Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende bir iki soru sorayım bu motorla ilgili.Birincisi bayide üzerine oturdum depo ve karter boş olduğundan mı bilmem fakat çok hafif geldi ve gene belki yeni olduğuna yorayım(Muadillerinden yaklaşık altı adet sıfır km motor kullanmış biri olarak)fakat amortisörler de biraz acayip geldi.Üzerine ağırlığımı bıraktığımda esnemesi için sarsmam gerekti ve yaptığı hareket esnemek değildi.Sakın yanlış anlaşılmasın yalnızca kullananlar böyle bir olumsuzluk hissetti mi? Ve gösterdiği hızın doğruluğunu başka araçla mukayese eden oldu mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı 3onur5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 mh kullanan abilerim bu motora orjinal lastiğinden daha kalın lastik takılabilirmi vede egzoz takılabilirmi lütfen yardımcı olun çok teşekkürler
    bende bu ayın 20 sinde aldım mh 125 imi 10 gundur kullanıyorum yaklaşık 180 km deyım henüz sorduğun sorunun cevabını bende merak ediyorum arka tekeri biraz daha kalın bir tekerle değiştirmek istiyorum yaza doğru bende bu soruyu 500 km de servise soracaktım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------

Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir iki soru sorayım bu motorla ilgili.Birincisi bayide üzerine oturdum depo ve karter boş olduğundan mı bilmem fakat çok hafif geldi ve gene belki yeni olduğuna yorayım(Muadillerinden yaklaşık altı adet sıfır km motor kullanmış biri olarak)fakat amortisörler de biraz acayip geldi.Üzerine ağırlığımı bıraktığımda esnemesi için sarsmam gerekti ve yaptığı hareket esnemek değildi.Sakın yanlış anlaşılmasın yalnızca kullananlar böyle bir olumsuzluk hissetti mi? Ve gösterdiği hızın doğruluğunu başka araçla mukayese eden oldu mu ?
    motorun ağırlığı normal seviyede bence ön amartisör gayet güzel arka amartisörlere gelince 2 kişiyken çukurlara girince gayet güzel tek başıma sürerken çukura girince de öyle aman aman bi sertlik yok amartisörde gayet güzel ve hoş bir motor henüz 500 km yapamadığım için hala alaşım yağı var motorda, yağ değişince daha seri daha atak gidecek bi motor. şu an bile çok seri tek ve genel problem benzin göstergeleri sanırım henüz depo füllemediğim için şamandıra oturmuş değil diye düşünyorum servise sordum bakıma gelince söker düzeltiriz şamandırayı problem olmaz cevabı aldım ( genel itibarı ile çok memnunum )
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:
    facebook Mondial 125 MH Drift Grubu
    http://www.facebook.com/home.php?sk=group_184536781592864

Motosikleti
    mondial-125 mh drift
    Alıntı 3onur5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 mh kullanan abilerim bu motora orjinal lastiğinden daha kalın lastik takılabilirmi vede egzoz takılabilirmi lütfen yardımcı olun çok teşekkürler
    hondanın geniş lastikleri takılıyor
    benim usta eskit bunları değiştirelim dedi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:20 ----------

Alıntı yalcin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu ayın 20 sinde aldım mh 125 imi 10 gundur kullanıyorum yaklaşık 180 km deyım henüz sorduğun sorunun cevabını bende merak ediyorum arka tekeri biraz daha kalın bir tekerle değiştirmek istiyorum yaza doğru bende bu soruyu 500 km de servise soracaktım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------

motorun ağırlığı normal seviyede bence ön amartisör gayet güzel arka amartisörlere gelince 2 kişiyken çukurlara girince gayet güzel tek başıma sürerken çukura girince de öyle aman aman bi sertlik yok amartisörde gayet güzel ve hoş bir motor henüz 500 km yapamadığım için hala alaşım yağı var motorda, yağ değişince daha seri daha atak gidecek bi motor. şu an bile çok seri tek ve genel problem benzin göstergeleri sanırım henüz depo füllemediğim için şamandıra oturmuş değil diye düşünyorum servise sordum bakıma gelince söker düzeltiriz şamandırayı problem olmaz cevabı aldım ( genel itibarı ile çok memnunum )
    arkadaşlar şamandra problemi bende de oldu , sizi de bilgilendiriyim
    deponun içinde şamandrayı tutan ufak bi lehim var,orta sehpa dan inerken bile kırılabiliyor,
    uygun bi ustayla bu lehimli bölgeyi sağlamlaştırmanız gerekiyor ben yaptırdım

