Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ducati Multistrada Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok guzel bilgi paylasimlari olmuş zamaninda... bende bir delilik yapip 2014 model 1200s alsammi diyorumm, sonra oturup dusunuyorum cbf 1000 den sonra bu makinaya gecmeye degermi acaba ikinci elinin agir olmasi ve desmo bakiminin herkesi korkutmasi dusunduruyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncesini bilmiyorum, ama 2015 ve sonrasında Brembo M50 kaliperler var, ki yeni çıkan Stylema öncesine kadar piyasadaki en üstün frenlerdi.

M50 aynı zamanda Panigale'nin kullandığı frenler. BMW S1000RR'ın M4'leri bile bir gömlek aşağıda...

M50 bayağı iyi çalışıyor. Asfalta acıyorum frenleri sıkıyorken. O derece.

Hidrolik değişimi falan da süper kolay.
    Sevgili hasmet, sözlerimi geri alıyorum. Bir 2011 multistrada daha aldım. Frenler ayı gibi tutuyor. demekki benim eski motosiklette bir problem vardı.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel bilgi paylasimlari olmuş zamaninda... bende bir delilik yapip 2014 model 1200s alsammi diyorumm, sonra oturup dusunuyorum cbf 1000 den sonra bu makinaya gecmeye degermi acaba ikinci elinin agir olmasi ve desmo bakiminin herkesi korkutmasi dusunduruyo
    Cbf1000 veya başka makinalar. Hepsinden cok farklı bu makina. Elektronik oyuncaklar, güç vs hiç bir makinaya benzemiyor. Desmodronic motor olduğu için cidden çok farklı.
    ardacik bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili hasmet, sözlerimi geri alıyorum. Bir 2011 multistrada daha aldım. Frenler ayı gibi tutuyor. demekki benim eski motosiklette bir problem vardı.

Cbf1000 veya başka makinalar. Hepsinden cok farklı bu makina. Elektronik oyuncaklar, güç vs hiç bir makinaya benzemiyor. Desmodronic motor olduğu için cidden çok farklı.
    Motorumu satarsam guzelce bir dusunup karar vericem.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Monster 821 veya 1200 dusunuyorum,desmo olarak adlandirilan bakimda neler degisiyor bilgi verebirseniz sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ÇELİKKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monster 821 veya 1200 dusunuyorum,desmo olarak adlandirilan bakimda neler degisiyor bilgi verebirseniz sevinirim
    Ana madde sübap ayarı. Onun dışında yağ filtre vs. olması lazım.

Bir kaç kişi "motoru içten dışa ele geçirip yeni gibi yapıyorlar" falan yazmış, muhtemelen verdiği paranın bir karşılığı olduğuna kendini inandırmak istediği için

Ücretin çoğu işçilik.
    ÇELİKKAYA bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana madde sübap ayarı. Onun dışında yağ filtre vs. olması lazım.

Bir kaç kişi "motoru içten dışa ele geçirip yeni gibi yapıyorlar" falan yazmış, muhtemelen verdiği paranın bir karşılığı olduğuna kendini inandırmak istediği için

Ücretin çoğu işçilik.
    Triger kayis fiyatlarini ebay dan buldum bana ucuk gelmedi parca fiyatlari,dediginiz gibi sanirim iscilikden kasiyorlar,bilgi icintesekkur ederim.

Motosikleti
    Alıntı ÇELİKKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayışlar ve gergiler değişiyor. Sübap ayarı yapılırken şimlerden değişmesi gerekenler değişiyor. (Bazen şimlerin yeri değiştirilerek bu yeni şim alma ötelenebiliyor. )

Aslında ana olay bu.
    hasmet bunu beğendi.

2014 mts1200s imizle yollarımızı ayırdık.
    İçim buruk, az biraz hüzün var

5 aydir ilandaki motoruma tek tük mesaj gelirken sezon girişi 20 kişi aradı bende şaşırdım doğrusu. Biraz fiyat kırarsanız satıyormuşsunuz.
    Sonuç olarak aldım bi ton masraf yaptım(desmo, egsoz vb.) sattım ve zarar etmedim.
    Tek zararım $ daki kur artışı.

