Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT-MH
    SLM MİLLET BEN DE MH DRIFT ALDIM.YENİ.500 KM YE YANAŞTI. BAKIMA KAÇ TA GÖTÜREYİM.USTAM. 500-600 DEMİŞTİ. bİR DE 2,3,4 VİTESLERDE GİDERKEN BİR SES GELİYOR MOTORDAN SANKİ DEPO SALLANIYORDA BİYERE SÜRTÜYOR GİBİ.TENEKE BİR DEMİRE SÜRTER YA AYNEN ÖYLE BİR SES. NEDİR ÇÖZEMEDİM. BELİKİ DE HİÇBİRŞEY. VESSELAM.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    usta dediyse doğrudur 500-1000 km arası götürürsün ama 500 iyidir. ilk bakıma gittiğinde usta tüm vida ve civataları sıkacaktır ama sen yine de hatırlatırsan sıkıntını onu da halledecektir.
    hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah
    tourning77 bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Arkadaşlar selamlar yeniden... Motora fazla binemiyorum, 1000 km'ye yaklaştım... fakat maalesef ufaktan titreşim hissetmeye başladım?? Canım sıkılıyor; 1000 km bakımında detaylı inceleteceğim, lastikleri pirelli yapacağım, umarım bu titreşim artmaz kronikleşmez.... Motor çok seri otobanda 120'yi rahat görüyorum... selamlar.

Almayı düşünüyorum bu motoru. Plakayla birlikte 2850 lira diyorlar çok değil mi ?

Motosikleti
    Mondial 125 MH DrifT
    Arkadaslar oncelıkle herkeze merhabe bende 125 mh drift sahibi oluyorum yarın hayırlısıyla motroru aldım yarın teslım edıyorlar bir kac sorum olacaktı bu motorla yuksek kmlerde olan varmı ve bu motor kac kurus yakıyo bazısı dıyo 15 bazıları 11 felan

Motosikleti
    mondial mh 125 drift (12.7 hp)
    Arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum sizlerle bazı konuları paylaşamak ve yardımınızı almak için. bende 125 mh drift aldım hemen hemen 1 ay olacak ve şu ana kadar 1400 km yi geçtim ilk aldığımda titreşim yoktu ama 900 den sonra azda olsa hissetmeye başladım fakat ilginçtir ki sadece elçiklerde var bu sorun arkama oturan arkdaşlar hiç hissetmedıklerınden bahsediyorlar merak ettim motoru arkadaşa kullanması için verip deneme amaçlı arkaya oturdum gerçektende titremiyor arkadaki kısım nasıl olur diyorum kendime ? yakıt konusunda bence iyi 100 km yolda 2.00 veya 2.50 lt yakıyor 8.000 devire dayarsan iş başka performansı tatmin edici ama tekerlekler tam 1 felaket asfalt yolda yokuş aşağı 130 km görüyordum ki motorun arkası savrulmaya başladı hız testim yarıda kaldı zincir işe yaramaz ama şu varki şu ana kadar üretilen çin malları arasında en tatmin edici bu yeni mondial modelleri emin olun verdiğiniz paraya değiyor tabiki bir ybr 125 , titan ve cbr 125 in yerini tutmayabilir ama fiyat farkları ortada bence altı üstü 125 lik ayrıca ben 2 veya 3 sene kullan sat taraftarı olduğum için böyle konuşuyorum yok olmaz uzun yıllar kullanırım diyorsanız paranızı çöpe atmış gibi birşey olur çin malına yatırım yapmak yani iyi düşünün..
    HAYAT SINAVSA ADIMI YAZAR ÇIKARIM ::unsure::

ne kadara aldınız arkadaşlar fiyatı söylermisiniz ?

Motosikleti
    mondial mh 125 drift (12.7 hp)
    Alıntı ufuk1717 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadara aldınız arkadaşlar fiyatı söylermisiniz ?
    şu anda fiyatı 2.630 tl ufuk .
    HAYAT SINAVSA ADIMI YAZAR ÇIKARIM ::unsure::

Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    arkadaşlar motorun herşeyi çok iyi çok memnunum herkese tavsiye ederim.. tek kötü yanı var lastikleri tam bir facia :D eski motorumun lastiklerinde diş bile yoktu ama bunlardan 10 kat daha iyiydi :D

arkadaşlar bu cinmalı motorlar yok söyle yok böyle diyosunuz bizdede var çin malı motor 6 seneden beri bir tık yapmadı en az 500tl masrafı oldu 6 senedne beri ister çin malı olsun ister türk ister en iyi motor olsun ister en kötü motoruna iyi bakarsan sana okadar iyi persormans gösterir biz motora çok iyi bakdık iyi performans verdi buarada mondial 125mc yide 7gün sonra alıyorum

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Merhaba arkadaşlar bende Mondial 125 MH Drift almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz çok sorun yapar mı konforu nasıl sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    mondial 125 mh
    walla güzel görünüo.yamahaya başa çıkamaz ama yamahanın yetkili servisi bu ilde olmadığı içn bunu alcam

Arkadaşlar bende yeni aldım motoru lastikleri cok kötü güvensiz Michelin 90/90-18 Pilot Sporty ve Michelin 2,75-18 Pilot Sporty lastik taktım süper oldu yol tutuşuda çok güzel resimlerinide koycam düşünen arkadaşlara tavsiye ederim

bu motorla yapılmış en son hızı yazar mısınız...yani bayır aşağı motorun daha fazla da gitmediği takılı kaldığı hızı kastediyorum...şimdiden teşekkür ederim...

Motosikleti
    valla en son 1. köprüden çıktıktan sonra çamlıcadan aşağı açtım gazı 140 ı bi 20 km geçmişti daha da giderdi de yol bitti :D
    ama benim km saatinde bi 15-20 km sapma var yani 140 km yi biraz geçmişimdir...

daha da gider diyorsun yani...bi de bu gaz açma muhabbeti ne...motorda ayarla mı yapıyorsun yoksa gaza mı basıyorsun...?...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla en son 1. köprüden çıktıktan sonra çamlıcadan aşağı açtım gazı 140 ı bi 20 km geçmişti daha da giderdi de yol bitti :D
    ama benim km saatinde bi 15-20 km sapma var yani 140 km yi biraz geçmişimdir...
    Buna gerçekten inanıyor musun?
    Senin göstergede epey bir sapma var farkında değilsin. Ayrıca bahsettiğin yol öyle hemencecik biten bir yol değil. Alet son hızına ulaşır (110-120) artık benzin yetişmez ve kesik kesik gitmeye başlar. Hatta pistonlar öyle bir hızlıdır ki yağlama da yetişmez. Bunları unutmayın...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    bi gün sapma var yok değil ama ölçüm yaptım 20 km sapma var GPS ile yapılan ölçümden 20 km fazla gösteriyo...
    yağlama ve benzin konusunda biş yorum yapamicam

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    iki tane mondial motor kullanıcısı olarak söylüyorum bu seferki model 125 mh drift gayet iyi parasına göre kaliteli ....ama size tavsiyem sıfır alacaksanız az bir farkla motorunu 150 cc olan modelinin silindir kısmını taktırarak alın benim kuzene bu şekil aldık şimdi harbi diyorum bendeki 150 kn yi 200 lük yaptırmıştım ona kafa tutuyor hatta hızlanması daha iyi sonradan 15 km fark ile geçiyorum ama makına 140 a kadar banamısın demeden tırmanıyor...bence böyle yapın 180 tl fazla verin 150 cc olarak teslim alın bayiden bakın bakalım mermi gibi giden ve kalkışı süper bir motor oluyor...
    mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    Cbr250R
    Bütün yorumlarınızı baştan sona kadar okudum. ve dün gri mh siparişi verdim. benim ilk vitesli motorum olacak denge problemi var demiş bazı arkadaşlar tekerlerden kaynaklı. benim gibi vitesli motor acemisi biri için problem olur mu diye merak etmeye başladım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)