Motosikleti
    mondial-125 mh drift
    motor sahibi bi arkadaş bana Fabrika teslim akü amperini söyleyebilir mi ?
    Benim ki 5 ampr, usta 7 olması lazım dedi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı yalcin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu bugun teslim aldım gri vardı onu aldım çok memnun kaldım daha önceki motorum mondial uag 125 di mondial dağlar kadar fark yaratmış diyebilirim,
    montumu ve ls2 diamond kaskımı da aldım akşama plaka ve ruhsatımı da teslim alacam bugün bi 10 km kullandım gerçekten harika ve bu 10 km yi 2 kişi ile yapmama ragmen çok iyi performans sağladığını söyleyebilirim,

aklımda tek bi soru işareti var bunuda deniyerek görecem heralde.

tek başıma sürdüğümde çok atak bir motor acaba şehirler arası yol yaparken rüzgardan flan çok etkilenecekmi yada açık sorayım şehirler arası düz yolda 110 - 120 km/h hızla rahat yol alacakmı
    [Bu bir öneridir,tavsiye değil]
    şehirler arası yolda 110 km/sa hızla 20 dakka civarı git,sonra biraz dinlendir 90 km/sa e düş sonra 120 yi rahat görürsün(motor ısınıp dinlensin)

slm

Alıntı Cem41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz fiyatlara çin malı motor almak bana çok uçukça geliyor , tamam çin malı her ne kadar kötüde olsa parası az olan birisi için motor sahibi olabilme açısından velinimettir , sonuçta motorsuz kalmaktan iyidir , ama 3.000 tl gibi bi bütçem varken asla gidipte çin malı almam 2009 model 10 bin km civarı bi cbf 150 rahatlıkla alınır bu paraya , ayrıca bazı arkadaslar yeni nesil mondialler artık çok daha iyi sorun çıkarmıyor vs.. demişler , bence çok mantıksız , sonuçta çin malı halis muhlis safkan çinli motor, yeni nesil olsa neolcak parça kalitesi gene aynı işçiliği gene aynı , yok efendim üstten egzantrikliymiş yağlaması iyimiş, komik olmayın arkadaslar , bende mondial kullanıyorum ama tamamen mecburiyetten kullanıyorm , biraz daha bütcem olsa yanından bile geçmem .....

arkadasım senin honda yamaha dedigin markalarda suanda cinde üretiliyor tek farkları isim yapmışlar bu bayiye git incele bi motorları bak fazla deyil nerden baksan hiç bi fark göremicekisin

Motosikleti
    250nk
    arkadaşlar bende alıcam motoru ayın 8inde acaba ruhsat plaka çıakrtması kaç gün sürer

hsbc kredi kartına 12 taksit plaka dahil 3000 tl dediler uygunmu ?

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    arkadaşlar ben motoru eski fiyattan 6 taksitle aldım.
    fiyat :2480
    daha sonra sigorta şirketine gittim
    sigorta 40 + ek1 formu ve dosya 15 toplam =55
    sonra randevu alıp emniyete gittim
    emniyet ücreti 117
    daha sonra plaka çıkartmak için bağcılara gittim
    plaka ücreti 10
    ve ensonunda tekrar emniyete gittim ve ruhsatımı aldım plakamı mühürlettim.işlemlerimi 2 günde hallettim.
    plaka ruhsat masrafı = 40+15+117+10=182
    toplamda 182+2480= 2662 tl
    eğer ben uğraşamam muameleciye veririm işlemlerimi o halleder derseniz +200 daha nasrafınız olur.

Arkadaşlar iyi günler ben de yarın mh almaya gidiyorum ben windy's 125 bunun arasında kalmıştım inceledikten sonra kalite anlamında kanunide aynı ben mondialin fabrikasında çalışıyorum buradaki testçilere ustalara kime sorduysam pişman olmassın diyorlar.
    Şimdi diyebilirsinizki sen zaten fabrikasında çalışıyosun görmüyomusun kalitesini diye ah işte motoru toplu halde geliyo ama geçen gün yedek parçada çalıştım fabrika iki bölümde bi üretim bi yedek parça orda pistonu silindiri felan gördüm parça halinde çok ta hoşuma gitmedi ama yinede alıcam tipi herşeyi bitiriyo bu arada fabrikayla ilgili foto koymayı düşünüyorum merak eden arkadaşlar için ayrıca sayfa eskisi kadar canlı değil üzüldüm:(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 ----------

Ha bu arada motor burada peşin fiyatına 12 taksitle kredi kartına 2300 bide bizim yüzde 5 indirimimiz var onla birlikte 2300 ben yarın 500 peşin vermeyi düşünüyorum belki bi 50 60 lira daha düşürürüler hiç olmasa sigorta parası olur

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    gri mh driftime bi tank ped bide gri jant şeridi çektim şimdi daha hoş bide alarm taktırdım ( kumandadan çalıştırmayı aktif hale getirtmedim ) bu hafta sonu da 500 km bakımını yaptıracam yağ konulunca bakalım ne olacak bizim yer uçağı =)
    [COLOR="Black"][I][B]Hızlı Yaşa Genç Öl, Cesedin Yakışıklı Olsun.[/B][/I][/COLOR] :queen:

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ön farı değiştirecek olsanız hangi modelin ön farını kullanırsınız ?
    150 mr vulture en guzel bu model duruyor benım fıkrım ..
    250 mr
    150 mc

ön farı değiştiren varsa resim koyabilirmi.

habili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    arkadaslar motoru gercekten çok seri buldum kalkısları mutiş yüksek cc racing hissi uyandırıyove 1-2 hatta 3 de bile şaha kalkan bi motor giderken filan kaldırabiliyorsunuz alalı 2 ayoldu motor un 135 gördügünü hatırlıyorum ibre zati 140 lık bana göre motor hakkını veriyo buda benden bir video kullanan benim kameraman biraz acemi ama napalım :D ve karsınızda motorum :D http://www.facebook.com/video/video....00001205782678

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı habili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motoru gercekten çok seri buldum kalkısları mutiş yüksek cc racing hissi uyandırıyove 1-2 hatta 3 de bile şaha kalkan bi motor giderken filan kaldırabiliyorsunuz alalı 2 ayoldu motor un 135 gördügünü hatırlıyorum ibre zati 140 lık bana göre motor hakkını veriyo buda benden bir video kullanan benim kameraman biraz acemi ama napalım :D ve karsınızda motorum :D http://www.facebook.com/video/video....00001205782678
    " Bu video ya Facebook'tan kaldırılmış ya da gizlilik ayarlarından dolayı görüntülenemiyor. " diye yazıyor kardeş gizlilik ayarlarını açta izleyelim facebook engelliyor

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i

hocam ayarlarında sıkıntı var iki video da açılmıyor.

Motosikleti
    2001 CBR 600F4i
    tmmkardeş ayarlıyorum arklar şu profilden izleyebilirsiniz son 2 video http://www.facebook.com/profile.php?id=100001205782678

biraz acemice ama sölim yeni yeni kavradım bu işi ilerde daha güzel videolarda ekliyicem ben köyde yasıyorum ve düzgünyolbulmak zor o yuzden pek çalısma imkanım olmuyo :D ve gördügünüz lastık izleri 4 saate oldu 2 günde1 lastık diştiriyrum işalah yakın zamanda bi cbr 600 almak istiyorum sizinde bölepaylasmak istedigniz videolar varsa koyun bakalım yorumlayalım fikir edinelim ?

ben ekledim seni en iyisi o olacak oradan da izleyemedik

valla ben de ekledim hocam ilgilendiğim bir model çünkü.

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar sizden bir ricam var aramızda foto shoptan anlayan arkadaş varsa bir zahmet MC nin farını beyaz renk Drifte uygulayabilirmi çok merak ediyorum.ayrıca MC nin farını takabilirmiyiz sizce Drifte uymama gibi bir sorun olurmu???saygılar
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar sizden bir ricam var aramızda foto shoptan anlayan arkadaş varsa bir zahmet MC nin farını beyaz renk Drifte uygulayabilirmi çok merak ediyorum.ayrıca MC nin farını takabilirmiyiz sizce Drifte uymama gibi bir sorun olurmu???saygılar
    baglantı aparatları aynı bı problem olmaz bende drıft var gıttım baktım bayıde uyumsuzluk olmaz gıbı gorunuyor ama km gostergesı de değişmesi gerekebilir. ps yukludeıl bı calısma yapamıyorum bende cok merak edıyorum nasıl duracagını ama bence 150 MR vulturenın farı ve far şapkası daha hoş durur gıbı.

mh nin far aydınlatması kötümü ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)