Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    beni dinlermisiniz kompleksli güruh ya da mondial veya çin yapımını ülkeme reva gören zihniyet;

kaç japon marka ve modelini, kaç italyan marka ve modelini, kaç çinli marka ve modelini ve bunları kaçar bin kilometre kullanıp da bu yorumları yapabiliyorsunuz?

şuna biraçıklık getirelim de...

ve soruyorum, Avrupa'ya neden bu motosikletler satılmıyor?
    çin mallarında neden abs yok?

sakın benim geçmişimi bilmeden ahkâm kesmeyin, bilerek yazın!

bekliyorum!..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni dinlermisiniz kompleksli güruh ya da mondial veya çin yapımını ülkeme reva gören zihniyet;

kaç japon marka ve modelini, kaç italyan marka ve modelini, kaç çinli marka ve modelini ve bunları kaçar bin kilometre kullanıp da bu yorumları yapabiliyorsunuz?

bekliyorum!..
    Dikkat ederseniz çin mallarını övmüyorum Mondial adındaki bir firmanın politikasının artık bundan sonra daha iyi seviyelere geleceğini söylüyorum. Bu getirdiği modeli Amerika,Kanada,Rusya gibi Türkiyeden daha da gelişmiş ülkeler kullanıyor.

Kanuni, Hyosunga nasıl logosunu yapıştırıyorsa. Mondial de aynı şeyi yapmıştır..

Basit bir motosiklet yapamayan mühendislerimiz var hangi ülkede yaşıyoruzda çinlileri beğenmiyoruz anlamıyorum..

Bu ülkede adamın biri çıkıp %100 yerli motosiklet ürettimi ? Ondan da geçtim sadece motor kısmını bile üretemiyoruz.

Motosikleti
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ederseniz çin mallarını övmüyorum Mondial adındaki bir firmanın politikasının artık bundan sonra daha iyi seviyelere geleceğini söylüyorum. Bu getirdiği modeli Amerika,Kanada,Rusya gibi Türkiyeden daha da gelişmiş ülkeler kullanıyor.

Kanuni, Hyosunga nasıl logosunu yapıştırıyorsa. Mondial de aynı şeyi yapmıştır..

Basit bir motosiklet yapamayan mühendislerimiz var hangi ülkede yaşıyoruzda çinlileri beğenmiyoruz anlamıyorum..

Bu ülkede adamın biri çıkıp %100 yerli motosiklet ürettimi ? Ondan da geçtim sadece motor kısmını bile üretemiyoruz.
    bilgilerini tekrar kontrol et, tamamen yanlış argümanlara sahipsin...
    bu ülkenin sanayici iş adaölarını ve mühendislerini de küçümsemekten vazgeçin, lütfen...

Motosikleti
    VW Polo
    bilgilerini tekrar kontrol et, tamamen yanlış argümanlara sahipsin...
    bu ülkenin sanayici iş adaölarını ve mühendislerini de küçümsemekten vazgeçin, lütfen...
    Söylediklerimin neresi yanlış ??

-Johnny Pag FX-3 bu motor Amerikada kullanılıyor?

-S&T Kanuni modelleri Hyosung malı değilmidir ?

-Bizim mühendislerimiz bir motosiklet mi tasarlımışlar? yoksa benmi yanlış biliyorum?

-Türkiye de en basitinden 100cc yerli motor mu üretildi ?

Bilgilerde problem yok merak etmeyin.. birde bilgilerinizi siz kontrol etseniz iyi olur.

Motor üretemiyoruz çünkü ;alt yapımız yok
    Motor üretemiyoruz çünkü; yan sanayi mallarını üreten tesislerimiz yok
    Motor üretemiyoruz çünkü; üretmiyoruz,hep tüketiyoruz
    Motor üretemiyoruz çünkü; pazarda gücümüz yok
    Motor üretemiyoruz çünkü;hammadesini yapsak bile dışarıdan aldığımız üründen kat kat daha maliyetli oluyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bekliyorum!..
    Geçmişinden faydalanmak istiyoruz, bizi aydınlat lütfen.

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 bende merak ettim

bekliyorum!..
    bu cümleden ben "Narsist kişilik bozukluğu" seziyorum.Tedavi edilmesi gerekir.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    +1 bende merak ettim

Hmm muhendisleri bilmem ama baksana cok yetenekli psikologlarimiz varmis cumleden kisilik analizi yapan.

Beni buraya getirdiler kandirdilar kesin Amerika dediler bana halbuki anlattiginiz kadariyla Amerika cok farkli bi yermis.

Cin motoru bi kac tane gordum burda tahmin edin kullanan vatandas nereliydi?
    Amerikalilar salak ama o kadar degil...
    Ayrica gelirin nispeten yuksek oldugu bir ulkede kimse o paraya gidip bunu almaz.

4500 dolara 600RR lar varken, 3000 kusur dolara 250 ninjalar varken hele,aptal amerikalilar bile kanmaz bu yalanlara.

He bu arada burasi pahali bi yer bide ic kisimlarda eminim ki fiyatlar daha da asagidadir.
    We are many...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İyi de sonuçta motor Amerika'da satılıyor değil mi ? Ayrıca Almanya'da da satıcısı varmış ama ismini unuttuğum için linkini veremiyorum. Bu ülkelerde satış onayı alan motor sanırım bizi de tatmin eder. Bir de en başta yazdığım gibi motor Regal Raptor ismi altında da satılıyor ve ben bugüne dek motoruna lanet okuyan Regal Raptor kullanıcısı duymadım. Aksine hepsi de çok seviyorlar motorlarını. Yani parasına göre iyi mal bu.

valla,tipi er-5 ten güzel

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Kuyruk ve depo tasarımı konusunda aynı fikirdemiyiz bilmiyorum ama? çirkin gözüktü gözüme..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm muhendisleri bilmem ama baksana cok yetenekli psikologlarimiz varmis cumleden kisilik analizi yapan.

Beni buraya getirdiler kandirdilar kesin Amerika dediler bana halbuki anlattiginiz kadariyla Amerika cok farkli bi yermis.

Cin motoru bi kac tane gordum burda tahmin edin kullanan vatandas nereliydi?
    Amerikalilar salak ama o kadar degil...
    Ayrica gelirin nispeten yuksek oldugu bir ulkede kimse o paraya gidip bunu almaz.

4500 dolara 600RR lar varken, 3000 kusur dolara 250 ninjalar varken hele,aptal amerikalilar bile kanmaz bu yalanlara.

He bu arada burasi pahali bi yer bide ic kisimlarda eminim ki fiyatlar daha da asagidadir.
    Hocam kusura bakma bir şey merak ettim. Geçenlerde de bir konuda TÜRKİYE'de ki durumu beğenmediğinden Amerika'ya gittiğini belirtmiştin.
    Yukarıda ki yazına da baktığımda ( Kalın Olarak ve Altını Çizili Olarak Belirttiğim ) buradan TÜRK'lerin " SALAK " olduğu anlamını çıkarmalıyız.
    Hocam ya ben yanlışım ya da yukarıda ki ve daha önceki imalarından sen yanlışsın.
    Geçen ki mesajında verdiğim cevabı yineliyorum " YA SEV YA TERKET MANTIĞININ NERESİNDESİN " Çekip gitmiş olabilirsin ama hiç bir TÜRK'ün de " SALAK " olduğu kanısında değilim.
    Ben yanlış anlıyorsam mesajlarını beni de uyarabilirsin arkadaşım !

Çin malları elbette çok ahım şahım bir şey değil. Çin malı kullanıyorum ve 0 aldığım motorun çok aksaklıklarını da yaşadım. Ama amaç yolların tadını almaksa HONDA'yla da alınır bu tat, KAWASAKI'yle de, SUZUKİ'yle de MONDIAL'le de, BİSİKLET'le de !!! Amaç yarışsa orası başka işte !!

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fena motor değil ancak bir motoru gösteren servislerdir alt yapıdır, şimdi mondila servsileri su soğutmalı bir motora ne kadar aşikar. Enjeksiyonlu ise vah hallerine diyorum.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Söylediklerimin neresi yanlış ??

-Johnny Pag FX-3 bu motor Amerikada kullanılıyor?

-S&T Kanuni modelleri Hyosung malı değilmidir ?

-Bizim mühendislerimiz bir motosiklet mi tasarlımışlar? yoksa benmi yanlış biliyorum?

-Türkiye de en basitinden 100cc yerli motor mu üretildi ?

Bilgilerde problem yok merak etmeyin.. birde bilgilerinizi siz kontrol etseniz iyi olur.

Motor üretemiyoruz çünkü ;alt yapımız yok
    Motor üretemiyoruz çünkü; yan sanayi mallarını üreten tesislerimiz yok
    Motor üretemiyoruz çünkü; üretmiyoruz,hep tüketiyoruz
    Motor üretemiyoruz çünkü; pazarda gücümüz yok
    Motor üretemiyoruz çünkü;hammadesini yapsak bile dışarıdan aldığımız üründen kat kat daha maliyetli oluyor.
    +1 bende merak ettim

terbiyessizlik edip, kişisel hakarete başladınız mı olmaz. bu sanal ortamda en ufak bir tartışmada bu şekilde hakarete varan cümleler kurulacaksa, o vakit farklı platformlara çıkmak gerekir.

http://www.yuzde100yerli.com/2008/12...ey-motosiklet/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

sen araştır, o kendisi gelir zaten.

bir daha da hakaret etmemenizi rica edeceğim.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    terbiyessizlik edip, kişisel hakarete başladınız mı olmaz. bu sanal ortamda en ufak bir tartışmada bu şekilde hakarete varan cümleler kurulacaksa, o vakit farklı platformlara çıkmak gerekir.

http://www.yuzde100yerli.com/2008/12...ey-motosiklet/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:34 ----------

yürakce kardeşim tebrikler orta yol bulmalalrı için uyarılmaları iyidir bazan
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Adamlar motosiklet üretmiş bir kişi de aldım, alayım, almayı düşünüyorum dememiş.. Herkes b.k atmış yazık.. İyi veya kötü bu motosikleti sevecek, binecek, binlerce km yapacak insanlar var onları iyi ya da kötü bir şekilde yönlendiren kimse yok, sadece firmaya atılan taşlar var.. Buna anlam veremedim..
    Üretim konusunda Türkiye zayıf olabilir bu başlık altında bunun bence bir önemi yok..
    Çin malları kötü olabilir ama bence bu başlık altında bunun da bir önemi yok..
    Çin malı motosikletlere bu kadar karşı iseniz ve bunlara binilmesini istemiyorsanız ortalama fiyatı 4000-5000 tl olan motosikletlerinizi sırf diğer motorcu arkadaşlarınız çin malı motosiklete binmesin diye 2500-3000 tl fiyatlara satın bakalım..
    Ben Honda'da kullandım, TVS'de kullandım, Mondial'de kullandım.. Ama hiç yolda kalmadım ve motosikletin frenleri, lastikleri yüzünden hiç kaza yapmadım çok şükür..
    Dikkat edilirse hiç bir motosikletle hiç sorun yaşanmaz..

Mondial MR250 hakkındaki fikrime gelince tasarımı pek hoşuma gitmese de bence diğer çin mallarından daha sağlam ve hoş bir görüntüsü var.. Teknik detaylar hakkında daha geniş bilgi almadan konuşmak yanlış olur.. Zira daha enjeksiyonlu mu değil mi onu bile bilmiyoruz tahminlerle yorum yapılmaz bence..

Saygılarımla..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pardon ama bunu hakaret olarak algılıyorsanız anormallik var demektir. Ben sadece o mesajınızda kibirli bir yaklaşım gördüm ve ona istineden cevap verdim.
    Bir daha da karışmam zaten.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Yürekçe sana yakışmadı.Adamın dediğine bayağı güldüm.Herkese hakaret etmeyin diyorsun ama gereksiz yere gerginlik çıkartıyorsun.
    Bak elimden bir sürü motor geçti,hiçbiri de çin malı değildi.Ama sezarın hakkı sezara.Öyle veya böyle enjeksiyonlu,karizma sahibi bir makine yapmışlar,fiyatı da 5200.Bu motor regal raptor ın sitesinde olan bir motosiklet.Regal Raptor dediğimiz de türkiyede insanların buzdolabı fiyatına sağlam,şık bir motosiklet kullanmasını sağlayan bir firma.

Baltalamayalım arkadaşlar gereksiz yere.Motoru alanlara şimdiden hayırlı olsun.
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motosikletlere bu kadar karşı iseniz ve bunlara binilmesini istemiyorsanız ortalama fiyatı 4000-5000 tl olan motosikletlerinizi sırf diğer motorcu arkadaşlarınız çin malı motosiklete binmesin diye 2500-3000 tl fiyatlara satın bakalım..

Saygılarımla..
    Harfi harfine katılıyorum.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir şeyi kendin tasarlamadıktan sonra üretebilmenin bir anlamı yoktur. Parası olup tesisi kuran herkes üretebilir. Önemli olan tasarlayıp başkasına ürettirebilmektir. Yoksa şu anda bizim olduğumuz gibi başkalarına tabi olursunuz. Şu anda alay ettiğimiz Çin'i 10 yıl sonra ağzımız açık izleyeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. 10 sene sonra da gazeteler yazar, falanca marka Çin malı otomobil yerli oldu diye. Çoğunluk da zıplayarak alkış tutar. Bu iş böyle malesef.

hurricane arkadaşım,

Ben almayı düşünüyorum ama ilk alan olmam. Eğer geri dönüşler MR 150 ve MC 150 gibi olursa kesin alırım. Bu fiyata 250 cc isteyenlere rakipsiz.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Açılan topik MR250 hakkında konuşulması bir topik iken gereksizce şeyler yazılıyor. Kimsenin geçmişi kimseye ilgilendirmez. Umrumda da değil. Ortada bir marka var daha modeli görmeden tanımadan taşlayın bakalım. Çin hayranı da değilim. Ama şu da bir gerçek ki kim kaliteli mal yapmışsa da eyvallah derim. ön yargılı ve at gözlüğü ile bakmayın olaya. Bu arada ramzeyde çinden motor ithalat etmektedir. Sitesine girip bakarsanız görürsünüz zaten.

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    Konuyu Toplam 20 Üye okuyor. (15 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)
    hurricane_cbr, huska, eTo1903, MotoGT, Seko, Judgee, emreduman1, mimoza_cbf_, mersinLee33, Jubaa, Downunder, inzell, gti_king, Muharrem1, adanalı
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler