Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Yani arkadaşlar yaz için ne öneriyorsunuz ben öyle uzun yola falan gitmiyorum manisada oturuyorum manisa küçük yer zaten arada izmire gidiyorum oda 35 km yol 20-40 mı diyorsunuz yaz için? Baya sıcaklar için yalnız Haziran-Temmuz-Ağustos falan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    10-40 devam...
    memurmb bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani arkadaşlar yaz için ne öneriyorsunuz ben öyle uzun yola falan gitmiyorum manisada oturuyorum manisa küçük yer zaten arada izmire gidiyorum oda 35 km yol 20-40 mı diyorsunuz yaz için? Baya sıcaklar için yalnız Haziran-Temmuz-Ağustos falan...
    En kötü yağ 20-40, o hiç olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ablan olur kendileri
    Ne ablası, senin aklın alıyor mu bu dediğini, çıkarıp malzemeyi masanın üzerine mi koymak gerek illaki. Daha önceden Mengü hanım diye özel mesaj atmıştın onu dikkate almamıştım.

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı AtiOzder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba yaz geldi bende driftin yeni çıkan kırmızı modelini almayı düşünüyorum.Şimdiden motorun üzerinde ne gibi modifiyeler değişiklikler yapabilirim diye düşündüm oturdum photosoptan bişeyler yaptım iyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum

Eklediklerim;
    Alt sakal, pek gerçekci durmadı gibi ama gerçekte olursa güzel duracağını düşünüyorum
    Koltuğun hemen altındaki ismini bilmediğin siyah parçayı kırmızı yaptım
    deponun hemen altında plastik parçağı kırmızı yaptım
    Koltuğun bir kısmını kırmızı yaptım
    Kırmızı jant şeridi ekledim
    Depo kenarlarınada şerite benzer çizgiler ekledim ve bir sticker ekledim ama bunlarda tam emin olamadım ekleyebilseydim depo filesi ekliyicektim daha güzel olucağını düşünüyorum
    Egsozdaki demiri ve ön amortisörleri altın rengine yaklaşık şeffaf bi renkle boyadım
    Bu yaptıklarımdan gerçekte şurasını öyle yapamazsın dediğiniz yerleri veya şurası kötü olmuş dediğiniz yerleri varsa söylerseniz sevinirim

http://www.resimagaci.com/img/0b06j6v.jpg
    on amortisoru boyamak olmaz bence cunku surtunmeden o boya cikar bide egsoz nikelaji boyanabilir ama yanmaz boya ile.kirmizi pek onermem ilk baslarda benimde cok hosuma gitmisti ama arada bir degisiklik yapamassin.yan kapaklarin rengini motor kirmiziyken mavi yapman sacma olur dimi? Ama siyah beyaz griye her renk gidiyo

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar arkadaşımdada drift var üzerinde orjinal lastikler var lastikleri değiştiricek lastik önerisi yapabilirmisiniz yağmurda kaymıcak şekilde tabi kuru zemindede bide lastik tabanını büyütelimmmi yoksa orjinalmı kalsın yani arka lastik 90/90/18 ya bunu 100/90/18 filan yada 110 da olabilir bu boyutta lastik alalımmı yoksa orjinal boyutta mı lastik alalım yorumları bekliyorum

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-40 devam...
    10-40 zorlamaz mı abi yazın ya ? Bilmiyorum ondan soruyorum yani...

Motosikleti
    arkadaşlar herkese selam
    yaz yavaş yavaş geliyo güneş sıcaklığını göstermeye başladı sezon açıldı diyebiliriz
    driftler de caddelere dökülmeye başladı malum bi çok kişi kışın pek motora binemiyo
    tabi ben ve benim gibiler yaz kış demeden motorlarından vazgeçemiyolar
    arkadaşlar hepimiz (bende zamanında zevkle) drift kullanıyoruz nasıl keyifli bi makine olduğunu biliyoruz. ki bende drfitten memnun kalarak destro aldım.
    burada ki tüm arkadaşlarıma bi soru yöneltmek istiyorum drifti kullanıp değiştirmek istedikten sonra hangi marka model motosiklete binmek istersiniz? ve neden istediğinizi yazar mısınız?

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar herkese selam
    yaz yavaş yavaş geliyo güneş sıcaklığını göstermeye başladı sezon açıldı diyebiliriz
    driftler de caddelere dökülmeye başladı malum bi çok kişi kışın pek motora binemiyo
    arkadaşlar hepimiz (bende zamanında zevkle) drift kullanıyoruz nasıl keyifli bi makine olduğunu biliyoruz. ki bende drfitten memnun kalarak destro aldım.
    burada ki tüm arkadaşlarıma bi soru yöneltmek istiyorum drifti kullanıp değiştirmek istedikten sonra hangi marka model motosiklete binmek istersiniz? ve neden istediğinizi yazar mısınız?
    şu anda arayışlardayım. yağ veya su soğutmalı bakıyorum rks titanik 200 modeline yoğunlaştım şu anda. driftten çoooooooooook memnunum fakat 100 kg mım biraz zorluyorum motoru sanki
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-40 zorlamaz mı abi yazın ya ? Bilmiyorum ondan soruyorum yani...
    kardeşim yazın sıcak havalarda 15-50 kullanırsanız daha faydalı olur . 10-40 çok incelir motor ısındıkça yazın ideali 15-50...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Uzun yolda hız bakımından drift yetersiz geldiği için İnazuma düşünüyorum kısmetse.Hızdan kastım sürekli son hız değil.Zaten 110-120 sabit gidersin ani sollama ya da araçlardan kaçma için drift yetersiz bence.Hatta 6. vites niye yok hala anlamış değilim.Motosiklet 6. vites diye bas bas bağırıyo çünkü. İnazuma ilk çıktığı zamandan beri aklımdaydı fakat maddi durum meselesi...
    eray_uluyazı ve M_S_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda hız bakımından drift yetersiz geldiği için İnazuma düşünüyorum kısmetse.Hızdan kastım sürekli son hız değil.Zaten 110-120 sabit gidersin ani sollama ya da araçlardan kaçma için drift yetersiz bence.Hatta 6. vites niye yok hala anlamış değilim.Motosiklet 6. vites diye bas bas bağırıyo çünkü. İnazuma ilk çıktığı zamandan beri aklımdaydı fakat maddi durum meselesi...
    emre öğrendiğim kadarıyla inazuma da 6. vitesde 6000 devirde 110 km/s hız yapıyomuş...

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    selam arkadaşlar yağ konusunda 10 w 40 w-15 w-50 w yarı sentetik yağ kullnmanız uygundur yaz-kış kullnabilirsiniz yaz kullanımı için en uygun yağ 15 w-50 w yarı sentetik yağdır drift modelinize kesinlikle 20w50w yağ kullnmayınız yağlamayı kesinlikle yapmaz.yağ konusundada bilgi vermek istedim eray hocam

teşekkürler.
    eray_uluyazı ve memurmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı M_S_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar yağ konusunda 10 w 40 w-15 w-50 w yarı sentetik yağ kullnmanız uygundur yaz-kış kullnabilirsiniz yaz kullanımı için en uygun yağ 15 w-50 w yarı sentetik yağdır drift modelinize kesinlikle 20w50w yağ kullnmayınız yağlamayı kesinlikle yapmaz.yağ konusundada bilgi vermek istedim eray hocam

teşekkürler.
    nihayet güzel açıklama biri çıktı teşekkürler M_S_T bey

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar herkese selam

abi merak ettiğimden soruyorum destroda bir sorun yaşadınmı ve son hızı ve hızlanması yakıt tuketimi filan nasıl bide benim arkadaşlarda drift war lastikleri değiştiricekler hangi marka alsınlar ve tabanı buyuk mu alsınlar orjinal 90/90/18 örnek 100/90/18 yada 110 gibi kuru ve ıslak zeminde performansı iyi olan bi lastik önerirsen sevinirim

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    arkadaşlar herkese selam
    slm eray kardeşim
    uğramıyorsun uzun zamandır iyisindir inşallah
    gelelim soruna.. aklımda iki motor var aslında hatta 3 onuda yazayım birazdan
    1. seçenek ve en çok istediğim hyo gv 250
    nedenine gelecek olursak;
    - bana göre tam bi keyif motoru
    -kolay kolay insan sıkılmaz, sıkıldıkça motora birşey alıp güzelleştirirsin
    -aksesuar yelpazesi çok geniş parası olana tabi
    -sınıfında en güçlüsü
    -daha yazarım ama telden zor oluyorr
    2.si sym wolf 250ni
    nedeni;
    -şehir içinde kullanımı kolay pratik
    -yakıt tüketümi driftten 1-2 kuruş fazla, kullanıma gore
    -şekil itibari ile de albenili bi motor
    -kullananlardan olunsuz birşey duymadım henüz, sayfasında incelediğime göre
    250cc benim işimi hayli hayli görür hem şehir içi hem dışı ama ilerde kaşıntım tutarsa aşağıdaki model de tr'ye gelirse
    ömürlük olacak artık..
    3.sü de honda nc500x
    -tam özelliklerini bilmesemde abisi nc700x gibi ise
    yakıt konusunda cimri olacağını düşünüyorum
    torku yerinde ve üzmeyecek bir makina diye tahmin ediyorum
    ayrıca da çok yakışıklı ben gibi
    son olarakda gv 250 favorimdir (nokta)

