Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Yağ çok farkedoyor. Bir de debriyaj da çok önemli. Tam ayirmiyo olabilir. Ben o sorunu debriyaj ayariyla çözdüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Benim plaka ışığı çoktan uçtu. Ben de üç çipli şerit ledten bir modül koydum.
    özgün bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Valla Allah nazardan korusun 1770km oldu hala plaka aydınlatmamda sorun yok, en son depoyu fulledim 230 kusur km oldu en fazla eksilen benzin miktarım 3 bilemedin belki 4 çok güzel ya, debriyaj ayarıda motorun gidişine çok büyük etkisi ve benzin tuketiminede etkisi var bunlara dikkat edin.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Herkese keyifli sürüşler dün 100 km ye yakın bir git gelim oldu yaklaşık 18650 kmlere gelldi motorum motor biraz batık çamurlardan felan geçtim )

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    tayfungun45 bunu beğendi.

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı Driftmh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu nasil yaptiniz hazir olarak var mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Tamam bunu yaptircam ama o amortisor uclari cok sakat
    Önce Ön Amortisorü İndiriyorsun Sonra Çamurluğu Canavar İle Kesmen Lazım İkisinide Eşit Şekilde İndiriceksin Bazen Biri Yukarda Biri Aşağıda Kalabiliyor Amortisorlerin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki şehir içinde kısalara alsak ve alttaki ledleri yakmasak da sıkıntı olur mu ? Bir de sadece xenon kısa far, orjinal kısa farlardan iyi mi aydınlatıyor ?

Cevapların için çok teşekkürler sınavdan önce iyi moral oluyor bunları düşünmek
    Merceksiz Xenon Kullanıyorum Geceleri Farı Yakamıyorum Işığı 100 Mt. Önümdeki Arabanın Plakasını Parlatabiliyor Çok Kuvvetli Işık Yayıyor Fakat Karşıdan Gelen Arabalar Selektör Yapıyor Önümdeki Araba Sağa Çekip Yol Bile Veriyor Ama Bugün Mercek Siparişi Verdim En Kısa Zamanda Mercekli Xenona Geçicem En İyi Xenon Sarı Xenon Diyorlar (4300k) Kullananlar Beyaz Ve Turkuaz Xenona Göre Daha Az Göz Aldıklarını Söylüyorlar.
    Kaza En Ağır Cezadır...

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ çok farkedoyor. Bir de debriyaj da çok önemli. Tam ayirmiyo olabilir. Ben o sorunu debriyaj ayariyla çözdüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Benim plaka ışığı çoktan uçtu. Ben de üç çipli şerit ledten bir modül koydum.
    Çakar gibi dediğim plaka ışığı sanırım benimki de uçmuş olacak ki ortalık da beyaz yanan bir şey yok güzel duruyordu )

Motosikleti
    şimdi yine baktım plaka aydınlatmasına maşallah turp gibi sağlam full artı full yaniyor.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Arkadaşlar merhaba,
    Dün ikinci el drift alarak aranıza katıldım bende. Sormak istediğim birşey var, 1,74cm. boyundayım, oturduğumda aynadan arkayı kesinlikle göremiyorum, yarı boyuma kadar eğildiğimde ancak bir arkamdaki arabayı görebiliyorum.
    Bu sorunu nasıl aşabilirim, yardımınızı rica ediyorum.

Motosikleti
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Dün ikinci el drift alarak aranıza katıldım bende. Sormak istediğim birşey var, 1,74cm. boyundayım, oturduğumda aynadan arkayı kesinlikle göremiyorum, yarı boyuma kadar eğildiğimde ancak bir arkamdaki arabayı görebiliyorum.
    aynaları alyen anahtarla hareket edicek şikilde ama çok gevşek olmasın, çık boş bir trafiğe hareket halinde ayna kolunu ileri geri hareket ettir, oldu gibi ise dur biraz alyen anahtarla sık ve yine hareket et bu sefer aynayı ayarla aynada bitti ise tekrar bin son rütüşleri yap, bende sağ ayna biraz sorun oluyordu bazen ayarı iyi oluyor bazende değişiyor idare ediyoruz baktın olmadı yeni ayna alıp takabilirsiniz daha geniş şekilde uzun kollu arkayı gösteren birşey sorun kalmaz kolay gelsin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce Ön Amortisorü İndiriyorsun Sonra Çamurluğu Canavar İle Kesmen Lazım İkisinide Eşit Şekilde İndiriceksin Bazen Biri Yukarda Biri Aşağıda Kalabiliyor Amortisorlerin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Merceksiz Xenon Kullanıyorum Geceleri Farı Yakamıyorum Işığı 100 Mt. Önümdeki Arabanın Plakasını Parlatabiliyor Çok Kuvvetli Işık Yayıyor Fakat Karşıdan Gelen Arabalar Selektör Yapıyor Önümdeki Araba Sağa Çekip Yol Bile Veriyor Ama Bugün Mercek Siparişi Verdim En Kısa Zamanda Mercekli Xenona Geçicem En İyi Xenon Sarı Xenon Diyorlar (4300k) Kullananlar Beyaz Ve Turkuaz Xenona Göre Daha Az Göz Aldıklarını Söylüyorlar.
    4300-5000 k mercek varsa çok iyi aydınlatır. Yol vermeleri büyük ihtimalle xenonun yaydığı istenmeyen isik demetleridir zannimca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Arkadaşlar merhaba,
    Aynanın kalın sapı motosikletin eksenine dik olacak kadar aç. En dışarda olsun ayna sonra ufak ufak ayarla kendine. Ben arkamdaki kediyi de kamyon geliyosa şoförü de görüyorum. Uzakta olmsinin bir avantajı da açısal olarak daha fazla alanı görürsün.

Motosikleti
    Var
    Geçen hafta 105 - 110 la yardırdım dahada gideri vardı ucuz diye sıvı gres almıştım zincire tutunamıyor zincirin önundeki plastiği ön dislinin önündeki kapak felan hep camur gibi siyah olmuş siz zincirleri nasıl yağlıyorsunuz Castrol 400 ml 30 tl imiş İpone almıştım ama biraz pahalıydı bu Castrolden devam edeyim diyorum yağın zincire tutunması lazım yoksa bi halta yaramıyor ,

Motosikleti
    Bajaj Discover
    kdiner ve atamert35 teşekkürler arkadaşlar,
    bir sorum daha olacak, motorun rolanti ayarı yapıldı, motor ısındıktan yaklaşık yarım saat sonra baktığımda motor rölantideyken devir 1000' de duruyor sanırım bu normal, ancak sabahları çalıştırdığımda marş basıyor ama sanki benzin gelmiyor gibi motor çalışmıyor, 4-5 kez basıyorum zorla çalışıyor. depoda şu an 2 lt benzin var, bununla ilgisi var mıdır? Yoksa ben ilk kez vitesli kullanıyorum, scooterden sonra. Acaba ben mi çalıştırmayı bilmiyorum. Bana rahat çalıştırmak için tavsiyeniz var mı? Örneğin anahtarı açtıktan sonra 2 kez gaz kolunu çek, şunu yap bunu ya vs. gibi...
    motorum 2.el ancak 2 aylık yeni bir motor.

Motosikleti
    bir sorum daha olacak, motorun rolanti ayarı yapıldı, motor ısındıktan yaklaşık yarım saat sonra baktığımda motor rölantideyken devir 1000' de duruyor sanırım bu normal, ancak sabahları çalıştırdığımda marş basıyor ama sanki benzin gelmiyor gibi motor çalışmıyor, 4-5 kez basıyorum zorla çalışıyor. depoda şu an 2 lt benzin var, bununla ilgisi var mıdır? Yoksa ben ilk kez vitesli kullanıyorum, scooterden sonra. Acaba ben mi çalıştırmayı bilmiyorum. Bana rahat çalıştırmak için tavsiyeniz var mı? Örneğin anahtarı açtıktan sonra 2 kez gaz kolunu çek, şunu yap bunu ya vs. gibi...
    2lt benzin var diyorsun benzin musluğu anahtarı ana depoya mı ayarlı yoksa yedek depo mu, ana depo ise normaldir ve sorun yaşarsın yedek depoya al benzin doldurunca ana depoya al.
    çalıştırırkende çalıştırma düğmesine basarken hafif gaz ver tık diye çalışır.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2lt benzin var diyorsun benzin musluğu anahtarı ana depoya mı ayarlı yoksa yedek depo mu, ana depo ise normaldir ve sorun yaşarsın yedek depoya al benzin doldurunca ana depoya al.
    çalıştırırkende çalıştırma düğmesine basarken hafif gaz ver tık diye çalışır.
    2lt. var bilemedin 3lt benzin var şu an depoda ve benzin musluğu anahtarı ana depoya ayarlı, kesin sebep bu mudur? Musluk anahtarını yedek depoya alıp bastığımda çalışır mı? Başka sebebi olabilir mi?

Motosikleti
    2lt. var bilemedin 3lt benzin var şu an depoda ve benzin musluğu anahtarı ana depoya ayarlı, kesin sebep bu mudur? Musluk anahtarını yedek depoya alıp bastığımda çalışır mı? Başka sebebi olabilir mi?
    yani nedim ben sana şimdi dene çalışacaktır, ana depodan benzin alamayan motordan ne bekliyorsun tak diye çalışsın mı, yedeğe al dene ve gör oda olmazsa belki yedek depondada benzin çok azalmıştır ondanda yapar.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Var
    Benzin hortumunu sökte musluga bak benzin geliyormu benzin ip gibi degil muslugun capı kadar benzin gelmesi lazım benzin yoksa çalışmaz

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm drift kullanıcılarına ve sevenlerine hayırlı günler... Motorum 825km'ye geldi. Böyle boş alanda çalışırken elleri bırakınca motor hafiften sağa çekiyor. Sürerken bunu anlamak imkansız. Sebebi ne olabilir arkadaslar ?

Motor ısındıktan sonra rölanti ayarını 1000 ve 2000 devir arasındaki çizgiye getirin. Bu değer yaklaşık 1400 devire karşılık gelir. 1000 devir çok düşük rölanti için.

Motosikleti
    Var
    Arkada canta varsa benimki titriyor canta yokken dizimle depoyu kavrıyorum titreme olmuyor rölantim 1100 de

Kitapçık rölantiyi 1.400 - 1.600 arasında tutun diyor

Motosikleti
    Böyle boş alanda çalışırken elleri bırakınca motor hafiften sağa çekiyor. Teknik servisten yardım alın veya maşa kısmında kayma vardır hafif, nasıl yaparsınız diyede ön amartisör civatalarını gevşetin ona göre ayar yapın. önce önden bakın nasıl duruyor ona göre hareket ettirin belkide size bu şekilde geliyor olabilir. iki kişi bunu yapın veya ön tekeri bir yere dayama şeklinde yapmanız ve yavaş yavaş yapın ayarı kaçırmayın yani.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    vites geçişlerini motoru bağırtmadan, güzel şekilde yapabilmek için devir saati kaçta olmalı arkadaşlar?
    kusura bakmayın sorularım basit gelebilir, dün 1 bugün 2 gündüz vitesli kullanmaya çalışıyorum.
    scooter sonrası biraz detaylı geldi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)