Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    siyah ramzey'i olup ta resmini koyacak kimse yokmu arkadaşlar? Çoktandır bu resmi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vada330ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 250 QM
    merhaba arkadaşlar
    ankaraya gittim 10 günlüğüne. tabiki motosikletimle. Afyon dan Ankaraya.
    neyse
    yolculuk gayet düzgün geçti bir sıkıntı ytaşamadan ulaştım. yani uzunyolda korkarak gitsemde artık motosikletime güveniyorum.
    ancaaaaaak;
    hep iyiyi konuşmayalım demi.
    ben bu alete diğer çin malı motosikletlerden 700 milyon daha fazla para verdim niye?.
    çünkü yedek parça sıkıntısı olmasın diye.koskoca ankarada sadece sinyal lambası kapağı kadar ufak bir parçaya 10 gün süre verdiler ve 5-10 milyon bişeydir dediler. yani süre uzun ve adamlar fiyatı kafadan sallıyor.
    neyse ben kendi aldığım yerden alırım deyip çıktım.
    şu an afyondayım bakalım bizim parça ne zaman gelecek size haber edicem
    eğer ramzey gibi firma bu işi çözemezse bu sitede rezil edicem o firmayı ve yetkilileri ona göre bu konuyu şimdilik sadece ramzey kullacıları veya kullanacaklara söylüyorum iş ciddiye binerse genel konulara taşıyıp firmayıda motsikletide rezil edicem ve sonuç çıkmazsa satıcam ve başka marka alıcam.
    herkese selam.
    Motorun varsa farklı olmanın hazzını yaşa...
    Ramzey QM 250cc

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    vada330ci arkadaşım çok haklısın şikayette. Benim de bir kaç ay önce benzin depom delinmişti. Firmanın elinde parça yoktu ve uzun ve öfkeli girişimlerim sonucu yeni bir motordan sökerek benim depoyu garantiden değiştiler. Ama bir aydan fazla sıkıntılı bir süreç yaşadım. Sanırım bu motorun parçaları henüz ellerinde yok. İnşallah sorununu kısa sürede çözersin. Bu arada kasa tipi ramzeye çok benzeyen bir iki marka daha var (salcano, truva gibi) bence onlarında parçaları uyabilir. Selamlar ve kazasız bir dönüş dilerim.

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    slm arkadaşlar

bende 1 ay kadar önce aldım ramzeyimi. şu an 400 km deyim. bu ilk motorum ve ilk motor deneyimim. daha önce hiç motor sürmedim bu motorda öğreniyorum. başka marka yada model motor kullanmadığım için memnuniyetlerim yerine şikayetlerimi yazacağım ama genel anlamda memnunum ramzey 250cc chopper imden..

300 km den sonra sol taraf ayaklıkta aşırı bi vibrasyon başladı bazen çok fazla oluyor el ve ayağımda uyuşmaya kadar varıyor. ön taraftan kasislere girince tak tuk bir ses geliyor. ben önceleri bunu depodan sanmıştım ama değil tekerleğin ordan bir yerden geliyor sebebini ve yerini bulamadım. vites geçişlerinde(özellikle boşa atarken) sorun yaşıyordum ama kullandıkça düzelmeye başladı ve şu an hiç sorun yok. devir göstergesi sorunlu sanırım, 5000 den sonra fırlıyor sona doğru.

artı özelliklerini yazamıyorum ilk motorum ve ilk deneyimim olduğu için başka bir motorla karşılaştırma şansım yok. ama ben çok memnunum ramzeyden. istanbul- karanfilköydeki servise gittim ve ilgi çok iyiyidi. ne dediysem( jikle önden bir zırıltı vardı, zincir vb) baktılar ilgilendiler ve ücret bile istemediler, bir dahaki gidişim sanırım vibrasyon ve önden gelen tak tuk sesi için olacak(tabi havalar müsade edip yağmur yağmazsa acemi olduğum için ıslak zeminden korkuyorum ).

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    groteks arkadaşım, öncelikle hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim. Vibrasyonun temel sebebi gevşeyen vidalar. Bunları ara sıra sıktırmak lazım. Bir de motorun km'si ilerledikçe azaldığı söyleniyor. Senin motor devir saatinde sanırım problem var. Bende hiç böyle birşey olmadı. Öndeki tak tuk sesi bende de var. Sanırım bir yerde gevşeklik var. Bulursan lütfen bana da söyle. Onun dışında muhtemelen memnun kalacaksın. Bu forumun önceki sayfalarında diğerlerine olan üstünlüklerini yazmıştım. İstersen oraya bir bak. Islak zemin konusunda haklısın. Türkiyeye gelen tüm çin motorlarının lastikleri naylon. Halbuki iyi lastik kauçuk (rubber) olmalı. Yağmurlu ve ıslak zeminlerde bineceksen mutlaka dış lastikleri kaliteli markalarla (metzeller, pirelli vb) değişmelisin. Selamlar.

Motosikleti
    honda 750 shadow
    naci63 arkadaşım çok sağol. hepimize kazasız sürüşler.

motorun tum vida ve somunlarını aldığım günden beri haftada 1 kez kontrol ediyorum. öndeki ses acaba amörtisörden kaynaklanıyor olabilirmi. yani amörtisör bozuk falan olabilirmi.

bir şey daha sorayım izninle. km saatinde, arada bir yanıp sönen kırmızı ışık var(telefon resmi gibi bişi var üstünde) ne işe yarar o ışık neyin ikazı acaba?

Motosikleti
    ramzey-chopper
    nisan gibi aldım genellikle teknik servis ve yedek parça sıkıntısı var
    ancak motor güzel gibi gözüküyor en azından 3000 bakımına girmeden bi amasra ankara yaptım ve sorunsuz gidip geldim
    ama dediğim gibi yedek parça sıkıntısı maalesef her çin işi motosiklet gibi ramzeyde de var
    mesela aldığımdan 1 hafta sonra 250cc yazan kapak kırıldı hala gelmiş değil fabrikadan
    1.5 ay önce kilometre teli koptu her gittiğimde soruyorum hala gelmedi
    bu arada tamam yakıt ibresi var ancak kafasına esince çalışıyor üstelik servisine söyleyince 'bu tip motorların ibreleri böyle' deniyor
    ilk aldığımda motoru açmak için yüksek devirli kullandığımda 2 defa farlarım patladı(karanlık yolda 15 km kör dolaştım küfrederek) bende çözümü sistemi değiştirmekte buldum şimdi motosikletimde tam anlamıyla araba sistemi var
    daha sayayım mı
    ancak birgün benim de harleyim olacak...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    groteks arkadaşım, önden gelen ses benim motorda da var demiştim. Bu muhtemelen ambalajdan çıkan motorları monte ederken bir yerde hata yapıyorlar. Çünkü benim aldığım şehirden aynı servisin montajını yaptığı (benim bildiğim) diğer bir motorda bu ses yok. Benim servis amortisöre biraz yağ ilave etti ve direksiyon ana rotunu biraz sıktı ama ses kesilmesi. Sadece çukura düşünce veya çok bozuk yolda bu ses geliyor. Eğer senin servis nedenini bulursa lütfen bana da söyle.

KM saatindeki kırmızı led, cep telefonu ikaz lambası. Öncelikle sürücü için yapılmış olsa da çok yakında bir cep telefonu sinyalinde de yanabiliyor bu lamba. İlk çalıştırma esnasında bir defa yanıp sönüyor daha sonra bir mesaj veya çağrı olduğunda da tekrar yanıyor.

celebi3 arkadaşım, seninki biraz da şanssızlık sanırım. Benim farım 8 ayda bir defa patladı ve değiştirdim. Bir de yan çantaların arkasındaki küçük park lambaları bir iki defa patladı. Depo göstergesi ise şimdiye kadar sorunsuz çalıştı. Servis muhtemelen seni başından savmış, çünkü ben ilk defa bir Ramzeyin göstergesinin çalışmadığını duydum. Ama parça yokluğu konusunda sizlere aynen katılıyorum. Ramzey kullanıcıları olarak mutlaka ramzeye mesaj atmalıyız. (sitedeki "bize ulaşın" kısmı çalışmıyor. Söyledim düzeltecekler) mesajı kendi e mail adresinizden atınız. (info@ramzeymoped.com) Selamlar ve kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    honda 750 shadow
    far yada diğer aydınlatmalarda sorunum falan olmadı. yüksek devirdede kullandım ama sorun yok şu ana kadar. depo göstergesi normal çalışıyor. tek canımı sıkan önden gelen ses onunda sebebini bir bulursam sorun kalmayacak. servise gittiğimde söyledim bunu tecrübeye usta arkadaşla beraber çıktık ve hiç bir ses gelmedi. eve gelirken tekrar gelmeye başladı. uyuz oldum
    ramzeyi olan arkadaşlar bu sorunu olan ve çözen varsa yazın buraya sıkıntıdan kurtarın bizi.

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    bunun bir alt modeli var mı acaba fiyatı yüksek geldi...

vada330ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 250 QM
    bak kardeşim sana tavsiye
    ben ramzey diye diğerlerinden 750ytl fazla verdim. yani ramzey yerli malıdır mallarının arkasında dururlar diye. ha tartışılır orası daha ortada bişey yok yani tartışmalık bir durum yok.
    ancaaaaak ben bu motosikleti alacam ama yüksek fiyat diyorsan sana tavsiye;
    motosikletin tamamen aynısı rengine çizgisine ve tüm yedek parçaları aynı olmak koşulu ile
    1-marka adı : pioneer diye bir 250cc lik var
    2-marka adı : monero diye bir 250cc lik var
    diyceem şu ramzey qm 250 nin tamamen aynısı hatta fazlası var ön çamurluğunda nikelaj kaplamalı bir parça var+önde rüzgarlığı var.
    yedek parça bulamam diye korkma. yani ramzey de bulurumda bu markalarda bulamam diye endişelenme git 750-1000 ytl ucuza al benden sana tavsiye 532 310 9003
    Motorun varsa farklı olmanın hazzını yaşa...
    Ramzey QM 250cc

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    Alıntı vada330ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeşim sana tavsiye
    ben ramzey diye diğerlerinden 750ytl fazla verdim. yani ramzey yerli malıdır mallarının arkasında dururlar diye. ha tartışılır orası daha ortada bişey yok yani tartışmalık bir durum yok.
    ancaaaaak ben bu motosikleti alacam ama yüksek fiyat diyorsan sana tavsiye;
    motosikletin tamamen aynısı rengine çizgisine ve tüm yedek parçaları aynı olmak koşulu ile
    1-marka adı : pioneer diye bir 250cc lik var
    2-marka adı : monero diye bir 250cc lik var
    diyceem şu ramzey qm 250 nin tamamen aynısı hatta fazlası var ön çamurluğunda nikelaj kaplamalı bir parça var+önde rüzgarlığı var.
    yedek parça bulamam diye korkma. yani ramzey de bulurumda bu markalarda bulamam diye endişelenme git 750-1000 ytl ucuza al benden sana tavsiye 532 310 9003

hocam tükkan mı var? öyleyse özelden mesaj bekliyorum..

Evanescence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ramzey 250 Cc Cooper

Arkadarlar 20 Gun Once Aldim 250 Cc Ramzey Baya Saglam Bi Motor Sanirim.sesi Goruntusu Diger Cooperlar Yaninda Cok Iyi Duruyo.5000 Mal Oldu Pahalimi Oncelikle Onu Sorim.bide Kullanan Varmi Sole 4000 5000 Km Falan Sorun Cikariyomu Onu Merak Ediyorum.yardimci Olursaniz Sevinirim

Ramzey 250 Cc Cooper

Arkadarlar 20 Gun Once Aldim 250 Cc Ramzey Baya Saglam Bi Motor Sanirim.sesi Goruntusu Diger Cooperlar Yaninda Cok Iyi Duruyo.5000 Mal Oldu Pahalimi Oncelikle Onu Sorim.bide Kullanan Varmi Sole 4000 5000 Km Falan Sorun Cikariyomu Onu Merak Ediyorum.yardimci Olursaniz Sevinirim

Ramzey 250 Cc Cooper

poş@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racing
    olm yaşlı gibi cooper alınmaz be
    aynı fiyata cbr125 alırdın hem hızı iyi

ya ne bılım gorur gormez ask bu super geldı bı an 150 sc almaya gıttım bunla dondum;)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    hayırlı olsun. bununla ilgili bir başlık mevcut zaten. oaradan da faydalanabilirsin.

sayfaya gitmek için buraya ya da buraya tıklayabilirsin.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

vaio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayrlsı olsn

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    hayırlı olsun arkadaşım
    da
    neden aynı başlıktan 2 tane actın ve ramzeyin zaten mevcut başlığından yararlanmadın...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler