Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Çok güzel anlattın dostum eline sağlık adamsın en kısa zamanda uygulamaya çalışcam bunları bakalım motorun gidişinde fark olacakmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Tüm motorcu arkadaşlarıma tekrardan selamlar hava sogukken jikle ile çalıştırıyormuşuz mümkünsede 5 dakika felan çalıştırıp gidiyormuşuz bu bilgi kalsın birini lazım olursa diye bu arada bilmiyorum whatsapp grubu varmı ama isterseniz haberleşmek için bir grup kuralım inş olmaz ama yolda kalırsak veyada bir sorun olursa iletişim içinde olup yardımcı oluruz birbirimize iyi günler
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 mh Drift
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren borusu içerisindeki hidrolik miktarı değişmeyeceği için frenin nerede kavradığı da değişmeyecektir. Kalın balata takarsan fazla yağ ön fren manetinin oradaki küçük havuzda toplanacaktır. Fren borusu içerisindeki yağ miktarı aynı kalacaktır.
    Bnm motorda manetin oradaki havuz full dolu ondanmi yukarı çıktığı?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tazesürücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnm motorda manetin oradaki havuz full dolu ondanmi yukarı çıktığı?
    soruyu anlamadım ama o küçük yağ havuzu aynı zamanda vakum yaparak fren balatasını geri çekmeye yarar. Yani frene bastın, balatalar sıkıştı, bıraktın gevşedi. 15 dakika boyunca basmadığında o havuz vakumlama yaparak fren balatalarını yavaş yavaş geri çeker.

Havuzda olması gerekenden fazla yağ varsa geri çekmeyi rahat yapamaz. havuzda ne kadar yağ olduğu frenin nerede kavradığını değiştirmez. Havuzda yağ çok az olursa o zaman hava girer fren borusuna ve fren tutmaz.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Benim drift cok yakmaya basladi galiba 65 liralik benzin aldim 370 de yedege gecti 400 de biter tahminimce sizinkiler nasil

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Benimki 0,12-0,14 TL arasında yakıyor kilometrede.söylediğine göre seninki 0,16 civarı yakıyor evet biraz fazla.

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim drift cok yakmaya basladi galiba 65 liralik benzin aldim 370 de yedege gecti 400 de biter tahminimce sizinkiler nasil
    370 de yedeğe geçti ise 450 km de benzin biter.

65/450 = 14 ~15 kuruş eder ki gayet normal yakıyor. Benimki de bu ayarlarda yakıyor.

merhaba dostlar motorumu satmaya karar verdim ama fiyat koyamıyorum. 2014 model 4500 km de michelin lastikli koruma demirli maxem 45 l. lik çantalı motor ne kadar eder. kırmızı renk drift

Motosikleti
    Alıntı mehmetayhan2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar motorumu satmaya karar verdim ama fiyat koyamıyorum. 2014 model 4500 km de michelin lastikli koruma demirli maxem 45 l. lik çantalı motor ne kadar eder. kırmızı renk drift
    3.000 eder o civarlarda yazabilirsiniz belki daha yukarısını

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Benim drift acemi olmama ragmen 30 TL ile 203 km gitmiş yaklaşık 15 kuruş yapıyor galiba, yazın 12 kuruşa kadar düşer diye tahmin ediyorum

Arkadaşlar bu modellerle ilgili açıklama yapıldımı denk geleniniz var mı? Fiyat belli mi acaba?

Motosikleti
    sahibinden de 4.000 tl ye drift satan biri var o buralardamı

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Driftlerin yedek deposu ne kadar benzin alıyor kaç km götürebilir ??

Motosikleti
    üyesi çok olup bu kadar pasif olan başka grup yoktur hiç sesiniz çıkmıyor gençler

Alıntı ridvan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftlerin yedek deposu ne kadar benzin alıyor kaç km götürebilir ??
    75 - 100 km gidiyor. Kara kışta 75 gittim, biraz insancıl sürerek 90 km gördüm. Bitmeden gidip benzin aldım.

