Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ya arkadaşlar bugün motorun arkasından ciyak ciyak sesler gelmeye başladı neden olabilir bir de 1600km oldu 2000de bakıma gidecek servise gidip mondoil değil de kaliteli yağlardan koydurabiliyormuyuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih581 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar bugün motorun arkasından ciyak ciyak sesler gelmeye başladı neden olabilir bir de 1600km oldu 2000de bakıma gidecek servise gidip mondoil değil de kaliteli yağlardan koydurabiliyormuyuz?
    Servisin keyfine kalmış.

Koymam derse sen kendi yağını koymuş gibi parasini al ama benim getirdiğim yağı koy de. Yani 2 kere yağ parası vereceksin. Ancak ben olsam serviste yağ degistirtmem. Ne faydası olacak ki sana?

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Servise yağ değiştirteceksen adama söyle castrol power 1 koydur çok kaliteli bir yağ vites geçişleri rahatlıyor motorun.Mobil oil koydurma onun kadar berbat bir yağ yok yarardan çok motora zararı var tavsiye etmiyorum.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise yağ değiştirteceksen adama söyle castrol power 1 koydur çok kaliteli bir yağ vites geçişleri rahatlıyor motorun.Mobil oil koydurma onun kadar berbat bir yağ yok yarardan çok motora zararı var tavsiye etmiyorum.
    motul 15w50 olmuyo mu 5000 ?

Motosikleti
    Honda CB650F
    motul de olur ama ben 10w40 olanı kullandım mobil oilden farkı yok vitesler takur tukur oluyordu.Bence ismini kanıtlamış ürünleri kullanmak daha faydalı motul,iphone gibi markalar sonradan çıktı piyasaya ha zincir için iphone falan kullanılabilir yapışması gayet güzel bence.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    motul de olur ama ben 10w40 olanı kullandım mobil oilden farkı yok vitesler takur tukur oluyordu.Bence ismini kanıtlamış ürünleri kullanmak daha faydalı motul,iphone gibi markalar sonradan çıktı piyasaya ha zincir için iphone falan kullanılabilir yapışması gayet güzel bence.
    castrol power 1 diyosun yani kesin olarak ? bide bunu denıyım

Motosikleti
    Honda CB650F
    kesinlikle tavsiye ederim power 1 10w40 olan.Benim servisimde honda,kawasaki ve suzuki ustası yıllarını bu işe vermiş biri var onun tavsiyelerine hep uydum ve haklıymışta.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    kesinlikle tavsiye ederim power 1 10w40 olan.Benim servisimde honda,kawasaki ve suzuki ustası yıllarını bu işe vermiş biri var onun tavsiyelerine hep uydum ve haklıymışta.
    10w40 yazın kötü olmaz mı 15w50 olanından koysak

Motosikleti
    Honda CB650F
    15w50 yi hiç denemedim.Kemal abi burda yazın daha iyi diye yazmıştı hatırlıyorum kemal abi tecrübeli zaten muhtemelen uyar.
    ENİGMA bunu beğendi.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Arkadaslar bi sorum olucak mondial drift mh 125 var bende 90 100 giderken debrija bastigimda gazi birakiyorum motor istop ediyor neden olabilir yada normalmidir bu durum normalde olmuyor sadece hizli giderken debrija basip motoru saldigimda oluyor bu olay

Motosikleti
    Honda CB650F
    ısınmadığı için oluyor bazen bazende rölantin düşükse yapar.truck123 sen motoru sıfır aldın birde bu kadar sıkıntı çıkması ilginç geldi bana veya ilk motorun olduğu için biraz özen mi gösteriyorsun?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Almpoz evet birazda boyle seylere taktigim icin olabilir hersey tam olsun istedigim icin sanirimda takinti oluyor bende bu durum motor 1200 kmde normalde olmuyor ama hizli giderken debrija basip biraktigimda oluyor bugun 100 km yol yaptim dikkatimi cekti rampa assagi iniyodum debrija basip rolantiye biraktim motoru istop etti rolanti ayarim 1000 devirde sicakken

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almpoz evet birazda boyle seylere taktigim icin olabilir hersey tam olsun istedigim icin sanirimda takinti oluyor bende bu durum motor 1200 kmde normalde olmuyor ama hizli giderken debrija basip biraktigimda oluyor bugun 100 km yol yaptim dikkatimi cekti rampa assagi iniyodum debrija basip rolantiye biraktim motoru istop etti rolanti ayarim 1000 devirde sicakken
    Araba değil bu 1000 devir olmaz rölantisi 1600 devir yap.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba değil bu 1000 devir olmaz rölantisi 1600 devir yap.
    Peki oyle deneyim bide o zaman yag olarak castrol power1 10 40 kullaniyorum iyimi sizce gecenlerde castrolun bi ucuz marka yagsini koydular 20 40 yag motor zor calisiyordu degistirdim bende simdilik iyi

Motosikleti
    Honda CB650F
    10w40 castrol power 1 en güzel.Rampa aşağıya inerken istop etmesi ilginç geldi bana.Bujinize bir bakın derim söküpte çapak falan varmı ucunda belkide ateşlemeyi kesiyordur.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    10w40 castrol power 1 en güzel.Rampa aşağıya inerken istop etmesi ilginç geldi bana.Bujinize bir bakın derim söküpte çapak falan varmı ucunda belkide ateşlemeyi kesiyordur.
    Rolantiden olabilir dusukdu yukselttim simdi denedim 2 3 kere denedim olmadi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=M5sog6dkXDQ&feature=youtu.be yorumları alalım arkadaslar sibob ayarına gerek varmıdır sizce ? normalmidir

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolantiden olabilir dusukdu yukselttim simdi denedim 2 3 kere denedim olmadi gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=M5sog6dkXDQ&feature=youtu.be yorumları alalım arkadaslar sibob ayarına gerek varmıdır sizce ? normalmidir
    Yok, saat gibi sayıyor maşallah.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    saolasın zuzuw ben pek anlamadıgım için soruyorum yanlıs anlamayın arkadaslar

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Merhaba. Benim bir kaç sorum olacaktı kullanıcılara.

- Öncelikle driflerin kullanım ömrü kaç bin km ?

- Kronik sorunu falan oluyor mu ?

- Yakıt tüketimi nasıl ?

- 2. el piyasası nasıl, biraz kötü gibi geldi bana ?

Yardımcı olursanız sevinirim

Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Benim bir kaç sorum olacaktı kullanıcılara.

- Öncelikle driflerin kullanım ömrü kaç bin km ?

- Kronik sorunu falan oluyor mu ?

- Yakıt tüketimi nasıl ?

- 2. el piyasası nasıl, biraz kötü gibi geldi bana ?

Yardımcı olursanız sevinirim
    düzenli bakımla 50 bin km görürsün.
    Kronik sorunu yok, motor bloğu ile ilgili sıkıntısı da yok.
    3lt/100 km olarak ölçüyorum ben
    2. el piyasası moktan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)