Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bu motor sonuç olarak alınır mı ne dyosunuz? Çok öven de olmuş çok yeren de ama kişisel yorumum 2. Seri sanırım oldukça tatminkar ne dyosunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    komik

---------- Post added at 15:02 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

şöyle ki;
    13 beygirlik motor karburatörlü, 21 beygirlik motor enjeksiyonlu. eğer fabrikanın ECU ya yüklediği program belli bi hızı geçmiyosa istediği kadar beygirli olsun enjeksiyonlar belli bi kapasiteden sonra yakıtı yanma odalarına çok gönderemezse motor hızlı gitmez. ayrıca beygirde serilik önemlidir hız değil...
    yüksek beygirli motor düşük beygirliye göre daha çabuk hızlanır.
    Eray üstad senin destro tahliyeden yağ mı atıyor ? facebook'da mondial sayfasına yorum yazmışsın.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

beyler destromu aldm driftten sonra çok keyfli geldi bana arka fren zayıf ön çok iyi arka frene yapılablcek bşey var mı? Motorum siyah 570 kmde 2012 sıfır sayılır lastkler duro yapmiş ama bu duro dandk degl mi? Bana motorn yol tutuşu harika geldi otobanda rüzgar karşdan olmasna ragmen
    ok gbydi drift çok sallanyrdu böle durumlarda kısacası galiba bu motor iyi

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eray üstad senin destro tahliyeden yağ mı atıyor ? facebook'da mondial sayfasına yorum yazmışsın.
    evet hocam motor c.tesiden beri serviste bi parçası var o fabrikaya gitti döndüğünde bakalım ne olacak...

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

Alıntı Freegun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler destromu aldm driftten sonra çok keyfli geldi bana arka fren zayıf ön çok iyi arka frene yapılablcek bşey var mı? Motorum siyah 570 kmde 2012 sıfır sayılır lastkler duro yapmiş ama bu duro dandk degl mi? Bana motorn yol tutuşu harika geldi otobanda rüzgar karşdan olmasna ragmen
    ok gbydi drift çok sallanyrdu böle durumlarda kısacası galiba bu motor iyi
    hayırlı olsun güle güle kullanın tekeriniz düz bassın. fakat bişey sorucam ruhsatta model yılı olarak 2012 mi yazıyo yoksa 2011 mi?
    trafiğe çıkış tarihi olarak sormuyorum yanlışlık olmasın
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

evet hocam motor c.tesiden beri serviste bi parçası var o fabrikaya gitti döndüğünde bakalım ne olacak...

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:03 ----------

hayırlı olsun güle güle kullanın tekeriniz düz bassın. fakat bişey sorucam ruhsatta model yılı olarak 2012 mi yazıyo yoksa 2011 mi?
    trafiğe çıkış tarihi olarak sormuyorum yanlışlık olmasın
    2011 model

Motosikleti
    2011 model
    şimdi oldu. çünkü fabrika ile görüştüğümde 2012 modelin getirilmediğini söylemişlerdi.

şimdi oldu. çünkü fabrika ile görüştüğümde 2012 modelin getirilmediğini söylemişlerdi.
    ya beyler bırakın modeli filan da motor hakkında detay yapın braz nasıldr? Nedir? Kişisel fkrim motor çok iyi..

ya beyler bırakın modeli filan da motor hakkında detay yapın braz nasıldr? Nedir? Kişisel fkrim motor çok iyi..
    hadi destrocular nerdesnz?

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşım Destro alma.
    Ben aldım. Pişman oldum.
    Öncelikle servisleri berbat.
    Alet beyinli olmasına rağmen kontrol cihazları servislerde yok.
    Ben İstanbul'da yaşıyorum. Kontrol cihazı olan bi tane servis biliyorum. O bilgim de hatalı olabilir.
    Çünkü fabrika ile temasa geçtikten sonra şu servise götürün oradaki şu usta bakıcak. Yanında cihaz var demişti.
    Daha sonradan düşündüm de bahsettikleri usta fabrikanın yönlendirdiği gezici bir usta ve cihaz da usta ile beraber geziyor.
    Dolayısı ile cihaz her yerde yok.Parça sorunları var. Servisteyken ön fren merkezini 1 aydan fazladır beklediğini söyleyen bir arkadaş ile tanıştım.
    1.5 yıl kullandığı motorun fan motoru arızalanmış ve Aynı motorun fan motorunu ise 3 ay beklemiş.

Fabrikadaki yetkililer problemleri kesinlikle kendilerinde bırakmayacak şekilde ve yalan konuşuyorlar.
    Benim motorun ön fren disklerinde sorun vardı ama fabrika bunu kabul etmedi. bir servise 3 kez götürdüm anlayamadılar.
    Sonra merkezden yönlendirilmiş bir ustaya (söz konusu kontrol cihazı ile birlikte) göstermemi istediler.
    Bahsettikleri usta moturumu teslim aldı 1 kaç gün sonra makineyi gittim geri aldım. Ön fren diskleri değişmişti. (bu parça yokluğunda nasıl değiştiler bilmiyorum?)
    Değiştiğini oradaki ustalardan öğrendim. Fabrika ile konuştuğumda frenlerde bir sorun olmadığını söylediler. Açıkça yalan konuştular. Ancak Ustanın ifadesinden başka kanıtım yok. Durum ciddiye binince o ustanın da tavrını herhalde tahmin edersiniz.

Kullandıkları lastikler son derece dandik. Yol tutuşu hiç güven vermiyor.
    Sakın güvenip de dönerken felan biraz fazlaca yatmayın. Anında sizi satar. Bir bakmışsınız arka teker yolu bırakıvermiş.
    Hele biraz yol ıslaksa bisiklet gibi gidin.

Ön frenler çok yumuşak. Fren tutamağı neredeyse gidon demirine değdiğinde en güçlü frenajı yapmış oluyor.
    Bu durum bazen "bu fren yoksa tutmayacak galiba" hissi veriyor.
    Arka frenler tam bir rezalet. Muhtemelen Lastiklerinde katkısı var. Aşırı hissiz.
    Frene bastın mı basmadın mı belli değil. Bir de bakıyorsun kazıklamış. İlk kullandığım Kanuni 125 lik motumun fenlerlerini bırakın
    bisikletimin frenleri bile bu motorun frenlerine 10 basar.
    Bu kadar kötü fren tahmin edemezsiniz.

Şu anda motor 1430 Km de rodaj hala bitmedi. Sıkıştırmıyorum, bununla beraber düzde 120 görebiliyorum. İlk başlarda 90 bile zor görüyordu.
    1400 Km ye gelene kadar
    18 Lt
    17 Lt
    16 Lt
    16 Lt olmak üzere 4 kez yakıt aldım. Şu anda depo yine boş.

Toplamda 4,7 Lt / 100 Km görünüyor. Ama ilk Km relerde daha çok yakmıştı.
    Şimdi daha az yakıyor.
    Son aldığım 16 Lt ile İstanbul içi sıkışık tarafikte olmak üzere 1430 - 1070 Km = 360 Km yani 4,4 Lt / 100 Km yakmış.
    Ben çok yaktığını düşünüyorum. Kaldıki yüksek devirlere hiç çıkmıyorum.
    Bu güne kadar son zamanlarda gördüğüm 6 - 7000 devir hariç hiç yüksek devire çıkartmıyorum.

Hasılı kelam bu motoru bir an önce satmayı düşünüyorum.
    Ucuz etin yahnisi lafının nereden geldiğini iyice anladım. Bu atalar zaten çok düşünmüşler bu tür lafları söylerken.
    Kendisinden hiç memnun değilim. Bu düşüncelerimi de bütün forumlarda her kes ile paylaşıyorum.
    Motoru satamam ikinci eli berbat olur diye de bir korkum yok.
    Hala almadın ise sakın alma, vesselam.
    makseli bunu beğendi.

Alıntı RmMuR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Destro alma.
    Ben aldım. Pişman oldum.
    Ben İstanbul'da yaşıyorum. Kontrol cihazı olan bi tane servis biliyorum. O bilgim de hatalı olabilir.
    Çünkü fabrika ile temasa geçtikten sonra şu servise götürün oradaki şu usta bakıcak. Yanında cihaz var demişti.
    Daha sonradan düşündüm de bahsettikleri usta fabrikanın yönlendirdiği gezici bir usta ve cihaz da usta ile beraber geziyor.
    Dolayısı ile cihaz her yerde yok.Parça sorunları var. Servisteyken ön fren merkezini 1 aydan fazladır beklediğini söyleyen bir arkadaş ile tanıştım.
    1.5 yıl kullandığı motorun fan motoru arızalanmış ve Aynı motorun fan motorunu ise 3 ay beklemiş.

Fabrikadaki yetkililer problemleri kesinlikle kendilerinde bırakmayacak şekilde ve yalan konuşuyorlar.
    Benim motorun ön fren disklerinde sorun vardı ama fabrika bunu kabul etmedi. bir servise 3 kez götürdüm anlayamadılar.
    Sonra merkezden yönlendirilmiş bir ustaya (söz konusu kontrol cihazı ile birlikte) göstermemi istediler.
    Bahsettikleri usta moturumu teslim aldı 1 kaç gün sonra makineyi gittim geri aldım. Ön fren diskleri değişmişti. (bu parça yokluğunda nasıl değiştiler bilmiyorum?)
    Değiştiğini oradaki ustalardan öğrendim. Fabrika ile konuştuğumda frenlerde bir sorun olmadığını söylediler. Açıkça yalan konuştular. Ancak Ustanın ifadesinden başka kanıtım yok. Durum ciddiye binince o ustanın da tavrını herhalde tahmin edersiniz.

Sakın güvenip de dönerken felan biraz fazlaca yatmayın. Anında sizi satar. Bir bakmışsınız arka teker yolu bırakıvermiş.

Ön frenler çok yumuşak. Fren tutamağı neredeyse gidon demirine değdiğinde en güçlü frenajı yapmış oluyor.
    Arka frenler tam bir rezalet. Muhtemelen Lastiklerinde katkısı var. Aşırı hissiz.
    Frene bastın mı basmadın mı belli değil. Bir de bakıyorsun kazıklamış. İlk kullandığım Kanuni 125 lik motumun fenlerlerini bırakın

Şu anda motor 1430 Km de rodaj hala bitmedi. Sıkıştırmıyorum, bununla beraber düzde 120 görebiliyorum. İlk başlarda 90 bile zor görüyordu.
    1400 Km ye gelene kadar
    18 Lt
    17 Lt
    16 Lt

Şimdi daha az yakıyor.
    Son aldığım 16 Lt ile İstanbul içi sıkışık tarafikte olmak üzere 1430 - 1070 Km = 360 Km yani 4,4 Lt / 100 Km yakmış.
    Bu güne kadar son zamanlarda gördüğüm 6 - 7000 devir hariç hiç yüksek devire çıkartmıyorum.

Ucuz etin yahnisi lafının nereden geldiğini iyice anladım. Bu atalar zaten çok düşünmüşler bu tür lafları söylerken.
    Kendisinden hiç memnun değilim. Bu düşüncelerimi de bütün forumlarda her kes ile paylaşıyorum.
    motorumu aldm şuan 700 kmde ön fren harika arka ise hissiz ama motor bence sürmesi çok keyfli oringli zincir ve kaliteli lastik şart bence sen braz hakszlk edyor gbsn umarm yanılmam bu motor gayet kaliteli 120 rahat görüyorum ki rodaj btmedi daha

Motosikleti
    Hondayı hiç sevmesem de bunu alacağıma gider 150cc motora 5000 lira veririm ama hiç değilse, herşeyi düzgün çalışan, kaliteli ve güvenli bir motor alırım. Yağ yakan CBF150'yi MR250'ye tercih ederim, gerekirse yanımda yağ taşırım daha iyi. Malzeme kalitesi 125 AGK seviyesinde motora 250cc motor takmışlar resmen.

Hondayı hiç sevmesem de bunu alacağıma gider 150cc motora 5000 lira veririm ama hiç değilse, herşeyi düzgün çalışan, kaliteli ve güvenli bir motor alırım. Yağ yakan CBF150'yi MR250'ye tercih ederim, gerekirse yanımda yağ taşırım daha iyi. Malzeme kalitesi 125 AGK seviyesinde motora 250cc motor takmışlar resmen.
    yuh artık 125 agn nere destro nere ya abartmayın

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:23 ----------

2008 model regal raptorum vardı taş gbiydi bu motor da aynı orjin hayrlsı artık binicez ama bu motora 125*agk filan kalitesnde demek ....neyse..

Motosikleti
    Abartıcak bişey yok, göz var nizam var. Siz bunun tipine kalıbına gücüne bakarak kıyaslıyosunuz o yüzden agk nere destro nere diyebilirsiniz, ancak bu destro'da 20 beygir gücü taşıyacak güvenlik donanımları eksik, o koskoca frenlerin süs olduğu arkadaşların attığı mesajlardan görülüyor. Amortisörler de gayet ince.

Abartıcak bişey yok, göz var nizam var. Siz bunun tipine kalıbına gücüne bakarak kıyaslıyosunuz o yüzden agk nere destro nere diyebilirsiniz, ancak bu destro'da 20 beygir gücü taşıyacak güvenlik donanımları eksik, o koskoca frenlerin süs olduğu arkadaşların attığı mesajlardan görülüyor. Amortisörler de gayet ince.
    arkadaş sen destro kullaymsn? Amortisorlar harika bu motorda arka fren zayıf kabul ama ön çift disk ve mükemml tutuyor

Arkadaşım Destro alma.
    Ben aldım. Pişman oldum.

1400 Km ye gelene kadar
    18 Lt
    17 Lt
    16 Lt

Şimdi daha az yakıyor.

dostum servs dandk dye motor kötü olmaz youtubea johnny pag fx3 yaz aynı motor nerelrde satlyrmuş gör ön çift disk mükemmel tutyor enjeksynlu motor 125 cc driftten az yakıyor su sogutmalı tak kaliteli lastk oringli zincirini aslan gbi motor herkse tavsye ederm motorn ilk seri ise blemem ama 800 kmye geldm motorla konforuna hayran kaldm yamahalrda bugn dandik naylon cst lastkle gelyor degştrcksn iyi ustam yok dye motora bu kadr çamur atma selam

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Arkadaşım zar mı bu? Bi atıcan 1 - 1 gelicek bir atıcan 6 - 6 gelicek. Böyle bi şey yok.
    Bir makinenin belli bir kalitesi olur.
    Bu makinede kalite şansa kalmış.
    Sendeki galiba 6 - 6 gelmiş.
    Bendeki maalesef 1 - 1 gelmiş.
    Bir başkasının ki kaça kaç gelir belli değil.
    Belki dediğimi anlarsın. Anlamazsan birazdan başın bazı malzemelerle derde girer, o zaman anlarsın.
    Bu arada umarım başın derde girmez tabi ki. Kimse için böyle bir şey istemeyiz.

Arkadaşım zar mı bu? Bi atıcan 1 - 1 gelicek bir atıcan 6 - 6 gelicek. Böyle bi şey yok.
    Bir makinenin belli bir kalitesi olur.
    Bu makinede kalite şansa kalmış.
    Sendeki galiba 6 - 6 gelmiş.
    Bendeki maalesef 1 - 1 gelmiş.
    Bir başkasının ki kaça kaç gelir belli değil.
    Belki dediğimi anlarsın. Anlamazsan birazdan başın bazı malzemelerle derde girer, o zaman anlarsın.
    Bu arada umarım başın derde girmez tabi ki. Kimse için böyle bir şey istemeyiz.
    evet ama bu motorda lastiğinle zincirini değiştrirsn belli kalitenin üzernde oldgnu düşünüyorum sizn motor ilk seri kırmızılardan mı?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Freegun arkadaşım. @RmMur un yazdıklarının hepsine katılıyorum

artı;

ben 1500 km kadar kullandım 2. seri siyah destro yu.

herhangi bir sıkıntı - arıza meydana gelmeden sattım. Keşke ilk denediğimde içime doğran o düşünceyi dinleseydim de motoru hiç almasaydım. 500 TL zararla geri sattım.

Niye aldın diyeceksin o zaman; sesi ve görüntüsü için. Ama herşey o kadarla bitmiyo.

fazla yakıyo ve güç orantısı çok dengesiz.

şehir içinde hızlı - ama şehir dışında yavaş kalıyo. ( gösterge hatalı ) gerçek verilerle 120 KM yi biraz geçebiliyorsunuz, başka birşey yok.

yani hem güçsüz hemde son hızı düşük.

o yüzden ata sözümüze kesinlikle katılıp burda tekrar zikrediyorum;

" ucuz etin yahnisi yavan olur "

çift silindir, enjesiyonlu, çift disk, ecu ve lamdba sensörü gibi özellikler var motorda ama işe yaramıyor. gücü çok düşük.

bu motor gücünün düşük olduğundan kaybediyor.

tekrar toparlamak gerekirse kısaca; görüntü ve ses var gerisi yok bunuda şimdi ben uydurdum.

keşke sanayi bakanlığı bu motora hiç izin vermeseymiş.

bu arada bende Amerika ve Avrupai ülkelerde Jonypag FX-3 olarak satıldığını biliyorum. Ama toplasan 5 video yu geçmez. demekki tutulmamış bu model. Tutulsaydı insanlar video çekerdi, son hızı çekip koyarları vs vs.

yeni alacak arkadaşlara tavsiye;

sizin için görüntü ve ses önemli ise bu motorun ikinci serisini alın ve keyfinize bakın.
    yoksa diğer türlü 250 cc sınıfının ne gücünü ne de son hızını bulamazsınız.

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Freegun arkadaşım. @RmMur un yazdıklarının hepsine katılıyorum

artı;

ben 1500 km kadar kullandım 2. seri siyah destro yu.

herhangi bir sıkıntı - arıza meydana gelmeden sattım. Keşke ilk denediğimde içime doğran o düşünceyi dinleseydim de motoru hiç almasaydım. 500 TL zararla geri sattım.

Niye aldın diyeceksin o zaman; sesi ve görüntüsü için. Ama herşey o kadarla bitmiyo.

fazla yakıyo ve güç orantısı çok dengesiz.

şehir içinde hızlı - ama şehir dışında yavaş kalıyo. ( gösterge hatalı ) gerçek verilerle 120 KM yi biraz geçebiliyorsunuz, başka birşey yok.

yani hem güçsüz hemde son hızı düşük.

o yüzden ata sözümüze kesinlikle katılıp burda tekrar zikrediyorum;

" ucuz etin yahnisi yavan olur "

çift silindir, enjesiyonlu, çift disk, ecu ve lamdba sensörü gibi özellikler var motorda ama işe yaramıyor. gücü çok düşük.

bu motor gücünün düşük olduğundan kaybediyor.

tekrar toparlamak gerekirse kısaca; görüntü ve ses var gerisi yok bunuda şimdi ben uydurdum.

keşke sanayi bakanlığı bu motora hiç izin vermeseymiş.

bu arada bende Amerika ve Avrupai ülkelerde Jonypag FX-3 olarak satıldığını biliyorum. Ama toplasan 5 video yu geçmez. demekki tutulmamış bu model. Tutulsaydı insanlar video çekerdi, son hızı çekip koyarları vs vs.

yeni alacak arkadaşlara tavsiye;

sizin için görüntü ve ses önemli ise bu motorun ikinci serisini alın ve keyfinize bakın.
    yoksa diğer türlü 250 cc sınıfının ne gücünü ne de son hızını bulamazsınız.
    peki arkadaşım biz de br heves aldk allah razı olsun desteklernz ve hayırlı olsunlarınz için ama motor amerika ve avrupada sattıysa belli kalitenin üzerndeddr inanışım sürecek ve son hız beklentm pek olmadğı için lastik ve zincrmi değştirp zevkle binmeye devam edicem. Motorun titreşimi neredyse yok ön frenler harika tutuyor ve de sürmesi bana çok keyfli konforlu. Böyle düşünen arkadaşlara tavsiye ederm 250 cc regal raptorumda da aynı motorn enjeksiyonszu vardı hiç sorun açmadı bana bu motora da menşei daddyw olduğu için daytona güveniyorum herkese selamlar

Motosikleti
    peki arkadaşım biz de br heves aldk allah razı olsun desteklernz ve hayırlı olsunlarınz için ama motor amerika ve avrupada sattıysa belli kalitenin üzerndeddr inanışım sürecek ve son hız beklentm pek olmadğı için lastik ve zincrmi değştirp zevkle binmeye devam edicem. Motorun titreşimi neredyse yok ön frenler harika tutuyor ve de sürmesi bana çok keyfli konforlu. Böyle düşünen arkadaşlara tavsiye ederm 250 cc regal raptorumda da aynı motorn enjeksiyonszu vardı hiç sorun açmadı bana bu motora da menşei daddyw olduğu için daytona güveniyorum herkese selamlar
    istanbuldaysanız bi gün görüşmek isterim...

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler