Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mh drift
    Alıntı yusufdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba uzun zamandır forum takipçisiyim eylül 2015 ten beri drift kullanıyorum motorum 3500 km de.Şuana kadar motorumda herhangi bir değişiklik yapmadım fakat gücü artık tatmin etmiyor ayrıca 2 kişi 40 45 km den sonra yoruluyor bu sebeplerden ötürü mh drift için olan 200 cc silindir taktırmak istiyorum kalyoncumotor da mevcut.Sorum şu aranızda kullanıp sıkıntı yaşayan oldu mu ya da değiştirirsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? ayrıca 200 cc silindir taktıktan sonra hangi egzozu kullanabilirim sessiz olması önceliğim.
    İyi forumlar.
    yardım edebilecek yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Benzin göstergem yine bozuldu.
    Geçen motordan ses gelmeye başladı aha dedim kol geliyor herhalde. Eksoz vidası gevşemiş sıktırdık.
    Veee En şaşkın olduğum olay; Ortalama 1 litre, 30 km gider dedikleri yedek depo 70 km oldu hala benzin var. normal depo 350 km gidiyor yedek de 60-70, 420-430 Allah bereket versin . 2.000 km bakımında gaz telindeki boşluğu aldırdım 130 km/h ye çıkıyor motor çok sevindim ona bi de dipgaz yapınca devir kesici varmış gibi ses yapıyo . Açık eksoz ile sakalın siparişini de vereceğim hayırlısıyla. 3bin km'ye yaklaştık hala mondoil kullanıyorum iki bin'de dedim castrol koy diye zaten 3bin de değiştireceksin mondoil koyalım dedi tamam dedim. 4 bin de motul 5100 koydurtacaklar bana .

Herkese kazasız belasız sürüşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı yusufdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardım edebilecek yok mu?
    Komple setler var üst kapağı ya taşlatacaksın ya değiştireceksin direk silindirle olmuyor o iş. kol krank vs. Hepsini gözden geçirmen lazım. Yine stock eksoz kullanman en mantıklısı sessiz olsun diyorsan

Motosikleti
    Mondial Mh drift
    kullandığım egzozda cc büyüttüğüm için boğulma olmaz mı diyorsun yani?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

[QUOTE=Furkan Tarık;3939693]Benzin göstergem yine bozuldu.
    Geçen motordan ses gelmeye başladı aha dedim kol geliyor herhalde. Eksoz vidası gevşemiş sıktırdık.
    Veee En şaşkın olduğum olay; Ortalama 1 litre, 30 km gider dedikleri yedek depo 70 km oldu hala benzin var. normal depo 350 km gidiyor yedek de 60-70, 420-430 Allah bereket versin . 2.000 km bakımında gaz telindeki boşluğu aldırdım 130 km/h ye çıkıyor motor çok sevindim ona bi de dipgaz yapınca devir kesici varmış gibi ses yapıyo . Açık eksoz ile sakalın siparişini de vereceğim hayırlısıyla. 3bin km'ye yaklaştık hala mondoil kullanıyorum iki bin'de dedim castrol koy diye zaten 3bin de değiştireceksin mondoil koyalım dedi tamam dedim. 4 bin de motul 5100 koydurtacaklar bana .

Herkese kazasız belasız sürüşler[COLOR="Silver"]

Hocam 130 km ye nasıl çıktın ben merak ettim doğrusu, düz yolda driftle o dediğin hıza ulaşan birine şahit olmadım, bu arada ben şimdiye kadar shell mondoil ve castrol yağ kullandım vites geçişlerinde motoru en çok rahatlatan mondoil oldu.

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Arkadaşlar ben sakal aldım ama bunu takma ile ilgili yazı video bulamadım yardımcı olabilrcek birisi var mı ?
    2 adet bağlantı demiri var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün akşam yaptığım kaza sonucu motorun sesinde bi acayiplik oldu sanki çalışırken tıslıyo gibiydi.Akşam bi şey göremedim.Bu gün bi daha baktım.Eksoz biraz yamulmuş sanki. motor sağa yattı.Egzos biraz sola doğru içeri girmiş gibi.Yağ göstergesini olduğu o yuvarlak yerin altına girmiş.Size sorum bu halde çalışsa ne gibi bi sorun olur. Veya yaptırılabilir mi.Yaptırırsam çok masraf çıkartır mı.Şimdiden teşekkürler.

http://hizliresim.com/8181mn
    Önceliikle geçmiş olsun.Eğer blok zarar görmediyle masrafsız birşey. Tıslama egzoz boşluk yaptıgından olur Egzoz boğazdan dönüyor zaten çok sıkı olmadığından içeri doğru dönmüş. arka yolcu ayaklığı tarafında bağlantı yeri de yamulmuştur. Boğazdan söküp ters yönde çektirerek düzeltirsin daha sonra bloğa takrsın egzozu dinlersin sesini kolay görünüyor ama başka sorun varmı bilemem. bende abartıyı taktığımda tam sıkmayınca tıs tıs çalışıyor hava kaçırıyor ordan.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Driftin amartisor ayarini nasil oldugunu bilen varmi iki kisi binince on kaldircakmis gibi oluyor motor sizdede oluyormu

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Dün akşam 104+60 kilo bindik motora kalkarken yavaş gaz vermeme rağmen tekere kalktı motor düştük.
    http://i.hizliresim.com/v4jZj6.jpg Şöyle bi hortum çıkmış bir yerden
    http://i.hizliresim.com/7v6AaW.jpg Şuraya bağlı hortum ama nereye takılıyor bilmiyorum
    http://i.hizliresim.com/AJ13O0.jpg şuraya taktım ama pek bi alakası yok gibi geldi.

birde içinde benzin kokusu vardı ama motor yedek depodada normal depodada gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün akşam yaptığım kaza sonucu motorun sesinde bi acayiplik oldu sanki çalışırken tıslıyo gibiydi.Akşam bi şey göremedim.Bu gün bi daha baktım.Eksoz biraz yamulmuş sanki. motor sağa yattı.Egzos biraz sola doğru içeri girmiş gibi.Yağ göstergesini olduğu o yuvarlak yerin altına girmiş.Size sorum bu halde çalışsa ne gibi bi sorun olur. Veya yaptırılabilir mi.Yaptırırsam çok masraf çıkartır mı.Şimdiden teşekkürler.

http://hizliresim.com/8181mn
    Egzozun girişinden hafif oynamıştır.Egzozda delik yoktur büyük ihtimal komple söküp tam oturtup sıkıca sıktın mı o sıkıntı kalmaz
    If You’re Going Through Hell, Keep Going

Motosikleti
    Mh Drift 125
    [QUOTE=BerkayAkca35;3945124]Dün akşam 104+60 kilo bindik motora kalkarken yavaş gaz vermeme rağmen tekere kalktı motor düştük.
    http://i.hizliresim.com/v4jZj6.jpg Şöyle bi hortum çıkmış bir yerden
    http://i.hizliresim.com/7v6AaW.jpg Şuraya bağlı hortum ama nereye takılıyor bilmiyorum
    http://i.hizliresim.com/AJ13O0.jpg şuraya taktım ama pek bi alakası yok gibi geldi.

birde içinde benzin kokusu vardı ama motor yedek depodada normal

Orda sari vidanin altina takiliyor o hortum cikmis tahliye hortumu benzin karburator zaten yedek dedikleri depo gene ayni depo icindeki benzin cekmek icin olan yerleri farkli biri uzun biri kisa icine dikkatli bakarsan anlarsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Obur ucu bosta kalicak hortumun

Selamunaleykum arkadaslar 2.el mh drift almayi dusunuyorum motor 30.000 km de. Hani son motor ömru kactir omrubitse bana ne kadara maal olur. Motor 2014 model distan cok temiz gidip gormedim. Bi topcase var, bu motora max. Ne kadar verilir?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Realson58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum arkadaslar 2.el mh drift almayi dusunuyorum motor 30.000 km de. Hani son motor ömru kactir omrubitse bana ne kadara maal olur. Motor 2014 model distan cok temiz gidip gormedim. Bi topcase var, bu motora max. Ne kadar verilir?
    2 yıl masraf çıkarmaz. 50-60 bin arası rektefe yapabilirsin. Rektefe masrafı 400 TL olur. Km fazla kafana takma, bakımlı olsun yeter.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl masraf çıkarmaz. 50-60 bin arası rektefe yapabilirsin. Rektefe masrafı 400 TL olur. Km fazla kafana takma, bakımlı olsun yeter.
    2500 e deyermi bide alirken nelere dikkat etmeliyim bu motorda hayirlisisa yarin gorusucem ekipmanlari alinca motora para kalmadi bu sene

Alıntı Realson58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 e deyermi bide alirken nelere dikkat etmeliyim bu motorda hayirlisisa yarin gorusucem ekipmanlari alinca motora para kalmadi bu sene
    valla benim 15 binde, yanında mont,kask,eldiven, pantolon vs gibi 1000 liralık ekipman, top case, 2 aylık sıfır lastik takımı, alarm, branda, kilit verdiğim motoruma bugüne kadar 2500 TL veren olmadı. Sen o motora ben 2500 veririm dersen ne ala.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.

Selam dostlar motora arka çanta bağlama https://www.youtube.com/watch?v=ntcuUCyEB9w ve yuvarlak far takma https://www.youtube.com/watch?v=HIOs1SNDb7M videoları ekledim. Aklımda bir cafe racer projesi var fikirlerinizi paylaşın takip edin.

Motosikleti
    ffffff
    sa sizce bu motor almaya değermi nasıldı sağlammı uzun yola gidilirmi bide 100 km de ne kadar yakıyor?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı anıil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa sizce bu motor almaya değermi nasıldı sağlammı uzun yola gidilirmi bide 100 km de ne kadar yakıyor?
    1 senedir kullaniyorum genel olarak memnunum ben bakarsan sorun cikmaz git gel 200 km yaptigim oldu sorun olmadi litmitlerini bildikten sonra motorun zorlamadiktan sonra her turlu goturur ben 60 65 liraya depoyu fulluyorum 400 450 km falan goturuyor

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı anıil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar almadan önce drift kullanıyorum, şehir içi ana depoyla 410-440 km gidebiliyorum, istanbuldan Tekirdağ Çanakkale Balıkesir Bursa İstanbul yaptım gayet sorunsuz kullandım gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, alırsanız şayet şimdiden hayırlı olsun Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Arkadaşlar merhaba antalya da yaşayan mondial drift kullanıcılarıyla bir buluşma etkinliği düşünüyorum ne dersiniz ?

motor satılık mı? bilgi alabilirmiyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

valla benim 15 binde, yanında mont,kask,eldiven, pantolon vs gibi 1000 liralık ekipman, top case, 2 aylık sıfır lastik takımı, alarm, branda, kilit verdiğim motoruma bugüne kadar 2500 TL veren olmadı. Sen o motora ben 2500 veririm dersen ne ala.
    motor satılıkmı bilgi alabilirmiyim ?

Alıntı farukzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor satılık mı? bilgi alabilirmiyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

motor satılıkmı bilgi alabilirmiyim ?
    satılık, şu an niğde'de. Km 20 bin'de.
    lastikler bu kış takıldı
    LS2 kask
    4R deri eldiven
    4R kumaş pantolon
    4R kumaş mont
    arka çanta
    kilit
    branda
    boyunluk (kumaş )
    ne varsa veriyorum, çünkü yurtdışına gideceğim.

satılık, şu an niğde'de. Km 20 bin'de.
    lastikler bu kış takıldı
    LS2 kask
    4R deri eldiven
    4R kumaş pantolon
    4R kumaş mont
    arka çanta
    kilit
    branda
    boyunluk (kumaş )
    ne varsa veriyorum, çünkü yurtdışına gideceğim.
    mesaj gönderdim sana mesajlarına bakarsan numaramı yazdım ordan görüşelim

Alıntı farukzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj gönderdim sana mesajlarına bakarsan numaramı yazdım ordan görüşelim
    yolla bi daha, mesaj yok bende

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)