Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Yamaha YZF R6 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah, galeriden çıkmış gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 Model 2014 Çıkışlı 2ooo KM de Kazası Boyası Düşmesi ve Çiziği olmayan Bir R6 sahibiyim artık...
    Şu an pek kullanmadım ama kullanınca RR ile arasındaki farkları yazacagım
    Bu Akşam Orjinal Plakalık ve Orjinal egzoz takılıp, Yandaki Stickerler sökülecek ve Motor biraz daha kibar hale getirilecek
    ilk sahibi olan Çok temiz bir arkadasımızdan aldım ve 31500 TL ye aldım (illaki soran olacaktır).
    http://i.hizliresim.com/jv5zAD.jpg

http://i.hizliresim.com/bg5QZG.jpg

http://i.hizliresim.com/RbYE8Z.jpg

http://i.hizliresim.com/ZAD2pg.jpg

http://i.hizliresim.com/12yjBG.jpg

http://i.hizliresim.com/Q4A1NG.jpg
    kanka hayırlı olsun ,tekerın düz bassın kardeşim
    delı kadirr ulennn

Motosikleti
    2007 Yamaha YZF-R6
    Benim caktikca tipi degisen bir R6'im var :D

cakalaz ve gursus bunu beğendiler.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dün aksam motorun orjinal egzozunu ve plakalığini taktım. Vallahi plakalık cok güzel duruyor. Plakaligin baglantilarini yaparken grenajlari biraz inceledim. Kesinlikle grenaj kalitesi Boyasi vidaları RR ile kiyaslanamayacak kadar kaliteli. Öyle RR daki gibi Cıt deyip kırılmıyor Çatlamıyor. Ama RR kadar yumuşak bir motor değil. RR cadde kullanımına daha uygun geldi bana kisa bir turlamadan sonra. Ya da bu biraz daha prof racing diyelim. Oturusu RR 'a yakin ama cok az daha yatık, fakat koltuk daha yüksek
    Orjinal egzozun sesi RR 'ın Orj sesinden cok cok iyi. Ama devir yükseldikçe egzoz sesi yerini motorun devir sesine bırakıyor. Gerek duyarsam bir egzoz alırım ileriki zamanlarda
    Bu arada motoru biraz inceledim, özellikle yağ ve filtre değişim olayı çok hoşuma gitti. Bizim gibi sık sık yağ bakımı yapan kişiler için RR gibi bir tarafi komple sökme derdimiz olmayacak

Ayrıca Ekstra olarak Bir çok arkadaşın çelişkide kaldığı konulardan birisi de Yağ değerleri ve litresidir.Kitapçığı şimdi bitirdim gerekli bölümü altta paylaşıyorum...

2013 Model R6 için değerler ;

gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar Bugün 50 KM lik bir turlama yaptım. İzlenimlerimi paylaşmak istiyorum ...

Öncelikle Gaz tepkimesi RR'a göre çok çok hassas. 1ooo Likler gibi aniden fazla gaz verebiliyorsunuz. Çok iyi alışmak gerekiyor. Alt devirlerde ölü bir motor değil. En keyf aldığım devir aralığı 2-8 Bin devir aralığı. 8ooo den sonra adeta canavarlaıyor. Kesinlikle RR gibi değil. Sizi arkaya iten bir güçle karşılasıyorsunuz.
    Devir aralığı uzun olması nedeniyle uzatıyorsunuz ama bir bakmıssın hala 12ooo devirdesiniz ve bu da motor ömrü için bir avantajdır.
    Yakıtı tam anlamıyla ölçemedim. Onu daha uzun gezilerimizde paylaşacağım.
    Fakat motor gerçekten yüksek ve özellikle Motor pantolonu Ve Bot gibi ekipmanlarla motora hakimiyet daha da zorlasıyor. RR bu konuda daha kullanışlıydı. Bisiklet gibiydi

RR 'larda 4500-8000 Devir aralığındaki Titreşim R6 larda 7-11ooo devir aralığında. Hele orjinal egzozu takılıysa benimki gibi Titreşimi kısa süreli de olsa kıçınızda hissediyorsunuz

Şunu belirtmeliyim ki R6 250CC den sonra geçilebilecek bir Racing değil.Gaz tepkimesi gerçekten cok hassas. Dokunmayla motor alıp gidiyor. Bu nedenle 250 Sonrası RR ile devam edilebilir. RR daha tehlikesiz.

Kompresör çok iyi zaten 6oolüklerde bunu seviyorum. Gazı bıraktığınızda fren gereği duymuyorsunuz Vites geçişleri RR lardan çok az bir farkla daha yumuşak geldi bana. ileriki sürüşlerimde daha iyi ayırt edeceğim.

Bu arda Söylemeyi unutmadan ;
    R6 nın aynaları berbat. Görüş açısı çok zayıf. Sürekli Kafanızı oynatarak bakmanız gerekiyor. Bu da bir dezavantaj tabi...

Fakat Sıfır motor her zaman sıfır motordur Çıt yok keratada

[COLOR="Silver"]
    Sokollu ve gursus bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bugün Yine Turladık yavrumla.
    Her turlamada biraz daha alısıyoruz birbirimize. Bugün daha uzun sürdüm. Ve daha iyi dinledim motoru. Ve bana söylediklerini aktarıcam sizlere

Öncelikle Titreşim aralığının 8 Bin ile 11 Bin devir aralığında olması, 110-120 KMH hızlarda Motorun daha rahat ve titreşimsiz akışını sağlıyor. RR ile 110 ile giderken aynalarımız titriyordu mesela ama R6 da bu kayıp yaşanmıyor...

8-11 Bin devir aralığı olan bölüm Motorun en cansız olduğu kısım diyebilirim. 1o Binden sonra motorun hızlanmasını çok iyi hissedebiliyorsunuz...

Yakıt olarak vallahi bu motor da yakmıyor arkadaslar. Motoru aldığım gün 50 TL koymustuk. Fullenmemişti. 60 KM + 50 KM + 20 KM Yaptım 50 TL ile ve ısık hala yanmadı. Bugün fulleyeyim dedim; 40 TL aldı motor. Yani 130 KM mesafede bitiremediğim 50 TL söz konusu Belki de daha az cünkü fullediğimde 40 TL aldı. 1OO KM Sonra tekrar fulleyeceğim ve size sonucu aktaracağım Bu millet ya Yakıt hesaplayamıyor ya da motor ullanmasını bilmiyor !

[/COLOR]

Bu da Eskisiyle Yenisiyle

[COLOR="Silver"]

gursus bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Doğan bey öncelikle hayırlı olsun,paylaşımları eksik etmeyin çok yararlı oluyor bizler için . Malzeme kalitesi ni ben nedense r6 da beğenmedim bu

kasa için.2005 model vardı yakın bir arkadaşımda onda çok beğenmiştim ama 2014 ü inceledim geçen hafta biraz basit gibi geldi bana.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bir de Hondalari inceleyi aradakj farki goreceksiniz. Ben 2011 Model RR lara göre kiyasladm ve arada cok fark gördüm. iki modelin de artilari var tabi
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar;
    Motoruma Exup lı Egzoz bulamadığım için Orjinal egzoz aldim bir tane daha. Ve o egzozu ses egzozuna donusturecegim ve bu sekilde exup lar devre dışı kalmayacak. Sadece desibel artisi sağlanacak orjinali bozulmadan.
    Uygulamayı tamamlayınca sizlerle paylaşacağım

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar;
    Motoruma Exup lı Egzoz bulamadığım için Orjinal egzoz aldim bir tane daha. Ve o egzozu ses egzozuna donusturecegim ve bu sekilde exup lar devre dışı kalmayacak. Sadece desibel artisi sağlanacak orjinali bozulmadan.
    Uygulamayı tamamlayınca sizlerle paylaşacağım
    full egzoz takmanız yeterliydi. exup a gerek yok

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Full Egzoz taktirinca maalesef R6 lar kod arizasi veriyor. Yani tekrar yazılım gerekiyor motora ve bu da buralarda mümkün olmuyor. Bu nedenle böyle bir uygulama yapacağım

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ses için katalizörü iptal etmeniz gerekir,orjinal egzoz un içini boşaltıp istediğiniz sesi alamazsınız,ancak yüksek devirler de daha yüksek ses verir normaline göre.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motoru Aldın da Fotoğraf atmadın demeyin sonra

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşlar;
    Doktorumun emriyle racing binmeme kararı almış bulunmaktayım.
    Bel ameliyatı olduğum için dik oturuslu birsey almam gerektiğini söyledi bu nedenle cok severek aldığım motorumu satma kararı aldim.
    Sahibinden.com daki ilan numarasi:
    198295745
    Henüz aktif değildir...
    Saygılar
    hsnogz41 bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke maddi gücüm yetse'de bende bunlardan bir tane alsam

Bu arada geçmiş olsun

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Almaya geliyorum. kimseler dokanmasın

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    bundan temizi galeride sıfırı jilet mübarek, maşallah diyelim gözü olanın gözü çıksın

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Teşekkür ederim arkadaşlar;
    Bu arada Yeni Emar sonucum çıkana kadar ilanı kaldırdım ...
    Bilginize

Bir de Fotoğraf atayım gözümüz şenlensin

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tenere'ye geçin dik otura otura gezersiniz

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sorun otoruş değil; Yükseklik
    Ayaklarımla motoru iterken zorlanmam nedeniyle doktorlar daha alçak birşey almamı öneriyorlar...

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 51314151617 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)