Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 mct
    Ramzey 125 cc scooter kullandım hanımla ankaradan istanbula kadar yolda gittik banamısın demedi 1 sezon yağını bile değiştirmedim alın size safkan çinli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    bence dikkat ceken özellikleri: önde arka disk fren olması (ayrıca ön fren çift disk) iki silindir olması ve su soğutma olması görüntüsü de bence fena değil. Türkiye'de bu özlliklerde kaçtane 250 cc motor varki ?? hem bu fiyata sanırım temiz bir 250 cc motor bile zor alınır
    no pain, no gain ...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün gidip göreceğim motoru. İzlemlerimi paylaşacağım, tabii amatör bir gözle.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ilk bakışta bana güzel gelen bu motosıkletın altında sıyaha boyanmış MCT motoru varmış gibi geldi bana yakından görmek lazım

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    mr'nin kullanıcalarının yorumlarına ihtiyacı var bu topiğin.kimse motor hakkında atıp tutmasın burası kimin motorculuğunun daha iyi olduğunun tartışıldığı bi forum değil.motor hakkında bilgisi olanlar yorum yaparsa merak edenler için açıklayıcı ve yardımcı olmuş olacağız.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    herşleyi bırakın honda yamaha 250 cc klasmanında disk fren su sogutma bile yok hadi bide burdan yakalım yamaha arka fren kampana ayriyettten dikakt ettinizmi bilmiyorum ama ön çift disk fren !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gidip göreceğim motoru. İzlemlerimi paylaşacağım, tabii amatör bir gözle.
    Fotoğrafda çekersen sevinirim. bende vakit bulsam gideceğimde bayiye vakit bulamıyorum.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    BEgenmedim yönleri olsada fiyat olarak cok uygun bir 250 lik icin disk fren olması su sogutmalı olsu oldukca avantaşlı. Ybr ye benzemesi arka amortisorleri sevmedim birde canta takılmış bir resimde canta hic guzel durmamıştı. Tabi bunlar icinde seven cıkacaktır. GT250 7.200 bu 5.200 arada 2000 tl fark var göreceli bir fiyat farkı.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar dikkat ettiniz mi bilmem ama ilk sayfadaki resimlerde,ön çift disk,ikinci sayfadaki resimlerde ise tek disk.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kusura bakma bir şey merak ettim. Geçenlerde de bir konuda TÜRKİYE'de ki durumu beğenmediğinden Amerika'ya gittiğini belirtmiştin.
    Yukarıda ki yazına da baktığımda ( Kalın Olarak ve Altını Çizili Olarak Belirttiğim ) buradan TÜRK'lerin " SALAK " olduğu anlamını çıkarmalıyız.
    Hocam ya ben yanlışım ya da yukarıda ki ve daha önceki imalarından sen yanlışsın.
    Geçen ki mesajında verdiğim cevabı yineliyorum " YA SEV YA TERKET MANTIĞININ NERESİNDESİN " Çekip gitmiş olabilirsin ama hiç bir TÜRK'ün de " SALAK " olduğu kanısında değilim.
    Ben yanlış anlıyorsam mesajlarını beni de uyarabilirsin arkadaşım !

Çin malları elbette çok ahım şahım bir şey değil. Çin malı kullanıyorum ve 0 aldığım motorun çok aksaklıklarını da yaşadım. Ama amaç yolların tadını almaksa HONDA'yla da alınır bu tat, KAWASAKI'yle de, SUZUKİ'yle de MONDIAL'le de, BİSİKLET'le de !!! Amaç yarışsa orası başka işte !!
    Madem isi ucuz milliyetcilik uzerinden goturuyorsun...

O cinliye harcadigin parayla daha islevsel seyler yapabilirsin.
    Bosa para harciyorsun ve isin kotusu bu para cinlilere gidiyor.
    Dogru Japon bedava satmiyor ama en azindan yalan dolan somurge yapmiyor.
    Fiyat bu kardesim alirsan al diyor.
    Cinliyi al ondan sonra 1 Japon parasi kadar masraf yap, salak diyince de alin.
    Akilli misin simdi sen?
    Her gun tamirciye gitmek mi senin aldigin tat?
    Ikinci el ybr 125 fiyatlari ne kadar?

Vatanseverligimi sorgulamak sana kalmadi.
    Benim geldigim yere bi gel, benim kazandiklarimi bi kazan ondan sonra gel beni yargila.
    Kac tane onur listesine giren ilk Turk ten birisin?
    Kac tane yabancinin oturup Turkiye hakkinda arastirma yapmasini sagladin?
    We are many...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dikkat ettiniz mi bilmem ama ilk sayfadaki resimlerde,ön çift disk,ikinci sayfadaki resimlerde ise tek disk.
    üstadım ön sayfadakıler motorun orjinal hali arka sayfadakiler ise bu motora benziyo die konulan temsili foto lar. ..

bana sorarsan benzemiyolar egzos yerleri ve bazı özellikelri farklı sadece depo ve iskelet benziyo.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım ön sayfadakıler motorun orjinal hali arka sayfadakiler ise bu motora benziyo die konulan temsili foto lar. ..
    tamamdır o zaman.sağolasın zafer kardeş.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Arkadaş neden ben hiç yabancı forumlarda buradaki gibi anlamsız tartışmalar görmüyorum? Şu aleti ne kullanmış adam var ne de gözüyle görmüş ama dönen geyiklere bi bakar mısınız.

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem isi ucuz milliyetcilik uzerinden goturuyorsun...

O cinliye harcadigin parayla daha islevsel seyler yapabilirsin.
    Bosa para harciyorsun ve isin kotusu bu para cinlilere gidiyor.
    Dogru Japon bedava satmiyor ama en azindan yalan dolan somurge yapmiyor.
    Fiyat bu kardesim alirsan al diyor.
    Cinliyi al ondan sonra 1 Japon parasi kadar masraf yap, salak diyince de alin.
    Akilli misin simdi sen?
    Her gun tamirciye gitmek mi senin aldigin tat?
    Ikinci el ybr 125 fiyatlari ne kadar?

Vatanseverligimi sorgulamak sana kalmadi.
    Benim geldigim yere bi gel, benim kazandiklarimi bi kazan ondan sonra gel beni yargila.
    Kac tane onur listesine giren ilk Turk ten birisin?
    Kac tane yabancinin oturup Turkiye hakkinda arastirma yapmasini sagladin?
    Büyüklüğünü cidden kabul ediyorum hocam cevap usulünden bu cidden belli oluyor.
    Sana göndermiş olduğum mesajda bulunan hitap tarzı ve aynı şekilde şu anda yazmış olduğum mesajın hitap şekli ile cevap verdiğin için teşekkür ederim.
    Karşında ki kişinin kim olduğunu bilmeden, yüz yüze gelip iki lafın belini kırmadan, sadece ekran ve klavye karşısında yorum yapmak kadar kolay bir şey yoktur. Bir gün tekerlerimiz aynı yerde buluşursa o zaman iki lafın belini kırma gibi bir şansımız olursa o zaman bu yorumları ne için yazdığımı anlamış olursun arkadaşım.
    Gerçi yukarıda yazdıklarına bakılırsa gene bu motorları alan ve maalesef bunlarında TÜRK olduğunu düşünürsek bu TÜRK'lere SALAK diyor olman cidden çok üzücü hocam.
    Bu arada bu ÇİN'liler dediğin yaklaşık olarak 10 yıllık süreçte dünyanın en büyük gücü adayları arasında gösteriliyor bu kadar bilgine rağmen bunu gözardı etmen de İLGİNÇ !!
    İkili polimiğe girmemek ve bu güzel konuyu daha fazla batırmamak için yazacağın mesajlara cevap vermeyeceğim hocam. Öncelikle TÜRK'lerin SALAK olmadığını ve olmayacağını İdrak Etmen Gerek !!

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyüklüğünü cidden kabul ediyorum hocam cevap usulünden bu cidden belli oluyor.
    Sana göndermiş olduğum mesajda bulunan hitap tarzı ve aynı şekilde şu anda yazmış olduğum mesajın hitap şekli ile cevap verdiğin için teşekkür ederim.
    Karşında ki kişinin kim olduğunu bilmeden, yüz yüze gelip iki lafın belini kırmadan, sadece ekran ve klavye karşısında yorum yapmak kadar kolay bir şey yoktur. Bir gün tekerlerimiz aynı yerde buluşursa o zaman iki lafın belini kırma gibi bir şansımız olursa o zaman bu yorumları ne için yazdığımı anlamış olursun arkadaşım.
    Gerçi yukarıda yazdıklarına bakılırsa gene bu motorları alan ve maalesef bunlarında TÜRK olduğunu düşünürsek bu TÜRK'lere SALAK diyor olman cidden çok üzücü hocam.
    Bu arada bu ÇİN'liler dediğin yaklaşık olarak 10 yıllık süreçte dünyanın en büyük gücü adayları arasında gösteriliyor bu kadar bilgine rağmen bunu gözardı etmen de İLGİNÇ !!
    İkili polimiğe girmemek ve bu güzel konuyu daha fazla batırmamak için yazacağın mesajlara cevap vermeyeceğim hocam. Öncelikle TÜRK'lerin SALAK olmadığını ve olmayacağını İdrak Etmen Gerek !!
    Butun Turk irkina salak demiyorum acikcasi cunku bende o irkin icindeyim,
    gayette memnunum gururlada ulkemi temsil ediyorum.

Haritada yerini bulamadiklari guzel ulkem hakkinda konusan cok yabanci simdi benim basladigim yere bile gelemediler dalga bile gecmedim onlarla.

Insallah bir gun denk geliriz de konusuruz yazma kabiliyetim ne yazik ki cok iyi degildir harflerle aram yok yanlis anlasilabilirim.

Cinliler neyle super guc olcaklarmis harika dogal kaynaklariyla mi yoksa muthis hayal dunyalari ve yaraticiliklariyla mi?Pardon ya hicbiri yoktu dimi onlarda sadece nufuslari var.

Adamlar ingilizce ogrenmek icin cince-ingilizce sozluk ezberliyor ama gidip 5 cinli ayni evde kaliyorlar sonra neden ingilizce yok bizde.

He ama Turk irkinin icinde salak yok diyorsan dur televizyonu ac haberleri biraz izle elbet denk gelirsin de beni anlarsin belki.

Tekrar diyorum Cinlilerin merhemi olsa kendi kellerine surerler.
    Birakin sunlari savunmayi.
    We are many...

Motosikleti
    250 mct
    Bak bu sene 250 mct almasaydım bu motoru alırdım ve kobayda olmuş olurdum geçen sene ramzey scooter alarak, ama seneye en büyük kobaylığı yapıp honda shadow a geçiş yapacam şansına küssün bu motor.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ya sızler çinlileri mi sevmıyorsunuz yoksa çinden kötü mal ithal eden kendı mılletını kazıklamaya calışan kendı vatandaşınızımı ben anlamadım
    ayrıca burda mondıal fırması cıddi cıddi bır seyler yapmaya calışıuyor peki kalıte dedığımız japon satıcıları isimlerı altında sattıkları motorları faiş fıyata satıyorlar acıkcası benım gönlüm onlara da o kadar para vermek işime gelmıyor
    yanıkafamda şöyle bır sey oluşuyor
    çinden kötü mal ıthal edıyorlar bız kazıklanıyoruz
    marka motosıkletı yüksek fıyata satıyorlar bız kazıklanıyoruz
    o zaman neyın tartışması bu şimdi daha acıklayıcı olursak 4 bın tl ye hatta alım satım aksesuarla 5 bın tl ye japon dıye alsan alsan actıva alırsın

Motosikleti
    kuba xcg 150
    çinli diye hemen kötülemememek gerekir. Yani şu an kimse motoru görmedi, sürmedi yorumların çoğunda bu motor kötülemiş, bu biraz havanda su dövmek gibi birşey yani eminim hondanın yada yamahanın ürettiği bir motora mondial markasını vursak aha buda çinli deriz kötülerik hemen, bence tipi güzel fiyatına göre cazip görünüyor ama test etmek gerekiyor tabiki. Teknik bilgilerim çok fazla olmadığı için bu konuda degerlendir yapmayacağım fotolarında güzel gibi duruyor alan kişilere şimdiden hayırlı olsun kazasız sürüşler...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    konu başlığını baştan sona okumadım ama ilk iki sayfada okuduğum kadarıyla başlık çoktan "çin malları kötüdür" başlığına dönüşmüş durumda.

piyasaya böyle modellerin girmesi bence iyi bir şey, sonuçta herkesin cbf/ybr/hyosung 250 alacak parası yok ve bu markalara para yetitştiremeyen insanlar "mal kıymetı" nedir iyi bildiğinden motorlara iyi bakarak uzun süreler kullanabilir diye düşünüyorum.

şahsen istanbul'da kurye motoru olarak kullanılıp kullanılmadığını bilmediğim bir cbf250'e yada "acaba krank ne zaman pes edecek" diye aklımda sürekli bir soru işareti ile hyosung'a para vermektense 0km'si 5200 olan bu modeli almayı tercih edebilirim. (evet cbr125'ten sonra).

aslında ninja250 almak için 4 - 5 ay kadar para biriktirip, üzerine borçlanmayı düşünüyordum ama o zamana kadar bu modeli alıp kullananlardan olumlu yorumlar gelirse ilk tercihlerim arasına girebilir.

bu arada Osbourne'a katılmadan edemeyeceğim. Mondial'in son 2 ayda piyasaya sürdüğü 3 model ile artık kalitesini bir nebzede olsa arttırmaya çalıştığını düşünüyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Aynı tas aynı hamam, Çinin kendi adıyla sürdüğü her şey dandik kardeşim... Sadece başka firma adı ile üretim yapılanlar sağlam çıkıyor. Tamam Johny Pagg kendi adı ile ürettirdiği motor kaliteli olabilir; nedeni ise adam başında duruyor tasarımını veriyor ve yaptırıyor. Ama mondialin kendi adına ürettirmediği, etiket yapıştırdığı motor ne kadar sağlam olabilir? Sanmıyorum mondial yetkilileri Çinde kendi mühendislerini götürüp kalite kontrol yaptırıyor!!! Unutmayın Çin ne zaman kendi adına motor üretir ve satabilirse alın...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler