Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ön taraftan kaza yaptığımız zaman amortisör dışında neresi yamulur? Bu ön tabla dedikleri şey neresidir?
    benım kazada şase bile yamulmuştu :D
    Furkan Tarık bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Arkadaşlar motora modifiye vs yapan varmı kontrolden ceza yemeden geçebiliyomusunuz bnde 4 ayna iki anten bi çanta küçük ses sistemi iki adette 55w far var onları her zaman kullanmıyorum ama sorun teşkil edermi ne bilim durduk yere ceza yemiyek ruhsat herşey dahil tamam ehliyette var kask eldiven falan takıyorum ama kafama takıldı kimisi çanta bile dert diyo sattıracaklar motoru sonunda

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Abi herkes motorumu sattı ne oldu kimse yok ortalarda

Motosikleti
    drift
    2014 Model ;)

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar herkese öncelikle merhabalar;

125 mh drift mi - 150 mh drift mi? aralarında 100 lira oynamasına rağmen 125 daha çok denk geldi ikinci eli vs.
    kullanan konu ile ilgili bilgi sahibi olanlar yorum yaparsa sevinirim.yeni katıldım aranıza motor hakkında pek fazla bilgim yok 15-20 güne kadar bahsi geçen iki motordan birini almayı düşünüyorum yardımcı olursanız dikkate alıcam sizi.

Arkadaşlar Herkese merhaba motoru yeni aldim 2.El fakat arka freni sıkınca stop lambası yanmıyor ve motor çok zincir gevşetiyor sebebi nedir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

150 Lik al kesinlikle ama duydugum kadarıyla motor erken kesiciye giriyor tork olarak guclu sadece ama aralarindaki farki analayabiliyorsun hız olarak ikiside aynı 150 Al derim büyük bir degisiklik yok arasinda zaten egzoz farklı ve sinyaller felan led olmuş

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı glarum12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herkese merhaba motoru yeni aldim 2.El fakat arka freni sıkınca stop lambası yanmıyor ve motor çok zincir gevşetiyor sebebi nedir acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

150 Lik al kesinlikle ama duydugum kadarıyla motor erken kesiciye giriyor tork olarak guclu sadece ama aralarindaki farki analayabiliyorsun hız olarak ikiside aynı 150 Al derim büyük bir degisiklik yok arasinda zaten egzoz farklı ve sinyaller felan led olmuş
    Abi zincir gevşetmesi normal bi durum kalın etli bi zincir olmayan her motorda yapar bunu 428h mi neydi iyi araştır öyle bi zincir var onu kullan gerilmelerde ısıda yükte salmaz kolay kolay bide stop ışığına gelirsrk ben arka stopları söküp baktım karışık led boardı benimde stoplar değil ama plaka ayfınlatması ilk 3 günde kesti kronik arıza dediler bi kaç arkdaşımın daha olmuştu senin stoplar şaşe alıpta yanmıyo olabilir o arka bağlantıları kontrol et istersen ve son olarak bende 150 var 150 derim güç bakımından yüksek performanslı kuma bile girdim diyebilirim araznin her türlüsü banamısın demedi maaşallah bakımını yap gaza bas 14 beygir koşsun altında

Kendi gerebilirmiyim zinciri yoksa servisemi vermem gerek

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Kendi gerebilirmiyim zinciri yoksa servisemi vermem gerek
    Gerebilirsin arka lastiğin mil somonunu gevşet arka tarafa doğru iki tane gergi kolu göreceksin civataları sıkarsan gerildiğini göreceksin lastiğin açısnıda doğru tuttunmu oldu bitti ama maximum 2 cm oynama ver

Anladım çok saol birde benim motor tek marş almıyor 3000km de buji hiç degişmedi motor ısınsada sogukta olsa tek marş almıyor neden olabilir?

