Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar istanbul içi bildiğiniz iyi bi usta varmı ? Anadolu yakası öncelikli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ön dişliyi tutan iki civatandan biri kırıldı yarısı içerde kaldı bu nasıl çıkar fikri olan var mı yada başına gelen ?
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişliyi tutan iki civatandan biri kırıldı yarısı içerde kaldı bu nasıl çıkar fikri olan var mı yada başına gelen ?
    geçmiş olsun nasıl kırıldı ne yaparken civata ön dişlide kaldıysa keskiyle vurup çıkarmayı deneyin olmadı yeni dişli ve civata alın ugraşmaya değmez
    ENİGMA bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun nasıl kırıldı ne yaparken civata ön dişlide kaldıysa keskiyle vurup çıkarmayı deneyin olmadı yeni dişli ve civata alın ugraşmaya değmez
    Sağolasın civatayı sıkarken oldu da dişli bu durumdayken kolay çıkar mı diğer civatayı söktüm diyelim öbürü yarısı içerde

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sağolasın civatayı sıkarken oldu da dişli bu durumdayken kolay çıkar mı diğer civatayı söktüm diyelim öbürü yarısı içerde
    o civata dişliyi tutmuyor. dişliyi tutan çemberi tutuyor o civata. öbür civatayı sökün ve sonra çemberi çıkartın, sonra dişliyi elinize aldıktan sonra artık hayal gücünüzü kullanarak çıkartabilirsiniz içerde kalan civatayı.

işte tvs apache alsaydın bunlar olmayacaktı belkide. "axis & allies" oynuyorum. "enigma" yazınca tüm harita açılıyor.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    civatanın özelliği önündeki çemberi tutup çıkmaması aslında onun üzerinde yük yoktur alttakini söküp direk yeni dişli alın çıkarmakla ugraşmayın zaten 5 10 lira bişey 2 tanede yeni civata alırısnız olur biter illa çıkarmak isterseniz mengene gibi bişeye tutturun keski yardımıyla sökmeyi deneyin
    ENİGMA bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    sağolun arkadaşlar yarın dişli alıp deneyim içim rahatladı basit bir şeymiş

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sağolun arkadaşlar yarın dişli alıp deneyim içim rahatladı basit bir şeymiş
    her hangi bir motor tamircisine dişliyi götürüp içinde civatayı söktürebilirsin. "ters klavuz" ile sökmesi çok kolay olur. 5 lira verirsin işçilik parası yeter.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her hangi bir motor tamircisine dişliyi götürüp içinde civatayı söktürebilirsin. "ters klavuz" ile sökmesi çok kolay olur. 5 lira verirsin işçilik parası yeter.
    yok ya ne uğraşcam takımı 30 lira

voqka35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Benim Michelin Pilot Street'ler ömrünü tükettiği cırt cırt kaydığı için bugün Metzeler Me 22 siparişi verdim. Pilot streetleri kullandığım süre içinde memnundum. Daha ucuz olduğu için Metzeler Me 22 takım aldım 180 TL. Bakalım bunlar nasıl olacak.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı voqka35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Michelin Pilot Street'ler ömrünü tükettiği cırt cırt kaydığı için bugün Metzeler Me 22 siparişi verdim. Pilot streetleri kullandığım süre içinde memnundum. Daha ucuz olduğu için Metzeler Me 22 takım aldım 180 TL. Bakalım bunlar nasıl olacak.
    me22 ler çok güzel bi lastik ama sanırım benımkilerde ömrü bitti acayip kayıyo dandik asfaltta

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    me22 ler çok güzel bi lastik ama sanırım benımkilerde ömrü bitti acayip kayıyo dandik asfaltta
    Sizinkiler ne kadar sürede ömrünü bitirdi acaba, benim Michelin Pilot Street'ler 1,5 sene oldu olmadı tükendi de
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.
    Albert Camus

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Sizinkiler ne kadar sürede ömrünü bitirdi acaba, benim Michelin Pilot Street'ler 1,5 sene oldu olmadı tükendi de
    10bin km olmuştur ama ben çok hor kullanırım yani :D dağ taş toprak önüme ne gelirse

Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift

debriyaj ayarı

Bugün tam gideceğim yere vardığımda , debriyaj manetini çekerken bir gariplik olduğunu hissettim. Çekme hissiyatı kayboldu , maneti en dibe getirdiğimde vites geçiyor fakat yarım cm bıraktığımda direk debriyajı bırakıyor. Manette yukarı çıkmıyor, yardım edebilecek var mı ?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün tam gideceğim yere vardığımda , debriyaj manetini çekerken bir gariplik olduğunu hissettim. Çekme hissiyatı kayboldu , maneti en dibe getirdiğimde vites geçiyor fakat yarım cm bıraktığımda direk debriyajı bırakıyor. Manette yukarı çıkmıyor, yardım edebilecek var mı ?
    Debriyaj teli koptu kopacak diye tahmin ediyorum. Genelde levyenin hemen yanından kopar.

Alıntı cumali7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum arkaslar benim motor cok sık zincir gevsetiyo acaba bunun sebebi ne? Bu zincir gevşekligi icin alttaki somunlari sikmamiz yeterli mi baska ne yapmam lazim
    428 H sınıfı kalın bir zincir alacaksın. Bunun başka yolu yok.

128 L 428 H yaz google'a, o zincirlerden alıp takacaksın. ARCH marka tavsiye ederim. Şeriat yeişili kutusu var.

Alıntı kompetankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamınaleyküm aranıza yeni kattılıyorum mh drift kullanıcısı olarak motorda yaşadığım sorunları sızınle paylaşıp fikir sahibi olmak istedim öncelikle motorda devir yükseldiği zaman far ve park lambaları patlatıyo plaka lambasıda patlamış şimdi sıra göstergeye geldi oda pır pır ediyo zahten bu 9 volttan 15 volta kadar olan led farlar var ondan taktım şimdilik ona bi zararı yok ama git gide daha farklı sorunlar açıcak gibi sizce neden kaynaklanır kesin olarak oturduğum semtte motorsıkletten anlayan bi allahın kulu yok tamir konusunda o yuzden kendim yapmam gerek birde uzun yolda dip gaz gidince sürekli olarak hava filtresinin içi yağ doluyo servise sordum oda bişey olmaz yapar hava soğutmalı motorlarda dedi yardımlarınızı bekl
    AC akımı DC akıma çeviren bir zımbırtı vardı. Onu kontrol ettir derim. Farların parlaması normal ama patlıyor diyorsan birisinin amper ölçümü yapması lazım.

Alıntı uluhan1220 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben bu yaz mh drift alcam ama köyde kullancam yani sıkıntı verirmi cunku biraz kotu yollari var bi yardimci olsaniz
    Vermez. Yedek parçası da nispeten ucuz. Tepe tepe kullanırsın.

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 15 bine geldi arkadaslar sanki biraz cekisten dusme var motorda bu aralar 100 oluyor 100 den sonra zorlaniyor eskiden 110 direk goruyodu nerelere bakmam lazim ben diyorum siboplardan belkidir cevremde adamlar 130 140 yapanlar varmis bole duyunca deli oluyorum bu duruma yardiminizi bekliyorum
    125 cc motor ile 140 yapılmaz. Bu motorun yaptığıda yapacağıda 100-110 zaten. Yapılacak bir şey yok.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Arkadaşlar İzmir'den motorum satılıktır .Detaylı bilgiyi mesajla verebilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15883026/detay

ilandaki telefon numarası bana ait değil mesaj atın.

Motosikleti
    Mondial Mh 125 drift
    Merhaba arkadaşlar bugün motorda biraz değişiklik yaptık biraz enduro biraz cross oldu her koşulda ve şartta kullanmaya hazir benim böyle daha cok hosuma gitti sizce nasil olmus

Lastikler Anlas marka cross lastikleri
    Ön teker 2. 75 18
    Arka teker 3.00.18

Camurlugun on kısmı kesilip farin altina monte edildi

RoDida ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    abi düşüncem böyle bişey yapmaktı olurmu diyodum yakışırmı diyodum ayakta alkışladım seni bravo harika ötesi olmuş bende böyle bişey yapıcam allhın izniyle çok yakışmış tebrikşer

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Selamın aleyküm benim canavar yeni seri 16 model 150 drift ancak en büyük kusuru ön amprtisörler yere yapışıyo çocuklar mptpru bastınmı diye bile sordular karşıdan öyle görünüyomuş bende biraz daha hava dursun istiyorum çözümü ne olabilir bi kaç kişi yağ ekle demişti biraz sertleşecek ve dik duracak motor demişti bu doğrumudur

frkn_oz_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kavalları yukarı çıkartmak istiyorum ama gidon da ki kısımlara sürtüyor yontsam bu sefer incelicek ve kırılmasından korkuyorum yayları komple söksem bu sefer yaşadığım ilin yolları bu kadar basık motor için kötü lütfen yardımm . . .
    Drift'im Kadar Değerlimisin Cici Kız

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı frkn_oz_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavalları yukarı çıkartmak istiyorum ama gidon da ki kısımlara sürtüyor yontsam bu sefer incelicek ve kırılmasından korkuyorum yayları komple söksem bu sefer yaşadığım ilin yolları bu kadar basık motor için kötü lütfen yardımm . . .

Yont bence merak etme kırılmaz nizim burdaki bi çok arkadaş yontma ile yaptı hiçte bi sıkıntı olmadı bizimde yollar baya kötü ama onun dışında yaylar kısalsa olmaz yağ azalsa yaya yazık uine olmayabilir senin iş yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal hesabı ama yont hafif tutan yerleri yontsan olur 😉

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)