Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    o ring zincir takan yokmu..dişlileri de degişecem dişli büyütme diye bişi duymuştum..17 mi ne yapılıyomuşş..sizce ne yapayım yardımcu olun arkadaslar..orjinal dişlisini mi takayım..bu zincirin ebatı ölçüsü varmıdır.????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbr250R
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin belo onerileriniz icin tesekkurler
    kurye degilim ise gelip gitmek icin kullanacagim tabii kisa yolculuklarda var biliyorsunuz ki arabaya binilmiyor benzin uctu gaz arkasindan yetisiyo hem yakit meselesi hem de motor zevki bi baska. Su anki kanuni 3 yili gecirdiyse altimda birde acemilikle bu insallah daha fazla dayanir
    ii forumlar ii aksamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Savatage bilgi verdiginiz icin tesekkurler
    toprağım al pişman olmassın. burdurda ikinci elini bulabilceğini sanmıyorum. ince ye git mehmet abi var mondial bayisi 2800 fiyat dicek biraz pazarlık yap. motoru al beraber antalya yaparız :D

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadsaslar zincir degiştirenler varsa yazabilirmii..zincir degişirken dişlilerinde degişmesi gerekiyomu..orjinal dişli mi taktıram büyügünümü veya küçügünümü..hızı yükseltiyo diyolardı dişli büyüldtünce..bide bu zinjirin ölçüsü nedir..cvp yazarsanız sevinirim çarşamba zincir degişecem de

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    dişlinin orjinali 15 numara. Ben daha büyüğü olan 17 numarayı taktırdım. Uzun yolda yakıt sarfiyatı düştü. Birde 1. vites çok seriydi şimdi daha güzel oldu. Tavsiye ederim. Ama zinciri değiştirmedim bir sorunla da karşılaşmadım zincirle ilgili.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    zincir alırken 428 deyin veririler
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı Hope_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toprağım al pişman olmassın. burdurda ikinci elini bulabilceğini sanmıyorum. ince ye git mehmet abi var mondial bayisi 2800 fiyat dicek biraz pazarlık yap. motoru al beraber antalya yaparız :D
    Ayipsin topragim antalya da olur marmariste farketmez yarin bakacagim
    nasipse olur insallah burdur merkez de misin bi tanisalim musait olursan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ozele msj attim

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Ozele msj attim
    Teşkilat tamam anlaşılan bu gün izmirde iki arkadaş gördüm beyaz mh li canavar gibiydiler dolaşıp duruyorlardı
    kemoti bunu beğendi.
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Cbr250R

Ozele msj attim

burdurda mh sayısı 10 u geçmez ben ilk alanlardanım. yolda karşılaşsam mhci durdurup muhabbet ediyorum. bi arkadaş burdur dan çıkıp bodrum yapmış hiç bi problem çıkarmadı çok da rahat dedi. ben en fazla ıspartaya gittim dağ yolundan 30 git 30 gel 60 km. acemiyim bide iyi tecrübe oldu virajlara nasıl girilir, nasıl çıkılır öğrenmeye çalışıom. buğun yağmur yağdı lastikler yağ gibi kayıyo bide acemilik var.

mesut ben merkezde oturuyom burkentte. bahçeli evlerdeki bimde çalışıom mağazanın önüne koyarım genelde.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bir an evvel mümkünse lastik ve zinciri degiştirin ben duz yolda kayıyor hissine kapılıyordum kendi kendime duz yolda kayarmı bu dedim sonra arkadaş binince sordum lastikler kayıyormu oda bana diyecekmiş bunlar neden kayıyor diye
    elverengin@gmail.com

Samsunlu olan yok mu aranızda :-)

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir an evvel mümkünse lastik ve zinciri degiştirin ben duz yolda kayıyor hissine kapılıyordum kendi kendime duz yolda kayarmı bu dedim sonra arkadaş binince sordum lastikler kayıyormu oda bana diyecekmiş bunlar neden kayıyor diye
    demek onun için adı drift :d
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişlinin orjinali 15 numara. Ben daha büyüğü olan 17 numarayı taktırdım. Uzun yolda yakıt sarfiyatı düştü. Birde 1. vites çok seriydi şimdi daha güzel oldu. Tavsiye ederim. Ama zinciri değiştirmedim bir sorunla da karşılaşmadım zincirle ilgili.
    şehir içinde trafikte kullanımı biraz zor. 1 . vites çok seri trafikte zor oluyo..bugun o ring zincir taktırdım dişlileride degişecektim ama usta degişme dedi üstündekiler gayet iyi oldugunu söyledi..