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Anladım çok saol birde benim motor tek marş almıyor 3000km de buji hiç degişmedi motor ısınsada sogukta olsa tek marş almıyor neden olabilir?
    Hocam şimdi srbebleri çok başta basiti buji körelmiştir buji arıza yapmasada değiştirmeni öneririm hava filtresi bakımlarınıda aksatma ama bnun marşla o kdar ilgisi yok aslında marş gaz vermeyede dayalı hiçme bi süre sonra alır fazla ver boğularak yine geç alır ama bi kıvamı var o seviyede basınca marşa dokunurken bile alır bide benim motorda gördüğüm garip gelebilir ama aküde yeterli şarj yoksa çevirir bi süre sonra ateşler başıma çok geldi ama akü zıpkın gbi olsun daha dokun gazı iyi ayarla kibrit gbi olur makine 3000 km sıfır sayılır benimde 2800lerde zaten en başta gaza bak deneyerek sonra akünün çevirme gücü hatta bujiyide sök en azından hafif bi parlat derim buji yandan ateşlesin o bile randımanı bozar makinada birebir şahit oldum buji çivi gbi çakıyo elk güçlü ama yandan yani buji bozuk makine tekliyofu değiştirdik yakalayana helal olsun

Akü oksitlenmiş ama aküden yana bir sıkıntı olcağını sanmıyorum ben en iyisi bi buji alıp değişeyim Cevaplarin için Teşekkürler kardeşim tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Ne demek hocam lafı bile olmaz yardım için buradayız sağolasın seninde tekerin düz bassın ancak aküyle şaşılacak kadar alakası var akü etkin basmadığı taktirde mptpr hemen ateşlemiyo benim şu an yan farlar yüzünden akü zayıflayınca öyle oluyo ama sen bujine bi bak değiştir iyi gelir makineye hem bujininde ölçüleri önemlidir haberin olsun kolay gelsin ustam her zaman burdayız sen yaz bildirim geldikçe cevaplarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Şimdi benim sorum var arkdaşlar bu sis farı konusunda aydınlatma olarak güçlü wat gücü düşük mercekli sis farı iki adet olarak marka önerecek varmı iyi bişey olsun bende toplamda 110w iki adrt far var açınca akü makü kalmıuo motor yetiştiremiyo bi öneri verin balataları sıyıracam

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Mh drift im için çanta demiri arıyorum ö.m lütfen

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mh drift im için çanta demiri arıyorum ö.m lütfen
    Yan demirse hiç görmedim ama arka port bagajsa yaz her yerde illa çıkar ben aldım gayette memnunum 74 lira +kargoydu en son
    manofsteel bunu beğendi.

Beyler motora yağ alıcam kendim değişicem mondial servisine gittim bi yağ değişimi 60 TL diyor birde yağlar motul benim demek istediğim hangisini alayım ikisi arasında kaldım ama Castrol 15w50 almak daha mantıklı geliyor molum yaz ayı geldi kalın yağ almak gerekli.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Selamın aleyküm arkadaşlar çoğunlukla cevap alamıyorum sorularıma ama don kez şanşımı deneyecem bu önemli bi konu motprun ön freni naptıysam sürtme var fren biraz tutuyo makine rahat akamıyo çözümünüz varmı ne yapmalıyz balata değiştirsem olurmu uyumlu iyi bi marka varmı bildiğiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    150 dirft ile 125 arasında gidiş acısından pek bi fark beyler ben hissedemedim

Sürtünme var derken tam anlamadım normal giderken frene basmadan disk kendisimi sürtüyor yoksa frene basınca durmuyormu birde frene basınca ses geliyomu

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Sürtünme var derken tam anlamadım normal giderken frene basmadan disk kendisimi sürtüyor yoksa frene basınca durmuyormu birde frene basınca ses geliyomu
    Hocam tam olarak şöyle gürültü çok disk atıkmış gbi garç garç garç diye ses yapıyo giderken frene hafif dokununca ses kesiyo biraz daha sıkınca motpru durduruyo sanki kaliperin civatalarını hafif sıkınca kayıyo ve o zaman sürtme başlıyo mühendis sağolsun mptor ilk geldiğindedeizahı iyi değildi sürtme vardı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)