Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaya sordum sasi 700 tl ye mi ne maal olmus..

Arkadaslar gecen gun motoru yan ayakliga aldim aldigin yerdr tumsekti acele isim vardi durur dedim 2 adim attim motor devrildi ve ayna gevsedi daha once takarken alyan in girdigi yer yalama olmustu ne sonebildim ne sikabildim en son care matkapla soktum kirklareli babaeski dolastim ayna civatasi satan yok internettede aratyim malesef sizin bildiginiz bi link filan varmi yada nr yapsak bosuna aynada alasim yok
    Yedek parçacıdan almıştım tek olarak 1 vida 1tl ye almıştım çevrendeki dükkanlara bak bulursun belki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parçacıdan almıştım tek olarak 1 vida 1tl ye almıştım çevrendeki dükkanlara bak bulursun belki
    istanbuldasınız sanırım Kırklareli Babaeski deki tüm vidacıları gezdim adamların cevabı bu aradığın ince diş ve civatanın diş kısmıyla alyan kısmı orantılı gider bu özel civata zor bulursun oluyor sağolsun kdiner ayna ve civataları gösnderdi burdanda teşekkür ediyorum

Tsubasa iki yayın üstünde civata var oradan sıkmanız gerekli çok gevşekse ilk boşa dönüyor gibi oluyor
    kdiner bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    mondial drift 125
    herkese merhabalar bugun motoru ısıtırken etrafında bi bakındım bu resimdeki yaylardan küçük olanı çıkmıştı sanırsam arka fren için işe yarıyor bu yayların böyle çıkması normalmi ne yapabilirim bunun için allahtan yola çıkmamıştım öylece sarkıyordu

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldasınız sanırım Kırklareli Babaeski deki tüm vidacıları gezdim adamların cevabı bu aradığın ince diş ve civatanın diş kısmıyla alyan kısmı orantılı gider bu özel civata zor bulursun oluyor sağolsun kdiner ayna ve civataları gösnderdi burdanda teşekkür ediyorum

Tsubasa iki yayın üstünde civata var oradan sıkmanız gerekli çok gevşekse ilk boşa dönüyor gibi oluyor
    Edirne keşan dan aldım

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    O küçük yay arka stop lambasını yakmak için müşüre bağlanmış bir yay pense ve kargaburun yardımıyla biraz ucunu kıvırın

Abi ruhsatınızda bu motor kaç cc olarak geçiyor stajer ehliyette 125 cc geçmeyen diyor ama bu motorun teknik özelliklerinde 135 cc diyor peki ruhsatinizda kaç cc geciyo bazilari 125 olarak geciyor diyor

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı beornotto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ruhsatınızda bu motor kaç cc olarak geçiyor stajer ehliyette 125 cc geçmeyen diyor ama bu motorun teknik özelliklerinde 135 cc diyor peki ruhsatinizda kaç cc geciyo bazilari 125 olarak geciyor diyor
    ruhsatta 135 cc . 125 sadece model ismi olarak belirtilmiş. Yani aslında bu motor 135 cc ruhsatta da öyle

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar benim driftin sağ ön amartisörden yağ sızıyor bugün ustaya uğradım keçesi patlaktır dedi fakat o eski keçeyi yerinden sökmek biraz zor dedi bir deneriz olmazsa amartisör kollarının ikisini birden değiştireceğiz çünkü onlar takım satılır takımı da aşağı yukarı 200-250tl arası dedi bu keçeyi değiştiremezmiyiz bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    keçe değişiyor amortisorü nasıl patlattınız anlamadim 50 bine yaklasti benim drift duzgun yola daha girmedi hep camur batak cukur hala yag sizintisi yok

Motosikleti
    Mh Drift 125
    bilmiyorum ki nasıl patladı benimki de 8500 de falan geçen sene aldım usta kolları değiştireceğiz deyince biraz tuhafıma gitti 5-10 liralık keçe için kolları değiştirmek anormal geldi keçeyi sökmek zor dedi siz sökülür diyosunuz yani olmazsa bugün başka bi ustaya gidecem yardımın için saol mertcan

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı fevzikoyuncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim driftin sağ ön amartisörden yağ sızıyor bugün ustaya uğradım keçesi patlaktır dedi fakat o eski keçeyi yerinden sökmek biraz zor dedi bir deneriz olmazsa amartisör kollarının ikisini birden değiştireceğiz çünkü onlar takım satılır takımı da aşağı yukarı 200-250tl arası dedi bu keçeyi değiştiremezmiyiz bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler
    kol kısmı mı yağ sızdırıyor yoksa amörtisörün oynadığı yani içe girip çıktığı kısım mı yağ kaçırıyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mh Drift 125
    amartisörün içine girip çıktığı yerden yağ sızdırıyordu bugün başka bi ustaya gittim ve keçeyi söküp değiştirdi yardımınız için teşekkürler saolun
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    hadi geçmiş olsun ne kadar tuttu başımıza gelirse düdüklenmeyelim :D

Motosikleti
    Mh Drift 125
    işçilikle beraber tamamı 20lira tuttu buradan bu şekilde bilgi paylaşımında bulunmamız iyi oluyor birbirimizi aydınlatıyoruz ben bu keçeyi dün taktırdıktan sonra bi arkadaşımdan öğrendim başka bi ustaya aynı işi 10liraya yaptırmış yani biraz bizde düdüklendik dün

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    işçilikle beraber tamamı 20lira tuttu buradan bu şekilde bilgi paylaşımında bulunmamız iyi oluyor birbirimizi aydınlatıyoruz ben bu keçeyi dün taktırdıktan sonra bi arkadaşımdan öğrendim başka bi ustaya aynı işi 10liraya yaptırmış yani biraz bizde düdüklendik dün
    en azından 200-250 liradan kurtuldun bide bu yandan bak

Motosikleti
    Mh Drift 125
    evet o da işin başka bi boyutu ya bakın ustadan ustaya fiyatta çok değişiyor tamirde ilk gittiğim usta keçeyi sökemeyiz kolları değiştirecez demişti demekki tamirden önce en az 2-3 ustayla görüşmek gerekiyor

Arkadaşlar motorumu değiştirmeye karar verdim bu motorda seçeneklerim arasında bi cg 125' e oranla titreşimi nasıl ve size ne gibi sorunlar çıkardı yardımlarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar önceki sayfalara şöyle bir göz attım da bazı arkadaşlar driftin full depoyla 400-450km yaptığını yazmışlar benim drift 410-420 civarında yedeğe düşüyor yedektede en azından 4-4,5lt benzin kalıyor yani neredeyse full depoyla 550km falan rahat yapar bende genelde hep şehiriçi kullanıyorum çoğu zaman tarlaya,dağa bayıra vurup ava falan gidiyorum ben yakıttan memnunum sizin ki nasıl

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar önceki sayfalara şöyle bir göz attım da bazı arkadaşlar driftin full depoyla 400-450km yaptığını yazmışlar benim drift 410-420 civarında yedeğe düşüyor yedektede en azından 4-4,5lt benzin kalıyor yani neredeyse full depoyla 550km falan rahat yapar bende genelde hep şehiriçi kullanıyorum çoğu zaman tarlaya,dağa bayıra vurup ava falan gidiyorum ben yakıttan memnunum sizin ki nasıl
    Kullanima gore degisiyor 450 gidiyo bi depoyla 400 dede bittigi oluyo

voqka35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan LF100-A, Mh-Drift
    Arkadaşlar selamlar, driftimin yan ayaklığı çok dik kalıyor motosikleti hep sehpaya almak zorunda kalıyorum nasıl duzeltebilirim çekiçle mi vurayım ayaklığa yoksa daha nazik eğme yöntemi var mıdır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)