Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Hızlı nefes alıp veriyorum ama sonuçta nefes alıp vermeye devam ediyorum :D nefesim hiç durmuyor hızlı hızlı nefes alsa motor sorun yok stop edip duruyor :D Abi bi aralar sanki burda bunun için şeyler yazılmıştı yüksek sıcaklığa çıkınca uzun yolda motor rölanti ayarı kendi kendine düşüyor diye silikonlamıştı c90 abimiz geçmişti sanırım Peki devir saati ne ayak :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlı nefes alıp veriyorum ama sonuçta nefes alıp vermeye devam ediyorum :D nefesim hiç durmuyor hızlı hızlı nefes alsa motor sorun yok stop edip duruyor :D Abi bi aralar sanki burda bunun için şeyler yazılmıştı yüksek sıcaklığa çıkınca uzun yolda motor rölanti ayarı kendi kendine düşüyor diye silikonlamıştı c90 abimiz geçmişti sanırım Peki devir saati ne ayak :D
    işte koşupda birden durunca ciğerler hala havaya ihtiyaç duyuyo motorda öyle yüksek hava alırken birden hava normale dönüyo. ihtiyacı olan havayı alamıyo demek ki
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Yani illa stop etçek mi diyorsun yok mu bi çaresi çözümü iyi onu anladım devir saatine noluyor abi? :D

Motosikleti
    Yani illa stop etçek mi diyorsun yok mu bi çaresi çözümü iyi onu anladım devir saatine noluyor abi? :D
    yaa bisüre yüksek devir çevirdikten sonra birden durunca yapıyo. kaçınılmaz bu ama yüksek devirden sonra bi müddet normal devirde seyir yapılırsa olacağını sanmıyorum. belki bi çaresi vardır ama o kadar usta değilim ne yazık ki...

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Bizim makinaların zincirlerini 200-300 km de bir yağlamak gerekiyormuş hatta bu km'ye göre değil kullandığın bölgeye kullanış biçimine bağlı olarak yağlanması gerekiyomuş kurudumu yağlıcaz yani Bilgili hacılar önerebiliceğiniz hangi zincir yağı markası ? Yok kimisi yapışmıyor kimisi sıçrıyor tarzında bişiler okudum , önerinizi bekliyorum

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    merhaba arkadaşlar benim motor yine arıza verdi
    motorla normal bir sekilde gidiyordum
    durdum kontağı kapattım.
    telefonla konuştum.
    sonra kontağı açtım ve marşa bastım gır gır gır gır ediyor ama çalışmıyor.ayaklık müşürünün kablosunu söktüm.yine çalışmadı bujiyi açtım azcık elektrik geliyor şakmıyor.ne yapıcam bilmiyorum.bobin veya beyin arızası olabilirmi ?
    Çok acil yardım.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı alper bozok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim motor yine arıza verdi
    motorla normal bir sekilde gidiyordum
    durdum kontağı kapattım.
    telefonla konuştum.
    sonra kontağı açtım ve marşa bastım gır gır gır gır ediyor ama çalışmıyor.ayaklık müşürünün kablosunu söktüm.yine çalışmadı bujiyi açtım azcık elektrik geliyor şakmıyor.ne yapıcam bilmiyorum.bobin veya beyin arızası olabilirmi ?
    Çok acil yardım.
    bujiyi sök buji piposuna tak bujinin dış kısmını şaseya değdir ve marşa bas(dikkat et elini bujiye sürme çarpar)eğer bujide marşa basarken çıtırr çıtır kıvılcım varsa ateşlemede sorun yok o zaman sorunun devamını ilk etapta karbüratörden ara yada benzin bitmiş yedeğe düşmüş olabilir
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim makinaların zincirlerini 200-300 km de bir yağlamak gerekiyormuş hatta bu km'ye göre değil kullandığın bölgeye kullanış biçimine bağlı olarak yağlanması gerekiyomuş kurudumu yağlıcaz yani Bilgili hacılar önerebiliceğiniz hangi zincir yağı markası ? Yok kimisi yapışmıyor kimisi sıçrıyor tarzında bişiler okudum , önerinizi bekliyorum
    İpone yaglari kaliteli bir arastir derim

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyi sök buji piposuna tak bujinin dış kısmını şaseya değdir ve marşa bas(dikkat et elini bujiye sürme çarpar)eğer bujide marşa basarken çıtırr çıtır kıvılcım varsa ateşlemede sorun yok o zaman sorunun devamını ilk etapta karbüratörden ara yada benzin bitmiş yedeğe düşmüş olabilir
    Denedim ama bi geliyor bir gelmiyor böle çıt ............... çıtçıt .............çıtçıtçıt ediyor.

Bobini ve beyni söktüm.tamirciye gitcem,bunları bir kontrol et içinden elektrik geçiyor mu dicem.
    çalışmıyorsa değiştircem.geri takçam.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Arkadaşlar dün toplamda motosikletimle 115 km yol yaptım ve biraz sert ve haşin kullanıyorum :D motosikleti gidebildiği kadar zorladım vitesleri 7-8-9 yerine göre değiştirdim her neyse şöyle bi sorun var benim motosikletimde 1. 50-60 km yol yaptım işte hızım 100-110 arasıydı izmire gittim varınca şehir içinde ışıklarda durdum ve motor stop etti manisaya dönene kadar bu olayı 6-7 defa yaptı yolda giderken hiçbir şey yok rölantide durunca stop etti yani 50-60 km yol gidip motor ısınınca rölantide stop etmeye başladı neden olur ? 2. de devir saati aynı gün işte kafayı yedi motosiklet rölantideyken 2 bin de 3 binde 4 binde gösterdi motorun kontağını kapatıyorum motor çalışmıyor devir 2 binde takılı :D neden yapar sizce başına gelen oldu mu ? He o zırıltıları da çok yapıyor bende biri aynalardan geliyor biri ön kafa camından sanırım birde ön frene basınca cıyk cıyk yapıyor bazen...

Bi arkadaş zincir için origli al demiş bende düşündüm servise sordum fakat bizim motor için origli zincir yok dedi...
    kardeşim 2 sebebi olabilir 1.si rolantıni 1.4 lere getir ayar vidası var sağ tarafda onla biraz oynayarak yoksa çok ısınır 2. stop ediyo diyosun jigleni bi kontrol et derim sıkıntı yoksa jiglede ozaman benzin musluğun da bi sıkıntı var 5 lira birşey değiştir hiç bir sorunun kalmaz..

Motosikleti
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı gres tavsiye ediyorum. ben GULF diye bi markanınkini kullanıyodum iyiydi. sıçratıyodu çok hemde ama yağsız zincirden yaplı bi jant iyidir. jantı tinerle silersiniz sıkıntı değil...
    Crocuta bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim 2 sebebi olabilir 1.si rolantıni 1.4 lere getir ayar vidası var sağ tarafda onla biraz oynayarak yoksa çok ısınır 2. stop ediyo diyosun jigleni bi kontrol et derim sıkıntı yoksa jiglede ozaman benzin musluğun da bi sıkıntı var 5 lira birşey değiştir hiç bir sorunun kalmaz..
    Abi rölanti biraz yüksek çünkü motosiklet otoparkta duruyor ve soğuk orası baya jikleyle çalıştırıp çıkıyorum 5-10 dk ama dışarda yine stop ediyordu bende rölantiyi yükselttim 1800-1900 falan sanırım ya düşük rölantide stop ediyor benim motor siz kaçta çalıştırıyorsunuz? Jikle ve benzin musluğu ne alaka ?

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıvı gres tavsiye ediyorum. ben GULF diye bi markanınkini kullanıyodum iyiydi. sıçratıyodu çok hemde ama yağsız zincirden yaplı bi jant iyidir. jantı tinerle silersiniz sıkıntı değil...
    Tavsiye için sağol hacı
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Yakında aranıza katılıyorum

Dün bayide pazarlık yaptık 2700 e indirtdik ama istediğim renk yok. Drift in beyazı fabrikadan çıkmıyormuş doğru mudur? :(

Beyaza alternatif olarak kırmızı düşündüm. Kırmızı drift gören kullanan var mı beyaz mı yakışıklı kırmızı mı

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Kırmızı yeni çıktı daha alan görmedim,yakındanda görmedim.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı Ziya10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında aranıza katılıyorum

Dün bayide pazarlık yaptık 2700 e indirtdik ama istediğim renk yok. Drift in beyazı fabrikadan çıkmıyormuş doğru mudur? :(

Beyaza alternatif olarak kırmızı düşündüm. Kırmızı drift gören kullanan var mı beyaz mı yakışıklı kırmızı mı
    Ben kırmızı gördüm bir farkı yok öyle fazla sonuçta tercih meselesi renk.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı yeni çıktı daha alan görmedim,yakındanda görmedim.
    Yakinda gorursun ;)
    memurmb bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakinda gorursun ;)
    Ayde bakalım bekliyoz

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayde bakalım bekliyoz
    Destek cik bea :D
    turkish39 bunu beğendi.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kırmızı gördüm bir farkı yok öyle fazla sonuçta tercih meselesi renk.
    Beğendin mi kırmızıyı?

Bugün yine görüştüm fiyat 2580 e kadar indik ama beyaz ısrarla gelmiycek diyolar kırmızı 3 güne teslim

98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)