Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende dün gece bir düşmüşüm, tam jeneriklik. Kaydım, kaydım burnum kaldırıma değince durdum. Kalktım şöyle bir baktım ortalama kaç yüz kişiye rezil olduk diye, Allah'tan kimse yoktu. Bu lastikleri kesinlikle değiştirmek lazım.
    Size de geçmiş olsun o zaman aman dikkat edelim, ekipmanlarımız olmadan yola çıkmayalım. Bugün 515km oldu motorum. Pazartesi bakıma girecek hayırlısı olur inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Hava ve yer soğuk olsa,allah korusun, pacayi kurtaramayabilirdiniz. Büyük geçmiş olsun. En kotusude böyle bir şey geçince başından hiç guvenesi gelmiyor insanın. Ben birde toprak yolda da kullanıyorum. Kışın o soğuk zemin ve tekerin üzerine bir de yağlı çamur bulasiyordu ki evlerden irak.

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ve yer soğuk olsa,allah korusun, pacayi kurtaramayabilirdiniz. Büyük geçmiş olsun. En kotusude böyle bir şey geçince başından hiç guvenesi gelmiyor insanın. Ben birde toprak yolda da kullanıyorum. Kışın o soğuk zemin ve tekerin üzerine bir de yağlı çamur bulasiyordu ki evlerden irak.
    Köyümüz 10km uzaklıkta felan. Arada temiz hava almaya gidiyorum. Toprak yol, mıcırlı yol gördüm mü besmele çekerek giriyorum. Yaşadığım yerde sadece asfalt yol olsa Michelin pilot street taktıracağım hemen. Lakin sizin dediğiniz gibi yollardan da geçtiğim için dişsiz lastik çok zorluk çıkarır insana. Dediğiniz yollarda da Allah kolaylık versin, yaşamayan bilemez o yolları Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin hepimize.

Motosikleti
    Amin. O camurun lastikten 100 le bile giderken ayrilmamasi. O yıkadıktan sonra kalan yağ katmanı. O dibini görmeden geçtiğimiz su birikintileri. Gerçektende yaşamayan bilmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Öyle bir yola girince hemen paglerde hafif ayağa kalkıp sürüyorum. Vites ikide. Amortisör keyfine göre kapanıyor hemde beni sallamiyor. Üstelik at gibi bacak kası yaptım
    denemediyseniz mutlaka deneyin. Denediyseniz zaten yapıyorsunuzdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Hepimiziin kandili mübarek olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hyrlı kndllr arkdşlr

Ybr cbf tvs başlıkları üst sıralardan inmezken her zamanki gibi biz gene pasif kalıyoruz

S.a arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Size bir kaç soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız Sevinirim. Resimdeki kırmızı ok işareti ile çizdiğim beyaz parçanın ismi ney? Ne işe yarıyor

Motosikleti
    Sakal deniyordu galiba. Belki havayı motora yönlendirdiği için soğumaya yardımcıdır.

Sakal deniyordu galiba. Belki havayı motora yönlendirdiği için soğumaya yardımcıdır.
    Tşkler kardeş

Motosikleti
    Var
    Arkdşlr vites göstergesini devir saatini hız göstergesini komple üstünü kapatıp bantladım gerçekten bakış açım degisti göstergeye bakıp sürmeden ( çaktırmadan hangi vitesteyim hangi devirdeyim diye arada bir çaktırmadan bakmışlığımız oluyor ) daha kolay gerçekten niye daha önce böyle bir şey yapmadım diye kendime kızıyorum

Kendimi belli bi hıza göre degilde trafigin akısına göre ayarlıyorum bakışlar gerçekten önemli motosiklette gözlerim böyle radar gibi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Selamlar. Bugün yeni motosikletimi almış bulunuyorum. Uzun süredir motosiklet kullanıyorum. Drift modeli için rodaj ve kullanım süresince tavsiyeleriniz ve önerilerinizi bekliyorum. Herkese selamlar. Bu da ilk foto

Tİme_shİft42 arkadaşım motosikletin çok güzel nazar değmesin. Topcase ve lastikler hakkında biraz bilgi verebilir misin marka ve fiyat olarak.
    turkish39 ve bkrsnmz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Var
    Arka lstk pilot sporty 110 tl

Ön lstk pilot street 100 tl

Arka çanta 40 lt Coocase 170 tl
    fmaral bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdşlr vites göstergesini devir saatini hız göstergesini komple üstünü kapatıp bantladım gerçekten bakış açım degisti göstergeye bakıp sürmeden ( çaktırmadan hangi vitesteyim hangi devirdeyim diye arada bir çaktırmadan bakmışlığımız oluyor ) daha kolay gerçekten niye daha önce böyle bir şey yapmadım diye kendime kızıyorum

Kendimi belli bi hıza göre degilde trafigin akısına göre ayarlıyorum bakışlar gerçekten önemli motosiklette gözlerim böyle radar gibi oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

http://i.hizliresim.com/ElAYpA.jpg

http://i.hizliresim.com/jJN5jr.jpg

http://i.hizliresim.com/27og5q.jpg

http://i.hizliresim.com/BXbM4g.jpg

http://i.hizliresim.com/oQNg9m.jpg

http://i.hizliresim.com/lYN79X.jpg

http://i.hizliresim.com/nPN720.jpg

http://i.hizliresim.com/vzNERv.jpg
    sağ gidondaki aynayı göremedim fazlalık mıydı, yoksa sizmi kullanmıyorsunuz. biraz alaycı oldu ama kusura bakmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı fmaral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bugün yeni motosikletimi almış bulunuyorum. Uzun süredir motosiklet kullanıyorum. Drift modeli için rodaj ve kullanım süresince tavsiyeleriniz ve önerilerinizi bekliyorum. Herkese selamlar. Bu da ilk foto
    http://i.hizliresim.com/kr8kqJ.jpg

Tİme_shİft42 arkadaşım motosikletin çok güzel nazar değmesin. Topcase ve lastikler hakkında biraz bilgi verebilir misin marka ve fiyat olarak.
    Hayırlı olsun, tekeriniz düz bazsın, allah kaza beladan korusun.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    benim benzin göstergesi yanlış gösteriyor. geçen onun yüzünden motor yolda birden durdu. yedeğe alıp devam ettim. sonra 20 TL'lik benzim aldım. 40 km yol yaptım hala yarıyı baya geçik gösteriyor:D fulleyip deneyeceğim.

Motosikleti
    Var
    Vidasını kaybettim vidası olmayınca takamıyorum malesef vida uydurmak lazım ,

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vidasını kaybettim vidası olmayınca takamıyorum malesef vida uydurmak lazım ,
    derdin vida olsun göndereyim sana vida ya, vida köpeğin olsun senin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Var
    Sğlasın bu hafta içi elim boş hallederim hafta sonuna kadar

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    [/COLOR]
    Hayırlı olsun, tekeriniz düz bazsın, allah kaza beladan korusun.[/QUOTE]

Teşekkür ederim. Cümlemizi rabbim kazalardan korusun.

Amin. O camurun lastikten 100 le bile giderken ayrilmamasi. O yıkadıktan sonra kalan yağ katmanı. O dibini görmeden geçtiğimiz su birikintileri. Gerçektende yaşamayan bilmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Öyle bir yola girince hemen paglerde hafif ayağa kalkıp sürüyorum. Vites ikide. Amortisör keyfine göre kapanıyor hemde beni sallamiyor. Üstelik at gibi bacak kası yaptım
    denemediyseniz mutlaka deneyin. Denediyseniz zaten yapıyorsunuzdur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Hepimiziin kandili mübarek olsun.

Olabildiğince şehir içinde gitmeye çalışıyorum İçim acıyor motora. Bozuk yolları haketmiyor bizim driftimiz

Evet arkadaşlar bugün ilk bakımımı yaptırdım. Tamı tamına 555km'de yaptırdım 30 lira verdim bundan sonra servise gider miyim bilmiyorum Yaptıkları şeyi ben de yapıyorum bilmediğim bir şey yapmadılar. Neyse artık sağ salim yaptırdık ilk bakımımızı. Eve gelip kitapçığı okurken fark ettim, bizim arka amortisörler ayarlanabiliyormuş. Bi yokladım baya da sert alet edavat gerekiyor sanırsam. Burayı nasıl kendimiz ayarlayabiliriz ? Hafif olduğum için birazcık yumuşatmak istiyorum amortisörü... Bu parçalar nasıl sağa sola gidecek ?

Ayrıca debriyaj çok sert geliyor. parmak kaslarım ağrı yapıyor bir süre sonra o derece sert yani. Ustaya sordum bir şey yapabilir miyiz diye. O da yapamayız dedi ? Şırınga ile bir yerlerine yağ sürsem olmaz mı ?

Motosikleti
    aynen hak etmiyor ama aynı zamanda affetmiyor da kerata.
    Gelelim amortisör konusuna; o yayı sıkmak sadece ön yüklemeyi arttırır. yani hafiflemez gibi. biraz daha geri oturunca ve haliyle kambur durunca bence sorun olmuyor. kitapta yazdığı üzere 70 kg'ye ayarlanmış sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

debriyajı aşağıdan biraz gevşetin daha ortalarda kavrasın yani. bir miktar iyileşme olabilir.

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    lastikler ve ayna kesin değiştirilmeli. Lastikleri değiştirdim çok rahatladım. Yağmurlu havada spor ayakkabılarımın kaydığı asfaltta michelin lastiklerimi denedim kayıyor mu diye kaymadı. Tamamen de güvenmem ama fabrikasyonda kayıyor mu diye denemiştim 5-10 km anca hızım arkayı zor topladım. Yağmurlu havada zaten 2. vitese geçiyorsanız fabrikasyon lastikle vay halinize. İyi bir ayna bulmam lazım arkayı görmek çok zor.
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)