Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    tşk ederim yanıtınız için, conta olayı için farklı ustalara sordum çok farklı şeyler söylüyorlar bazıları silindir ile karter arasına 2 conta at diyor, bazısı üst kapağa 2 adet sac metal conta at diyor iyice kafam karıştır

bu arada yan sanayi sac conta ile orjinal contanın resimlerini atayım
    orjinal 1mm, yan sanayi olan 0.5mm

orjinal

yan sanayi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben orjinal parçalarla 162cc yapar bırakırdım.
    Daha üstü için muhabbet uzuyor, çift conta atma muhabbeti giriyor işin içine. Hiç gerek yok tat kaçırır. Yine tercih senin.
    Sadistic bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal parçalarla 162cc yapar bırakırdım.
    Daha üstü için muhabbet uzuyor, çift conta atma muhabbeti giriyor işin içine. Hiç gerek yok tat kaçırır. Yine tercih senin.
    dediğiniz gibi 62mm silindir piston ve üst kapak aldım bekliyorum takmak için ama orjinal conta bulamadım. Bir de karbüratörüm pz26 yeterli olur mu ?

https://www.kalyoncumotor.com/urun/mondial-150-mh-drift-silindir-alt-ust-conta-takimi

Karbüratör iyi bir ayarla muhtemelen yeter, baktın yetiştiremedi o zaman alırsın karbüratör.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Merhabalar, motorda yediğim rüzgar hakkında muzdariptim. Şuan çok iyi oldu. Cbf 150 uzun ön cam aldım. 4 tane de uzun civata, somun o kadar. Kafadaki orjinal camı çıkarıp, cbf 150 camının üstüne koyarak aynı yerlerden deldim. Sonuç bu, beni memnun ediyor. Görselliği de fena olmadı. https://i.imgyukle.com/2019/10/07/Erilzn.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/10/07/Eri8Yh.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/10/07/EriWWy.jpg
    https://i.imgyukle.com/2019/10/07/EriedM.jpg
    Tur camı bir tuhaf olmuş ama işlevi güzel olmuştur muhtemelen ama ben ne kadar sen gibi rüzgar yesem de genç işi motor sevdiğim için takmam. Bu arada benim motorun benzin filtresi olayı halloldu ama artçıyla beraber geçen yokuş çıktık motor sanki belli bir ritimde tekleyip durdu düz de biraz daha az tekliyordu ve 105 gördü zaten artçılı 105 normal ama neden tekliyor anlamadım tek başımayken bir sorun yok. Bu durum biraz canımı sıktı.

Alıntı yurekli_emin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur camı bir tuhaf olmuş ama işlevi güzel olmuştur muhtemelen ama ben ne kadar sen gibi rüzgar yesem de genç işi motor sevdiğim için takmam. Bu arada benim motorun benzin filtresi olayı halloldu ama artçıyla beraber geçen yokuş çıktık motor sanki belli bir ritimde tekleyip durdu düz de biraz daha az tekliyordu ve 105 gördü zaten artçılı 105 normal ama neden tekliyor anlamadım tek başımayken bir sorun yok. Bu durum biraz canımı sıktı.
    Bana sorarsan hiç görünüşüyle tipiyle alımıyla ilgilenmiyorum. Zaten motor şekil güç olarak beni tatmin etmiyor, Hyosung ve pulsardan sonra. Sadece şehir içi işimi görsün diye aldım. O yüzden çantaymış, rüzgarlıkmış, kuryelerin kullandığı el korumaymış hepsini takarım, işlev önemli bana �� Tercih meselesi
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Arkadaşlar portbagaj demirinin arası kaç cm ?

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bana sorarsan hiç görünüşüyle tipiyle alımıyla ilgilenmiyorum. Zaten motor şekil güç olarak beni tatmin etmiyor, Hyosung ve pulsardan sonra. Sadece şehir içi işimi görsün diye aldım. O yüzden çantaymış, rüzgarlıkmış, kuryelerin kullandığı el korumaymış hepsini takarım, işlev önemli bana �� Tercih meselesi
    Anladım beni de tatmin etmiyor bu hız valla biraz ilerde rx3i 'ye geçeceğim gibi gözüküyor.

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Merhaba ikinci al almak istediğim minör drift 1700 km de. Satan kişi bu km ye yağ değiştirmemiş. Bu durum motora zarar verir mi?

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    hıcbırsey olmaz degıstır yagını bın gıt

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ikinci al almak istediğim minör drift 1700 km de. Satan kişi bu km ye yağ değiştirmemiş. Bu durum motora zarar verir mi?
    Bir şey olmaz ya al gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Bu arada benim drift in km sayacı çalışmıyor ama hız göstergesi çalışıyor arkadaşlar bir yardımcı olun! Sayacı sıfırladım denedim felan ama yok kıpırdamıyor ikisi de.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bir şey olmaz ya al gitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Bu arada benim drift in km sayacı çalışmıyor ama hız göstergesi çalışıyor arkadaşlar bir yardımcı olun! Sayacı sıfırladım denedim felan ama yok kıpırdamıyor ikisi de.
    İçindeki numaraların dişleri kırılmış olabilir, yada onları yayı olması gerek o yerinden çıkmış olabilir. Her iki durumda da km saatinin açılması gerek.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçindeki numaraların dişleri kırılmış olabilir, yada onları yayı olması gerek o yerinden çıkmış olabilir. Her iki durumda da km saatinin açılması gerek.
    Knk açtım ama tripmetreyi sıfırlayan kolu sökemedim ondan çıkaramıyorum nasıl sökcez bunu?

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Knk açtım ama tripmetreyi sıfırlayan kolu sökemedim ondan çıkaramıyorum nasıl sökcez bunu?
    Valla ben daha bırak km panelini kafayı bile sökmedim . O yüzden bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Benimde şöyle bir problemim var; farıma elektrik gelmiyor. Ne uzunda ne kısada. Ayrıca uzun yapınca km panelindeki uzun ışığıda yanmıyor. Bunun sebebi nedir? Bizim motorlarda lambalar için ayrı sigorta mı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Benimde şöyle bir problemim var; farıma elektrik gelmiyor. Ne uzunda ne kısada. Ayrıca uzun yapınca km panelindeki uzun ışığıda yanmıyor. Bunun sebebi nedir? Bizim motorlarda lambalar için ayrı sigorta mı var?
    Motorunuz kaç model ? Eğer 2016 ve öncesiyse, yani far açma/kapama düğmesi var ise, içi oksitlendiği için elektrik iletilemiyor olabilir. Far açma/kapama butonunun olduğu kütüğü söküp, içine bir göz gezdirip, gerekiyorsa WD40 ya da başka müdahalelerle oksiti yok etmek gerekebilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motorunuz kaç model ? Eğer 2016 ve öncesiyse, yani far açma/kapama düğmesi var ise, içi oksitlendiği için elektrik iletilemiyor olabilir. Far açma/kapama butonunun olduğu kütüğü söküp, içine bir göz gezdirip, gerekiyorsa WD40 ya da başka müdahalelerle oksiti yok etmek gerekebilir.
    Motorum 2017 model hocam. 2017 yada 2016 fark eder mi? Haftasonu bir bakacağım.

Motorum 2017 model hocam. 2017 yada 2016 fark eder mi? Haftasonu bir bakacağım.
    Dediğim gibi, belli bir modelden sonra, far açma kapama tuşu olmuyor, sürekli far yanıyor, benimki öyle mesela.

Far açma kapama tuşu varsa bakın, olmayan modelse, sorun başka birşeyde.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI

Çok şükür sadece km mekanizmasını buldum ve benim göstergeye taktım km yi de eski km ye ayarladım yola devam. Senin sorun arkadaşın dediği gibi far açma kapama düğmen varsa gidonda orayı bi wd 40 la yoksa kablolarda fln olabilir düğme yoksa motorcuya götürmelisin en iyisi

Çok şükür sadece km mekanizmasını buldum ve benim göstergeye taktım km yi de eski km ye ayarladım yola devam. Senin sorun arkadaşın dediği gibi far açma kapama düğmen varsa gidonda orayı bi wd 40 la yoksa kablolarda fln olabilir düğme yoksa motorcuya götürmelisin en iyisi

Hocam merhaba. Ben de gösterge ile ilgili sorun yaşıyorum. Şu an hız ve yakıt göstergesi çalışmıyor ve biraz da hasarlı gösterge. O yüzden değiştirmek istiyorum. Ancak birincisi fiyatı biraz fazla geldi orjinalinin. Siz sadece km mekanizmasını buldum deyince acaba nereden bulduğunuzu söylerseniz ben de çıkma vs. bulabilir miyim ucuz yollu
    Bir de ikinci olarak diyelim ki gösterge buldum. Km yi şu anki km ye nasıl getireceğim. Siz nasıl yağtınız. En çok kafama takılan kısmı bu. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı Gajni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba. Ben de gösterge ile ilgili sorun yaşıyorum. Şu an hız ve yakıt göstergesi çalışmıyor ve biraz da hasarlı gösterge. O yüzden değiştirmek istiyorum. Ancak birincisi fiyatı biraz fazla geldi orjinalinin. Siz sadece km mekanizmasını buldum deyince acaba nereden bulduğunuzu söylerseniz ben de çıkma vs. bulabilir miyim ucuz yollu
    Bir de ikinci olarak diyelim ki gösterge buldum. Km yi şu anki km ye nasıl getireceğim. Siz nasıl yağtınız. En çok kafama takılan kısmı bu. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
    Km saatini ben motorcuları gezdim Isparta'daki, bir tanesinden çıkma buldum. Hız tarafını orda söktük 25 Tl' ye aldım eve geldim benimkine taktım. Eski km ye ayarlama işi biraz sakat her an bozulabilir. Ben hız saatini söküldükten sonra takmadan önce camı felan yokken yıldız tornavidayla geriye doğru kaydırdım zorladım yani. Sen bu riski almak istemiyorsan km telinin girdiği yere makine gibi bir şey bulup takıcan makina onu km saati gibi çevircek öyle olur herhalde anca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)