Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX 150
    bu demirden kullanan varmı nerden taktırabılırım istanbulda netten alsam kendım takabılırmıyım tskler...

http://www.cevizciogluyedekparca.com/urun/125-mh-drift-koruma-demiri-mat-siyah/10031

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben bundan degilde duz olani kullaniyorum. Takmasi kolay ben takarken google drift yazdim koruma demir takili bir drift fotografina bakarak ayni yerlere taktim. 2 dakkakalik is.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar vites gecisleri 1 den 2 ye aliyorum geciyor ama tak diye bi ses yapiyor bazen oluyor normalmi bu durum bi zarari varmiki bunun korkuyorum bazen icinden kirilir dagilcak diye sikinti olurmuki acaba

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar vites gecisleri 1 den 2 ye aliyorum geciyor ama tak diye bi ses yapiyor bazen oluyor normalmi bu durum bi zarari varmiki bunun korkuyorum bazen icinden kirilir dagilcak diye sikinti olurmuki acaba
    Ben de de var o. 3,4,5te sıkıntı yok ama 1-2 de hem aşagi hem yukari biraz sıkıntılı geçiyo.1e atarken sanki içerde yüksekten yere bişey düşüyomuş gibi hissediyorum.Ama bi sorunu mu var yoksa yağdan falan mı bilmiyorum.
    Bu arada drift 370km yi geçti.Cok şukur alıştik biraz birbirimize.Ama rüzgarda buz pateni yapiyomuş gibi saga sola kayarak gidiyoruz.Heyecan katıyo biraz ama korkuyorum .400-450 arasi ilk bakima götürmeyi düşünüyorum. Ama daha erken derseniz biraz daha bekleyip sonra götürim.
    Hayırlı süruşler herkese.Tekeriniz düz bassın.Rüzgar sizi kaydırmasın...

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de de var o. 3,4,5te sıkıntı yok ama 1-2 de hem aşagi hem yukari biraz sıkıntılı geçiyo.1e atarken sanki içerde yüksekten yere bişey düşüyomuş gibi hissediyorum.Ama bi sorunu mu var yoksa yağdan falan mı bilmiyorum.
    Bu arada drift 370km yi geçti.Cok şukur alıştik biraz birbirimize.Ama rüzgarda buz pateni yapiyomuş gibi saga sola kayarak gidiyoruz.Heyecan katıyo biraz ama korkuyorum .400-450 arasi ilk bakima götürmeyi düşünüyorum. Ama daha erken derseniz biraz daha bekleyip sonra götürim.
    Hayırlı süruşler herkese.Tekeriniz düz bassın.Rüzgar sizi kaydırmasın...
    Ruzgar kotu salliyor motoru bakima bende o 450 de falan gitmistim ilk bakima

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar merhaba benim driftte kontağı çevirdiğimde devir saatinin ibresi sona fırlıyor motoru çalıştırıp yürütünce en sonda sabit kalıyor kontağı çevirip kapattığımda tekrar sıfıra düşüyor bu neden olabilir acaba başınıza böyle bir şey geldimi bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaşlar gecen benzin aldim fulledim depo hep full gosteriyor 100 km oldu alali sizdede oluyormu bole varmi cozumu bunun duzgun gostermesi icin

Bende caresini bulamadim onun yerine fulledikten sonra 250 300 km arasinda tekrar aliyorum benzin hep boyle 9 10 litre arasi doluyor her defasinda.

Arkadaşlar motoru ilk bakıma götürücem bu hafta.Öncelikli olarak fatihe yakın yoksa istanbulun herhangi bi yerinde tecrube edip de beğendiginiz bi yetkili servis var mı önerebilceğiniz.
    Bi de gittiğin zaman şuna dikkat et şöyle yap dediğiniz bir şey var mi.Şimdiden tesekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Büyuk ihtimal yarın sabah gidicem bu yüzden sabah olmadn öğrenmem gerekiyor nereye gideceğimi.Gören olursa lütfen yazsın.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    ben ana depoyla İstanbul da şehir içi 410km kullanıyordum. 16litre deposu var siz 9-10 litreden bahsediyorsunuz, yedek depoda kullanıyor olmayasınız motoru.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar merhaba benim size bi sorum olacak benim driftin yağını bugüne kadar genelde servise veya yağcıya değiştirtmiştim geçenlerde kendim yağ aldım motorun yağını değiştireyim dedim baktım yağ tapasının o vida olan baş kısmını gevşetip sıkarken sıyırmışlar zor bela açtım anahtar tutmuyor yağı değiştirdikten sonra da fazla sıkamadım tapayı,internette driftin yedek parçasını satan sitelere baktım yağ tapasını bulamadım nereden bulurum bilgisi olan varmı teşekkürler

Şurda var bak

http://guvenmotormarket.com/mondial-...g-tapasi-1963/

Bu arada ben de ilk bakımı yaptırdım.Yağı değiştik.Vidları sıktık.Dedi adam.Sanırım zinciri de gerdirmiş.70TL aldı benden sizce dürtmüşler mi beni biraz yoksa iyimidir

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Şurda var bak

Bu arada ben de ilk bakımı yaptırdım.Yağı değiştik.Vidları sıktık.Dedi adam.Sanırım zinciri de gerdirmiş.70TL aldı benden sizce dürtmüşler mi beni biraz yoksa iyimidir
    kardeşim saolasın o kadar araştırdım bulamamıştım,o bakım fiyatı normal bütün servisler aşağı yukarı o kadar alıyor

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Şurda var bak

Maalesef ben 35'e yaptırmıştım ilk bakımı.

Veeeee Bir adet gösterge girdi.
    Geçen eksoz koruma deirlerinden birinin vidası düşmüş , ön km teli tutan naylon da kesilmişti. geçen vakit bulmuşken bıraktım. Akşam gittiğimde göstergenin Bozulduğunu(yan sanayi delta force takmıştık kazadan sonra) orjinalinin 200 tlolduğunu öğrendim. eksoz korumaya da bir vida uydurdu kalkık duruyor vida sinir oldum. ön km telinin tutacağı da elinde yokmuş kaldık ortada öylece.

Bu göstergeyi tamir edebilirmisiniz dedim açıp bakarım yapabilirsem yaparım yapamazsam yine işçilik alırım dedi. Kafayı yicem napayım sizce ne önerirsiniz?

Yapamazsamda iscilik alirim vb. diyen gevsek ustayla yuz goz olma tatil gunun oldugunda hallet kendin

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı incimage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapamazsamda iscilik alirim vb. diyen gevsek ustayla yuz goz olma tatil gunun oldugunda hallet kendin
    Bu gün çok ilginç bişe oldu. Çevre Yolunda yapıştırdık 4 motor. göstergeye bi baktım benzin göstergesi sallanıyor. Çektim kenara düzelmiş alet nasılsa . Muhtemelen sorun göstergede değil de müşürde. Daha önce bi forumda okumuştum müşürün lehimi eriyor diye. motor çok sıcaktı belki yeniden tuttu. Bilemiyorum ama gösterge bozulsa bidaha geri gelmezdi.

Neymiş? kendi işini kendin hallet.

Bu arada motorunuz (stock halde ise) kaç basıyor?

Ben 110'u geçemiyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125
    110 120 uzun rampa assagi 130 140 gormustum ustune yatarak normal kullanimda 110

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ana depoyla İstanbul da şehir içi 410km kullanıyordum. 16litre deposu var siz 9-10 litreden bahsediyorsunuz, yedek depoda kullanıyor olmayasınız motoru.
    Ana depo ile uzun yolda tapa gaz 380 km civarında gidiyorum. Yedek ile de 70 - 90 arası gidiyor. 1 depo 450 km gidiyor. Şehir içinde daha az yakması olası. Uzun yolda 4 litre yakıyor benim motor, şehir içi ölçmek nasip olmadı.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Arkadaşlar ben mondial diriftimi pısacaktım ama direkler direksiyona geliyor ve fazla pısamıyorum onun çozumu nedir ne deildir

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Ahmet koseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben mondial diriftimi pısacaktım ama direkler direksiyona geliyor ve fazla pısamıyorum onun çozumu nedir ne deildir
    Kenarlarini taslatman lazim biraz yoksa basilmiyo takiliyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)