Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
RKS City Blade

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Mondial E-xtreme Max 150
    Trendy 50
    Motosiklet Online
    ENİGMA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 0 km 150 MH Drift aldım. Lastik için tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır?
    metzeller me22 şiddetle tavsiye ederim bende drift varken kullanmıştım ıslak kuru ve viraj performansı gayet güzeldi 20bin km kullandım

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Yamaha Motosiklet Kampanyası
    Motomax
    SonDarBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial UAG 100C 2018 MODEL
    2018 125 Driftmi almalıyım
    2018 125 Drift Minör

ikisinin arasında ufak tepek oynamalar dışında fark yok diye düşünüyorum aralarındaki fiyat farkı değecek kadar minör alınmalımı?
    sonuçta 125 Drift olan modelinde 135CC motor bloğu yer alıyor

Motosikleti
    Dominar
    Benim bildiğim normal Drift 150lik die geçer 162cc'dir. Minör ise 125cc. Ehliyetinin kurtarması ile alakalı. Ehliyetin 125cc ve üzerini kullanıyorsa bence 125'liğini almana gerek yok. Sonuçta sadece motor blok farklılıkları var die biliyorum.

Mertcan39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim normal Drift 150lik die geçer 162cc'dir. Minör ise 125cc. Ehliyetinin kurtarması ile alakalı. Ehliyetin 125cc ve üzerini kullanıyorsa bence 125'liğini almana gerek yok. Sonuçta sadece motor blok farklılıkları var die biliyorum.
    125 te 135 cc 125 minörde 125 cc blok var

Motosikleti
    Dominar
    Benim baktığım zamanlarda sadeece 150'lik vardı o da 162cc blok barındırıyordu

Motosikleti
    Benim baktığım zamanlarda sadeece 150'lik vardı o da 162cc blok barındırıyordu
    150 driftler sonradan çıktı 162 cc dilrr vultre mcx bloğu vardı üstünde

Motosikleti
    Dominar
    Bilmiyorum tam olarak. Sadece heves edip alacaktım ama sonra İstanbul'a dönmem gerekirse (İzmir'deydim o zamanlar.) ne yaparım? Satmayada satamam die vazgeçmiştim

Motosikleti
    Bilmiyorum tam olarak. Sadece heves edip alacaktım ama sonra İstanbul'a dönmem gerekirse (İzmir'deydim o zamanlar.) ne yaparım? Satmayada satamam die vazgeçmiştim
    135 cc güzel alet 90 bin km geçirdim üstündr 😂

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar herkese merhaba benim driftin arka lastik değişim zamanı geldi,kullanıcı arkadaşlardan lastik markası tavsiyesi bekliyorum,hemen hemen her zeminde kullanıyorum av merakım olduğu için dağ bayır gezdiğim zamanlarda oluyor hangi marka önerirsiniz şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı fevzikoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba benim driftin arka lastik değişim zamanı geldi,kullanıcı arkadaşlardan lastik markası tavsiyesi bekliyorum,hemen hemen her zeminde kullanıyorum av merakım olduğu için dağ bayır gezdiğim zamanlarda oluyor hangi marka önerirsiniz şimdiden teşekkürler
    pirelli duratraction hala üretimi var mı bilmem

Motosikleti
    Mondial MH Minör ( 2019 Temmuzda )
    Burası hala ölmemişse MH Minör alacağım, girişe koymak istiyorum motorun gidonunun uzunluğu kaç cm ? ( Ciddi soruyorum bunu dışarıda bırakmak istemediğimden. ) ÖM ile iletirseniz sevinirim.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125
    Alıntı yalcinroden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası hala ölmemişse MH Minör alacağım, girişe koymak istiyorum motorun gidonunun uzunluğu kaç cm ? ( Ciddi soruyorum bunu dışarıda bırakmak istemediğimden. ) ÖM ile iletirseniz sevinirim.
    Mondial'in sitesinde 71cm yazıyor.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava ayarı yapmak isteyen arkadaşlar;

Motorun sağ tarafına geçin. ( yağ kapağının olduğu kısma)

Karbüratörün o kısmında rolanti vidası var. Aynı hizada ancak karbüratörün altında bir vida var. Vidanın başı aşağıya bakıyor. Tornavida girmez oraya. Ben saatçi tornavidalarını keserek yaptım. Yada bits denilen küçük matkap tornavidalarıın ucu ile hava ayarı yapabilirsiniz.

Hava ayarı yaoparken;

Motor iyice ısındıktan sonra vidayı saat yönünde çevirmeye başlayın. Bir yerde rolanti bozulacak, motor tıkır tıkır yerine tık tık tık saymaya başlayacak.

O noktada durup vidayı bu sefer ters istikamette döndürün. Önce rolanti düzelecek sonra yeniden bozulacak. Kaç tur döndürdüğünüzü sayın.

Saat yönünde çevirirken rolantinin bozulduğu noktadan itibaren tersi yöne 3 tur çevirince rolanti yeniden bozuluyorsa, 1,5 tur daha saat yönünde çevirin ve bırakın.

Bundan sonrası ince ayardır. Egsozda benzin kokusu varsa hava miktarını artırın.

S.a arkadaşlar bende yeni başladım 2. el olarak akü alacağım f/p olarak hangisini alayım

Benelli BN-251 Reklam Filmi

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)