Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    İyi akşamlar cümleten,ya benım motor sürekli egzozdan böyle hafifi bi pat pat sesi yapıyor önceleri sabah oluyor sanırdım ama sürekli olmaya başladı nedeni nedir daha 1200 km de ? mesela vites boştayken 3-4 bin devir yapıp gazı bıraktıgımda hafif pıt sesi geliyo egzozdan,

Birde vitesi 2 ye atarken tak diye geçiyo diğerleride sesli ve sert geçiyo bunun nedeni nedir ? 15-50 motul yağ var motorda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar cümleten,ya benım motor sürekli egzozdan böyle hafifi bi pat pat sesi yapıyor önceleri sabah oluyor sanırdım ama sürekli olmaya başladı nedeni nedir daha 1200 km de ? mesela vites boştayken 3-4 bin devir yapıp gazı bıraktıgımda hafif pıt sesi geliyo egzozdan,

Birde vitesi 2 ye atarken tak diye geçiyo diğerleride sesli ve sert geçiyo bunun nedeni nedir ? 15-50 motul yağ var motorda
    çıt çık diye mi ses geliyor yoksa pat pat diye mi ve debriyaj ayarını kendinize göre ayarlarsanız yumşak vites geçtğini anlarsınız.
    ENİGMA bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Vites sesi normal arada 2 den 3 e takarken geçmemezlik yapabiliyor önce yavaşlayıp hemen bire düşürüp tekrar yükseltmeniz gerekebiliyor hayvanı biraz tepmek gerekiyor.Egzoz seside normal o pat pat sesi çıkıştan değilde alttaki tahliye borusundan yapıyor.Sıkıntı olmaz daha güzel bir ses tonu oluyor =) ben seviyorum
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites sesi normal arada 2 den 3 e takarken geçmemezlik yapabiliyor önce yavaşlayıp hemen bire düşürüp tekrar yükseltmeniz gerekebiliyor hayvanı biraz tepmek gerekiyor.Egzoz seside normal o pat pat sesi çıkıştan değilde alttaki tahliye borusundan yapıyor.Sıkıntı olmaz daha güzel bir ses tonu oluyor =) ben seviyorum
    vites sesi duymak ve sert geçmesini istemiyorsanız, kendinize göre debriyaj ayarı yapın, egzos sesi ise motor çıkış kısmında iki adet vida var onları kontrol edin, gevşemiş ise ordanda ses faklı çıkabilir, bu motorlarda normalde cıt cıt diye motoru stop ettirdikten snra ses çıkar.
    ENİGMA bunu beğendi.
    Orkidor61

Dediği gibi o ses çok hoşuma gidiyor aynısı hepimizde oluyor ben yazacaktım yorumlar gelmiş.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites sesi duymak ve sert geçmesini istemiyorsanız, kendinize göre debriyaj ayarı yapın, egzos sesi ise motor çıkış kısmında iki adet vida var onları kontrol edin, gevşemiş ise ordanda ses faklı çıkabilir, bu motorlarda normalde cıt cıt diye motoru stop ettirdikten snra ses çıkar.
    çıt çık diye mi ses geliyor yoksa pat pat diye mi ve debriyaj ayarını kendinize göre ayarlarsanız yumşak vites geçtğini anlarsınız.
    Soğuma sesine alıştım artık tık tık tık diye çıkıyo onda sıkıntı yok

demekki diğer seste normal

peki son bi soru ben arka fren çok nadir kullanırım ön frenle bi kaç durmak istediğim ama sadece ön fren ile baya bi sıktım fren kaliperinden tak tak tak diye vurma sesi geldi normal midir aşırı yük bindiği için ?

Birde 800 km sonra 2000 bakıma gitcem 10w40 koydursam yazın çok etkiler mi ?