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi merak ettiğimden soruyorum destroda bir sorun yaşadınmı ve son hızı ve hızlanması yakıt tuketimi filan nasıl bide benim arkadaşlarda drift war lastikleri değiştiricekler hangi marka alsınlar ve tabanı buyuk mu alsınlar orjinal 90/90/18 örnek 100/90/18 yada 110 gibi kuru ve ıslak zeminde performansı iyi olan bi lastik önerirsen sevinirim
    destro ile çok büyük sorun yaşadım denemez. yaşadıklarım da gerek fabrika gerekse benim ve ustamın çabalarıyla bertaraf ediliyo maşallah. drift e lastik konusuna gelince bildiğim kadarıyla orjinal lastik ölçülerinden taban genişliğinde +/- 10 ölçüde kullanılabilir diye biliyorum. tabi maşa açıklıkları müsade ettiği sürece. mesela driftin orjinal arka lastik ölçüleri 90/90-18 dir. buna eğer arka maşa izin verirse 100/90-18 lastik uygulanabilir. lastik olarak da drift, cbf 150, ybr 125 tarzı motorları genelde kuryeler kullanmaktadır ve ömürleri motosikletlerin üstünde geçtiği için canlarını korumak zorundalar. eğer onların çoğu michelin kullanıyosa bi bildikleri vardır.
    kısacası;
    1. sırada michelin pilot sporty
    2. sırada pirelli dura traction

---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:12 ----------

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm eray kardeşim
    uğramıyorsun uzun zamandır iyisindir inşallah
    gelelim soruna.. aklımda iki motor var aslında hatta 3 onuda yazayım birazdan
    1. seçenek ve en çok istediğim hyo gv 250
    nedenine gelecek olursak;
    - bana göre tam bi keyif motoru
    -kolay kolay insan sıkılmaz, sıkıldıkça motora birşey alıp güzelleştirirsin
    -aksesuar yelpazesi çok geniş parası olana tabi
    -sınıfında en güçlüsü
    -daha yazarım ama telden zor oluyorr
    2.si sym wolf 250ni
    nedeni;
    -şehir içinde kullanımı kolay pratik
    -yakıt tüketümi driftten 1-2 kuruş fazla, kullanıma gore
    -şekil itibari ile de albenili bi motor
    -kullananlardan olunsuz birşey duymadım henüz, sayfasında incelediğime göre
    250cc benim işimi hayli hayli görür hem şehir içi hem dışı ama ilerde kaşıntım tutarsa aşağıdaki model de tr'ye gelirse
    ömürlük olacak artık..
    3.sü de honda nc500x
    -tam özelliklerini bilmesemde abisi nc700x gibi ise
    yakıt konusunda cimri olacağını düşünüyorum
    torku yerinde ve üzmeyecek bir makina diye tahmin ediyorum
    ayrıca da çok yakışıklı ben gibi
    son olarakda gv 250 favorimdir (nokta)
    mesut kardeşim selamlar
    iş güç koşturmaca derken uğrayamıyoruz pek buraya
    malum bi de ümit'in ve benim dahil olduğumuz grubumuz olduğundan daha çok onlarla vakit geçirip sürüşler gerçekleştiriyoruz.

söylediğin makineler güzel makineler
    sanırım senin serde biraz choppercılık var
    ama sanırım nc500x ve GV 250 tercihleri ile rahatlık arıyosun sende motorda

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    arkadaşlar herkese selam
    Yazın 15-50 tamamdır abi sağolun... Benim hayalimde hep 600 lük bir makine var fakat çok pahalı ve deli gibi yakıt gidiyor bu yüzden 250 cc düşünüyorum Hyosung gt250r hoşuma gidiyor kawasaki ninja 250'yide beğeniyorum cbr 250 de olabilir aslında hayalim Honda cbr 1000rr fireblade :D neyse herşey para durumuna bağlı ama 125 cc artık yetersiz geliyor bana özellikle uzun yolda yol bitmiyor...

Motosikleti
    dediğin gibi yakıt ve bakım giderleri 600 ve 1000 cc 4 silindir makinelerde çok fazla inşallah herkes gönlünde ki makineye kavuşur...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Dün gece rüyamda gördüm mondial yüksek cc'li makineler getirmiş 500'lüğü 19900 lira, 600'lüğü 29900 liraydı. Bide 50 bin mi yoksa 80 bin liralık olanı mı ne vardı o nasıl bişey hatırlamıyorum

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün gece rüyamda gördüm mondial yüksek cc'li makineler getirmiş 500'lüğü 19900 lira, 600'lüğü 29900 liraydı. Bide 50 bin mi yoksa 80 bin liralık olanı mı ne vardı o nasıl bişey hatırlamıyorum
    fiyatlar biraz ucuk olmuş sanki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)