Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Cin mali cin malidir degismez. aroranin tutmayan bi modeli var 250 lik bmw kopyasi , akibetinin böyle olacagi bastan belli. cin mali 2 tekere para verilmez, hele hele 5000 hic verilmez. Artik insanlar ayikti, yutmuyor cogu motor sevdalisi bunlari. sisir sisir salla piyasaya nasil olursa aliyorlar devri bitti artik. cin mali sevdalisi arkadaslarimiz elbet cikacaktir, bu is zevk meselesi. alanlara hayirli olsun diyelim. Ama kalkipta cin mali ve kaliteyi bir arada anmamak lazim, her kosulda hemde.
    Bu arada egzozlari fön makinasini aklima getirdi.
    http://difm :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motor onlardan değil gibi. Bakın Amerka'da Johnny Pag ismi altında satılıyor. Bir kullanıcı geçen sene inceleme yazmış kendi motoruna. Tabi İngilizce.

http://www.alternativecruisers.com/i...?topic=11603.0

Motosikleti
    kymco super 8
    bu fıyatla hyosungun elıne su dokemez tas gıbı 250lılık naked modelı var

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cin mali cin malidir degismez. aroranin tutmayan bi modeli var 250 lik bmw kopyasi , akibetinin böyle olacagi bastan belli. cin mali 2 tekere para verilmez, hele hele 5000 hic verilmez. Artik insanlar ayikti, yutmuyor cogu motor sevdalisi bunlari. sisir sisir salla piyasaya nasil olursa aliyorlar devri bitti artik. cin mali sevdalisi arkadaslarimiz elbet cikacaktir, bu is zevk meselesi. alanlara hayirli olsun diyelim. Ama kalkipta cin mali ve kaliteyi bir arada anmamak lazim, her kosulda hemde.
    Bu arada egzozlari fön makinasini aklima getirdi.
    Bi ara japonlarda italyan motorlarının kopyalarını üretiyordu. Eskiden japon motorları ve otomobilleri kalitesiz denirken şimdi kaliteli üretimler oldu ve sen bile kullanıyorsun Ön yargılı bakmamak lazım. Kaliteli ise elbet bende alır kullanırım.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu forumda yıllardır Çin grubu motosikletlerin farklı kalitelerde olduklarını ve ilk zamanlar mondial'in ve diğer tekmil Çin grubu motor getiren firmaların gidip en dandik ve ucuz markaları piyasaya sürerek düşük maliyet / yüksek kar amacı güttüklerini yazdım durdum..

Kimseye anlatamadım ama derdimi

Bu gibi motosikletler honda ve yamaha markalarının üretildiği fabrikalarda üretilmekte..Onlarda Çin'de üretiliyor bilindiği üzere..

Mondial kabuk değiştiriyor diye de aylardır yazıyorum ona da itibaren eden olmamıştı ama bir-iki sene sonra bu yazdıklarımdan alıntı yapacağım..Bakalım o zaman ne fikirde olacak insanlar
    wampaa bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bakın bu da başka bir inceleme (Haziran 2009), adam başlıkta "şimdiye kadar gördüğümüz en iyi Çinli motor" demiş.

http://www.cycleworld.com/motorcycle...ohnny_pag_fx_3

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Johnny Pag ve Regal Raptor ün modelleri MR250 ile aynı zaten. Ben asıl MR350 yi merak ediyorum Regal Raptorün sitesinde baya heybetli duruyor

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto karburatörlü sanırım resimlerden birinde gaz kelebeği gözüküyo !
    çalıntı ybr göstergesinde de EFİ lambası var. hani şu enjeksiyon lambası sönmeden (enjeksiyon püskürtmesi bitmeden) marşa basılmaması kuralı..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Arkadaslar türk insani gercekten hayalperest. Kulaklarim neler duyuyor inanamiyorum . Yanlis anlamadiysam Mondialin veya herhangi bir cin firmasinin önümüzdeki yillar icerisinde (10 yilda benden olsun) cok kaliteli is yapabilecegi ima edilmeye calisiliyor yoksa benmi yanlis anliyorum. Arkadaslar yapmayin gözünüzü seveyim, bu motorlarin fabrika cikisinda vidalari bile sikilmiyor hala , herseyi yarim yamalak. Bu devirde hala bu sistemle calisan cinliler, nasil olacakta müthis derecede büyük bir teknoloji atilimi yaparak ,en azindan 4 büyük japonla kiyas kabul edebilecek duruma gelicek. Bunlar büyük hayaller.

Motosikleti
    Mondial 100 MFH
    Japonlarda italyanları taklit ediyordu kimse beklemezdi demi bu zamana kadar taklit sırası çindeydi ve bu taklidi düşük kar çok satış modeli ile dünya ekonomi sıralamasında 2. sıraya oturdu ve japonyayı geçti bu geçiş tabi ki üretimi ilerleyen yıllarda kalitelileştirecek ve japonyanın yerini başka asya devi çin alacak gerek motosiklet gerek otomobil ve daha birçok klasmanda yukarıda dediğim gibi bu taklit çok tutuyor ve Türkiye'ninde bunu yapması gerekiyor ama gerek alt yapı olarak Türkiye'nin bunu bu kadar iyi yapabilece kapasitesi yok lakin zaman herşeyin ilacıdır...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olmaması için ne engel var onu merak ettim ben. Adamlar gözle fark edilir şekilde iyileştiriyor motorlarını. 2005 senesinde çıkan, güneşte gösterge camları sararan motorlarla şimdikiler aynı diyebilir miyiz ? Ben de bayılmıyorum Çin motorlarına ama bunlar gerçek.
    wampaa bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    150 MR 150MC modellerine de cok pok atan oldu ama noldu hepsi agzının payını aldı umarım bu motoruda alıp kullanan olur ve deneyimlerini yazar. 1. sayfada arkadaşın dediği gb eger titreşim yoksa gidip 2005 2006 dan kalma 250 lik motorlar almak yerine bu mtorolar alınır neden olmsaın motor olarak avantajlarıda cok su sogutmalı olması ön çift disk fren olması arkanında disk fren olması!
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    250 mct
    Hiç Çin'li bir motorun sürücüsünü öldürdüğünü duymadım ama dikkatsiz bir sürücünün vefat ettiğini çok duydum. Suç motorda mı yoksa sürücü de mi ??
    Bakımını zamanında yaparsan ihtiyaçlarını karşılar ve motorunla macera aramazsan hiç bir motor seni yarı yolda bırakmaz. !!!
    Ön yargılı arkadaşlarımıza ithaf olunur !!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

Unutulan bir durum var yavaş yavaş Çin malları düzelmek zorunda çünkü AB uyum yasalarına göre AB'ye üye olan ve üye adayı ülkelerde ürünlerini sattırmak istiyorlarsa bir takım kurallara uymak zorunda kalacaklar ve bu kuralların ilk başında ürünün kalitesi ve güvenliği ön planda bakınız Chery arabalara halis mulis Çin malı ve Türkiye'ye giriş yaptığında ilk satılan araç periyodik bakımı haricinde hiç bir sorun çıkartmadan kullanılmakta...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Güzel görünüyor, fiyatı biraz daha uygun olmalı ama..

Motosikleti
    Evet bariz ön yargili davraniyorum cin mali motosikletlere karsi, bazi arkadaslarimiz hakli. Ama bazi arkadaslarda cin mali kullandigi icin biraz duygusal davraniyor bu apacik ortada. Tabiki alim gücümüze bagli olarak tercihimizi yapiyoruz, herkezin kazanci ayni degil. Kimisinin parasi ona yetiyor, motosiklet kullanmak istiyor e napicak adam tabi ucuz olani tercih edicek. Yoksa kim istemezki vmax i garajinda bulundurmayi. Keske cin mali motosikletleri kalite anlaminda cok iyi yerlerde görebilsek hem kaliteli hem ucuz olani yakalayabilse insanlar. Ama bu gercekten imkansiz arkadaslar.
    Cin mali motosikletlerin kalitesini arttirma olayina deginecek olursak ki bu benim sahsi fikrim ,su anda 28 yasindayim cinin kaliteyi yakalayabildigini görmem icin benim torun sahibi olmam gerekir bu düzen tertiple giderlerse. Keske tas olsalarda basimizi yarsalar.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    slm arkadaşlar bence kalite açısından kaliteli ve sağlamsa bu fiyata değer çünkü ;
    - su soğutmalı
    - enjeksiyonlu
    - tip olarakta fena değil benim kanaatimce 5200 tl ye değer öbür 250 liklere göre daha ucaz özellikle kubanın 250 liğinden daha iyi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Sedo'nun verdiği linklere hızlıca göz attığımızda;

V Twin motorun titreşimi azalttığı ve tüm hızlarda hafif hissedildiği,
    Selesinin gerçekten rahat olduğu,
    Tork ve hız makinası olmadığı, uysal sürüşler için ideal olduğu belirtiliyor.

Ben ilk etapta bunun su soğutmalı olmasını sevmedim. Nedenim de şu ki, bir motosiklette ne kadar detay varsa, o kadar da sorun var demektir. Şimdi bu detay fazlalığı Çin işi bir motosiklette olunca beni tedirgin ediyor.

Ama şu bir gerçek ki, Mondial artık daha iyi motosikletler getirmeye başladı. Ama ne kadar iyi ??? Bunu zaman gösterecek.

Kurbanlar aranıyor

Motosikleti
    Mondial 100 MFH
    Evet para toplayalım şunu test edelim aktif bin kullanıcı kesin vardır 6-7 tl versek tüm masraflar toplanır denemek lazım aslında mt.net motosikleti adminde kalır isteyen alır koyar benzini gezer

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    mondialle ilgili bi konuşma yapacagım zaten bu sitede bnm kadar mondial fanatiği yoktur. mondial motorları tanıtım ve pazarlama amaçlı gönüllü oalbilirm benzinede grek YOK sadece motoru temin etsinler yeter.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çin malına karşı hemen ateş püsküren mesajları hiç okumadan geçiyorum. Sonuçta hepsi aynı zihniyet. Bilinçli ve sağlam eleştiri hiçbirinde yok.

Artık Çin borsası, Japon'larınkinden kat kat daha iyi seviyelerde. Japon'lar hep aynı seyirde giderken, Çin müthiş bir hızla yükseliyor. Haliyle de kalite beraberinde geliyor.

Bence bekleyelim ve görelim, muhakkak kullanan birileri kısa zamanda çıkacak...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12341252 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler