Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    [QUOTE=okay kömür;3777857]ben yamaha ybr balatası taktırdım arkaya ama yinede etkili olmuyor hocam frenleri motorun sıkınıtılı açıkcası tekerler düzgün olsada güvensiz frenleri[motosikleti ilk aldığımda arka fren çok az tutuyordu rodajı vardır dedim pek irdelemedim, km yükseldikçe freni kullandıkça arka frenim de düzeldi. ön frenim iyi şu anlık

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla hayatta kalabılmek ıcın soyledıgınız taktıklerı aynen bende uygulamaya çalısıyorum. Bundan ıyısı bu motor ıcın pek mumkun degıl gıbı duruyor hocam. DArısı yeni bir japon motor olunca inşallah.
    ben motorumu seviyorum araştırarak aldığım için arkadaşımda vardı test ederek aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

bizim gösterge aydınlatma lamlabaları nasıl led olanlarla değiştirmek istiyorum ve park lambalarını da ama sökmediğim için duyun nasıl olduğunu bilmiyorum varmıdır bilen gören link atabilecek ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Herkese selam , bizim motorlara ne kadar yag koymamiz lazim 1 litreden az olsa olurmu

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam , bizim motorlara ne kadar yag koymamiz lazim 1 litreden az olsa olurmu
    tam olarak 1 litre fakat acil bi yere gitmeniz gerekiyorsa 0.8 litre filan koyabilirsiniz fakat zorlamayın az yağ olunca motor dahada ısınacaktır[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

fazla belli olmuyor ama elimde bu fotolar var bi ara sökmüştüm

Motosikleti
    900 ml koydum ekleme yaparım,

Sanırım benim zincirin ömrü tükenmiş motor 20.000 de uygun bi zincir önerisi olan varmı

Motosikleti
    yok
    Benim bi sorum olucak yalniz istedigim cevap,motorunu efendice kullanan kisilerden olursa sevinirim,teker yapan,teker yakan ,yok iste ben 140-150 leri goruyorum dişli degistirdim,diyen insanlardan olmazsa sevinirim,boyle insanlari kucumsemek degil amacim ama yorumlari insani yanilta biliyor.efendi kullanicilara sorum mondial drift 125mh gercekten duzgun kullanildiginda iyi motormu.ben sunuda ekliyim 1 motorun son omru 5 seneyse ,ben kisiligim olarak onu 7-8sene kullanabilecek bi kisilige sahibim oyle guzel bakarim motoruma deger veririm.bunlari dikkate alarak cvp verirseniz,abilerim kardeslerim cok cok mutlu olurum,visne curugu gibi bi rengini canli gordum cok hosuma gitti .simdiden tskkurler

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Heaven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bi sorum olucak yalniz istedigim cevap,motorunu efendice kullanan kisilerden olursa sevinirim,teker yapan,teker yakan ,yok iste ben 140-150 leri goruyorum dişli degistirdim,diyen insanlardan olmazsa sevinirim,boyle insanlari kucumsemek degil amacim ama yorumlari insani yanilta biliyor.efendi kullanicilara sorum mondial drift 125mh gercekten duzgun kullanildiginda iyi motormu.ben sunuda ekliyim 1 motorun son omru 5 seneyse ,ben kisiligim olarak onu 7-8sene kullanabilecek bi kisilige sahibim oyle guzel bakarim motoruma deger veririm.bunlari dikkate alarak cvp verirseniz,abilerim kardeslerim cok cok mutlu olurum,visne curugu gibi bi rengini canli gordum cok hosuma gitti .simdiden tskkurler
    Bakımını aksatmadan yaparsanız ve bu motordan çok fazla bişey beklemezseniz motor bloğu olarak seni üzmeyecek ve nispeten kaliteli bir motordur. Çin malı olup 600 sayfa kullanıcı yorumu olan başka motor var mı piyasada ?

Bakımını kendin yapacaksın, servisten uzak duracaksın. Sıfır alırsan 2 sene masraf yapmazsın. 2 sene sonra, 40 liraya baskı balata 20 liraya debriyaj ve gaz teli değişimi 10 liraya ön fren balatası ve 20 liraya arka fren balatası değişimi yaparsan 2 yıl daha gider. 2 yıllık masrafı 75 TL diyelim kısaca.

900 ml koydum ekleme yaparım,

Sanırım benim zincirin ömrü tükenmiş motor 20.000 de uygun bi zincir önerisi olan varmı
    ARCH 128 L - 512 H, 30 - 35 lira civarında kullandığım en iyi zincirdi.

Motosikleti
    yok
    Motordan extra beklentim uzun yol olur en fazla,sagliklimidir acaba uzun yoldada ornegin 2-3 saatlik yola 100km hizla durmadan gitsek sikinti olur mu,mola filan verilir elbet ama onemli olan molasiz o guveni verebilir mi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    heaven hiç stop etmeden 150 km gittiğim oluyor yaz sıcağında trakyada motor bloğu sıkıntı yapmaz benim motor 3 yaşına giriyor notor bloğu açılmadı 50 bün km de

Motosikleti
    Bakımını aksatmadan yaparsanız ve bu motordan çok fazla bişey beklemezseniz motor bloğu olarak seni üzmeyecek ve nispeten kaliteli bir motordur. Çin malı olup 600 sayfa kullanıcı yorumu olan başka motor var mı piyasada ?

Bakımını kendin yapacaksın, servisten uzak duracaksın. Sıfır alırsan 2 sene masraf yapmazsın. 2 sene sonra, 40 liraya baskı balata 20 liraya debriyaj ve gaz teli değişimi 10 liraya ön fren balatası ve 20 liraya arka fren balatası değişimi yaparsan 2 yıl daha gider. 2 yıllık masrafı 75 TL diyelim kısaca.

ARCH 128 L - 512 H, 30 - 35 lira civarında kullandığım en iyi zincirdi.
    usta iyi bir zincire 80 diyor işçilikle birlikte 120 ye takarım dedi

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bakimda en cok neye dikkat ediyonuz arkadaslar yagdan haric bakim yaparken

usta iyi bir zincire 80 diyor işçilikle birlikte 120 ye takarım dedi
    benim yazdığım zinciri burada takma dahil 30 liraya yapıyorlar. Ayrıca 40 lira zincir takmak için işçilik isteyen ustaya bir daha gidersen adam değilsin.

Senin yaş küçük galiba, seni düdükleyecek usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Motordan extra beklentim uzun yol olur en fazla,sagliklimidir acaba uzun yoldada ornegin 2-3 saatlik yola 100km hizla durmadan gitsek sikinti olur mu,mola filan verilir elbet ama onemli olan molasiz o guveni verebilir mi
    bir depo ile 450 km gidebiliyor benim motor, 400 km durmadan 2 kişi gittiğimi biliyorum. Bir günde toplamda 900 - 1000 km gittiğimi de biliyorum. Motor bloğu seni üzmez. Ama lastiği, amasörü, freni vs gibi durumlar tecrübe kazandıkça sana yetersiz gelebilir.

Motosikleti
    yok
    Cok cok tskkler oyle ufak tefek seyler olsun onemli degil .frendi, zincirdi ,yagdi bunlar uygun fiyatli olur ve yapilabilecek seyler,onemli olan ilk motorum olucak motordan sogutmasin bni yeter

Motosikleti
    yazmayı unutmuşum dişlilerle birlikte komple 80 dedi oda japon malı bi zincir varmış uzun ömürlü ondan, yoksa 40 liraya da var dedi

Fotoları Mondialin bayilerinden birinin facebook adresinde buldum. Drift 150 cc. galiba. Diğer ayrıntılarını görebileceğimiz farklı fotolara denk geleniniz oldumu arkadaşlar.

Motosikleti
    yok
    Gercekten hoş modelmiş
    Hiçbir Baba, Çocuğuna, Güzel Terbiyeden Daha Üstün Bir Hediye Veremez

Cok cok tskkler oyle ufak tefek seyler olsun onemli degil .frendi, zincirdi ,yagdi bunlar uygun fiyatli olur ve yapilabilecek seyler,onemli olan ilk motorum olucak motordan sogutmasin bni yeter
    2. el, orta yaşlı birisi tarafından kullanılmış bir drifti 2250 - 2750 arasına alabilirsin. Sıfır alırsan 2sene sonra 2000 liraya satacaksın. neredeyse 2000 lira zararın olur. Bu yüzden sıfır alma, 2. el bul.
    yazmayı unutmuşum dişlilerle birlikte komple 80 dedi oda japon malı bi zincir varmış uzun ömürlü ondan, yoksa 40 liraya da var dedi

Dişlileri değiştirmene gerek yok. Üzerinde takılı olan parçalar piyasada bulabileceğin parçalardan daha kalitelidir. Adam 4 dolara çinden zincir dişli seti alıp 80 liraya sana satıyor. Üzerindeki dişliler tırla kafa kafaya çarpışmazsan bozulmaz. Dediğim gibi internetten ARCH 128L-512H zincr al, bisikletçiye taktır motosiklet ustalarına uğrama.

Bu arada ön dişli 3 lira, arka dişli 5 lira.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu arada ön dişli 3 lira, arka dişli 5 lira.
    Arka dişli nerde 5 lira? 4 sene önce bile 5 liraya motosiklet arka dişlisi yoktu, e-ticaret sitelerindeki ürünler de dahil buna.

Motosikleti
    Dişlileri neden değiştirmiyoruz onların ömrü sonsuzmu, dişler aşınmış körelmiş zinciri iyi tutmuyor zinciri atabilir dedi. motor 21.000 de hala aynı zincir dişli takımı üstünde

Dişlileri neden değiştirmiyoruz onların ömrü sonsuzmu, dişler aşınmış körelmiş zinciri iyi tutmuyor zinciri atabilir dedi. motor 21.000 de hala aynı zincir dişli takımı üstünde
    o zaman sen 120 lira ver ve usta!'nın tarif ettiği zinciri taktır

Motosikleti
    o zaman sen 120 lira ver ve usta!'nın tarif ettiği zinciri taktır
    Yanlis anlama fiyat banada yuksek geldi ama ben sadece bilgi almaya calisiyorum dislilerin gercekten omru bitmesi gibi bir durum olabilirmi fabrika cikisi disliler kac km dayaniyor zincirler iyi temizlenmedigini dusunursek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)