Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltir kardesim,30 Tl birsey manisada iz bile kalmaz Bi ara bos oldugumda konusalım gelebilrisen gel manisaya halletiririz.
    olur abi hem gezi amaçlı gelirim hemde o işi hallederiz baya iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olur abi hem gezi amaçlı gelirim hemde o işi hallederiz baya iyi olur

Tamam ama bu hafta olmaz büyük ihtimal,Haber ederim ben sana iznim oldugunda gelirsin o gün.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Tamam ama bu hafta olmaz büyük ihtimal,Haber ederim ben sana iznim oldugunda gelirsin o gün.
    yok abi zaten hemen gelicek durumum yok sıkıntı olmaz haberleşeriz abi

Motosikleti
    yok abi zaten hemen gelicek durumum yok sıkıntı olmaz haberleşeriz abi

Tamam ,haberlesirz gene

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Tamam ,haberlesirz gene
    tamam abi çok saol acaba direk aynı renk boyadan yada yakınından bulsak 2 nokta kadar beyaz war bıde vuruk yere az bırsey surssek ozaman sırıtmasa bulabılrmyızki yada fabrikadan renk kodu gibi bişi alabilrmyim abi ?

Motosikleti
    Renk kodu alınır bulunur o sorun degil, Cekilir, Ama vurugu görmem lazım, Eger cekildikten sonra damarlanmalar kalırsa macun atar, Zımpara ceker, Lokal vurur Kurur ,Sonra pasta cila atar, Ama tavsiye etmem ki yanda dion damarlanma olmamıstır,Cektiririz,Züper olur Gerek yok bosuna masrafa yani,

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    anladım abi ben fotosunu atıyım yarın bıde sen bak durumuna

Motosikleti
    Cok buyuk birsey degildir korkma,Bos zamanda olur ama su zaman diyemem 2 hafta sonra olur 1 ay olur 1 hafta olur

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Cok buyuk birsey degildir korkma,Bos zamanda olur ama su zaman diyemem 2 hafta sonra olur 1 ay olur 1 hafta olur
    aynen abi 1 ay olur belli olmaz ne zaman uygun olursam haberlersırız sende uygun olursan tabı ayarlarız saolasın abi iyi geceler
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Motosikleti
    aynen abi 1 ay olur belli olmaz ne zaman uygun olursam haberlersırız sende uygun olursan tabı ayarlarız saolasın abi iyi geceler
    Tamam kardesim iyi geceler.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcazımın biyerlerine 160 tl sıkışmış, onu verince ne egzos patlaması kaldı ne debriyaja basınca stop etme problemi kaldı titreşimde bayağı bayağı azaldı artık motorun sesi falan lamborghini sesi gibi geliyor :'(

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    4 viteste 10 000 geliyor yanlış hatırlamıyorsam kırmızıya çok rahat geliyor ama 5 viteste gelmiyor
    arkadaşlar asvalt lastiği ne marka ve kaç paraya taktırdınız ?????????

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mishelin i 2 yıl kullanamassın hamuru yumusak oldugu içiin 10.000 de falan biter tabi onuda kac senede yaparsan
    Arka lastigi 100.90.18 yapan varmı yakıta felan etkisi olurmu

Izzetim acemiyiz zati gerek yok maceraya dgistirecem o lastikleri laf olsun diye takmislar

Pirelliye 4 mevsim diyo lastik lerde oldukca kanallı micheline göre

Dag
    Bayır
    Asfalt
    Toprak bozuk satıh karısık kullanım yani

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 viteste 10 000 geliyor yanlış hatırlamıyorsam kırmızıya çok rahat geliyor ama 5 viteste gelmiyor
    arkadaşlar asvalt lastiği ne marka ve kaç paraya taktırdınız ?????????
    michelin pilot sporty 240 +30 lırada taktırma parası takımı..

100-90-18 taktıran bir elemanla konuşma fırsatım olmuşdu ben fark etmedım dedı okadar artırmıyor yanı belkı 0.03 krş felandır yani..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster

100-90-18 taktıran bir elemanla konuşma fırsatım olmuşdu ben fark etmedım dedı okadar artırmıyor yanı belkı 0.03 krş felandır yani..
    ama son hızını ve kalkışını etkıler 10 fark okadar fark etmesede çok az da olsa hıssedersin..

Motosikleti
    Var

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

ama son hızını ve kalkışını etkıler 10 fark okadar fark etmesede çok az da olsa hıssedersin..
    Ebatlarla oynama kaliteli lastik al gec diyorsun yani michelin 2 sene goturur rahat

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcazımın biyerlerine 160 tl sıkışmış, onu verince ne egzos patlaması kaldı ne debriyaja basınca stop etme problemi kaldı titreşimde bayağı bayağı azaldı artık motorun sesi falan lamborghini sesi gibi geliyor :'(
    sorun nedendirki bi açıklasanda bizde öğrensek belki okuyanlara faydası olur.saygılar
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkaşlar siz mi çok yakıyorsunuz benim motorda mı bi anormallik var? ben 30 tl'ye geçen 280 km yol gittim ? Birde bu arada motosikletim satılık 2060 km de beyaz renk 2012 model garantisi hala devam etmektedir 0 sayılır hala 2000 km sonuçta şu ana kadar bi sorun çıkarmadı bana ciddi alıcılar 0554 777 59 70 burdan bana ulaşabilir mesaj atarsanız cevap veremem ama ararsanız konuşuruz Manisa\Merkezdenim...

Motosikleti
    Var
    Motorum gelmiş
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşlar siz mi çok yakıyorsunuz benim motorda mı bi anormallik var? ben 30 tl'ye geçen 280 km yol gittim ? Birde bu arada motosikletim satılık 2060 km de beyaz renk 2012 model garantisi hala devam etmektedir 0 sayılır hala 2000 km sonuçta şu ana kadar bi sorun çıkarmadı bana ciddi alıcılar 0554 777 59 70 burdan bana ulaşabilir mesaj atarsanız cevap veremem ama ararsanız konuşuruz Manisa\Merkezdenim...
    50 km hızla stabil gidersen bu değere belki ulaşabilirsin benimkide satılık ama 10 kuruşi yakıyor diye mileti kandırmıyorum mumkun değil 120 km hızda sabit 2 kişi 15.7 tek 14.7 yakıyor 90 la gitsende 14 e düşer ama daha aşağası yalan dolan ki benim gibi bakdığını ilgilendiğini hiç sanmam muhtemelen yedeğe düşünce 0 lamışındır 30 lıra atmışındır sonrada tekrar yedeğe düşmesini beklemişindir bu şekilde sağlıklı bir ölçüm olamaz... 50 km le hiç ölçmedim o yüzden o hızlarda birşey diyemem ama rolantim 1000 de ısınınca artma felan oluyormuş bazılarında bende öğle birşey olmuyor onuda çözdüm demirin esnemesinden kaynaklanıyor o buji desen ngk şuan piyasadaki en kaliteli buji kulanıyorum yol tutuşundan desen michelin lastikler.. akü desen alarmı bile aküye bağlamadın sıkıntı olmasın elektirik aksamında diye pilli alarm aldım yağa mortul daha iyisi yok denedim castrol felan hikaye..hayırlı satışların olsun kardeş ama durust bir satıcı ol 18 yakanın bariz hava ayarı bozuk ama 10 kuruş yakan olamaz 30 40 ı uzun yolda ve tek seferde geçmezsen belki...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun nedendirki bi açıklasanda bizde öğrensek belki okuyanlara faydası olur.saygılar
    küçük bir kaza sonucu motorda bir kaç parçanın değişmesi lazımdı. Bu nedenle servise gittim. Serviste yaşlı bir amca vardı. 2 yıl kullandım şöyle motor böyle motor derken bende sordum çok yakıyor bu motor diye. senin motorun subap ayarı bozuk dedi. Daha 1 aylık dedim. Ben drifti 0 aldığımda getirdim ayarlattım dedi. Nasıl olsa 10 lira ayarlatalım bakalım dedim.

Bu arada bu yaşlı amca benim motor hiçbir zaman 3 litre bile yakmadı dedi. ben 3,5 tan aşağı düşmedi diyince, yok mümkünatı yok vallaha dedi :D Adam kask, mont, pantolon dizlikle geziyor ilçede. Altında da hondanın araba gibi büyük bir motoru var

adam bir de motordaki geri dönüşüm bilmem nesi var benzin deposunun altında. Ondaki boruların içini silikon ile doldurdu. Artık motor sarsıntısız çaışıyor. ısınınca stop etme sorunu bitti. 2 kişi rüzgarda 110 yapar oldu. Alt devirlerde gaz yemesi daha güzel oldu. İnşallah maşallah yakıtda düşmüştür.

Devir saati dijital okuyuculuymuş, garantiden onun okuyucusunu da istedi. Ama km sayacı bozuldu bu sefer. 9 km 900 metreye kadar sayıyor, sonra dönmüyor. Elimle sıfırlıyorum yine 9,9 da kalıyor.

önceden motul 15-50 vardı. Maddi sebeplerden ötürü 15 liralık bir yağ aldım. Vites geçişlerinde bariz belli oluyor yağ kalitesi.

zinciri benzin ile resmen yıkadım, sonra da yağladı. Benzinle yıkamanın yıpratıcı bir etkisi var mıdır?

Servisten 120 liralık parça almıştım. 15 lra da kargo parası istedi. Servis sattığı parçadan nasıl kargo parası ister arkadaş. Mondial yollamıyormu bu parçayı zaten ona.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

50 km hızla stabil gidersen bu değere belki ulaşabilirsin benimkide satılık ama 10 kuruşi yakıyor diye mileti kandırmıyorum mumkun değil 120 km hızda sabit 2 kişi 15.7 tek 14.7 yakıyor 90 la gitsende 14 e düşer ama daha aşağası yalan dolan ki benim gibi bakdığını ilgilendiğini hiç sanmam muhtemelen yedeğe düşünce 0 lamışındır 30 lıra atmışındır sonrada tekrar yedeğe düşmesini beklemişindir bu şekilde sağlıklı bir ölçüm olamaz... 50 km le hiç ölçmedim o yüzden o hızlarda birşey diyemem ama rolantim 1000 de ısınınca artma felan oluyormuş bazılarında bende öğle birşey olmuyor onuda çözdüm demirin esnemesinden kaynaklanıyor o buji desen ngk şuan piyasadaki en kaliteli buji kulanıyorum yol tutuşundan desen michelin lastikler.. akü desen alarmı bile aküye bağlamadın sıkıntı olmasın elektirik aksamında diye pilli alarm aldım yağa mortul daha iyisi yok denedim castrol felan hikaye..hayırlı satışların olsun kardeş ama durust bir satıcı ol 18 yakanın bariz hava ayarı bozuk ama 10 kuruş yakan olamaz 30 40 ı uzun yolda ve tek seferde geçmezsen belki...
    Akın, geçenlerde her 1000 km de bir buji değişmeli gibi bir şey yazmıştın. Sen hakikaten 1000 km de bir buji mi değiştiriyorsun? Ustaya sordum ngk yanana kadar bin dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Hava filtresini de köpek dalamış gibi yaptı adam. Yırtık pırtık oldu şimdi. Ama eskiden 2000 devir altında gazı çok açınca stop ediyordu, şimdi etmiyor. Subap ayarından sonra hava-rolanti yapacan mı dedim. Gerek yok dedi yapmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)