Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Honda Deauville

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Yeni Yılın tüm arkadaşlara her acıdan güzel ve güneşli havalar getirmesini dilerim.

Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,nerelerdesiniz? sesiniz soluğunuz çıkmıyor...
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Valla çok haklısınız, bir yok olduk pir yok olduk. Biraz geç olmakla beraber, girmiş olduğumuz yeni yılın bütün arkadaşlara sağlıklı ve mutlu günler getirmesini dilerim.
    Aşırı yağmurlar, kar ve sert rüzgar derken motordan baya uzaklaşmak zorunda kalıp birde sene sonu koşuşturmaları üzerine gelince forumlaradan uzak kaldım. Bu gerçekten ilginç bir durum, kışın insan bilgisayar başında daha fazla vakit geçirmesi gerekirmiş gibi geliyor ama öyle olmuyor herhalde.

Neyse, hala buradayız.

Motor aşkı yüzünden, ve havalarında daha yumuşak olması ve daha fazla motor kullanma imkanı nedeniyle doğduğum ve büyüdüğüm yer olan Adana'ya geri dönüş yapmakta aklıma gelmiyor değil vallahi.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Çumartesi anı bir haberleşmeyle havanında iyi olmasıyla Şileye cutku ile gitmeye karar verdik. Klaşık şile programı olarak Molada gözlememizi yedikten sonra Şile sahilinde kahvemizi içtik. Bu sefer gözlemecide az yemek stogu yaptıgımız ıcın balıga yer kaldı. Balıgımızı yedik ve döndük.

Ancaaaaakkk Hava sabah 10 da 4-5 dereceydi sanırım . Elcık ısıtma sayesinde giderken ve dönerken ellerim hiç üsümedi. Biraz ust taraf az üşüdü.
    Ama Cüneyt bey için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Aksesuar gibi gözüküyor ama ihtiyac. Kışın motor kullananlarda olmassa olmazlardan biri. Bakalım bir daha ne zaman cıkarız. Kar geliyormuş.
    Gerci beykoza hep kar yağdıgı için Cuneyt beyde değişen pek birşey olmuyor.

Evet 150 km pasımızı biraz attık. Yanlız garaj dışında motoru kullanmaya kullanmaya acemilik hissettik. Şimdilik bu kadar. Karlı şile maceramızdan izlenimler.

Motosikleti
    İki Teker
    Yaw nerelerdesiniz abicim hepiniz kayıp oldunuz sayın büyüklerimiz kimse bişiler yazmıyo açıp sadece okuyup kapatıyoruz galibaaa aaaa bizleri mahrum bırakmayın paylaşımlarınızdan abiler gerçi havalar da kötü bu elcik ısıtma ne kadar acaba bilginiz var mı acaba ???
    KingRider And GhostRider

Motosikleti
    valla bizim buralarda havalar o kadar soğuk olmadığı için,hemen hemen her hafta gezimiz oluyor.eğer gezi yazılarımızı görüp bakıyorsanız,ben o gezilerdeyim.anlayacağınız,tam gaz devam.bu arada bu yaz 8-10 motorla,karadeniz gezisi planlıyoruz.hadi hayırlısı bakalım.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    mehaba arkadaşlar

ben de 7500 km dir Deauville kullanıyorum
    motordan oldukça memnunum

merak ettiğim birkaç konu var
    aramızda sis farı, elcik koruma, xenon far ve müzik tesisatı taktıran varmı

Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın havalandırmalar yana bakıyo.Hatta videolarını izlediğimde dizler granajın arkasında kalıyo rüzgar bile almıyo.Çok başınızı ağrıttım ancak son bir soru.Şaftlı olmasından dolayı güç kaybı yüksek olduğu söyleniyo.Heralde zincir gevşemesi kopması paslanması gibi durumlar olmasın diye zincir kullanılmamış.Ben öyle çok fazla hız meraklısı değilim ancak hızlanmalarda probleminiz var mı?Mesela 160'a hemen çıkabiliyo mu?Yoksa çok mu geç çıkabiliyo?Ara hızlanmaları nasıl?Memnun musunuz?
    merhaba kingman
    ben de Bursadayım ve Deauville kullanıyorum
    müsait bir ara buluşalım aklında ne kadar soru varsa sorarsın ben de cevaplarım

şaftdan dolayı bir sıkıntı yaşamadım yada eksiklik hissetmedim bilakis uzun yolda daha konforlu
    zibcir şıkırtısı ile kafanı şişirmiyor

artçımla beraber rahat bir şekilde 170 i görüyorum maksimum 185 gördüm bir daha da çıkmam genelde 120-160 arası sürüş yetiyorda artıyor
    trafikte araçların sıkıştırmasına maruz kalamadan hemen kaçabiliyor

normal sürüşte bir depo ile 320 km yapıyorum biraz devirli kullandığımda 250 km yapıyorum
    daha da devirli kullansam herhalde 200 km de bir depo benzin yakacak ama ben tercih etmiyorum

yalnız motorun 250 kg ağırlığını ve şehir içinde CBF 150 gibi rahat hareket edemeyeceğini ve asfalt dışı yolda yusufu artçı olarak alacağını gözardı etme

Alıntı CALM RIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Adanalı ,
    ben de bundan almayı istiyorum imrenerek de bu topikdeki tüm yazıları ezberliyorum, sadece eğer birgün panik fren yaparsanız düz yol olabilir, viraj olabilir, her durumda, inşallah ihtiyaç duymazsınız, yaşadığınız sorunları veya olayın gelişimini motorun abs ve combine fren sistemli olması nedeniyle tepkilerini paylaşırsanız çok sevinirim, zira o kadar parayı panik frende sorunlar oluyorsa vermek istemiyorum. bu konuda daha önce ayrı bir başlık açtım ama deauville kullanıcılarının bire bir yaşadığı sorunları birkaç yorum dışında net alamadım, yaşanmış ciddi sorunlarla ilgili bilgi gelmedi, bu konu netleşene kadar almadan bekleyeceğim. zira honda yada sordum öve öve bitiremediler ama bir test yapayım gerekirse limitleri zorlayayım kerekirse kaza yapayım deyince arayan soran yok.
    sevgiler saygılar
    arada sırada boş yolda panik fren çalışmaları yapıyorum ve Allaha şükür şu ana kadar sadece bir defa panik frenleme yapmak zorund akaldım
    dangozun biri birden tam sola kırdı arabasını ve beni trevetura doğru sıkıştıracaktı
    arka freni basmaya fırsatım olmadı ama combine abs nin işe yaraması sayesinde aracın altında yada trevetuarla arasıdna kalmaktan kurtuldum
    bu panik fren esnasında ön teker kitlenecek kadar frenledi çünkü frene asılabildiğim kadar asılmıştım
    ön teker kitledikten sonra abs devreye girdi ve motoru biraz yatırıp sola kaçıp aracın önüme gecmesine imkan tanıyıp sonradan yavaşlabilmiştim

özet ile
    panik frenlemede bir problem yaşamadım
    kontrolün benden gittiğini hissetmedim
    motorun kıçı başı oynamadı, çizgisini bozmadan yavaşladı

arkadaşlar
    fırsat buldukça panik fren çalışmasını ihmal etmeyelim
    umarım ihtiyacımız olmaaz ama ihtiyac anında da paniklememizi bir nebze de olsa azaltır

cümleten kazasız belasız sürüşler

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Merhaba Ozan hemşehrim,

Bende eski bir Deauville kullanıcısıyım, motorumu Bursada çok sevdiğim bir arkadaşıma sattım, eğer becerebilirse o da motosiklet.net ailesine kaltılacak

Not: Bursa Enduro yeleğin yakışmışi

deauville severler herkese selam.yakın dostumun motorunu satılığa çıkarması beni deauville sahibi yaptı.napim çok güzel duruyordu gıcır gıcır.başka erkeğin eli değmesin dedim.umarım oda yabancıya gitmediği için mutludur.aksiyon haberlerinizi bekliyorum.herkese bursadan kucak dolusu sevgiler.....

Motosikleti
    -
    Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ozan hemşehrim,

Bende eski bir Deauville kullanıcısıyım, motorumu Bursada çok sevdiğim bir arkadaşıma sattım, eğer becerebilirse o da motosiklet.net ailesine kaltılacak

Not: Bursa Enduro yeleğin yakışmışi
    teşekkür ederim

benim Deauville serviste bakımda şimdi
    artık havalar ısınmaya başladı
    gerçi önümüzde şubat mart var ama bahara hazırlık yapmanın vakti geldiydi

Alıntı baycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deauville severler herkese selam.yakın dostumun motorunu satılığa çıkarması beni deauville sahibi yaptı.napim çok güzel duruyordu gıcır gıcır.başka erkeğin eli değmesin dedim.umarım oda yabancıya gitmediği için mutludur.aksiyon haberlerinizi bekliyorum.herkese bursadan kucak dolusu sevgiler.....
    merhaba Baycan
    görüşmek üzere

Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Baycanım başarmışsın üye olmayı hayırlı olsun

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...benim Deauville serviste bakımda şimdi
    artık havalar ısınmaya başladı gerçi önümüzde şubat mart var ama bahara hazırlık yapmanın vakti geldiydi
    Serviste gördüğüm platin Deauville senin sanırım, güle güle kullan. gaz koluna taktığın parça çok hoşuma gitti, nasıl bişeydir nerden bulunur?

leventim ben sana gaz kolunu aldım bil.haftaya elinde

Motosikleti
    vay vay vay.deauville ailesi yavaş yavaş genişliyor.yeni katılan arkadaşlarıma hoş geldin diyorum.

Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    leventim ben sana gaz kolunu aldım bil.haftaya elinde
    Canım kardeşim yaaa. Utandırdın bak beni gene

Motosikleti
    -
    Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baycanım başarmışsın üye olmayı hayırlı olsun

Serviste gördüğüm platin Deauville senin sanırım, güle güle kullan. gaz koluna taktığın parça çok hoşuma gitti, nasıl bişeydir nerden bulunur?

eğer ki arkada bir sürü reflektör bant da gördüysen evet benim
    bu konuda briaz pinpirikliyim de
    mümkün olsa motorun her kısmına reflektör yapıştırıcam
    ama malesef kaliteli bant bulamadım zırt pırt bant yapıştırmaktan gına geldi
    onlar düşüyor ben yapıştırıyorum

gaz koluna takdığım zımbırtıya galiba rocker deniliyor ve oldukça kullanışlı
    senin gaz kolu da hayırlı olsun

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    sağlam bişeye benziyor adamlar gene yapmış yapacağını
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    -
    bu arada benim makinanın fotoları da aşağıda

darısı tüm isteyenlerin başına

gadasını aldığım

selam adanalı .hoşbulduk.bugün bütün yazışmaları inceledim.katkın büyük.sis farı konusunda çalışmam var.herşeyi hallettim.demirci de parça yapıyor.eğer olursa orjinalinden daha başarılı olacak.tahminen 3/1 fiatına.bitince sizlerle paylaşacağım.umarım sizede faydası olur.sevgiler.....

Motosikleti
    -
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay vay vay.deauville ailesi yavaş yavaş genişliyor.yeni katılan arkadaşlarıma hoş geldin diyorum.
    hoşbuldukkkkk

sis farı konusunda çalışmam var.herşeyi hallettim.demirci de parça yapıyor.eğer olursa orjinalinden daha başarılı olacak.tahminen 3/1 fiatına.bitince sizlerle paylaşacağım.umarım sizede faydası olur.sevgiler.....
    şimdiden hayırlı olsunn
    merakla beklemekteyiz

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Arkadaşlar hoşgeldiniz. Bende diyordum dövil topiğinde hiçbirşey yotur. Megerse topik almış yürümüş. Bu sene anlaşılan bir Bursa buluşması olur. Bende sis farı ve elcık ısıtması calışmaları gayet başarılı. Ama arka kısma taktırmadım. Orda frene basınca yanan let ler var.

Bu sene kış İstanbulda hakıkaten kafamızı garajdan dışarı cıkartmadı. Havalar yağışlı gidiyor. Güzel oldugu zamanladada soğuk. Önümüzdeki hafla biraz sıcaklık artıyormuş.

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehaba arkadaşlar

ben de 7500 km dir Deauville kullanıyorum
    motordan oldukça memnunum

merak ettiğim birkaç konu var
    aramızda sis farı, elcik koruma, xenon far ve müzik tesisatı taktıran varmı

merhaba kingman
    ben de Bursadayım ve Deauville kullanıyorum
    müsait bir ara buluşalım aklında ne kadar soru varsa sorarsın ben de cevaplarım

şaftdan dolayı bir sıkıntı yaşamadım yada eksiklik hissetmedim bilakis uzun yolda daha konforlu
    zibcir şıkırtısı ile kafanı şişirmiyor

artçımla beraber rahat bir şekilde 170 i görüyorum maksimum 185 gördüm bir daha da çıkmam genelde 120-160 arası sürüş yetiyorda artıyor
    trafikte araçların sıkıştırmasına maruz kalamadan hemen kaçabiliyor

normal sürüşte bir depo ile 320 km yapıyorum biraz devirli kullandığımda 250 km yapıyorum
    daha da devirli kullansam herhalde 200 km de bir depo benzin yakacak ama ben tercih etmiyorum

yalnız motorun 250 kg ağırlığını ve şehir içinde CBF 150 gibi rahat hareket edemeyeceğini ve asfalt dışı yolda yusufu artçı olarak alacağını gözardı etme

arada sırada boş yolda panik fren çalışmaları yapıyorum ve Allaha şükür şu ana kadar sadece bir defa panik frenleme yapmak zorund akaldım
    dangozun biri birden tam sola kırdı arabasını ve beni trevetura doğru sıkıştıracaktı
    arka freni basmaya fırsatım olmadı ama combine abs nin işe yaraması sayesinde aracın altında yada trevetuarla arasıdna kalmaktan kurtuldum
    bu panik fren esnasında ön teker kitlenecek kadar frenledi çünkü frene asılabildiğim kadar asılmıştım
    ön teker kitledikten sonra abs devreye girdi ve motoru biraz yatırıp sola kaçıp aracın önüme gecmesine imkan tanıyıp sonradan yavaşlabilmiştim

özet ile
    panik frenlemede bir problem yaşamadım
    kontrolün benden gittiğini hissetmedim
    motorun kıçı başı oynamadı, çizgisini bozmadan yavaşladı

arkadaşlar
    fırsat buldukça panik fren çalışmasını ihmal etmeyelim
    umarım ihtiyacımız olmaaz ama ihtiyac anında da paniklememizi bir nebze de olsa azaltır

cümleten kazasız belasız sürüşler
    HOŞGELDİNİZ.

Xenon farda var. Fena değil. Çift far olsa dahada iyi işık verirdi. Ama yinede başarılı. Sis farınıda yaktıgımda motor kendini bayagı farkettiriyor.
    Elcık ısıtmada söyle. Soğukta ben gidip sıcak diye ısıyı azaltırken Cüneyt beyin eli üşüyordu. Kışın devamlı kullanacaklar için elcık ısıtmayı tavsiye ederim. Muzık tesisatı kısmına hiç merakımız olmadı. Birde radyatör koruma var.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler