Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

[IMG][/IMG]

Selamlar ;
    Yaklaşık bir aydır siyahını kullanıyorum...
    İlk motorum ve herşeyi üstünde öğreniyorum arkadaşlar...
    Hatta 2 gün önce cok gaz verdim önü kalktı ve arkadaki bagaj demiri; yanındaki iki nikelaj vede lamba kırıldı :(
    Benim sizlere 2 sorum olacak;
    bugun 500 bakımına gittim yağı falan 50 liraya yaptırdım normal mi?
    Ayrıca 450 km de bir yere geç kaldığım için motoru ilk defa uzun yolda ve yüksek devirde kullanmak zorunda kaldım 3 cü viteste redline 4 ve 5. viteste zaten redline gelmedi...
    Neyse ertesi gün yani bugun fark ettimki resimdeki yerden 3000 deviri geçince tiz metal sesleri geliyor... Servis yüksek devirde kullandığından dedi ve ya geçer yada ses artar dedi nasıl oluyor bu acaba???
    Şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Belo senin motor siyahmı??

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Motoru alan arkadaşlara hayırlı olsun. Kendim 5 yıldır 2004 ybr kullanıcısıyım. Buradaki yorumlara baktımda özellikle hız konusunda ybr den daha hızlı diyen arkadaşlar var. şu bir gerçek altınızdaki motor 125 cc lik 120 kiloluk bir motor 125 lik bir motorun hız limiti 80 veya 90 km hız ile güvenlik sınırındadır. bu motorla 130 yaptım diyen arkadaşların aklına şaşmamak mümkün değil. ayrıca bu motoru ybr ile karşılaştırmak pek mantıklı değil. biri japon biri çin. ben motoru kötülemiyom ama ama kesinlikle ybr ile de bir tutmuyorum. kendi sınıfında iyi olabilir ama bir ybr nin yanında malzeme kalitesi ve sağlamlığını tartışmak yalnış olur. kimse kendini ve başkalarını kandırmasın. bunu 1-2 yıl sonra tartışmak daha mantıklı olacak. Malzeme kendini asıl o zaman gösterecek. ve emin olun sizde üzüleceksiniz.kendim 10 yıldır motor kullanıyorum ve motorsiklet olarak sadece honda ve yamaha diyorum. gerisi hikaye..

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:18 ----------

Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alan arkadaşlara hayırlı olsun. Kendim 5 yıldır 2004 ybr kullanıcısıyım. Buradaki yorumlara baktımda özellikle hız konusunda ybr den daha hızlı diyen arkadaşlar var. şu bir gerçek altınızdaki motor 125 cc lik 120 kiloluk bir motor 125 lik bir motorun hız limiti 80 veya 90 km hız ile güvenlik sınırındadır. bu motorla 130 yaptım diyen arkadaşların aklına şaşmamak mümkün değil. ayrıca bu motoru ybr ile karşılaştırmak pek mantıklı değil. biri japon biri çin. ben motoru kötülemiyom ama ama kesinlikle ybr ile de bir tutmuyorum. kendi sınıfında iyi olabilir ama bir ybr nin yanında malzeme kalitesi ve sağlamlığını tartışmak yalnış olur. kimse kendini ve başkalarını kandırmasın. bunu 1-2 yıl sonra tartışmak daha mantıklı olacak. Malzeme kendini asıl o zaman gösterecek. ve emin olun sizde üzüleceksiniz.kendim 10 yıldır motor kullanıyorum ve motorsiklet olarak sadece honda ve yamaha diyorum. gerisi hikaye..
    illede hız diyenler böyle bir motorsiklet alsınlar http://www.youtube.com/watch?v=3ty-7bTId5M

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Eger ybr diyorsan kanuni borayı bir incele motoru ybr motoru elektrik aksamıda ayrıca iki motorda madein ÇAYNA hak verdigim konu ise hız limiti kesinliklede sana katılıyorum ama ben bile genellikle 90-100 km hızla seyrediyorum eger ben kurye olsam gider ybr alırdım ama motoru alalı 10 ay oldu anca 5000 km yi zor doldurdum

xxDriftxx Benim motorum gri renkte ilk çıkanlardan biri benimki şu ana kadar tekerlekleri pirelli mt 65 degiştirdim ve o ring zincir kullandım
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

siboplardan oluyor sonra tekrar başlıyormuş yok mu acaba sorunu düzelten arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

subap diyecektim arkadaşlar kusura bakmayın

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bende öyle birr ses yok tada ben dikkat etmedim motoru 5000 km bakımına sokacagım o zaman süablara bakacagız bakalım ne var ne yok
    elverengin@gmail.com

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    arkadaşım hayırlı olsun ama ilk bakıma para almıyolar bilgin olsun...
    ve keşke ilk bakımı yaptırmadan 5000 deviri geçmeseydin...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    olucak olucak :)
    selam herkese. uzun süredir sohbeti takip ediyorum ama yeni üye oldum. motor almayı planlıyorum ama mondial 150 vulture ve 125 drfit arasnda kararsız kaldım. sizce hangisini almalıyım?

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ilkte son bakımda paralı
    150 nin kullanımı daha rahat fakat ben yinede mh derim
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    bende mh dusnuyrm ama lastikleri kafama taklıyo. ozellikle arka lastık ınce. sizde drift varmıs. arka alstik bi sorun edıyo mu yani inceliği bi sorun oluşturdu mu?

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ben pirelli mt 65 lerle degiştirdim
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    hıım tamam abi. bu arada performan olarak vultureden iyi mi?
    demirkask bunu beğendi.

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Vulture den iyi mi bilmem ama ben drift ten çok memnunum. oldukça seri ve yakıt cimrisi bir alet. konforu da oldukça iyi.
    demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    sevindim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

pirelii mt 65 iki lastiğin fiyatı yaklaşık nekadar?

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ön arka 150-180 gibi bir şey takma dahil ben neden pirelliyi seçtim arka tekerlek önden daha geniş tabanlı ve lastikler çok konforlu
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Kymco Agility 50
    Konuyu çok okudum ve hoşuma gitti bu MH 125 Drift KYMCO Agility 50 kullanıcısıydım seneye MH 125 olabilir

Arkdaşlar titresim sıfır diosunuz ve 900 km den sonra tıtresım artıyormus bu hor kullanmadanmı oluo yoksa qenel bi sorunmu bu bende mh almayı dusunuyorum bı acıklarmısınız bi sorum daha olcak bu motor benım ilk motorum olcak motoru 0 km alcam nasıl motoru acıcaz nelere dıkkakt etmem lazım ???

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkte son bakımda paralı
    150 nin kullanımı daha rahat fakat ben yinede mh derim

kardeş benden ilk bakımda neden para almadılar o zaman ;)
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    atlamışlardır yada mlazeme parasının içindedir şimdi bana yag parasıda almadılar deme
    Titreşim yok ve hatta motor 4000 km den sonra çok daha manyak oldu süper gaz yiyor şu an 5500 km de ve çift kişi100 km hızla çok rahat yol alabiliyorsunuz tabi benim gibi her 1000 kmde yag degiştiren varmı oda ayrı mevzuu
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    mondial mh125
    ARKADAŞLAR MERHABA. BENDE 8 AYLIK DRİFT KULLANICISIYIM. 10.000 KM'YE YAKLAŞTIM. ŞİMDİYE KADAR TEK SIKINTIM OLDU O'DA SUBAP AYARI BOZULMUŞTU GEÇTİĞİMİZ KIŞ VE SABAHLARI ÇOK ZOR ÇALIŞIYORDU. BUNUN NEDENİ KALİTESİZ BENZİN. MALESEF EN PAHALI BENZİNİ KULLANIYORUZ AMA ONUDA KALİTESİZ VEREN BAYİLER VAR. MOTORUMDAN ÇOK MEMNUNUM BENİ HİÇ ÜZMEDİ. İZMİR-MUĞLA-BODRUM SEYAHATLERİM OLDU VE HİÇ SIKINTI YAŞATMADI. YAKIT TÜKETİMİ 10 KURUŞU GEÇMİYOR. ZATEN MOTORDA İYİCE AÇILDI. AMA SON HIZINI MERAK EDEN ARKADAŞLAR VAR. ŞÖYLE SÖYLEYİM BENİM MOTORUN KM GÖSTERGESİNDE 3-4 KM SAPMA VAR YANİ FAZLA GÖSTERİYOR. BUNU 5-6 DEFA TEST ETTİM. VE MOTORUN SON HIZI DÜZ VE RÜZGARSIZ YOLDA 130 KM. HAFİF RAMPA VE RÜZGARDA 110-115 KM. UZUN SOLUKLU RAMPALARDA MESELA İZMİR- MANİSA YOLU RAMPALARINDA 90 KM'DEN ASAĞI DÜŞMÜYOR YANİ MOTORU 4. VİTESE ATMIYORUM. BUDA BENİ TATMİN EDİYOR ZATEN. ALABAY18 KARDEŞİM MOTORU NASIL AÇACAĞINI SORMUŞSUN. BUNUN İÇİN GERÇEKTEN PEYGAMBER SABRI GEREKİYOR ÇÜNKÜ ALTINDAKİ MOTOR SENİ İLLAKİ TAHRİK EDECEK GAZLAMAN İÇİN. ATAK Bİ MOTOR OLDUĞUNDAN TAHRİK OLACAKSIN VE GAZLADIKÇA GİDEN Bİ MOTOR OLDUĞU İÇİN KENDİNE HAKİM OLMAN GEREKİYOR. İLK 500 KM'DE TİN TİN GİDECEKSİN 4000 DEVİRİ GEÇMEMEYE ÇALIŞ. 1000 KM'YE KADAR 6000 DEVİRİ GEÇME 2000 KM'YE KADAR 7000 DEVİR. 2000 KM'DEN SONRA GAZLAYABİLİRSİN. AMA YİNEDE BU MOTORUN EN ZEVKLİ HIZI 90-100 KM'DİR. HA BİRDE LASTİKLER VE ZİNCİR KALİTESİZLİĞİ KONUSUNDA HERKESLE AYNI FİKİRDEYİM BERBAT.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)