Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı selim_21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani bu motoru mobilet gibi biraz sürükletikten sonra kullanmaya başlıcaz ) ne kadar saçma bir durum yaa...
    evet sana zahmet olacak ama kafana bukadar takarsan öyle kullanacan bu motoru..
    yav güldürmeyin adamı ya ne alakası var mobiletle..
    bukadar takıntı yapmaya da gerek yok..
    benim arkadasın motoru 19 bin de masallah canavar gibi...
    bukadar dert edersen sakınılan göze çöp batar misali ugrasır durursun...
    o ileri atlamadan heçç bişi olmaz
    ona bakarsan gün içinde kullanırken habire vites degişirken yokuşta kalkarken o sorunun 10 katı oluyo..
    hiç bişi olmaz rahat ol...
    ybr baatası takarsan motor garantiden çıkar ager sevisle anlaşırsan sorun çıkmaz...
    he orjinal debriyaj balatası takarsan aynı sorun yine olacak
    çünkü tüm motorlarda olan bu sorun yeni koyulan balata ile hallaolmaz.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    Alıntı aktor24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesnlikle haklısın burada kullanılan yağın da durumu önemli. Serviste genellikle standart yağlar kullanılmakta oysaki o yağın maddi değeri 8 lira yani en ucuz olanı. Ben gulf performans kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim. değişim zamanınıda 2 bine çıkarmakta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

mobilet benzetmesi bence hem yanlış hem saçma. Zira bahse konu olan motor vitessiz ve kayışla kavrama yapar. oysa senin motorun ise ondan 100 göbek üstün mekanik bir şaheser. Biraz bu motorları tanımak için kendine zaman ayır ve onunla dost olmaya çalış. Ne demek istiyor. sana ne anlatmaya çalışıyor buna kulak ver sadece..
    arkadaşım mobiletle bu motorun arasındaki farkı gayet iyi biliyorum orda espiri yaptım siz boştayken meyilli bi yolda biraz ilerlet deyince.. mobilet kullandıysan belki bilirsin mobiletide çalıştırmak için ya bayır aşağı salarlar yada elinde ittirip çalıştırırlar.. bizim motoruda 1 e takmak için bayır aşağı salmak gerekiyo yani.. umarım anlamışsındır espriyi..

aktor24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    arkadaşım yardım etmeye çalışıyosun teşekkürler ama sen sanırım problemi tam anlayamadın :S
    bak şimdi;
    1.) motoru çalıştırıyorum sabah serin havada
    2.)1 dakika kadar öyle boşta çalışıyor,
    3.)sonra motora biniyorum
    4) debriyaja basıyorum
    5)debriyaja basılı şekilde 1. vitese takıyorum
    6)vitese takınca devir saati isterse 3 bin devirdede olsa motor kendini 5-10 cm ileri atıyor ve stop ediyor
    7)sonra vites bire girince ilerliyorum ve yolda vitesler rahat bi şekilde geçiyor..

tek sorun iki lastik yerdeyken ilk çalıştırmada 1. vitese takarkenki o bahsettiğim problem.. rolentisi falan herşeyi normal yani.. ses çıkarmasıda problem değil benim için sadece kendini ileri atmasın yeter..
    Tamam ben motorunu bir göreyim onunla konuşup yapma böyle şeyler kardeşim bak sahibin bunu yapmanı istemiyor kendini ileri atmasın yeter dyor. Lütfen dinle onu derim.

Amiyane bir tabirle biraz da şaka olsun diye bunu yazdım ama sevgili kardeşim umarım şakamı makul karşılarsın.. Anllattığın soruna yardımcı olmaya çalıştım haklısın sen balatalarını değiş o zaman demem gerekmiyorki burada. Olmayacak bir şeye farklı işlem yaptırmaya gerek yok. Ama sen bunu çok istiyorsan balatalarını değiştir o halde kardeşim..

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    Tamam ben motorunu bir göreyim onunla konuşup yapma böyle şeyler kardeşim bak sahibin bunu yapmanı istemiyor kendini ileri atmasın yeter dyor. Lütfen dinle onu derim.

Amiyane bir tabirle biraz da şaka olsun diye bunu yazdım ama sevgili kardeşim umarım şakamı makul karşılarsın.. Anllattığın soruna yardımcı olmaya çalıştım haklısın sen balatalarını değiş o zaman demem gerekmiyorki burada. Olmayacak bir şeye farklı işlem yaptırmaya gerek yok. Ama sen bunu çok istiyorsan balatalarını değiştir o halde kardeşim..
    sağol yardımın için ;)

benimde amacım zaten sorunun sebebini öğrenmek, herkezinki aynı diye bende bu şekilde kullanmak istemedim belki bi çözüm yolu vardır dedim ama dediğinize göre çözümü yokmuş, serviste aynısını dedi ama çok saçma geliyo yani :S bunun tek çözümü motoru bayır aşağı salmak yada boşta ilerletmek olmaması lazım :S kabullenmek zor olucak benim için

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    çözüm:bayır asagı salma bosta ilerletmede tak 1. vitese devam et ileri atlarsa atlasın 1 metre gidecek degil ya motoru 1 bilemedin 2 cm oda önemli degil bence..

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    (((((Bazı konular amacından sapıyor. Forum msn gibi kullanılmamalı.
    Forumda bazı konular amacından sapıyor gibime geliyor. Bence bu forum insanların belli konularda fikir alışverişinde bulundukları, belli konuları araştırdıkları bir platform olmalı. Ama çoğu konu tamamen amacından çıkmış, insanlar geyik muhabbeti yapıyor. Benim bildiğim kişisel iletişim ve şahsi sohbetler için msn, skype, mirc vb gibi araçlar kullanılır. Forumlar değil. Basit bir örnek
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-90.html
    burada aynı kentte yaşıyan iki kişi forumdan sohbet ediyor. İlginç
    Gördüğüm kadarıyla kişisel sohbet forum kurallarında yasaklanmış durumda.
    O zaman moderatörler görevlerini yapmıyorlar. Yanılıyormuyum.))))))

evet arkadaslar bi arkadas bu sekilde bi konu açmışşş..topic den bi arkadas bu aklinca şikayet etmişş
    arkadasım konu açacagına gelipte burda bi iki kalime yazda bizde görek ona göre önlem alırız...
    foruma kayır olalı 20 gün olmamıs beya hızlı ögrenmisssin forum kurallarını...
    yanlız bunu ögrenememişssin bos belese konu açmamamayı..
    insan kendi bulundugu topigi şikayet edermi yaa..
    kaan la burdurlu arkadası sikayet etmissin ama hiç gerek yoktu

---------- Post added at 08:05 ---------- Previous post was at 08:01 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-h...nilmamali.html

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    kardes motor daha kalipli gorunuyor
    sehir ici icin biraz buyuk ama sehir disina ve tek kisilik seyehatlerde on numara
    on grenaj korumasi biraz bozmus gibi geldi
    kazasiz suruslere

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

ama dikkat edersen sadece ses çıkartıyo demiyorum stop ediyor diyorum? vitese takınca 5-10 cm kendini ileri atıyor ve stop ediyor.. 2-3 saat bekletince motoru soğuyuncada tak! diye yüksek bi sesle giriyor birinci vitese.. motorun stop etmesi ve kendini ileri atması debriyaj balatasından değilmi yani? yapışıyor ve kandini ayırmıyor debriyaja basınca ?
    o durum benim driftte de var ama depriyaj balatasi ile alakali degil buna emin olabilirsin yalniz debriyajini ayarlattir az da olsa kesiliyor
    tamamen degil ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Umit tesekkurler daha o sayfalara bakmadan ogrendim
    demek bizi sikayet etmis
    bir iki kelime de ben ettim
    belki arada bos beles konusuyoruz ama rahatsizlik veriyorsak da ozrumuzu dileriz

Aynı stop etme sorunu bendede var, yalnız benim motor sadece evden dışarı çıkarttığımda stop edİyor. Evden dışarı çıkartırken mecburen geri geri motoru sürüklüyorum sonra döndürüyorum,motoru çalıştırdıktan sonra 1.vitese atınca tak die arkadaşınn dediği gibi 5- cm kadar ileri fırlayıp stop edyor. bense bunu motoru geri geri yürüttüğüm için olduğunu düşünüyordum. onun dışında hiç stop olayı yok. belkide motor çalıştıktan sonra boştaylen biraz yürütmek gerekiyor. birde motor tarafından teneke sesi geliyor sanki teneke parçası titriyormuş gibi sizdede var mı?

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes motor daha kalipli gorunuyor
    sehir ici icin biraz buyuk ama sehir disina ve tek kisilik seyehatlerde on numara
    on grenaj korumasi biraz bozmus gibi geldi
    kazasiz suruslere
    Teşekkürler evet motor daha hacimle görüntüsü değişmiş durumda...
    Şehir iç kullanımda da rahat hiç farketmiyor trafikte rahatsızlık verdiği yok ara mesafeleri ayarladıktan sonra sorun yok.
    Ön kafa koruması için inan çok kişi yolda durdurup bunu nerden aldınız, kim takıyor, vs gibi soran o kadar çokki. Ayrıca bende beğeniyorum cüsseli amerikan futbolcuları gib oldu kerata

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Teşekkürler evet motor daha hacimle görüntüsü değişmiş durumda...
    Şehir iç kullanımda da rahat hiç farketmiyor trafikte rahatsızlık verdiği yok ara mesafeleri ayarladıktan sonra sorun yok.
    Ön kafa koruması için inan çok kişi yolda durdurup bunu nerden aldınız, kim takıyor, vs gibi soran o kadar çokki. Ayrıca bende beğeniyorum cüsseli amerikan futbolcuları gib oldu kerata
    onemli olan senin dusuncen.. Bizim gozumuz alisik olmadigindan oyle gorundu belkide... Bi itirafta bulunayimmm bende istiyorum. Nerden aldin:-):-):-) biran dusundumde gayet hos duruyo korumaliklarla birbirini tamamliyor;-);-)
    Asena gibi oldum yawww cok kivirdim sanki:-(:-(:-(

kaan669 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ümit abi eyvallah abi söylemesen farketmiyodum. Madem böyle bi durumdan rahatsız olan var yazar buraya adam gibi söyler fikirlerini. Gidipte sağda solda konu açıp belirtmenin bi manası yok bencede.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    hani arkadas demis msn gibi kullanılıtor falan filan..birde bu topigi örnek göstermiş
    birkere ybr veye cbf topigine bi baksın bi okusun ordaki yazılar konuyla alakalı olmayan bir sürü şey var
    ama bu onların ne kadar kaynaştıgıdır aynı motora sahip olsada olmasada birbirleri ile istedigi zaman geyik yapıyo istedigi zaman konu tartısı yo..
    bence bu arkadasın yaptıgı çok yanlış geldi bana...
    forumu sahiplenmek istemiş olabilir ama bu forumda binlerce kişi var..
    neyse .

bugün 19 mayıs kortejine gittim süperdi arkadaslar 200 aşkın motor vardı...
    çok güzel bi gün geçirdim..

ön lastigide bir kaç kişiye danıstım hiç bir sorun olmayacagını söylediler..

kaan669 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Dert etme bişey olmaz bencede o kadar ufak yaradan. ama fazla derinse maddi sıkıntın olmadıgı bi zaman değiştirirsen hem kafan rahat eder içinde kalmaz

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani arkadas demis msn gibi kullanılıtor falan filan..birde bu topigi örnek göstermiş
    birkere ybr veye cbf topigine bi baksın bi okusun ordaki yazılar konuyla alakalı olmayan bir sürü şey var
    ama bu onların ne kadar kaynaştıgıdır aynı motora sahip olsada olmasada birbirleri ile istedigi zaman geyik yapıyo istedigi zaman konu tartısı yo..
    neyse .

Hani resimler ümit kardeş. Tamam sen çok eglenmissin güzel bir gün geçirmişsin bizimlede paylaş böyle güzellikleride bir dahakine 200 kişi 500 olsun değil mi

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    neyse .

moturlarımız arıza çıkarmadığından geyiğe vurduk. can sıkıntısından ara ara yağ ve benzin konusunu konuşuyoruz, motora incik boncuk taktığımızı gösteriyoruz .
    eray_uluyazı ve savatage bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onemli olan senin dusuncen.. Bizim gozumuz alisik olmadigindan oyle gorundu belkide... Bi itirafta bulunayimmm bende istiyorum. Nerden aldin:-):-):-) biran dusundumde gayet hos duruyo korumaliklarla birbirini tamamliyor;-);-)
    Asena gibi oldum yawww cok kivirdim sanki:-(:-(:-(
    Vallahi kardeşim almak birşey değil önemli olan aldıklarını taktırabilmek yada elinden geliyorsa kendin takabilmelisin. Bütün demirleri kendim aldım ve taktım. Her metrekaresinde emeğim vardır. Biraz çaba herşeyi halleder. tanıdık bir motorcun olmalı yoksa eğer alet edevatın olmalıki delme yada sıkma işlemlerini yapabilesin.

Bunların dışında takılan parçalar orjinal parçalar olduğundan biraz pahalı gelebilir ben sorabilecek arkadaşlara ücretleri ile belirteyim gene de (Demirlerin tümü 275.00 tl üçlü demirler ön, yan, Far koruma demiri ve arka hepsi) (üçlü çantalar kappa 400.00 tl)

Sonuçta demirler ve çantaların geliş maliyeti taktırma hariç 675.00 tl dir. Çantaları doğubank'ın arkasında özen motor var oradan temin edebilirsin. Demirleri de farklı yerlerden bulabilirsin uyanı seçmelisin bakmadan alma sakın farklı bağlantı sistemli olanlar var kafa koruma demiri sadece 50 tl diğerleri 75.00 er tl ye geliyor Kafa demiri aynı yerde yamaha parçaları satan yer var adı yıldız ticaret oradan temin edebilirsin motor koruma ve arka bağaj demirlerini internetten temin ettim. drift'e özel yapılmış olanları mevcut.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Vallahi kardeşim almak birşey değil önemli olan aldıklarını taktırabilmek yada elinden geliyorsa kendin takabilmelisin. Bütün demirleri kendim aldım ve taktım. Her metrekaresinde emeğim vardır. Biraz çaba herşeyi halleder. tanıdık bir motorcun olmalı yoksa eğer alet edevatın olmalıki delme yada sıkma işlemlerini yapabilesin.

Bunların dışında takılan parçalar orjinal parçalar olduğundan biraz pahalı gelebilir ben sorabilecek arkadaşlara ücretleri ile belirteyim gene de (Demirlerin tümü 275.00 tl üçlü demirler ön, yan, Far koruma demiri ve arka hepsi) (üçlü çantalar kappa 400.00 tl)

Sonuçta demirler ve çantaların geliş maliyeti taktırma hariç 675.00 tl dir. Çantaları doğubank'ın arkasında özen motor var oradan temin edebilirsin. Demirleri de farklı yerlerden bulabilirsin uyanı seçmelisin bakmadan alma sakın farklı bağlantı sistemli olanlar var kafa koruma demiri sadece 50 tl diğerleri 75.00 er tl ye geliyor Kafa demiri aynı yerde yamaha parçaları satan yer var adı yıldız ticaret oradan temin edebilirsin motor koruma ve arka bağaj demirlerini internetten temin ettim. drift'e özel yapılmış olanları mevcut.
    eline emegine saglık arkadasım ben çok begendim..
    kafa koruma demiri hani kurye falan olsam kesinlikle taktırırdım ama özel kullandıgım için şuan düsünmem..
    yan çantalalr falan çok hoş olmuşş
    sinyalleride degişmissin sanırım...neden led sinyal takkmayı düsünmedin ben led sinyal takmayı düsünüyorum..
    orjinal sinyalleri çok büyük ve kaba dduruyor...

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    eline emegine saglık arkadasım ben çok begendim..
    kafa koruma demiri hani kurye falan olsam kesinlikle taktırırdım ama özel kullandıgım için şuan düsünmem..
    yan çantalalr falan çok hoş olmuşş
    sinyalleride degişmissin sanırım...neden led sinyal takkmayı düsünmedin ben led sinyal takmayı düsünüyorum..
    orjinal sinyalleri çok büyük ve kaba dduruyor...
    Ümit kardeş beğenmene sevindim Bende kurye falan değilim aksine motorumu çok sevdiğimden bu istanbul trafiğinden Allah muhafaza kendine dikkat etsen başkası gelir toslar motora Malüm kafa granajı, far takımı, kilometre saati bunlar epey masraflı olan parçalar İstersen mondialin sitesinden parça fiyatlarını inceleyebilirsin ve 50 tl lik değeri olan bir demiri niye takmıyacaksın

Sinyalleri ybr nin klasik olanları ile değiştm sarı olmaları daha tamamlayıcı geldi bana, birde çantaların boyuna uyum sağladığı için almayı uygun buldum. Öyle led sinyaler incik boncuk şeylerden hiç hoşlanmıyorum anlıyacağın bir kaç kişide gördüm nedense hiç hoşuma gitmedi ondan taktırmadım kardeşim.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Ümit kardeş beğenmene sevindim Bende kurye falan değilim aksine motorumu çok sevdiğimden bu istanbul trafiğinden Allah muhafaza kendine dikkat etsen başkası gelir toslar motora Malüm kafa granajı, far takımı, kilometre saati bunlar epey masraflı olan parçalar İstersen mondialin sitesinden parça fiyatlarını inceleyebilirsin ve 50 tl lik değeri olan bir demiri niye takmıyacaksın

Sinyalleri ybr nin klasik olanları ile değiştm sarı olmaları daha tamamlayıcı geldi bana, birde çantaların boyuna uyum sağladığı için almayı uygun buldum. Öyle led sinyaler incik boncuk şeylerden hiç hoşlanmıyorum anlıyacağın bir kaç kişide gördüm nedense hiç hoşuma gitmedi ondan taktırmadım kardeşim.
    çok haklısın arkadasım...
    bende sinyalleri degisecem ..kısa küçük birsey takmayı düşünüyorum..
    fatihte bi arkadasımda drift var onun gösterge ampullerini degiştik beyaz taktırdık ve tek kelime ile süper olmuştu..
    onun motoru da 19 binde ama motor kaçıyo valla taş gibi.
    orjinal sinyalleri çok uzun dreksiyonu sola tam kırınca sinyl hafiften depoya degiyo..
    onu için kısa bişi taktırmayı dsünüyorum.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    neyse .

vay be umit 200 motoru gectim soyle 5-6 motor kafa dagitmaya gitsek biryerlere kafi kareler yakaladiysan paylasimini bekliyorum
    teker olayina sevindim umit. Bilen birine gostermen ii olmus.
    Dedimya telefondan bakinca baya kotu gorunuyordu.
    Demekki degilmis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Baya masrraf etmissin ama degmis dogrusu hakikaten cok guzel olmus.
    Acikcasi sehir disi soyle bi acilmak istiyorum ama hem dugun hem de maddiyat beni sikistiriyo. Hele bi dugun gecsin niyetlenmiyo degilim hani.
    Emerek moto kampi gezisine baktim aklim orda kaldi ne harika bi atmosfer. belki gelecek yila bende kacarim esimle oraya. O zamana kadar canta cadir islerini halletmem lazim.. Yanlis hatirlamiyorsam karamanin ilcesi burdura da 8saatlik bi mesafe. Fena kafayi taktimmm ya gidecegimmm kampaaaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Kusura bakma aktor fena ic gecirdim o yuzden bu kadar yazivermisim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)