Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hak etmiyor ama aynı zamanda affetmiyor da kerata.
    Gelelim amortisör konusuna; o yayı sıkmak sadece ön yüklemeyi arttırır. yani hafiflemez gibi. biraz daha geri oturunca ve haliyle kambur durunca bence sorun olmuyor. kitapta yazdığı üzere 70 kg'ye ayarlanmış sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

debriyajı aşağıdan biraz gevşetin daha ortalarda kavrasın yani. bir miktar iyileşme olabilir.
    Kilom 70kg'dan bir hayli az olduğu için sorun yaşıyorum sanırım debriyajın kavramasından çok memnunum sorun ondan ziyade debriyaj manetinin sertliği. Fren maneti gibi olsun istiyorum, yağ gibi akacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabildiğince şehir içinde gitmeye çalışıyorum İçim acıyor motora. Bozuk yolları haketmiyor bizim driftimiz

Evet arkadaşlar bugün ilk bakımımı yaptırdım. Tamı tamına 555km'de yaptırdım 30 lira verdim bundan sonra servise gider miyim bilmiyorum Yaptıkları şeyi ben de yapıyorum bilmediğim bir şey yapmadılar. Neyse artık sağ salim yaptırdık ilk bakımımızı. Eve gelip kitapçığı okurken fark ettim, bizim arka amortisörler ayarlanabiliyormuş. Bi yokladım baya da sert alet edavat gerekiyor sanırsam. Burayı nasıl kendimiz ayarlayabiliriz ? Hafif olduğum için birazcık yumuşatmak istiyorum amortisörü... Bu parçalar nasıl sağa sola gidecek ?

http://i.hizliresim.com/JLzapq.png

Ayrıca debriyaj çok sert geliyor. parmak kaslarım ağrı yapıyor bir süre sonra o derece sert yani. Ustaya sordum bir şey yapabilir miyiz diye. O da yapamayız dedi ? Şırınga ile bir yerlerine yağ sürsem olmaz mı ?
    2.000 km bakımıda gecen sene 65 tl idi

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Olabildiğince şehir içinde gitmeye çalışıyorum İçim acıyor motora. Bozuk yolları haketmiyor bizim driftimiz

Evet arkadaşlar bugün ilk bakımımı yaptırdım. Tamı tamına 555km'de yaptırdım 30 lira verdim bundan sonra servise gider miyim bilmiyorum Yaptıkları şeyi ben de yapıyorum bilmediğim bir şey yapmadılar. Neyse artık sağ salim yaptırdık ilk bakımımızı. Eve gelip kitapçığı okurken fark ettim, bizim arka amortisörler ayarlanabiliyormuş. Bi yokladım baya da sert alet edavat gerekiyor sanırsam. Burayı nasıl kendimiz ayarlayabiliriz ? Hafif olduğum için birazcık yumuşatmak istiyorum amortisörü... Bu parçalar nasıl sağa sola gidecek ?

http://i.hizliresim.com/JLzapq.png

Ayrıca debriyaj çok sert geliyor. parmak kaslarım ağrı yapıyor bir süre sonra o derece sert yani. Ustaya sordum bir şey yapabilir miyiz diye. O da yapamayız dedi ? Şırınga ile bir yerlerine yağ sürsem olmaz mı ?
    amortisörlere dokunma bence bende ilk başlarda sert diyordum ama şuan biraz daha yumşak, zamanla herşey yerine oturur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

bende sol aynadan sıkıntım yok sağ aynam ayarlasam dahi yerinde durmuyor, ya aynalar değişecek yada sağ aynayı bir şekilde haledicem.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Kilom 70kg'dan bir hayli az olduğu için sorun yaşıyorum sanırım debriyajın kavramasından çok memnunum sorun ondan ziyade debriyaj manetinin sertliği. Fren maneti gibi olsun istiyorum, yağ gibi akacak
    Peki kavrama noktası tam ortaya göre nerde. Eğer çok yukaridaysa biraz gevsetin. Çok değil asagidaki vida bir tur dönsün donmesin.

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.000 km bakımıda gecen sene 65 tl idi
    Hey maşşallah Bundan sonra yağı kendim götüreceğim. Mondoil diye bir yağa(mondialin kendi yağıymış) 20 lira verdim. Motulün 10-50 yağına geçiş yapacağım. İşçilik 10 lira alıyorlar. Diğer tüm araç gereçleri kendim götürürüm. 65 lira ödemek zorunda kalmam inşallah :D

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörlere dokunma bence bende ilk başlarda sert diyordum ama şuan biraz daha yumşak, zamanla herşey yerine oturur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

bende sol aynadan sıkıntım yok sağ aynam ayarlasam dahi yerinde durmuyor, ya aynalar değişecek yada sağ aynayı bir şekilde haledicem.
    Evet zamanla biraz daha düzelir diye umut ediyorum ben de. Çünkü ilk alındığına göre fark var.
    Yav şu ayna konusunda bende mi sorun var diyordum. Sağ aynam bozuk felan mı diye düşünüyordum meğer benden başka aynı sorunla karşılaşan da varmış ) sağ ayna aşağı bakıyor gibi oluyor bende de. Arka uzaktan gelenleri göremiyorum.
    Bu aynalar için uzatma aparatları oluyormuş. Onlar hakkında bilgisi olan var mı ?

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kavrama noktası tam ortaya göre nerde. Eğer çok yukaridaysa biraz gevsetin. Çok değil asagidaki vida bir tur dönsün donmesin.
    Tam ortada desem yeridir ilk debriyajlı motorum. Geldiği ayarda duruyor ve çok memnunum. Zaten vites düşürürken aragaz çektiğimde sonuna kadar sıkıyorum debriyajı. Ve sanki yağsız ve sert gibi bir izlenim oluyor. Buralar yağlanmaz mı ? Yağ gibi çekmek için ?

Motosikleti
    Bu resimde kutup başı (+) şasiye yakın dikkatli olmakta fayda var kısa devre yapma ihtimali yüksek.
    [IMG][/IMG]
    bu resimde ise akü ile akü yerleştirme yeri arasında boşluklar var (+) kısmının şaseye değmemesi için artı kutbunun hemen altındaki boş kısma benim yaptığım gibi fazla sert olmayan sünger parça uygulaması yapmanız yararınıza olacaktır.
    [IMG][/IMG]
    fmaral bunu beğendi.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Debriyaj telini yaglatabilirsiniz sanirim. Ama nasıl yapılır bilmem bisiklette yapıyordum. Fren falan iyi oluyordu.

Motosikleti
    Var

restherock bunu beğendi.

Motosikleti
    Renkli ledlerden oluşan hem sinyallerde hemde dörtlüde yanan ledlerim.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bu da videosu

timeshift42(yaşını bilmediğim için nickinle hitap ediyorum kusura bakma) Michelin lastikler toprak,çakıllı yollarda seni zorluyor mu ? Sonuçta dişi olan bir lastik değil kaydın mı hiç ?

Motosikleti
    Var
    Cross tarzı uçup kaçmıyacaksan topraklı çakıllı yollarda fazla sorun çıkarmaz yoldan bozma mıcırclı çakıllı yerlere giriyorum sorun olmuyor araziye girecem uçacam kaçacam diyorsan bu lastikten uzak dur gerçektende kaliteli bir lastikdir arazide bu lastige yazık olur

Cross tarzı uçup kaçmıyacaksan topraklı çakıllı yollarda fazla sorun çıkarmaz yoldan bozma mıcırclı çakıllı yerlere giriyorum sorun olmuyor araziye girecem uçacam kaçacam diyorsan bu lastikten uzak dur gerçektende kaliteli bir lastikdir arazide bu lastige yazık olur
    Yok araziye felan girmem de. Arada piknik alanlarına, köye, yakınların bağına gidiyorum. Yollar da toprak oluyor genelde. Mıcırlı oluyor. Çoğunluk asfaltta gidiyorum ama çok sorun yaşayacaksam hiç gerek yok diye düşündüm. Pirelli ve Michelinin ön lastiği 2.75. Metzellerin tam bizim lastik boyutlarında lastiği var. O da 300 liradan fazla tutacak ön arka. Kafam çok karışık, lastikler kötü olunca bir an önce değiştirmek istiyorum

Motosikleti
    Var
    4.000 kmdir kullanıyorum ben araziye mıcırlı yollara girdim ama sen girme lastikde derin çizikler yarıklar hatta lastikte mıcır bile ayıklayabilirsin mıcıcırlı yola girdinmi sele altında oynuyor asfalt lastigini araziye sokmak ne kadar mantıklı pirelli daha disliymis ama cross lastigide degil sonucta mıcırlı yollara pirelli daha uygun gibi ama cross lastigide degil misheli mıcırlı yollara hic sokmamanı tavsiye ederim temiz asfalt ve ıslak zemin lastigidir mishel

4.000 kmdir kullanıyorum ben araziye mıcırlı yollara girdim ama sen girme lastikde derin çizikler yarıklar hatta lastikte mıcır bile ayıklayabilirsin mıcıcırlı yola girdinmi sele altında oynuyor asfalt lastigini araziye sokmak ne kadar mantıklı pirelli daha disliymis ama cross lastigide degil sonucta mıcırlı yollara pirelli daha uygun gibi ama cross lastigide degil misheli mıcırlı yollara hic sokmamanı tavsiye ederim temiz asfalt ve ıslak zemin lastigidir mishel
    Michelin'i üzülerek de olsa listemden sileceğim o zaman. Ya Pirelli ya da metzeller tercih edeceğim...

AsiLGirdap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Arkadaşlar cümleten Hayırlı Geceler. Yeni katıldım aranıza.
    Bundan yaklaşık 20 gün önce falan Mondial Süperboy aldım, ve gayet memnunum.
    Fakat Drifti görünce nutkum tutuldu, acaba Driftmi alsam diye.
    Süperboyu satsamda Driftmi alsam
    Belkide binerim biraz, sonra ALLAHIN izniyle satar driftin yeni modelinden alırım.
    Önerileriniz nedir Arkadaşlar, istişare etsek.
    ALLAHA emanetsiniz.

Motosikleti
    Var
    Yag filtremiz suzgecimiz felan varmı bi temizliyelim nerdedir nasıl ulasılır bu filtreye yada süzgece

en son 0 drift alanlar kaca mal oldu size plaka sigorta dahil fiyati ?

Motosikleti
    ben 2013 model drifti 256 sigorta 100 tl muameleci geriside diğer masraflara gitti yani motor hariç plaka ruhsat sigorta 550 tl ye yaptırdım istanbulda, sigorta halk sigorta çekici yardımı bile var. pahalı dimi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Merhabalar Önümüzdeki Hafta İçinde Ya 2. El Mondial MFH 100 Alacağım Yada 0 Mondial Drift Alacağım, İlk Motorum Olacak Umarım Hayırlısı Olur

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Driftte karar kildim ama kafalik kismini begenmiyorum yuvarlak Far taksak nasil olur aca boyle bir resim buldum;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)