Tekrar alırmıyım kesin alırım. Sezon girişi talebi görmesem almam herhalde derdim.

Zararda ettirse kendisi bir sevda. Ilgilenen ve bütçesi olan düşünmesin derim.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 mts1200s imizle yollarımızı ayırdık.
    İçim buruk, az biraz hüzün var

5 aydir ilandaki motoruma tek tük mesaj gelirken sezon girişi 20 kişi aradı bende şaşırdım doğrusu. Biraz fiyat kırarsanız satıyormuşsunuz.
    Sonuç olarak aldım bi ton masraf yaptım(desmo, egsoz vb.) sattım ve zarar etmedim.
    Tek zararım $ daki kur artışı.

Tekrar alırmıyım kesin alırım. Sezon girişi talebi görmesem almam herhalde derdim.

Zararda ettirse kendisi bir sevda. Ilgilenen ve bütçesi olan düşünmesin derim.
    Her iki taraf adina hayirli olsun

Motosikleti
    Forza

Motobike 2019 Ducati Standı

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Multistrada 950 korlas teşvikli fiyatı ile kafa karıştırmaya müsait, tenere 700 ile arasında 10 bin tl var, afirca twin ile kafa kafaya sayılır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Multistrada 950 korlas teşvikli fiyatı ile kafa karıştırmaya müsait, tenere 700 ile arasında 10 bin tl var, afirca twin ile kafa kafaya sayılır.
    Tracer 700'e bütçem olsa hiç düşünmem ek 10.000'i basar alırım 950'yi. Karşılaştırma olmaz...
    joshua bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 700'e bütçem olsa hiç düşünmem ek 10.000'i basar alırım 950'yi. Karşılaştırma olmaz...
    Yüzde yüz katılıyorum, arada 40hp fark var motor gücünü geçtim, tracer ile multistrada’nın adını yan yana anmak bile saygısızlık olur.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Merhaba Multistrada sevdalıları,

Yurt dışına taşınacağımdan canım ciğerim yol arkadaşımı benim kadar iyi bakacak bir arkadaşa satmayı düşünüyorum. Üzerindeki aksesuarlarla birlikte vereceğim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...2192433/detay/

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Keske resim atsaydin bi goreyim,yurt dişinda acmiyo sahibinden de goremedim.
    Makina 1200s ve 2015 ten sonraysa gormek isterim.

Motosikleti
    Yıllardır Ducati kullanan biri olarak şu an 3. Multistrada'mı kullanıyorum, uzun uzun, tek tek yazmak istiyorum her şeyini fakat fırsat bulamıyorum. Ama en azından foruma girmişken kronik bir problemden bahsedeyim ki kimsenin başına gelmesin.

-Düşük akü ile kullanmayın...
    -Akü zayıfken motoru kullanmayın.
    -Motosikleti akü zayıfken kullanmayın.

Bu zamana kadar hiç sorun yaşamamıştım fakat 2016 Multistrada'mda bu akü olayı başıma iş açtı. Hikaye şöyle;
    Motosikletin aküsü 2 yıllık Yuasa akü. 2021 Eylül sonu gibi motosikleti bahçeye kapattım. 29 Ekim günü arkadaş aradı. Kortej yapıcaz gel dedi. Pek katılmam öyle sürüşlere de ama kıramadım ısrar edince. Hava biraz soğuktu, akü zayıftı, elcik ısıtma açtım ve trafikten dolayı motor fan açtı. Sonra low battery uyarısı ile bir süre sonra motor sapıtmaya başladı. Giden motor stop etmeye başladı. Meğersem akü sargıya yüklenmiş, sargıda yetişememiş ve yanmış.

Sargıyı söküp tamir ettirdim işinin ehli bir ustada. Yeni bir akü aldım. Yurtdışı forumlarında da çok konuşulmuş. Zayıf akü ile kullanmayın kesinlikle. Bu gereksiz olayın bana akü hariç maliyeti 1400 tl oldu.

orumcekadam, KırmızıGrom ve MR.BERK bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)