Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    epeydir giremedim siteye.debriyaja baktırdım.100 tl ip baskı balata değiştirdim.adam daha sonra "vites değiştirince kıç atıyor.arka takozları da değiştirmek lazım, 100 lira " dedi.sinirlenip aldım geldim motoru.motor 6bin devirde 5. viteste 90km/saat hızla gidiyor.motoru sanki birşey engelliyor gitmesini.artık yazın bakacağım çaresine.çok keyif almadım bu sürüşümde.2 günde 550 km yaptım ve 75 tl gibi bişey yaktı.güzel günler herkese...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    epeydir giremedim siteye.debriyaja baktırdım.100 tl ip baskı balata değiştirdim.adam daha sonra "vites değiştirince kıç atıyor.arka takozları da değiştirmek lazım, 100 lira " dedi.sinirlenip aldım geldim motoru.motor 6bin devirde 5. viteste 90km/saat hızla gidiyor.motoru sanki birşey engelliyor gitmesini.artık yazın bakacağım çaresine.çok keyif almadım bu sürüşümde.2 günde 550 km yaptım ve 75 tl gibi bişey yaktı.güzel günler herkese...
    mrb debraj balatası için bişey diyemem ama takozlar için fazla istemiş gibi geldi bana bence arastır.550 km 75 tl biraz fazla yakmıs su 90km olayıda bence bi ön diksini sehpadayken bi çevir daha önceki motorumda sıcaktan sistici için bendede oluyordu bi bak derim sürtünme fazla mı azmı.

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    kasap kareşim sen nediyosun adam 75 tl ye 550 km yol yapmış 130 kuruş yakmış motorla bu bile bana inandırıcı gelmiyo sen bide çok yakmış diyosun dalgamı geçiyosunuz siz sen benzinin litresinin kaç para olduğunu bilmiyosun sanırım arkadaşlar sizin motorlar ne yakıyo ben mi hesap yapamıyorum yanlışlık nerede_???

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı umtbytmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasap kareşim sen nediyosun adam 75 tl ye 550 km yol yapmış 130 kuruş yakmış motorla bu bile bana inandırıcı gelmiyo sen bide çok yakmış diyosun dalgamı geçiyosunuz siz sen benzinin litresinin kaç para olduğunu bilmiyosun sanırım arkadaşlar sizin motorlar ne yakıyo ben mi hesap yapamıyorum yanlışlık nerede_???
    valla bana göre çok yakmış ben ufak ayarlamalarla açık hava filitresi bulunmasına rağmen 1 depoyla 380 km yol yapıyor nasıl yapıyor diye sorma ustam yaptı hızda da düşüş yok bence bi motorunu göster yada sıhatlı kullan derim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı umtbytmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben üzerinde hiç oynama yapmadan otoban sürüşünde 80-90 km hızla 1 litre ile tek kişi (110 kg) 30-32 km yol yapardım. Eşimle birlikte ise bu 28 km civarında olurdu. Bir litre 3.96 TL/30 km= 13 krş (yani 130.000 TL eski para ile). Arkadaş ise 75 TL'ye (75/3.96) yaklaşık 19 litre benzin almış demektir. Bu da 550 km/19 litre = 29 km/litre anlamına gelir ki, çok ta fazla yakmış sayılmaz. Tabiki sürüşün tamamen şehir dışı olduğunu varsayıyorum. şehir içi yakıt artar. Selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:24 ----------

Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 depoyla 380 km yol yapıyor .
    Yedek dahilse normal, hariç ise çok az yakıyor demektir.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben üzerinde hiç oynama yapmadan otoban sürüşünde 80-90 km hızla 1 litre ile tek kişi (110 kg) 30-32 km yol yapardım. Eşimle birlikte ise bu 28 km civarında olurdu. Bir litre 3.96 TL/30 km= 13 krş (yani 130.000 TL eski para ile). Arkadaş ise 75 TL'ye (75/3.96) yaklaşık 19 litre benzin almış demektir. Bu da 550 km/19 litre = 29 km/litre anlamına gelir ki, çok ta fazla yakmış sayılmaz. Tabiki sürüşün tamamen şehir dışı olduğunu varsayıyorum. şehir içi yakıt artar. Selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:24 ----------

Yedek dahilse normal, hariç ise çok az yakıyor demektir.
    yedek hariç naci abi 80 km üstüne çıkmadan motoru yormadan vites değiştirmelerde.birde ben birsey demek istiyorum ben arabada olsun motorda olsun 1 vites kalkıs vitesi arkadaslar 2 mt gidip 2 ye atıyorum eğer motoru zorlarsanız bu hem yoruyor hemde çok yakmasına sebeb oluyor aklınızda bulunsun.

maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    nasıl yaaa!!! o zaman benim motor aşırı yakıyo! ben geçen yaz 30 TL lik benzinle tam tamına 150 km gidiyodum. neden çok yakıyo ki ?? hava filtresi demeyin, devirsizde kullanmam. ustaya götürüyümde neye baktırmalıyım???
    3ds Max

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    yedek hariç naci abi 80 km üstüne çıkmadan motoru yormadan vites değiştirmelerde.birde ben birsey demek istiyorum ben arabada olsun motorda olsun 1 vites kalkıs vitesi arkadaslar 2 mt gidip 2 ye atıyorum eğer motoru zorlarsanız bu hem yoruyor hemde çok yakmasına sebeb oluyor aklınızda bulunsun.
    Ustanız süper ayarlamış. Tebrik ediyorum. Bence diğer arkadaşlar da aynı yolu izlemeli. selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanız süper ayarlamış. Tebrik ediyorum. Bence diğer arkadaşlar da aynı yolu izlemeli. selamlar.
    evet abi ustam super herkes keşke böyle ustaya denk gelse ozaman kimsenin başı ağrımaz ve severek binilir bu motorlara uzun yolda ben çok keyif alıyorum bu motorla..valla sordum ustaya bukadar bilmiyordum ben motorunun çok yakan arkadasın olduğunu ustam memeleri kucultuğunu ufak tefekte ayar yaptığını söyledi benim arkadaslarımda sasırıyo 125 ybr bile benim motodan çok yakıyor bende anlamıs değilim ama motorumu uzmüyorum bunu iyi biliyorum.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    evet abi ustam super herkes keşke böyle ustaya denk gelse ozaman kimsenin başı ağrımaz ve severek binilir bu motorlara uzun yolda ben çok keyif alıyorum bu motorla..valla sordum ustaya bukadar bilmiyordum ben motorunun çok yakan arkadasın olduğunu ustam memeleri kucultuğunu ufak tefekte ayar yaptığını söyledi benim arkadaslarımda sasırıyo 125 ybr bile benim motodan çok yakıyor bende anlamıs değilim ama motorumu uzmüyorum bunu iyi biliyorum.
    Ustanız izmir de nerede acaba bizde kendisine uğrayayıp ince ayar yaptıralım ki daha lastikler yenilenecek debriyaj teli yağlanacak fren ayarları ince ayar yapılacak daha çok iş var.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanız izmir de nerede acaba bizde kendisine uğrayayıp ince ayar yaptıralım ki daha lastikler yenilenecek debriyaj teli yağlanacak fren ayarları ince ayar yapılacak daha çok iş var.
    tabi söylerim motopol var uçyolda oraya gidip şikayetinizi söylerseniz yardımcı olurlar.
    lastik konusundada motorcu hayriden ırc arka bizim lastik ebadında olanlardan var hem ucuz tanesi 60tl hemde yol tutusu güzel tavsiye ederim kaliteli markaların fiyatları çok yuksek.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    kimseden ses seda yok herkesin motorları yatıyor galiba..

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    kimseden ses seda yok herkesin motorları yatıyor galiba..
    ahaha bende aynı durumdan şikayetçiyim havaların soğuması nedeniyle benim çevremdeki motorcu arkadaşlarımı otobüse binerken görüyorum .heralde burdaki durumda öyle gözüküyor

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Daha öncede bu motorun yakıtı konusunda fabrika değerlerini vermiştim biliyorsunuz 90 km sabit hızla düz yolda yani şehir dışında 1 lt ile 30 km gidiyor. Bunun altındaki bir değer motorun çok yaktığına işaret eder. Zaten 32-35 km gidiyorum diyen varsa o motor lastiklerinden öpülür yani.Benzin fiyatları aldı başını gidiyor arkadaşlar önüne geçilemez bir haldı devletin en büyük gelir kapısı akaryakıt ve enerji sanırım bundan sonra da fiyatı düşmez.Ben motorumu balıkesirden bu işe yeni heves eden bir kardeşimize verdim. Kendisi bulgaristan göçmeni. Artık motorum yok. Şu an almayı düşünmüyorum sebebine gelince 5 6 ay sonra çocuğum olucak ancak çocuk büyüdüğünde 2 3 yaşına geldiğinde yine almayı düşünüyorum. Foruma üye olduğumdan beri Karsan Bitlisten Elazığdan Bursadan Edirmeden memleketin 4 bir yanından arayanlar oldular. Hem bu forumdan hemde telefon yoluyla bilgi alışverişimiz oldu. Motoru sattığımdan dolayı değilde işlerimdeki ve mesailerimdeki değişiklikten dolayı artık foruma eskisi gibi sık giremeyecğeim. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Kendinize de iyi bakın ben yine telefon numaramı bir kezx daha vermek istiyorum. 0507 349 61 96 dileyen kardeşilerimiz burdan arayabilirler. Kalın sağlıcakla.

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Beycivan hocam hayırlısı olsun.sizin adınıza sevindim ama özleyeceğiz sizi.Allaha emanet olun...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bu motorun yakıtı konusunda fabrika değerlerini vermiştim biliyorsunuz 90 km sabit hızla düz yolda yani şehir dışında 1 lt ile 30 km gidiyor. Bunun altındaki bir değer motorun çok yaktığına işaret eder. Zaten 32-35 km gidiyorum diyen varsa o motor lastiklerinden öpülür yani.Benzin fiyatları aldı başını gidiyor arkadaşlar önüne geçilemez bir haldı devletin en büyük gelir kapısı akaryakıt ve enerji sanırım bundan sonra da fiyatı düşmez.Ben motorumu balıkesirden bu işe yeni heves eden bir kardeşimize verdim. Kendisi bulgaristan göçmeni. Artık motorum yok. Şu an almayı düşünmüyorum sebebine gelince 5 6 ay sonra çocuğum olucak ancak çocuk büyüdüğünde 2 3 yaşına geldiğinde yine almayı düşünüyorum. Foruma üye olduğumdan beri Karsan Bitlisten Elazığdan Bursadan Edirmeden memleketin 4 bir yanından arayanlar oldular. Hem bu forumdan hemde telefon yoluyla bilgi alışverişimiz oldu. Motoru sattığımdan dolayı değilde işlerimdeki ve mesailerimdeki değişiklikten dolayı artık foruma eskisi gibi sık giremeyecğeim. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Kendinize de iyi bakın ben yine telefon numaramı bir kezx daha vermek istiyorum. 0507 349 61 96 dileyen kardeşilerimiz burdan arayabilirler. Kalın sağlıcakla.
    Beycivan hayırlısı olsun. Allah gelecek evladını analı babalı büyütsün. Ama motoru satınca siteden de ayrılmak yok. Öyle olsa ben 1 sene önce ayrılmalıydım. Bence elveda demek yerine paylaşmaya devam etmelisin. Selamlar.

maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    noldu beyler nerelerdesiniz???
    fuara gideniniz oldu mu?
    3ds Max

Motosikleti
    Ramzey QM 250 (2009 - 2011) - ?
    merhaba,umarım herkesin işler yolundudadır 3 gün önce biçimsiz bir kaldırım yüzünden motorun egsoz borusunu sürttüm aşagı taraftan, kaldırım köşesine, milimetrik olarak büküldü. borulardan birinin geçişi hafif daraldı,ama delik yok,hava sızıntısı yok.hafif kavlama var.geçişin daralaması sıkıntı yaratırmı fikri olan varmı teşekkürler.

bu arada bahsettiğim hafif bükülme egzoz borusunda oldu sonlara dogru olan kısımda degil.

herkese iyi sürüşler

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Alıntı maxemrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noldu beyler nerelerdesiniz???
    fuara gideniniz oldu mu?
    buralardayız da havalar aşırı soğuk olması nedeniyle bir haftadır motorumdan uzaktayım üstüne çektim yorganı yatıyor .Fuar a gittik arkadaşlarla son günü gittim pazar çok aşırı kalabalıktı,hele birde honda seminer veriyordu honda bölümü iğne atsan yere düşmüodu.geçen seneye göre bu sene fuar daha ilkgi çekmiş gibi geldi bana,geçen sezondan çok daha kalabalıktı.

Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,umarım herkesin işler yolundudadır 3 gün önce biçimsiz bir kaldırım yüzünden motorun egsoz borusunu sürttüm aşagı taraftan, kaldırım köşesine, milimetrik olarak büküldü. borulardan birinin geçişi hafif daraldı,ama delik yok,hava sızıntısı yok.hafif kavlama var.geçişin daralaması sıkıntı yaratırmı fikri olan varmı teşekkürler.

bu arada bahsettiğim hafif bükülme egzoz borusunda oldu sonlara dogru olan kısımda degil.

herkese iyi sürüşler
    öncelikle geçmiş olsun diliyorum.güzel ülkemin malesef büütün yolları böyle ne kaldırım düzeni var ne yapılan setler normal,yollar tam bir tuzak adeta biraz dikkat verme çok kolay bir şekilde motorun altını vuruyorsun.
    Egsoz yamulma konusuna gelince hiç başıma gelmedi yanlış bilgilendirmek istemem,dier arkadaşlarda bu konuda bilgi paylaşırsa mutlu olurum.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    milimetrik olarak büküldü. borulardan birinin geçişi hafif daraldı,ama delik yok,hava sızıntısı yok.hafif kavlama var.geçişin daralaması sıkıntı yaratırmı fikri olan varmı teşekkürler.

herkese iyi sürüşler
    O kısım deve boynu olarak adlandırılır. Sanırım sürtme deve boynunun susturucu ile birleştiği yere yakın olan kısım. O kadarcık sürtme ile birşey olmaz. Merak etmeyin. Selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler