Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Honda Deauville

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Gülü seven dikenine katlanır mantığıyla ben de bu motorun dikenlerini görmek istiyorum.Bu motor gerçekten bir gül gibi çok güzel bir motor.Ancak yarın satın alıp dikenlerinin üstüne oturacağımdan dikenlerin ne kadar can yakıcı olduğunu bilmek istiyorum.Radyatörden dizlere doğru yapılmış bir havalandırma kışın çok güzel birşeyken yaz için çok büyük bir diken.Belki adamlar kışın motorcuların en büyük sıkıntısı olan dize gelen soğuğu engellemek istediler.Ancak yaz kullanımı için arabalardaki havalandırmalar gibi kapatılabilir yapmayı unutmuşlar.Siz kullanan arkadaşların düşüncesi nedir.Belki yazın o havalandırmayı kapatacak şekilde içerden bişeyler yapıştırabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    başlık bir şekilde kıyaslamaya dönmüş..
    bence honda bu segmentte deauville yi üreterek iyi yapmış..
    bu tarz motor almayı düşünenler için artık önlerinde deauville alternatifide
    var.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülü seven dikenine katlanır mantığıyla ben de bu motorun dikenlerini görmek istiyorum.Bu motor gerçekten bir gül gibi çok güzel bir motor.Ancak yarın satın alıp dikenlerinin üstüne oturacağımdan dikenlerin ne kadar can yakıcı olduğunu bilmek istiyorum.Radyatörden dizlere doğru yapılmış bir havalandırma kışın çok güzel birşeyken yaz için çok büyük bir diken.Belki adamlar kışın motorcuların en büyük sıkıntısı olan dize gelen soğuğu engellemek istediler.Ancak yaz kullanımı için arabalardaki havalandırmalar gibi kapatılabilir yapmayı unutmuşlar.Siz kullanan arkadaşların düşüncesi nedir.Belki yazın o havalandırmayı kapatacak şekilde içerden bişeyler yapıştırabilir.

Yağmurlu oldugundan bu günlerde motora binemiyoruz. Ancak gittim sizin için garajda motora baktım. Oturuş posisyonunda o kanallardan gelen havada dışarı doğru öyle bir acı vardı dız ve bacakların 1 karış dışından havayı sağa ve sola atıyor.
    Yanı sağ ve soldakı o havalandırmadan gelen sıcaklık bacaklara etkisi sıfır.
    Dolayısıle ne oraya birşey yapıştımanın geregı var nede o ızgaralardan cekinmenin. Dediğim gibi alt ayak bileğinden gelen sıcaklıkta normal. Cünki motor acıkta. Yazında bir kullanıcı olarak dediğiniz bölümden sıcak almadım.

Herhangi bir deauvill kullanan arkadaşınız veya bir honda bayısınde motorun üzerine oturdugunuzda o bölümün bacaklarınızla alakası olmadıgını göreceksiniz. Umarım sorunuzu cevaplayabildim.

Beyler herşey çok güzel hoş da şu aşşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi radyatörden dizlere doğru yapılan havalandırmanın mantığı nedir?

Direk radyatörün havasını dizlere verir bu.Yazın hiç çekilmez.Sıcak havalarda dizlerden terler boşalır.
    Havalandırmadada resme dıkkat ederseniz acı dışarı doğru.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Evet haklısın havalandırmalar yana bakıyo.Hatta videolarını izlediğimde dizler granajın arkasında kalıyo rüzgar bile almıyo.Çok başınızı ağrıttım ancak son bir soru.Şaftlı olmasından dolayı güç kaybı yüksek olduğu söyleniyo.Heralde zincir gevşemesi kopması paslanması gibi durumlar olmasın diye zincir kullanılmamış.Ben öyle çok fazla hız meraklısı değilim ancak hızlanmalarda probleminiz var mı?Mesela 160'a hemen çıkabiliyo mu?Yoksa çok mu geç çıkabiliyo?Ara hızlanmaları nasıl?Memnun musunuz?

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Bu Arada Benim Motorda Epey Popüler Oldu.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Arada Benim Motorda Epey Popüler Oldu.
    Maşşallah

Evet haklısın havalandırmalar yana bakıyo.Hatta videolarını izlediğimde dizler granajın arkasında kalıyo rüzgar bile almıyo.Çok başınızı ağrıttım ancak son bir soru.Şaftlı olmasından dolayı güç kaybı yüksek olduğu söyleniyo.Heralde zincir gevşemesi kopması paslanması gibi durumlar olmasın diye zincir kullanılmamış.Ben öyle çok fazla hız meraklısı değilim ancak hızlanmalarda probleminiz var mı?Mesela 160'a hemen çıkabiliyo mu?Yoksa çok mu geç çıkabiliyo?Ara hızlanmaları nasıl?Memnun musunuz?
    Şu an tekrar garaja gitme ve deneme şansım yok.

Ancak 1-2-3-4- derken 120-oluyor. Sonrada üstüne cıkıyor. 5 atıncada motora hakım tecrübeli biriyseniz 160 ları bulursunuz . Ancak deneyip vites aralıklarında 1 de 2 de 3 de 4 de 5 de kaca vuruyor detaylı olarak yazarım.
    Benden önce bir başka arkadaş denemiş veya deneyecekse onuda mennuniyetle söyleriz. Ancak 100 km kısa sürede cıktıgını söyleyebilirim.
    Bazen 6 vitesi arıyor gibi oluyorum. Vites atmak istiyorum ama zaten 5. vitesteymiş. Ara hızlanmaları cok seri.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ben de tam koruma demiri takılıyo mu diye soracaktım.Başka bir sitede cevabını buldum.Koruma demiri takmaya gerek yok.Devrilme olursa diye granajları korumak için alt kısımda çıkıntılar varmış.Adamlar görüntüyü bozan o koruma demirleri yerine görüntüye uygun çıkıntılar yapmış :

Tabi birde Türklük kanımızda olan enduro sevdası var.Dağ bayır gezmek kanımızda var.Bu motorun asfalt motoru olduğunu düşünebiliriz.Ancak toprak yolda gitmeyeceğini kim söyleyebilir.Ben CBF 150'mle Uludağın eteklerinde çıkmadığım köy yolu dağ tepe kalmadı.Hondanın amörtisörlerine güvenim tam.Enduro turing diye piyasaya sunulan Vstromun ön amörtisörleri vuruyomuş çok engebeli yollarda.Ben Cbf 150 ile geziyorum.Daha bir kere amörtisörlerden tak sesini duymadım.Şimdi de bana vstromcular saldırmasın sakın.
    Onları da düşman edinmek istemem kendime.Ancak gerçekleri konuşmamız lazım.Vstrom ve deauville arasında kalan biri olarak kıyaslama yapmam gerekiyodu.Zaten daha önce de konu kıyaslamalara girmiş.Bmw gibi çok kaliteli 1000'lik motorlarla kıyaslanmış.Zaten diğer orta cc motorların çok üstünde.Bu yüzden ancak 1000cc lerle kıyaslanabilir.Kendi sınıfında bir numara.
    Kafamdaki iki soru işaretini de gidermiş oldum.Koruma demiri takmaya uygun olmayan bir motor devrilirse büyük masraflar çıkarır diye düşünürken adamların zaten uygun çıkıntılar yaparak koruma sağladığını öğrendim.Ve deauvillenin asfalt motoru olduğunu,toprak arazi koşullarına uygun olmadığını düşünenlere cevap :

Honda hayat onda

Motosikleti
    Honda hayat onda

[/QUOTE]

İYİDE BU RESİMDEKİ MOTOR HONDA DEĞİL Kİ!!!BMW 1100 RT veya 1150 RT

sizlere koruma demiri takılmış bir deauville resmi.

sizlere değişik renk ve şekildeki deauville'ler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Valla ben de başkasının yalancısıyım.Başka bir forumda gördüm bu resmi.Belki de yanlış resim konulmuştur.Deauvillenin eski model avrupa versiyonu olmasın o.Ama ben yine de asfalt olmayan yolda da üzmeyeceğinden eminim.Belki başkası kıyamaz o yollara vurmaya ama ben korkmam.Honda bu bişey olmaz.Bu arada koruma demirleri hiç güzel durmamış bence.Zaten öndeki çıkıntı ön tarafı komple korur.Motor düşse de yandaki çıkıntıyla direksiyonun üstüne düşer.Ancak arkadaki yan çantaları koruyacak bişey yok.Devirmemek lazım bu motoru.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Bende veya başka arkadaşlarda SYM gts 250, kYMCO xciting 500, suzuki burgman 650 veya başka motorlar kullanırken bir gün buraya gececeğimizi tahmın etmezdik.
    Hayat ve kısmetin insanı ne zaman nereye götüreceği belli olmaz.
    Olur daha iyilileri olur. İnşallah.
    Motorunuz olması önemli değil. Deauvilli araştırarak biz kullanıcılarının tecrübe kazandırdıkca sizlere aktaracağımız bilginin yanında sizlerinde bizlere bilmediğimiz bir cok şeyi aktaracağınızdan eminim. Sağlıcakla
    bende yamaha x-max 250 maxi scooter kullanıyorum ve deauville gecmeyi düşünüyorum,yalnız yanlış anlamadıysam genelde daha önce scooter tipi motorsiklet kullananların tercih ettiği bir model olması deauville in rahatına düşkün olanların tercihi olduğunu belli ediyor,.(benim gibi ) bende sizler gibi scooterdan sonra bu motoru düşünenlerdenim,yalnız beni korkutan bazı şeyler var birincisi senelerdir motorsiklet kullanmama ragmen vitesli motosiklet tecrübemin yok denecek kadar az olması(kardeşimin ybr125ni bir kac defa sehiriçinde kullanmıştım) ikincisi motorun ağır olması biraz gözümü yıldırıyor,scooter dan bu motorsiklete geçenlere sorum sizler ne gibi zorluklar yaşadınız uyum sağlamak zormu? yoksa bi kac hafta içinde alıştınızmı?

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yamaha x-max 250 maxi scooter kullanıyorum ve deauville gecmeyi düşünüyorum,yalnız yanlış anlamadıysam genelde daha önce scooter tipi motorsiklet kullananların tercih ettiği bir model olması deauville in rahatına düşkün olanların tercihi olduğunu belli ediyor,.(benim gibi ) bende sizler gibi scooterdan sonra bu motoru düşünenlerdenim,yalnız beni korkutan bazı şeyler var birincisi senelerdir motorsiklet kullanmama ragmen vitesli motosiklet tecrübemin yok denecek kadar az olması(kardeşimin ybr125ni bir kac defa sehiriçinde kullanmıştım) ikincisi motorun ağır olması biraz gözümü yıldırıyor,scooter dan bu motorsiklete geçenlere sorum sizler ne gibi zorluklar yaşadınız uyum sağlamak zormu? yoksa bi kac hafta içinde alıştınızmı?
    Motosiklet hareket edince sonderece kolay kullanıldığını göreceksin. Ben ilk aldığım gün sağına-soluna, göstergelerine bakiim derken kafamı bir kaldırdım 120 ile keskin viraja giriyorum. Hiç frene dokunmadan viraja girdim motosiklet adeta kendi kendine yattı yattı yattı, yere sürticem şimdi derken bu sefer ters yöne tekrar viraja girdim aynı şekilde hiç yormadan adeta kendi kendine kalktı ve diğer tarafa yattı. Toplam 10 dakikada alışma sürecini tamamladım.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yanliş bilmiyorsam cbr muadili honda eğitiminde gs 2 ncisinde iki gün boyunca honda cbr 150 kullandım. Ancak deauvilli aldıktan sonra işin öyle olmadıgını anladıgımdan bostancı, tuzla sahil yolunda 3-4 saat gittim geldim. İşiklarda durdum kalktım. Şimdi 1500 km ye geldim. Şimdi makınaya alıştım sayılır.
    Virajlarda vites değiştirmemeyi, 3 ten iki ye atarken veya 2 den bire atarken
    motorun arka tekerleğinin sağa sola savurdugunu görünce doğrusunu yapmayı öğrendim. Ancak honda güvenli sürüş 3 e de bahara doğru gideceğim. 250 km bir makınanın ne tepkiler vereceğini görmem lazım.,
    Virajda, frenlemelerde, Kısa dar U dönüşlerinde v.s