Motosikleti
    Arkadaslar bana az miktarda motulyag lazim uygun fiyata yarim litra felan nasil alabilirim umraniye civarindan

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    75 - 100 km gidiyor. Kara kışta 75 gittim, biraz insancıl sürerek 90 km gördüm. Bitmeden gidip benzin aldım.
    hadi ya 30 km anca götürür diye düşünmüştüm sürekli :D bide https://www.motoavm.com/ProductDetai...atasi/699/6427 bu fren balatası nasıldır driftin balatayla aynı gbi geldi bana uyumlumudur frenaja yardım sağlar mı ?

hadi ya 30 km anca götürür diye düşünmüştüm sürekli :D bide https://www.motoavm.com/ProductDetai...atasi/699/6427 bu fren balatası nasıldır driftin balatayla aynı gbi geldi bana uyumlumudur frenaja yardım sağlar mı ?
    En az 75 km götürür yedek depo.

45 liralık bir fren balatası almak çok mantıksız. Ayrıca uyumlu olacağını sanmam. En iyi balata üstünde gelen balataydı bana göre. Daha sonra 3-4 sefer sırf denemek için değiştirdim. Tekrardan deltaforce olanından taktım. 5 lira çifti Arka fren ile ön freni beraber ve etkili kullanabilirsen kendi freni yeter. Zaten fren çok iyi olsa bile teker kayıyor. Tekeri de kalitelisi ile değiştirirsen üzerine binen yükü ön amasörler taşıyamıyor ve burkulmaya başlıyor. Motor deli gibi sağa sola yalpalıyor.

125 cc bir çin malı motordan fazlasını beklemek, 45 liralık balata takmayı düşünmek fuzuli olur.

Motosikleti
    mondial drift 125
    ben yamaha ybr balatası taktırdım arkaya ama yinede etkili olmuyor hocam frenleri motorun sıkınıtılı açıkcası tekerler düzgün olsada güvensiz frenleri

Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    En az 75 km götürür yedek depo.

45 liralık bir fren balatası almak çok mantıksız. Ayrıca uyumlu olacağını sanmam. En iyi balata üstünde gelen balataydı bana göre. Daha sonra 3-4 sefer sırf denemek için değiştirdim. Tekrardan deltaforce olanından taktım. 5 lira çifti Arka fren ile ön freni beraber ve etkili kullanabilirsen kendi freni yeter. Zaten fren çok iyi olsa bile teker kayıyor. Tekeri de kalitelisi ile değiştirirsen üzerine binen yükü ön amasörler taşıyamıyor ve burkulmaya başlıyor. Motor deli gibi sağa sola yalpalıyor.

125 cc bir çin malı motordan fazlasını beklemek, 45 liralık balata takmayı düşünmek fuzuli olur.
    frenleri beraber kullanıyorum zaten hani biraz daha iyileştirsek diye demiştim bolca arka fren ön fren beraber çalıştım frenlerin limitlerini biliyorum artçım oldumu trafiği daha iyi okumaya çalışıyorum, hızımı düşük tutuyorum frenleme mesafesini uzun tutuyorum hani benimki aklımda soru işareti kalmasın diye :D

frenleri beraber kullanıyorum zaten hani biraz daha iyileştirsek diye demiştim bolca arka fren ön fren beraber çalıştım frenlerin limitlerini biliyorum artçım oldumu trafiği daha iyi okumaya çalışıyorum, hızımı düşük tutuyorum frenleme mesafesini uzun tutuyorum hani benimki aklımda soru işareti kalmasın diye :D
    Bu motorla hayatta kalabılmek ıcın soyledıgınız taktıklerı aynen bende uygulamaya çalısıyorum. Bundan ıyısı bu motor ıcın pek mumkun degıl gıbı duruyor hocam. DArısı yeni bir japon motor olunca inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)