Ceket.. Prohelmi,Venom mu ?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Valla İzzet ceket konusunda pek bilgim yok. Ben birtek sırt koruması dahil bütün korumaları CE belgeli olsun die baktım Bering aldım 220tl'ye...

Motosikleti

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Venom iyi görünüyor, Prohel korumaları hakkında birşey yazmadığı için yorum yapamayacağım.
    Gördüğüm kadarıyla her iki mont da 4mevsim. Hangi ilde ikamet ediyorsun bilmiyorum ama İzmir ve Istanbul gibi yazın çok sıcak olan yerlerde 4mevsim montlar verimli olmuyor bilgin olsun...

benim motorun gazı kesince alt taraftan pat pat diye ses geliyor,birde motor kısmı yağlanıyor yağ kaçırıyor mu diyede baksınlar diye servise bıraktım. acaba bunlar garanti kapsamına mı girer yoksa paramı vereceğiz

Motosikleti
    Venom iyi görünüyor, Prohel korumaları hakkında birşey yazmadığı için yorum yapamayacağım.
    Gördüğüm kadarıyla her iki mont da 4mevsim. Hangi ilde ikamet ediyorsun bilmiyorum ama İzmir ve Istanbul gibi yazın çok sıcak olan yerlerde 4mevsim montlar verimli olmuyor bilgin olsun...

Manisadayım..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Benim kaskım nitro aikido çok saglam kask fakat çok ses alıyor hele bir ıslık sesi var sormayın ne ettim kesemedim
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Az kaldı..Beyaz rengin siparisini vericem carsamba günüü Deliriyorum..Gelmesi 7 günü buluyor gene..Nasıl beklicem..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)