Ağırlıga gelince burgman 650 yı parketmekten farklı bir zorluk hissetmedim.
    Yanlız yan ayak acık diye üzerindeyken motoru sola dogru yatırma.
    Yoksa yatan motoru tutayım diye epey zorlanırsın. Yan koruma üzerine motor hafıf şekilde yatar. Kaldırmasıda cok zor olmasada biraz güç istiyor. Arka cantayıda koruyor o yan koruması.

Tabi şehir içi durk kalklarda vitesli başta zor olsada sonradan alıştım.
    Vitesli kullanıp viteslinin artı , güvenlik (büyük tekerlek,motorun bacaklarının arasında olmasından dolayı motora daha kolay yön verme, fren pedalının ayagının altında olması v.s) olanaklarından da faydalanayım dedim.

Koltugu scoter gibi alcak ve rahat. Artcıda rahat etti. (Kendisi bizm hanım)
    Birde yan cantalara ve motorun scoter havasına tav oldum. 700 cc de yeter.
    Amasraya gittim arabayla cok boş yolda bazen 170 -180 km yaptım. Arabayla
    120 den sonra kontrolun bende olmadıgını hıssettim. Değilki motorla 180-200 km sürat yapacagım. 700 luk fazla bile

Umarım herşey gönlünce olur.

Alıntı ________ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet hareket edince sonderece kolay kullanıldığını göreceksin. Ben ilk aldığım gün sağına-soluna, göstergelerine bakiim derken kafamı bir kaldırdım 120 ile keskin viraja giriyorum. Hiç frene dokunmadan viraja girdim motosiklet adeta kendi kendine yattı yattı yattı, yere sürticem şimdi derken bu sefer ters yöne tekrar viraja girdim aynı şekilde hiç yormadan adeta kendi kendine kalktı ve diğer tarafa yattı. Toplam 10 dakikada alışma sürecini tamamladım.
    Scoterle olsanız belki aynı refleksi gösteremezdiniz. Diye düşünüyorum.
    Ayrıca scoterde cukurlarda aldıgım darbeleri deauvillde cok daha yumuşak alıyorum. Bizler daha yeniyiz. Aktaracağınız tecrübelere ihtiyacımız olacaktır.

hondanın orijinal sitesinde 2009 modellerde ve touring bloğunda deauville yi göremedim, üretimden kalkıyor olmasın bilenlerden yardım alabilirmiyim.
    http://powersports.honda.com/motorcy...sport_touring/

nirengi74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250 SL
    bence de harika makine nexusu satıp böle bişi alıcam inşallah
    Artık 3 Kişi Takılıyorum; BEN KEYFİM veKAHYASI

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı CALM RIDER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın orijinal sitesinde 2009 modellerde ve touring bloğunda deauville yi göremedim, üretimden kalkıyor olmasın bilenlerden yardım alabilirmiyim.
    o site orijinal sitesi değil ki ABD'de satılan modellerin tanıtıldığı site.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Orası orijinal site değil.Orijinal site honda.com.tr

________ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 650 MT
    orjinal site www.honda.co.jp ancak, orada da Deauville i göremezsin. Bu model sadece Avrupa için. www. honda.co.uk e bir göz at 2 ayrı modelli göreceksin..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Cumartesi günü baktık hava acık ,bizim İstanbulda Yaptıgımız Gelenekselsabah gezmelerimizden birini daha yaptık. Köprunun ayagında buluşup rumeli Fenerinde limana karşı kahvaltı, ordan tekrar anadolu yakası na gecip rivada kahvemizi içim örümce kötunde Yeşil vadide mangal. Ara sıra motorları karıştırıp yanlış motora binme eyliminde olsakta Cünety Beyle deauvill deauvill bir güzel dolaştık.

Söz verdiğim gibi viteslerde kac a cıkıyor denemelerim ya virajların gelmesiyle yada otobandakı araba yoğunlugu dolayısıyle pek gercekleşemedi.

Tabiki bu vitesleri değiştirmeyi tercih ettiğiniz devire göre değişir.

5000 devirde farklı 6000-6500 devirde motoru bağırtırsanız farklı sonuc elde edersiniz. Genelde 1 de 40-50 km , 2 de 80 km 3 viteste 100-120 km yi bulabiliyorsunuz. 4 ncu viteste 120km ve üstü diye değişebilir.

Ama Deauvilli en keyifli kullanım kilometresi ortalama 100 km gibi hissettim.
    Ayaklarınızı da debrıaj ve fren pedalından cekip basamaklara alıp yağ gibi gidiyorsunuz. 100 km hızda 3 viteslede gidebilirsiniz ama 4 e atınca motorun seside kullanım rahatlıgıda daha güzel oluyor.

Motosikleti
    Honda NT 700VA Deauville
    Evet sevgili "adanalı" Bora kardeşim, hiç haber çıkmıyor sizden. Kaç km.'ye geldiniz, şu an ki izlenimleriniz, duyduğunuz pişmanlıkları veya mutlulukları paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı Cutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sevgili "adanalı" Bora kardeşim, hiç haber çıkmıyor sizden. Kaç km.'ye geldiniz, şu an ki izlenimleriniz, duyduğunuz pişmanlıkları veya mutlulukları paylaşırsanız sevinirim.
    merhaba,2 gün önce 1000 km.bakımımı yaptırdım.3 lt.castrol power racing 10-50 yağ kondu,genel kontrolleri yapıldı.bayramın 3.günü g.antep MT'nin davetlisi olarak gurubumuzla beraber oraya gittik.çok keyifli bir yolculuk oldu benim için.oldukça konforlu bir sürüş yaşadım.hele mp3'ümüde taktıktan sonra otomobil rahatlığı ile sürüş yaptım.değişken süratlerde kullandım.veee bir ara da son gaz kullandım çok kısa bir süre.180 çok rahat yaptı.sanıyorum bir müddet sonra 200 ü görür.ama benim sürat merakım yoktur.azami 120 km.hız çok keyifli oluyor.etraf ile daha çok ilgileniyor,zevk alıyor insan.4,6 lt.yakıt yaktı.100 km.ye.dönüşümüz geceye kalınca başka bir keyif aldım.sonuç olarak ben benim leydi deauvilim'i (benim taktığım isim,gurup arkadaşlarım motorumdan öyle bahsediyorlar.) çok seviyorum.özellikle frenlerini,farlarını,virajlarını ve konforunu.tek sorunum,180 boy ve 67 kg.ağırlığımla çeğrek tonluk makinayı,bazı anlarda kontrol etmekte zorlanıyorum.daha doğrusu yatırmaktan çok korkuyorum.umarım yaşamam.kendimle,çok iyi bir tercih yaptığım için övünüyorum. sevgilerimle.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler