Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R6 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sahibinden.com dan aldik onu 50 lirami 60 lirami neydi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Teşekkür ederim abi arada bir konuya gelip r6 nın inceliklerini yazarsan hepimiz faydalanmış oluruz

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Arkadaşlar almayı düşündüğüm bazı parçalar var. Aşağıda listeledim. Ayrıca gidon amortisoru bakıyorum. Ankarada nerden almak uygun olur?

Koruma Takozu
    http://urun.n11.com/koruma-demiri/ya...adet-P75660342
    Bozulan Korna için. Orjinal daha ucuzunu bulamadım. Başka önerileriniz varsa çok ii olur
    http://www.motosiklet.com/IlanDetay/...-orjinal-11000

Elcik ve denge Topuzu
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...04660452/detay

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    @Dolphin2306 abi bence o kornaya okadar para verme derim ben istersen seger marka korna önerebilirim sesi baya baya çok çıkıyor ve fiyatıda 10 lira abi ayrıca rizoma elciklere dikkat et acayip fazla çakması var piyasada
    mesmeyut bunu beğendi.

Motosikleti
    Internette ona baktim sesi cok ince felan diyordu. Ya en iisi korna isini denk gelince servslere sormak. acelesi yok zaten 3 4 ay yatacak

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sen bilirsin abi ama ses bip bip gibi değil yani o fiyata o performans iyi gibi r25 kornasından kalın sesi aklında olsun kıyaslarsın belki
    DoLPHiN2306 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARAŞTIRIYOR
    R6 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. 2006-2007-2008 MODELLERİ ÜZERİNDE ARAŞTIRMA YAPIYORUM. BİLGİSİ OLAN SÜRÜCÜ ARKADŞLAR YARDIMCI OLABİLİR Mİ*

kussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 50th Anniversary
    2013 ve 2014 yılı sıfır bayi çıkışı satış fiyatlarını baz aldığımızda satıcı arkadaşların ölü eşek aradığını düşünen yalnızca ben miyim? Hani bırak artık bindiğine say demeyi üzerine 3 er 5 er bin daha ilave ederek fiyat çekmeyin ne olursunuz... Alın-Verin ekonomiye can verin!
    viper17, OnurTr ve CamelBiker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yamahayı doğru zamanda alıcaksın abi r6 33'tü 35 oldu hop 40 oldu şimdi de 41 adam aldı r6'sını 2013 te üstüne 5-10 bin kullandı şimdi 36'ya geri satıyor.Bizim burda bir abi yeni r1 aldı 66'dan 900 km kullandı sonra satışa çıkardı 63'e r1 bir anda 79'a fırladı bizim abi fiyatı 73 yaptı
    OnurTr bunu beğendi.

Fırat - R6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

[/COLOR]
    Alıntı DoLPHiN2306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikler slmlar. Size 1 2 sorum olacak. Acaba bu 2012 Model R6 nın özelliklerini tam olarak nerden bulabilirim. ABS si var mıdır? Kaydırmalı Debriyajı var mıdır? Göstergelerinde tam olarak ne vardır ne yoktur gibisinden. 2015 - 2016 özellikleri nette kolayca bulunabiliyor ama hangileri 2012 için geçerli bilemediğimden siz kullanıcılarına sormak istedim
    Cevap biraz geç oldu ama yardımcı olabilir. abs yok, kaydırmalı debriyaj var...

Fırat - R6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    Ankaradan R6 kullanan varmı? çok cansız bi forum kimse ses vermiyor..

Motosikleti
    Ben varim ama sadece yaz aylarinda
    Oo hemde meslektaş ciktk

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Merhaba motorunu satmayı düşünen var mı kırlangıç kasa yeni kasaya çıkamıyorum şuan? Malum sitede de çok ilan yok. Şu motor nasıl sizce tanıyan var mı forumdan?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2008-cikisli-tiger-egsoz-r6-262344519/detay

Motosikleti
    Çok cansız R6 kullanıcıları bilgi başlığı çooook
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Alıntı DoLPHiN2306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok cansız R6 kullanıcıları bilgi başlığı çooook
    ayni sorunu bende r1 topicinde cekiyorum kardes
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016

Motosikleti
    Motorumu 15 bin Km de almıştım. 2 Bin Km yaptım. İyi ki almışım diyorum. Çok şükür 2. el olmasına rağmen hiç sıkıntısı çıkmadı. Koruma Takozu taktırdım. Stompgrip taktım. Şu an zevkle kullanıyorum. İlerde bu sayfaları okuyan arkadaşlara hatırlatma olsun yaş 26 Ankarada yaşıyorum Kasım 2015 de 700 tl sigorta ödedim :D Plakalığım orjinal bozmadım sanırım bozmayacam da. Egzoz stock ama belki akrep tüp olabilir zamanla. İstanbulda akrepli bir R6 ile karşılaştım sesi baya iyi geliyordu. Yaz gelsin de viraj yapalım. İstanbul Ankara Otoyolunda 210 Km yi 55 Tl ile geldi arkadaşlar. Ortalama 140-220 Km arası hızlarda geldim. Sorunuz olursa motorla ilgili yanıtlarım Görüşürüz

Ben de quickshifter taktım R6'ya. Oldukça basit ve iyi çalışan bir kit almışım, kendim taktım, biraz zor oldu ama becerdim. Süper çalışıyor.

S.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    merhabalar şu aralar r6 r1 araştırıyorum.birbirlerine yakın yıllarda akın fiyatlarda malum sitede var. ama yetkili abilerden 2006 2007 2008 vs r6 lar hakkında kronik sorun diğer kullanım vb yorum alabilirsem sevinirim. alırsam da sadece bahsettiğim renkdeki (fiyatı artabilir sıkıntı yok) motorlardan bakıyorum. yardımlarınız için teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74610848/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73740016/detay

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Başıma gelen heralde pişmiş tavuğun başına gelmemiştir, bu yamaha servislerini Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın..

Benim r6 da motor kısmında eksantrik zinciri sesine benzer gaz verdikçe artan tık tık tık sabit aralıklı ses başgösterdi. Önce önemsemedim pek! sonra sesin şiddeti artmaya başladı çok kısa sürede. mahalledeki bir tamirciye gösterdim , eksantrik zinciri değişecek bollaşmış ses yapıyor dedi, ok. dedik. zincir aldım sonra gergi de değişecek dedi, o da değişti. ses aynen devam ediyor. Silindir üst kapak bağlantı yerindeki civatalar yalama olmuş dedi eksantrik millerinin hareketiyle kapak yerinde hareket edip ses yapıyor dedi. Önce cıvata yuvaları helicoil yapıldı bu sefer düzgün yapılamadığı için miller sıkıştı... komple çıkma silindir üst kapağı aldık neyse dedik takıldı... Ses hala devam ediyor.. yapılan herşey söküldü motor komple açıldı.. Meğerse motor yatak sarmış çıkan ses yatak sesiymiş... piston kolununun birisi krankı yemiş. Sonuçta, krank değişti, açılmışken 4 piston değişti bir piston kolu değişti segmanlar, yataklar ve birde silindir üst kapağı dahil işçilik hariç 6.000 tl harcadım. geçen süre de nisanda servise götürdüğüm motoru an itibarıyla hala alamadım. bu arada servis demişken silindir üst kapağı değiştirmemizi öneren çok bilgili yamaha ustası Ünal Terzi yaptığı terbiyesizlikten bahsetmiyeceğim boşuna masrafa soktu bizi.ordan motoru zor kurtarıp başka servise verdik o da sallayıp duruyo. katil olmasak iyidir.

motor bozuldu mu çöpe atıcaz demek ki..
    Ünal Terzi'yi yıllardır tanırım. Ben Tüm Yamaha servislerinden çok çektim ve bir daha Yamaha almamak için yemin etmişken Ünal Terzi'yle tanıştım. İyi ki de tanıştım. Allah bin kere razı olsun. İstersen bir araştır, Ünal Terzi kimdir, nedir diye. Araştırırken, yetkili olan tüm Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki servislerine bir git bakalım. Ünal abi değişmesi gerekmeyen bir parçayı asla değiştirmez. %1 bile değişmesi gerekiyorsa bir parçanın değişmesi gerektiğini söyler asla yaptığı işi, işçiliğini tehlikeye, riske sokmaz. Hiç bir şekilde yapacağı işlerinde ardından arkasından laf edilmemesi, söz söylenmemesi için papuç bırakmaz.

Siz dediğim gibi Ünal Terzi kimdir diye tüm yetkili servislere bir sorun. Ben sordum cevabımı aldım. Birde siz sorun..

Mahalledeki tamirciye giderseniz, başkası motora parmak atarsa bilip bilmeden, başkaları bozarsa suç başkasının üstüne kalmasın. Durduk yere kimsenin ekmeğiyle, işiyle oynamayın. Kaldı ki Ünal abi'ye y.dışından dahi gelen motosikletler var. İşçiliği uzun sürer, bir başkasının 1 haftada açıp topladığı motoru Ünal abi 1 ayda toplar, ama Ünal abi sakin kafayla çalışır, işini aceleyle bitirmeye değil, temiz iş yapmaya çalışır. Sonrasında Ünal abinin yaptığı makine mermi gibi olur, 2-3 günde 1 haftada alel acele toplanan motorları da daha sonra başka servislerde görürsünüz.

Kısacası Ünal Terzi TR'de ki sayılı motosiklet ustalarından, zanaatkarlardan birisidir. Şüpheniz olmasın.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)