MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Hadisatinal Buse - 468x80 - Forum Orta
Reflektörlü Motorcu Yeleği
Hudson Deri
Motosiklet Aksesuarları

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Reklamlar  
    Mondial Motor
    Mondial Motor
    Kuba Motor
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğendin mi kırmızıyı?

Bugün yine görüştüm fiyat 2580 e kadar indik ama beyaz ısrarla gelmiycek diyolar kırmızı 3 güne teslim

http://www.mondialmotor.com.tr/files...8_52969100.png
    nakit mi alıcaksınız baya indirim yapmış çünkü bende bu aralar drift almayı dusunuyorum ona göre pazarlık yapıyım ?

AVM Forum
    Kadırga Scooter
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '11 mondial MR 250 DESTRO geldi(kara BoGA vol.II)
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    glkp45 senın duruma ben yorum yapıyım benım motorda hava sıcak ısıkda durdugumda tam hareket edecekken stop edıyordu servıse soyledım ayarladılar bıraz yukselttım abı dedıler bana yuksek geldı ıbre senın dedıgın gıbı 1800-1900 dvr gosterıyordu aldım elıme tornavıdayı sag tarafta karburatorun uzerınde tek vıda var avans ayarı yapıyorsun az kulagın motorun sesınden anlıyorsan ayarlarsın olmadı devır saatıne bak bı ayar yaptım 1500 sabıtt ve stop etme yok yuksek rolantı yok sımdı cok ıyı oldu
    ama 4400 km deyım zıncır pert oldu :D YA BU MOTOR yapanlar nıe kalıtelı zıncır kullanmaz da bızı ugrastırı :D sımdı pıyasaya bakacagım o rıng zıncırlere
    çin motorlarını kaliteli malzeme ve işçilik kullansalardı hondaya verdiğin parayı isterlerdi. çin motorlarının ucuzluk amacı bu ucuz ve kalitesiz mal kullanıp fiyatı aşağı çekmek...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MX, 100HyX
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin motorlarını kaliteli malzeme ve işçilik kullansalardı hondaya verdiğin parayı isterlerdi. çin motorlarının ucuzluk amacı bu ucuz ve kalitesiz mal kullanıp fiyatı aşağı çekmek...
    Arkadaşın motorunun sıkıntısı ayarsızlık. Ben çin mallarının pek de kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. Onlarca kere basınçlı suyla yıkamama rağmen hiç pas yok mesela motorda.

Motosikleti
    125 mh drift, phamtom 250cc-inazuma250cc
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman turk malıda uretelim fiyatı kıran sadece kulanılan malzemeyse çin malının en buyuk avantaji ucuz işcilik yani malzemeden çok işcilik ucuz olduğu için ucuz oluyor ürünler ha bazı malzemelerde hem malzeme hem işcilik ucuz oluyor o ayrı.. sen 2bin 3 bin euro avrupadaki işciye verceğene 50 100 euroyla çinde adam çalıştırıyosun fark burda daha çok..

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '11 mondial MR 250 DESTRO geldi(kara BoGA vol.II)
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman turk malıda uretelim fiyatı kıran sadece kulanılan malzemeyse çin malının en buyuk avantaji ucuz işcilik yani malzemeden çok işcilik ucuz olduğu için ucuz oluyor ürünler ha bazı malzemelerde hem malzeme hem işcilik ucuz oluyor o ayrı.. sen 2bin 3 bin euro avrupadaki işciye verceğene 50 100 euroyla çinde adam çalıştırıyosun fark burda daha çok..
    tabi onunda etkisi büyük.
    ama sonuçta japon motorlar da çinde üretiliyo bi de bu taraftan bakın olaya...
    o zaman japon motorların da ucuz olması lazım onlar da ucuz işçi çalıştırıyo...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

hondanın motor mühendisliği ve kalite yönetimi daha iyi olduğu için uzun ömürlü olduklarını düşünüyorum. çinlilerde kendilerini aşıyor oyüzden honda kendine çeki düzen versin ))

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben dün sabah sıfır drift aldım. Aldıgım adam öğleye doğru montajlatırım sende kontrol eder teslım alırsın dedı. Öğlen gittim evrakları aldım plaka işlemlerini baslatmak için, satıcıya dedım kı benım ıslemler cumaya kadar surer o zamana kadar motor sende kalsın dedım ve daha motoru hıc görmedım. az önce yemek yaparken aklıma geldı eskınden bende sanayıde renault servısınde calısmıstım, montaj anında basında beklemedıgım ıcın motorun hali nicedir bilmem. Sanayide başına bir iş gelmiş olmasın, parça falan aktar dökter olayı. Yoksa aldıgım bayi bu işi takip etmiş midir? En önemlisi tabiki motor kısmı, o kısım tek parça mı geliyor? yoksa onuda mı usta tek tek topluyor? Motor bloğunun daha önce açılıp açılmadığını nasıl anlarım? Conta izi mi arayacağım yoksa vida ağızlarına mı akarım? Vallaha bu izmirliye zerre kadar güvenim yok

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben dün sabah sıfır drift aldım. Aldıgım adam öğleye doğru montajlatırım sende kontrol eder teslım alırsın dedı. Öğlen gittim evrakları aldım plaka işlemlerini baslatmak için, satıcıya dedım kı benım ıslemler cumaya kadar surer o zamana kadar motor sende kalsın dedım ve daha motoru hıc görmedım. az önce yemek yaparken aklıma geldı eskınden bende sanayıde renault servısınde calısmıstım, montaj anında basında beklemedıgım ıcın motorun hali nicedir bilmem. Sanayide başına bir iş gelmiş olmasın, parça falan aktar dökter olayı. Yoksa aldıgım bayi bu işi takip etmiş midir? En önemlisi tabiki motor kısmı, o kısım tek parça mı geliyor? yoksa onuda mı usta tek tek topluyor? Motor bloğunun daha önce açılıp açılmadığını nasıl anlarım? Conta izi mi arayacağım yoksa vida ağızlarına mı akarım? Vallaha bu izmirliye zerre kadar güvenim yok

walla benim bildiğim blok hazır şaseye oturtuluyor diye biliyorum bazılarında blok takılı geliyor sadece lastikler takılı olmuyor örnek wericek olursam bisan cg ler gelmişti bi kere sadece lastikler takılı değildi kasa içinde geldi servis lastikleri jantları taktı gönderdi bu arada izmirin neresinde oturuyorsunuz hangi bayiden aldınız ve kaça ?

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar drift ama beyaz :)
    mondial servisi benim arkadaşım.
    hafta sonları devamlı sıfır motor topluyoruz. bunların içinde driftte var.
    motor karton kutunun içinde demirlere sbitlenmiş olarak geliyor.motor komple montelenmiş olarak koliden çıkıyor yani motor kısmına servis müdahale etmiyor.
    sadece dıştan görünen aksesuar, amartisör vs. gibi işlerin montelenmesi kalıyor. birde otora yağ ve benzin ekleyim alıcıya teslim ediliyor.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Cevaplarınız için teşekkür ederim, peşin 2.750'ye aldım.

yani montajlayan usta bana madik atamaz demi? Bende arabayı söker toplarım ama en son 2006 da motora binmiştim

Motosikleti
    Mondial 150MX, 100HyX
    Servisin tek yaptığı ön tekeri ve gidonu takmak. Motordan parça aktarma da olmaz çalma da olmaz, sıfır motor satan bayinin tenüzzül edeceği iş değildir.

Ben bayiden korkmuyorum zaten, şirket arabaları vesilesiyle kendi arabalarımız vesilesiyle gerek kasko servisleri gerek yetkili servisler olsun, sözüm meclisten dışarı, hepsinin ne anasının gözü olduğu malum.

Önden taşa vurdugum megana arka stoplar dahi değişmiş diye rapor tutan usta ve ekspertizlerden bizzat kendi araclarımız konusunda 10 sefer karşılaştım :'( aklımı kurcalıyor diye sizlere sorma gereği duydum. Laf aramızda yarı Kayseriliyim, ayakkabımın altındaki çamuru ertesi gün göremezsem 3 gün yemekten kesilirim :')

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta neresi orasi 2580e inen
    Babamın teyze oğlu mondial bayimiş o yapacak bize bi torpilli fiyat

ben alırken kırmızı vardı, bende siyahı bekledim 3 gün :D

siyahta gri'de kırmızıdan daha yakışıklı, ama bana göre. Kırmıı resimlerdeki kadar parlak durmuyor. siyahlarda bıraz toz tutunca göstermiyor motor kendini böyle vişne çürüğü gibi bir renk oluyor.

son olarakorta asyadaki ilk türklerin bir sözü vardır : 90'ı aşma, Siyahtan şaşma!!

tabiki gidip kendi dözlerinle görmen lazım
    Bizde de kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun derler :D Zaten o kadar parlak olmaması daha iyi vişne çürüğü, nar çiçeği gibi bir renk olursa güzel olur.

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakit mi alıcaksınız baya indirim yapmış çünkü bende bu aralar drift almayı dusunuyorum ona göre pazarlık yapıyım ?
    2000 Peşin kalanı taksit.
    Beni en büyük çeken motorunun çıkardığı ses, verdiği mutluluk... Anlayamassınız

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Babamın teyze oğlu mondial bayimiş o yapacak bize bi torpilli fiyat

Bizde de kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun derler :D Zaten o kadar parlak olmaması daha iyi vişne çürüğü, nar çiçeği gibi bir renk olursa güzel olur.

2000 Peşin kalanı taksit.
    Babanin teyzeogluna soyle bizde alalim o fiyata versin bide rengi bordo gibi guzel ya

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    Babanin teyzeogluna soyle bizde alalim o fiyata versin bide rengi bordo gibi guzel ya
    Edirne'den buraya gelip götürmek masraflı olur senin için Balıkesir merkezde de değil Sındırgı ilçesinde Merkezde 2 bayi var biri 2700 dedi diğeri 2800 den inmedi. Oradaki bayileri gez 2700 e kolay iniyolar sonrası senin pazarlık yeteneğine kalmış

2580 e drift veriyorlarsa kesin çin malıdır o orjinal değildir.

Motosikleti
    Mondial 150MX, 100HyX
    Ne gibi ya, bu motor zaten mondial, türkiyede monte ediliyo ama çin üretimi.

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Edirne'den buraya gelip götürmek masraflı olur senin için Balıkesir merkezde de değil Sındırgı ilçesinde Merkezde 2 bayi var biri 2700 dedi diğeri 2800 den inmedi. Oradaki bayileri gez 2700 e kolay iniyolar sonrası senin pazarlık yeteneğine kalmış
    Yook sen burdakilerini bi gor 2820 net fiyat pesin fiyata 12 taksit bile yapmiyor 320sini pesin istiyo ozaman yaparmis.bi hesap yap 350lira fark var kar etmen cok yuksek

Motosikleti
    FZ6 Fazer
    %100 çin malı zaten ona bi itirazımız yok

Yook sen burdakilerini bi gor 2820 net fiyat pesin fiyata 12 taksit bile yapmiyor 320sini pesin istiyo ozaman yaparmis.bi hesap yap 350lira fark var kar etmen cok yuksek
    O 350 lirada plaka masrafı zaten Gel Balıkesir'den ayarlıyalım sana 2700 e 2580 kârsız fiyat başkasına yaptıramam malesef

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gibi ya, bu motor zaten mondial, türkiyede monte ediliyo ama çin üretimi.

Abi bi espri yapalım dedik :D sende beni kara cahil ilan ettin
    dr.asc bunu beğendi.
    Reklamlar  

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (1 üye ve 3 misafir)