Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    vites boşa alma sorunu benim 2200 kmden sonra tamamen gitti. şu ön fren kaliperini kırmızı boyıcam. yanmaz boya aldım. nesı durcak merak ediyorum. zaten ön jantta ve çamurluğun üstünde kırmızı şeritler var.
    fatih hayırlı olsun. alah kazasıs belasız kullanmayı nasip etsin. gördüğüm kadarıyla kendi lastikleri üzerinde. tavsiyem lastikleri değiştir arkan kaymadan. çünkü kaydıktan sonra değiştirsen de faydası olmaz. bakımlarını ihmal etme. motoru bez ve kovayla sık sık yıka. iyi forumlar.
    bu arada zincir gergilerinin son somunlarını fiberli somun ile değiştirin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Herkese tavsiye ve önerileriniz için teşekkür ederim .Motoru almamdaki en büyük etkenler parçasının bol ve bu konudaki kullanıcıların çoğunun motorundan memnun olmasıydı.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bugün riva taraflarına doğru akmak istedim. Belki beykoz şile yolu üzerinde kestanede toplarım dedim ama nafile, yola devam.

Bazen görüyorum beyler bu motoru kullanan kişilerin egzosundan ateş çıkıyor bunun neyle ilgisi var veya hangi tür bi egzos

Öncelikle herkese merhaba. Benim bütçem aşağı yukarı 2000 Tl civarı. Gözüme 125 mh drift takıldı. Araştırmaya başladım. Ancak merak ettiğim şey şu: Bildiğiniz gibi bu motosiklet çin malı. Herkes çin malı kötüdür, kalitesizdir, yolda bırakır, sürekli sorun çıkarır vs. diyor. Acaba gerçek mi bu? Yani en azından bu motor için geçerli mi? şekil olarak çok hoşuma gitti gerçekten. Fiyat olarak da makul ancak işte sorunsuz mu? O kafamda bir soru işareti. Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa çoook sevinirim.

Mesela bu motora atlayıp sorunsuzca İstanbul-Antalya-İstanbul yapılabilir mi? Bu kadar uzun yolu kaldırabilir mi? Yoksa yolda sorun mu çıkarır?
    Herkese kazasız belasız gazlamalar.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı swordx34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba. Benim bütçem aşağı yukarı 2000 Tl civarı. Gözüme 125 mh drift takıldı. Araştırmaya başladım. Ancak merak ettiğim şey şu: Bildiğiniz gibi bu motosiklet çin malı. Herkes çin malı kötüdür, kalitesizdir, yolda bırakır, sürekli sorun çıkarır vs. diyor. Acaba gerçek mi bu? Yani en azından bu motor için geçerli mi? şekil olarak çok hoşuma gitti gerçekten. Fiyat olarak da makul ancak işte sorunsuz mu? O kafamda bir soru işareti. Bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa çoook sevinirim.

Mesela bu motora atlayıp sorunsuzca İstanbul-Antalya-İstanbul yapılabilir mi? Bu kadar uzun yolu kaldırabilir mi? Yoksa yolda sorun mu çıkarır?
    Mondial Drift için çinlilerin bu zamana kadar ürettiği en kaliteli motor diyorlar

İstanbul - Antalya - İstanbul ise yapar neden yapmasın forumda uzun yol yapan kişiler epey çok gerekli molalar ve düzenli bakım ile banamısın diyeceğini sanmıyorum

Bende eski kasa YBR - Mondial Drift arasında git gel yaşayan biriyim
    kdiner bunu beğendi.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti

korkmanıza hiç gerek yok ben istanbul-çanakkale, çanakkale-balıkesir-bursa-istanbul yaptım topla 950 km civari idi hiç bir sorunla karşılaşmadan gezdim geldim. içiniz rahat olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Bugün ağva tarafına gitmek istedi canım, bazen toprak yola girdim biraz resim çektim biraz çamurlu oldu ama yol şartları.
    [IMG][/IMG]
    3G üzerinden yüklüyorum resimleri ama nafile, yüklenmesi uzun sürüyor yarın iş yerinden bari yüklerim.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:40 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen görüyorum beyler bu motoru kullanan kişilerin egzosundan ateş çıkıyor bunun neyle ilgisi var veya hangi tür bi egzos
    10 karakter

Motosikleti
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 karakter
    ( bilmiyorum ) olabilir mi. apaçi olanlara sormak lazım. orjinalliği seven birisiyim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim kardeşlerim merhaba sizlere bir sorum olacak ben mayıs yada haziran ayında drift almak istiyorum soracağımı bu konuda ki bilgisizliğime verin bayiye 1800 TL sini peşin versem geri kalanı limiti 500 TL olan işte üniversiteli kartımla taksitlendirebilir miyim. Ailemde kredi kartı kullanan yok babama da yük olmak istemiyorum kendim halletmek istiyorum. Ha birde belirttiğim 1800 TL ehliyet ve güvenlik ekipmanlarıma ayıracağım paradan hariç bayiye vereceğim miktardır. Şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim merhaba sizlere bir sorum olacak ben mayıs yada haziran ayında drift almak istiyorum soracağımı bu konuda ki bilgisizliğime verin bayiye 1800 TL sini peşin versem geri kalanı limiti 500 TL olan işte üniversiteli kartımla taksitlendirebilir miyim. Ailemde kredi kartı kullanan yok babama da yük olmak istemiyorum kendim halletmek istiyorum. Ha birde belirttiğim 1800 TL ehliyet ve güvenlik ekipmanlarıma ayıracağım paradan hariç bayiye vereceğim miktardır. Şimdiden teşekkür ederim.
    motorun sıfırı 3490tl, 1800 ünü peşin versen ve kredi tartı limitin 500tl iken geri kalan kısmını nasıl taksit yaptırabilirsin ki, kredi kartı limitin 2000tl olsa yaptırabilirsin ama 500tl iken yaptırman imkansız. ruhsat plaka sigorta masrafıda olucak, 3490tl olan motor size 4000tl ye patlayacak kendinizi buna hazırlayın. sağlam ikinci el almanız sizin için daha iyi olur.
    Orkidor61

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun sıfırı 3490tl, 1800 ünü peşin versen ve kredi tartı limitin 500tl iken geri kalan kısmını nasıl taksit yaptırabilirsin ki, kredi kartı limitin 2000tl olsa yaptırabilirsin ama 500tl iken yaptırman imkansız. ruhsat plaka sigorta masrafıda olucak, 3490tl olan motor size 4000tl ye patlayacak kendinizi buna hazırlayın. sağlam ikinci el almanız sizin için daha iyi olur.
    hocam benim okulla ev arası git gel 100 km. motor her gün bu mesafeyi sorunsuz götürür mü? yolda bırakmaz dimi?

Motosikleti
    hocam benim okulla ev arası git gel 100 km. motor her gün bu mesafeyi sorunsuz götürür mü? yolda bırakmaz dimi?
    bu soruyu siz sormamış olun, bende cevaplamamış olim. ben istanbuldan çanakkaleye şehitliği gezmeye gittim ordan ezineye geçtim, ezineden susurluk üzerinden bursa ve istanbula geldim toplam 950km hiçbir sorun yaşamadım. siz hergün 100km bu motor gidermi diye soruyorsunuz motora bakarsanız oda size bakar içiniz rahat olsun hiçbir sorun yaşamazsınız. cevabım biraz sert oldu ama idare edin artık. çok görmeyin.
    Orkidor61

bu soruyu siz sormamış olun, bende cevaplamamış olim. ben istanbuldan çanakkaleye şehitliği gezmeye gittim ordan ezineye geçtim, ezineden susurluk üzerinden bursa ve istanbula geldim toplam 950km hiçbir sorun yaşamadım. siz hergün 100km bu motor gidermi diye soruyorsunuz motora bakarsanız oda size bakar içiniz rahat olsun hiçbir sorun yaşamazsınız. cevabım biraz sert oldu ama idare edin artık. çok görmeyin.
    yok hocam bir hatam oldu ise affola. gerçekten güzel gezmişsiniz küçük cc motorlar ile uzun yol çok yorucu oluyormuş diye duymuştum.
    ortalama hızınız ne kadar oluyor? motoru da sizi de zorlamadan yani? youtubeda 140 yapan drift var ama sizce bu tarz 125 cc motorların ideal uzun yol hızı nedir?
    birde herkes genelde çinlileri çok kötüler ama drift ve vulture bir istisna sanırım. bu motorları kötüleyen çook az.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    100-110 arası hızlarla giderseniz çok rahat oluyor.O 140 gören motorlar bi zaman sonra haşat oluyor ben kendim hiçbiryeriyle oynama yapmadan 130 u gördü yokuş aşağı ama tavsiye etmiyorum motoru gereğinden fazla zorlamayın.O 140 gördü diyenlerde sallıyor orjinal parçalarla denesinler bakalım görecekmi o kadar.Ayrıca ev ile okul arası 100 km mesafe demişsiniz 100 kmde aşağı yukarı 40-50 tl yakıyor size pahalıya patlar hergün.Yeni başlayanlar için ideal bir marka parçası ucuz tamir etmesi kolay çok sıkıntı çıkarmayan bir motor ama sıfır almanızı tavsiye etmem lakin ikinci elde satarken fiyatı baya düşüyor hondalar gibi sabit fiyatlı kalmıyor malesef

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    [/COLOR]

kirliyken daha mı sexy yoksa ben üşengeçliğime kulp mu buluyorum? Bide alt sakal sarardı sıcaktan napıcaz onu?

Motosikleti
    yok hocam bir hatam oldu ise affola. gerçekten güzel gezmişsiniz küçük cc motorlar ile uzun yol çok yorucu oluyormuş diye duymuştum.
    ortalama hızınız ne kadar oluyor? motoru da sizi de zorlamadan yani? youtubeda 140 yapan drift var ama sizce bu tarz 125 cc motorların ideal uzun yol hızı nedir?
    birde herkes genelde çinlileri çok kötüler ama drift ve vulture bir istisna sanırım. bu motorları kötüleyen çook az.
    böyle sorular olunca asabileşiyorum, her zaman gerekli olduğu yerlerde yazarım ben 2010 yılında mct 250 aldım 2006 model 2009 trafiğe çıkışlı km 4700 civari idi ilk tecrübem onlan oldu, bir sene sonra 2011 yılında temmuz ayında istanbul-trabzon, trabzon-istanbul yaptım, diceksiniz ki 250cc motor gider motorum temizdi 20 buçuk saatte gittim, 19 buçuk saatte geri deldim ne bir şişme ne bir arıza sadece köy yollarında fazla sarsıntıdan sanırsam marj otomatiği bozuldu yedek almıştım ama oda beni sattı sipariş ettim 3 günde geldi taktım şak diye çalıştı. çokmu yorduda o kadar uzun sürdü diceksiniz hayır 70-75 e kadar çok süper su gibi gidiyor ama 80 dedin mi motor bağırmaktan kıçı sökecek o yüzden uzun sürdü. giderken en fazla yarim saat toplamda durmuşumdur. hala daha o motoruma içim gidiyor. vulturenin motorunu mct 250 ye tak motor canavar olur çünki tork var motorda ama mct 250 motoru yemiyor. drift güzel 100-110 arkadaşında dediği gibi motor rahat gidiyor banamısın demiyor. doğru drift selesi mi artık oturma pozisyonundan dolayı bilmiyorum ama uzun yolda belimi ağrıtıyor hareket yapmam gerekiyor. mondialin şu ana kadar çıkardığı mc-mcx-vulture ve drift çok tutulan ve iyi motor yaptığı bilinen bir gerçek kimse inkar edemez, mc-mcx ve vulture motor gücünden dolayı benzin sarfiyatı drifte göre biraz yüksek, ben cep telefonu internete bağlı navigasyon üzerinden sürüş yaptığım için bir bakıyorum 110 gözteriyor navigasyon, bir bakıyorsun 50 km hız ile gitmen gerekiyor diyor yükselt düşür ebem ağladı, yola bakıyorsun 100lük yol gps de 50 ile git diyor, navigasyona göre gidiyorum. ama 90-100km hız ile sorunsuz bir şekilde uzun yola gidebilirsiniz, yeri geldiğinde 110 bile yaparsınız. siz gördünüz mü hiç kendi motorunu kötüleyen insan. motorda ibre zaten 140 motora yatmış ve rampa aşağı gidiyordur veya silindir piston oynaması yapmıştır. altınızda ki motorun gücünü bilirseniz ve motoru bir çocuğunuz gibi bakarsanız, o çocuk bir gün size ne kadar faydalı bir çocuk yetiştirdiğinizi size mutlaka gösterecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-110 arası hızlarla giderseniz çok rahat oluyor.O 140 gören motorlar bi zaman sonra haşat oluyor ben kendim hiçbiryeriyle oynama yapmadan 130 u gördü yokuş aşağı ama tavsiye etmiyorum motoru gereğinden fazla zorlamayın.O 140 gördü diyenlerde sallıyor orjinal parçalarla denesinler bakalım görecekmi o kadar.Ayrıca ev ile okul arası 100 km mesafe demişsiniz 100 kmde aşağı yukarı 40-50 tl yakıyor size pahalıya patlar hergün.Yeni başlayanlar için ideal bir marka parçası ucuz tamir etmesi kolay çok sıkıntı çıkarmayan bir motor ama sıfır almanızı tavsiye etmem lakin ikinci elde satarken fiyatı baya düşüyor hondalar gibi sabit fiyatlı kalmıyor malesef
    100km hız ile giderseniz 40-50 tl mi yakar diyorsunuz yoksa toplamda 100km mesafede ki yol damı 40-50 tl yakar burasını tam anlamadım. ben bazen 50-110 arası kullanıyorum en son yaptığım ölçümde hız aralığımı yazdım 410 km de 10,50 litre yaktım ya ben iyi kullanıyorum yada sizin kullanım tarzınız farklı bu işte bir gariplik var sanırsam. önceki ölçümümde 12 litre benzinle 444 km yol gitmiştim bir gariplik var ama bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

yedek depo hariç, ana depoda 444km gitmiştim.yedek depoya düşerken depomu fuller, sayacı sıfırlarım.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlış yazım mevcut sanırsam

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, peki bu kişisel kredi meselesi tam olarak nedir benim vereceğim peşin paradan kalan 1690 Tl yi benim adıma kredi çekebilirler mi ve faizi çok olur mu yada önerir misiniz bu arada üniversite 1.sınıfım şuan

Motosikleti
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, peki bu kişisel kredi meselesi tam olarak nedir benim vereceğim peşin paradan kalan 1690 Tl yi benim adıma kredi çekebilirler mi ve faizi çok olur mu yada önerir misiniz bu arada üniversite 1.sınıfım şuan
    siz öğrenci olduğunuz için kefil durumu isteyebilirler veya kredi vermeyebilirler ikinci el temiz motor bulursanız o şekilde almanız daha mantıklı. faiz konusu ise duruma bağlı 250-500 tl civarı olur tanıdık bankacı varsa faiz konusunda çok yardımı dokunur.
    Onurhan D bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)