Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki gidonu bırakınca acayip şekilde sağa sola sallıyor kafayı hız azalınca sallama azalıyor hız artınca sallamada artıyor yani gidonu tutmasan ne olur kim bilir bunun nedeni nedir _
    Ön amortisörlerde boşluk vardır, ön freni sıkıp bırakırken tekere bakarsan çamurluğun sağa sola oynadığını görürsün. Arkada çanta varsa o da biraz sallar gidonu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörlerde boşluk vardır, ön freni sıkıp bırakırken tekere bakarsan çamurluğun sağa sola oynadığını görürsün. Arkada çanta varsa o da biraz sallar gidonu.
    maxem sl 45 litrelik var o yapar mı acaba ama aşırı derecede

Motosikleti
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxem sl 45 litrelik var o yapar mı acaba ama aşırı derecede
    Ön-arka ağırlık dengesi çok fark ettiriyo gidonun sallamasını. Çanta etkiler yani. Benim motoru modifiye edip yükleyince 3-4 kilo ağırlaştı ön taraf. Eskisine göre çok az sallanıyo gidon. Benim amortisörlerde boşluk da var bide. Hiç kazasız motorun amortisörlerini de değiştiresim gelmiyo, bi tane usta amortisör gagaları değişecek demişti. Amortisör'ün içindeki değişecek parça neyse onun yedeğinden bulamadım ama.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekerlerin havası çoksa, arkada artçı varsa veya yan çanta, arka çanta varsa elleri bırakınca gidon tank slapper yapacakmış gibi sallanır.

Ön dişliyi değiştirmeyin arkadaş 3-4 defa denedim, hız artmıyor ama motor güçten düşüyor. Motorun orjinal olan hiçbirşeyini değiştirmeyin. (lastik hariç)

fren balatalarını kaç kere değiştirdim, asla ilk seferki gibi olmadı. 1 hafta çok güzel tutuyorlar, ondan sonra sıçış

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar far isigini yukseltmek istiyorum onerisi olan varmi kullanan xenon far olarak mercek olmadan isik cok dagiliyo diyolar kullanipda memnun olan varmi yetersiz kaliyor geceleyin isiklar

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Arka plakalik ışığını tamir eden varmi benimde bozuldu baglantilari kopmustur diye dusunuyorum

Motosikleti
    Alıntı ridvan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka plakalik ışığını tamir eden varmi benimde bozuldu baglantilari kopmustur diye dusunuyorum
    Bozuk olsun daha iyi değil mi plakayı aydınlatıp ne yapıcan

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı ridvan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ayni bozuk motoru aldigim 1 ay sonra bozuldu genel sorun heralde ilk bi cakar yapmaya basladi sonra sondu bir daha yanmadi isik

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ayni bozuk motoru aldigim 1 ay sonra bozuldu genel sorun heralde ilk bi cakar yapmaya basladi sonra sondu bir daha yanmadi isik
    Aynen benimde aldıktan 3 hafta sonra bozuldu 100kmde götürdüm ama 500de gel bakalım daha iyi olur onuda hallederiz dediler var bi problem genel heralde söylediğin gibi

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Genel bencede cevredede var driftlerde yanmiyor hep kronik sorun heralde cokta onemli bisey degil ama insan o kadar para verince hemen bozulunca ister istemez sinir olabiliyo

Beyler bu motorun bagajı yok galiba bozuk para gibi şeyler atamam ama ruhsat cüzdanı veya disk kilidi gibi bişey koyulabilir mi oraya var mı o bölmeyi kullanabilen ?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı KellyKey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu motorun bagajı yok galiba bozuk para gibi şeyler atamam ama ruhsat cüzdanı veya disk kilidi gibi bişey koyulabilir mi oraya var mı o bölmeyi kullanabilen ?
    Motorun koltugu kaldirinca arkada stop lambasinin oldugu yerde ufak biyer var oraya ruhsat falan 2 metrelik zincir falan koydugum olmustu ufak tefek seyler koyulabilir motorun altindaki bolgeyi soruyorsan kucuk uzun ice dogru oraya tornavida falan bujidir ufak tefek seyler koyabilirsin oyle
    KellyKey bunu beğendi.

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun koltugu kaldirinca arkada stop lambasinin oldugu yerde ufak biyer var oraya ruhsat falan 2 metrelik zincir falan koydugum olmustu ufak tefek seyler koyulabilir motorun altindaki bolgeyi soruyorsan kucuk uzun ice dogru oraya tornavida falan bujidir ufak tefek seyler koyabilirsin oyle
    Aynen stop lambasının olduğu yeri soruyom bu seleyi kilit ile açınca o çıkan boşluğu ama o boşluk böyle yanlardan açık delikli gibi oraya ruhsat cüzdanı koysam çamur, su vs girmez değil mi herhangi bi problem olmaz? Yani orası öyle bi yer ki bozuk para, kağıt para, anahtar gibi şeyler koyulabilcek bi yer değil ama disk kilidi, ruhsat cüzdanı veya normal bi cüzdan orada kirlenmeden ıslanmadan düşürülmeden taşınabilir mi?

Ayrıca zincir taşıdığını söylemişsin hiç zincir orada duruyorken ses yaptı mı ve oradaki bölmelerden dışarı hiç sarkmadı değil mi?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı KellyKey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen stop lambasının olduğu yeri soruyom bu seleyi kilit ile açınca o çıkan boşluğu ama o boşluk böyle yanlardan açık delikli gibi oraya ruhsat cüzdanı koysam çamur, su vs girmez değil mi herhangi bi problem olmaz? Yani orası öyle bi yer ki bozuk para, kağıt para, anahtar gibi şeyler koyulabilcek bi yer değil ama disk kilidi, ruhsat cüzdanı veya normal bi cüzdan orada kirlenmeden ıslanmadan düşürülmeden taşınabilir mi?

Ayrıca zincir taşıdığını söylemişsin hiç zincir orada duruyorken ses yaptı mı ve oradaki bölmelerden dışarı hiç sarkmadı değil mi?
    Kirlenirmi kirlenmezmi bilmiyorum pek kullanmadim yagmurlu havada orayi ama cok bi kir olmaz heralde ufak toz falan olabilir belki sarkma falan olmadi hic sehir disina gittigim icin motor disarda kaldigindan dolayi almistim yola giderken oraya koymustum herhangi bi sorun cikmamisti tabi cukarlara falan girdiginde ses yapabilir ama dusme falan olmaz oyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

http://www.hizliresimyukle.com/image...029_225814.jpg

Buda benim motor arkadaslar yeni yaptim

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Bozuk olsun daha iyi değil mi plakayı aydınlatıp ne yapıcan
    İlk aldigimda yaniyordu beyaz ışık oldugundan asaletli duruyordu :D polisleri kafaya takmiyorum ceza yazacakları birşey yapmıyorum trafikde :D genede yansın 3 tane led var hemen sondu bugün vakit bulursam söküp bakıcam ne var ne yok :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    arka çantayı söktüm düzeldi harbiden çok fark ediyormuş yav

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar mondial drift incelemem eksik bişey varsa fikirlerinizi alabilirim. https://youtu.be/nRmqYLsl9uE
    KellyKey bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    metzeler m22 kullanan var mı

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar benim şuanlık motorum 960 km de 29 ekimden önceye kadar motorum sürekli boğuluyor gaz yemiyordu 29 ekim kortejinde tanıştığım bir abi bunun sebebinin jikleyi açık bıraktığımdan olduğunu söyledi jikleyi kapattı çalıştırdı sesini felan dinledi ve jikleyi açık bırakmamı ısıtırken çok az bir gaz verip öyle ısıtmamı söyledi neyse ki öyle olduktan sonra motor sanki tamamen değişti çok atik oldu devirlnmrsi harika oldu adeta kendinr büyüledi beni fakat bugun okuldan çıktığımda motoru ısıtırken gazı bi aniden çevirdim ve istop etti çalıştırdım tekrar yaptım gazı aniden açınca istop ediyor acaba bu büyük bir sıkıntı mıdır yada habercisimidir yoksa ısınmaığınfan felanmıdır şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motor soğullen tam gaz verilmez 1000 devir çevirirken tam gaz veriyorsun motor boğuluyor haliyle sorun yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)