Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Daha ödemedinmi ehliyetsizlikden yedigin cezayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    onca şeyden gitmiş oraya takılmış bak ya :D

Motosikleti
    Var
    Faiz isliyor yanlız 5-10 sene sonra bile karsına cıkabilir .)

Motosikleti
    biliyorum faizini peder kendin öde diyor :D bende para ne gezsin anca seneye 4500 tl olarak ödeyebilcem zaten okul geliyor :D iki katını geçmiyormuş faiz kalsın orda o :D

Motosikleti
    Var
    Kırmızı ısık cezam vardı tam 10 ay sonra 70 tl faiziyle birlikte ödedim bi ara ttnetten ödenmemis fatura bildirimi gelmisdi ödemezseniz icra verecegiz yazıyordu bu arada avukat mahkeme masraflarıda bize giriyordu 2010 yılına ait 4 sene sonra geldi gene bizi buldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Bir daha ceza yersem 15 gün icinde pesin ödeyecem %20mi %25 mi indirimle ödeniyormuş

Motosikleti
    %15 olarak biliyodum ben belkide değişmişitir aman herneyse içimi kararttın :D

Bir hıyar ağası benim motorumun resmini çalmış kendi motoru olarak sayfada tanıtmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

şu motor bizim motorlar gibi hareket ediyor dimi yoksa öyle yapıp kaldırıyolarmı bu nası viraj alıyor nassı bi kafa yapısıdır bunlar anlamıyorum

Motosikleti
    Var
    Gecen gün gördüm bunlardan 2 kisi kaldırımdan ellesip yola iniriyorlardı .)

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler benim işe bir el atalım :D hangi çanta taşıma demirini tavsiye edersiniz ? Link atabilirseniz sevinirim

Motosikleti
    napim öle motoru ben :D

fatek valla ben kullanmadım hhiç bilmiyorum :(

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Son üç gündür basıma gelmeyen kalmadı.
    ilk önce bakkala gittim kaldirima yanastim. Anlamadan bir baktım eksoz borusu kaldirima çıkmış surtuyor.Siyrildi. Paslancak şimdi.
    sonra bi ucyol ağzında mahalle arasinda gidiyorum hizim çok az ikinci viteste 2bin 2bin beş yüz devir civarı. Sagimda ev var duvarindan karsimdan geleni göremiyorum. Kacabilmek için duvara yakın gidiyordum. Küçük bisikletli bir çocuk duvar dibinden yani karsimdan beni gormeden kaptırmış geliyomus. Görüş alanıma girdiği gibi yolun ortasına doğru fren yaparak kaçmaya çalıştım. Çocukta fren yokmuş duramadi girdi altima. Tam da demiri boyamak için cikarmistim. Devrildi motor. Frenler tek taraflı olunca biraz da ani fren yapınca olan oldu Gidon yamuldu.
    Gelelim kazanin bilançosuna on maşa yamulmus, fren maneti kırıldı, arka fren pedalı yamuldu, eksoz korumasi çizildi.

Bakıma giderken ceza yedim. Ehliyetsizlikten 1467 TL makbuz kestiler. Motoru bağladılar cezayı teslim alamadigim için. A2li birini bekledim yolda sonra bir Tvs Apache geldi. Allah razı olsun attı imzayi. Onun eskortluguyla ciktim. Bakıma gittim. 2289 kmde. Yine 15w50 yağ koydular. Bakıma giderken 4. Vites te 110 yapan motor bi sunepelesti. Biraz kullanayim böyle sonra yine power1e devam.
    Yedek parça bakim yağ derken ustaya da 180 tl bıraktım.
    Depoyu fulleyim derken ona da gitti 70.
    Bir günde 1710 TL nasıl gitti. Elim ayağım titriyor hala.

Motosikleti
    geçmiş olsun 2-3 gün önce arkadaşın motoruda çektiler ehliyeti yoktu ben gittim almaya polis gördü onu senmi geldin diyerek gülüyor pişkince adamlar ceza kesmeyi meslek biliyor geçmiş olsun Allah beterinden korusun inşalah bi ara benimde başıma böyle aksilikler gelip durdu

Atamert kardeşim geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun. Cana geleceğine mala gelsin.. Sende bir şey yoksa maddi konular zamanla hallolur. Ehliyeti alacağım yıl(yani geçen sene) kursun motoruyla çalışırken bi aracın sıkıştırması sonucunda ben de düşmüştüm. Düşmek insanın moralini bozuyor. Ama bi zaman geçtikten sonra düzeliyor insan. En kötü günlerin bunlar olsun..