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Selam arkadaşlar bende bugun aranıza katıldım. Bi mh drift aldım hayırlısıyla yarın ilk sürüş deneyimimi yapacam. 12 taksitle koruma demiri ls2 kask plaka ruhsat ıcınde 3600 TL ye aldım sızce iyimi ? Ve motorda ne gibi değişiklik yapmam gerek. teker kayıyor dıyosunz fren yapncamı kayıyor yoksa normal yolda giderkenmi ? hangi tekerı almam gerek.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanman dileğiy le evet lastik kayiyo yolu tutmuyo güvenli sürüş vermiyo eğer daha önceden motor tecrüben varsa üzerine binince anlarsın saten dikkatli kullanman lazım

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı 4Apachi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende bugun aranıza katıldım. Bi mh drift aldım hayırlısıyla yarın ilk sürüş deneyimimi yapacam. 12 taksitle koruma demiri ls2 kask plaka ruhsat ıcınde 3600 TL ye aldım sızce iyimi ? Ve motorda ne gibi değişiklik yapmam gerek. teker kayıyor dıyosunz fren yapncamı kayıyor yoksa normal yolda giderkenmi ? hangi tekerı almam gerek.
    hayırlı olsun h.geldin aramıza..ilk olarak tekerler çok kayıyo yagmurda veya frenajda. alacagın teker mişhelin veya prelli mt 65.prelli dura traktion da olabilir hangisi ucuzsa onu al..3600 bana biraz pahallı gibi geldi.acaba zammı gelmiş bu motora.plaka ruhsatsız 2800 lira diye biliodum ben plaka ruhsat 300 olsa 3100 lira..hımm talsit olunca fark koymuşlar ozaman beya..

---------- Post added at 01:06 ---------- Previous post was at 00:09 ----------

Alıntı YALNIZLIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Samsunlu olan yok mu aranızda :-)
    samsunlu yok ama sinoplu var :) gerçi istanbulda yaşıoz ama

Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    1. vites gerçekten çok rahatsız edici şekilde seri. Gereksiz bence bu kadar seri oması. Ön dişliyi büyütünce daha rahat oluyor kullanmak. Bneden söylemesi

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motora o ring zincir taktırdım..dişlileri degiştirmedim.usta gerek yok dedi sorun yok dedi dişlerde..ama önü degişmem lazım 1. vites çokseri trafikte zorluyoo..
    peki diger viteslerdede düşüklük yaparmı degiştigimiz zaman dişliyi ???

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ben ön dişliyi 16 yaptım zincir dişli kapağına sürtmeye başladı çıkarttım hemen.
    ama 17 dişli takanı bile duydum ama onlar nasıl dişli kapağına sürttürmeden kullanıyolar anlamıyorum...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ön dişliyi 16 yaptım zincir dişli kapağına sürtmeye başladı çıkarttım hemen.
    ama 17 dişli takanı bile duydum ama onlar nasıl dişli kapağına sürttürmeden kullanıyolar anlamıyorum...
    bunu ögrenmem iyi oldu eray kapaga degiyosa taktırmayayım..orjinal olarak devam edeyim

Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu ögrenmem iyi oldu eray kapaga degiyosa taktırmayayım..orjinal olarak devam edeyim
    Ben Mondial servisinde 17 dişli taktırdım. Sürtme falan da yok. 16 diş nasıl sürttü, eray anlamadım doğrusu. Bence senin gittiğin servis becerememiştir takmayı

---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

Özellikle devir düştüğü için uzun yolda daha az yakıt tüketir, motor fazla yorulmaz. Bizzat tecrübeyle sabittir. Ön dişliyi büyütemiyorsan arka dişliyi küçültebilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)