Kitapçığında 1000 km bakımlarında karbürator temizliği buji bakımı debriyaj ayarı gaz teli ayarı vesaire istiyor siz neleri yaptırdınız ? Hep aceleden motoru garaja koyduğumda benzin musluğu açık kalıyor bı sıkıntı yaratır mı

Motosikleti
    Soğuma sesine alıştım artık tık tık tık diye çıkıyo onda sıkıntı yok

demekki diğer seste normal

peki son bi soru ben arka fren çok nadir kullanırım ön frenle bi kaç durmak istediğim ama sadece ön fren ile baya bi sıktım fren kaliperinden tak tak tak diye vurma sesi geldi normal midir aşırı yük bindiği için ?

Birde 800 km sonra 2000 bakıma gitcem 10w40 koydursam yazın çok etkiler mi ?

Kitapçığında 1000 km bakımlarında karbürator temizliği buji bakımı debriyaj ayarı gaz teli ayarı vesaire istiyor siz neleri yaptırdınız ? Hep aceleden motoru garaja koyduğumda benzin musluğu açık kalıyor bı sıkıntı yaratır mı
    disk somnlarını kontrol et, gevşemiş olabilir veya direksiyon civatasını ani alyen başlı civatalarını kontrol et. uzun yol yapmıyorsan 10/40 iyi, ben ilk bakıma gitim, ikinci bakıma gidecektim batım motorda bir sıkıntım yok her türlü bakımını kendim yaptım, 5500km ullandım bir sorunu çıkmadı çıkarmadı. musluk hiçbir sorun yaratmaz ben hiçbir zaman musluk kapatıp açmadım.
    ENİGMA bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    disk somnlarını kontrol et, gevşemiş olabilir veya direksiyon civatasını ani alyen başlı civatalarını kontrol et. uzun yol yapmıyorsan 10/40 iyi, ben ilk bakıma gitim, ikinci bakıma gidecektim batım motorda bir sıkıntım yok her türlü bakımını kendim yaptım, 5500km ullandım bir sorunu çıkmadı çıkarmadı. musluk hiçbir sorun yaratmaz ben hiçbir zaman musluk kapatıp açmadım.
    abi uzun yol en fazla günübirlik 150 km şehir içi gezi yaparım gibime geliyor max 250 km yanı izmir gibi biyerde ?

Ben bakıma gidicem garanti falan olayından değil ben pek anlamıyorum tamir işinden ama ustam gerçekten çok iyi zaten pulsarcılarında bi numaralu yetkili servisi kendisi bende oraya gidiyorum sağolsunlar ne desem yapıyorlar hiç bi zaman terslenmedim

Motosikleti
    abi uzun yol en fazla günübirlik 150 km şehir içi gezi yaparım gibime geliyor max 250 km yanı izmir gibi biyerde ?

Ben bakıma gidicem garanti falan olayından değil ben pek anlamıyorum tamir işinden ama ustam gerçekten çok iyi zaten pulsarcılarında bi numaralu yetkili servisi kendisi bende oraya gidiyorum sağolsunlar ne desem yapıyorlar hiç bi zaman terslenmedim
    izmir sıcaktır, 15/50 veya 20/50 kllanın yazın,kışın 10/40 yeter zaten, genel sorunları söyle dediklerimide baktır sorun kalmaz. nasıl olsa ustan iyiymiş. ona sevindim.
    ENİGMA bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    izmir sıcaktır, 15/50 veya 20/50 kllanın yazın,kışın 10/40 yeter zaten, genel sorunları söyle dediklerimide baktır sorun kalmaz. nasıl olsa ustan iyiymiş. ona sevindim.
    abi peki bu motor bloğunun üstünde falan hafiften yağlanma var bi kaç yerlerde normal mı bu durum

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Durmak yok bakıma temizliğe devam

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...rka-disli.html
    almpoz bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

arkadaşlar zincirde bi problem varmı olması gereken bumu 5bin devirden sonra bi sesler geliyo motordan zır zır diye titreşim sesi gibi bişey.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    o zincir ne öyle onun bi boşluğunu aldırın
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Zincirin fazla gevşek o yüzden yan sehpanın bağlantı yerindeki demire sürtüyor gazı kesince
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=xMs9...ature=youtu.bearkadaşlar zincirde bi problem varmı olması gereken bumu 5bin devirden sonra bi sesler geliyo motordan zır zır diye titreşim sesi gibi bişey.
    arkadaşların dediği gibi zincirinizi gerdirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

abi peki bu motor bloğunun üstünde falan hafiften yağlanma var bi kaç yerlerde normal mı bu durum
    resim atma gibi bir şansınız varsa iyi olur.
    Orkidor61

Motosikleti
    Honda CB650F
    Arkadaşın görebilmesi açısından resimde koyuyorum kırmızı alan içerisindeki yere ani gaz kesmesinde zincir fazla salınım yaptığı için ses yapar.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    arkadaşların dediği gibi zincirinizi gerdirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

resim atma gibi bir şansınız varsa iyi olur.
    abi şuan motoru yıkadımda tertemiz yağ falan kalmadı ama yine olursa çeker atarım böyle bölge bölge yerlerde var hafiften

Motosikleti
    Mondial Drift
    benim motorda bi sıkıntı var zaten kavrama noktası tam bıraktığın yerde onu sorundan bile saymıyorum yolda gidiyorum durdum elim debriyajda yada yolda giderken debriyajda uzun süre basılı tuttum stop ediyorum sürekli oluyor bunun sebebini çözemedim orta sehbaya aldım 1. vites rölantide dönerken teker zincir zıplıyor teker duruyor geri hareket ediyor adeta kendi iradesini kazanmış yağlamam lazım nerden nasıl bir yağ almam lazım bilgisizim tek sorunu yağ değildir herhalde ama birde son sorum akü nün kapağını açtım bu gün sök çıkar tak kendi kendine birşeyler öğrenme çabası geri taktım uç tarafı sağlam değil bir lastik düştü yuvarlak ankarada iyi bir usta bulabilirmiyim yarın inşallah video da çekebilirim uzun oldu ama umarım anlayıp yardımı dokunucak birileri olur teşekkürler

Motosikleti
    abi şuan motoru yıkadımda tertemiz yağ falan kalmadı ama yine olursa çeker atarım böyle bölge bölge yerlerde var hafiften
    yağlanma normal neden diceksin, zinciri yağladğın zaman zincir döndükce motor kısmına birikiyor, bunlar her motorda olan şeyler, zincir bol ise alt ksma ve üst kısma değmeden dolayı ses yapar, zinciri normal gererseniz bir sorun kalmaz ama yağlı zincir doğal olarak motor kısmında yağ birikintisine neden olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda bi sıkıntı var zaten kavrama noktası tam bıraktığın yerde onu sorundan bile saymıyorum yolda gidiyorum durdum elim debriyajda yada yolda giderken debriyajda uzun süre basılı tuttum stop ediyorum sürekli oluyor bunun sebebini çözemedim orta sehbaya aldım 1. vites rölantide dönerken teker zincir zıplıyor teker duruyor geri hareket ediyor adeta kendi iradesini kazanmış yağlamam lazım nerden nasıl bir yağ almam lazım bilgisizim tek sorunu yağ değildir herhalde ama birde son sorum akü nün kapağını açtım bu gün sök çıkar tak kendi kendine birşeyler öğrenme çabası geri taktım uç tarafı sağlam değil bir lastik düştü yuvarlak ankarada iyi bir usta bulabilirmiyim yarın inşallah video da çekebilirim uzun oldu ama umarım anlayıp yardımı dokunucak birileri olur teşekkürler
    orta sehpaya alın arka tekeri çevirin nerde atlama yapıyor, yapan kısım paslanmadan dolayı hareket edemediği için atlama yapıyor olablir veya arka teker açıları farkı olduğundan atlama yapabilir, yani arka teker zikzaklı hareket yapmasından dolayı atlama yapabilir, zincir yağı olarak piyasada zaten satılıyor, mazotla temizleyip eski kullanılmış motor yağı ilede zincirinizi yağlayaibirsiniz fakat yağın süzülmesini bekleyin yoksa arka kısım teker dahil yağ içinde kalır motor.
    Orkidor61

Selam dostlar drift lastikleri degistirmeyi dusunuyorum ama michelinmi metzelermi pirellimi derken benim kafa duman oldu guzel tavsiyelerinizi beklemekteyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)