Motosikleti
    Sağolun eksik olmayın. Tek temennim cana birsey olmamış olması fakat insanın omrunden ömür gidiyo. Şu ehliyeti bir alayım önlerinde durup yol sorcam sonra ben bu yolu zaten biliyordum deyip siritarak yavaş yavaş uzaklascam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Fatek95 bu arada topcase yerine bir depo çantası ve sırt çantasını bagaj lastigiyle seleye baglaman hem görünüş hem de işlev bakımından on numara beş yıldız olur. Depoya koyulan çantanın motora kattığı heybet ve havanın haddi hesabı yok. Bi ara depodaki cantayi sokmem gerekti motor cilizlastigini gördüm.
    Artık düşük süratle yaptığım kazadan arkamdaki arkadasin bacaginin çizilmesi bile canımı bu kadar acittiktan sonra artçı almam bundan sonra. Arkamda sırt çantası için yer açıldı.

Olayın şokuyla böyle düşünebilirsin ama biraz sakin olmanda fayda var. Çünkü polisler de görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Başka bir olayda yüz yüze gelirseniz acımazlar o yüzden ilişkileri iyi tutmakta fayda var.

Depo üstü çantam var ama küçük baya. Topcase almayı kafaya koydum alacağım Güzel bir topcase de motora ayrı bir tat katıyor

Benim şimdiye kadar driftte aldığım artçı sayısı 10u geçmez. Başkasının sorumluluğunu almak zor olay.

Motosikleti
    Var

Motosikleti
    fatek bırak abi ya ceza kesince gülüyor herif ne beklersin bunlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Trafik polisi bunu beğendi

Motosikleti
    Olayin soku falan da hız sinirinin 90 olduğu yolda hız cezası makbuzunun haricinde 91 ile gidiyordunuz demek biraz absürd. Kesmek istedikten sonra ayakkabinin bagcigi açık diye ceza yazılır. Tamam polis bana yazarken"sen bana ehliyetin olmadığını ruhsati sorgilatmadan önce soyleseydin kulağını çekerdim birakirdim" dedi. Gayet sevecendi. Ama yazının başında verdigim örneğin başıma gelmesinden mutevelli gicigim polislere.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatek bırak abi ya ceza kesince gülüyor herif ne beklersin bunlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Trafik polisi bunu beğendi
    Evet sizin bahsettiğiniz türde polisler var. Bu olaylar kişiliklerinin bozuk olmasından kaynaklıdır. Bu insanlar başka bir meslek grubunda olsalar güçlerinin yettiğince insanlarla yine uğraşırlar. İyi polis de var kötü polis de var. Çürük elmalar mutlaka olacak. Umarım Allah bizi hep iyi polislerle karşılaştırır. Ben şimdiye kadar polislerle bir sıkıntı yaşamadım umarım bundan sonra da yaşamam, yaşamayız..

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayin soku falan da hız sinirinin 90 olduğu yolda hız cezası makbuzunun haricinde 91 ile gidiyordunuz demek biraz absürd. Kesmek istedikten sonra ayakkabinin bagcigi açık diye ceza yazılır. Tamam polis bana yazarken"sen bana ehliyetin olmadığını ruhsati sorgilatmadan önce soyleseydin kulağını çekerdim birakirdim" dedi. Gayet sevecendi. Ama yazının başında verdigim örneğin başıma gelmesinden mutevelli gicigim polislere.
    Belirttiğim gibi görevinin hakkını veremeyen, insan halinden anlamayan polisler var. Ve bunları kimsecikler sevmiyor..

Motosikleti
    AMİİİİİNNNNNNN

Motosikleti
    bana neden iyi polis gelmiyor yoksa yokmu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

arkkadaşlar korna sizinde çamurluğa vurup iz çıkartıyormu ya geçenlerde sıfır çamurluk aldım ilk işim kornanın o aşşaya uzatma dalgasını gkesip matkapla delik açtım artık arasında amortisörler çökse bile 5cm den fazla yer kalıyor iz yapıyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)