Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Naci abi verdiğin haberle birlikte hepimiz umutlandık,ancak bu bir şaka ise böyle şakalar olmaz (ölüm haberini veren açısından) inşallah seninle konuşan gerçek Beycivandır da yüreklerimize su serpilir.

Ali ve Emre iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Bu Pazar sabahı saat 09.45 de Bayraklı Turan deniz kuvvetleri karşısındaki benzinlikte toplandı ve saat 10.00 da kontak açıp Ayvalığa doğru yollara düştük.Mükemmel bir geziydi gece geç saatlerde dündük hiç bir sorun yada problem çıkmadı.Cunda adası,şetan sofrası derken güzel saatler geçirdik.Tek sorunum vibrasyondan orjinal yan çantaların kilit vidaları düşünce çantalar açık geldim.Amam en kısa zamanda bu çantalar için güzel bir çözüm bulacağım.Mutlaka orjinal el yapımı Chopper ön cam yaptıracağım,ön far kısalarda neredeyse hiç aydınlatmıyor bunada güzel bir çözüm bulacağız.Bunların dışında motorum beni hiç üzmedi hala daha rodajda olduğundan sabir hızda gidiyorum ama bir süre 90 km sürate çıktım hiç sorun çıkarmadı Maaşşallahı var mavi boncuğumun.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşşallahı var mavi boncuğumun.
    Güle güle bin. Allah kaza bela vermesin.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Naci abi verdiğin haberle birlikte hepimiz umutlandık,ancak bu bir şaka ise böyle şakalar olmaz (ölüm haberini veren açısından) inşallah seninle konuşan gerçek Beycivandır da yüreklerimize su serpilir.

Ali ve Emre iyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Bu Pazar sabahı saat 09.45 de Bayraklı Turan deniz kuvvetleri karşısındaki benzinlikte toplandı ve saat 10.00 da kontak açıp Ayvalığa doğru yollara düştük.Mükemmel bir geziydi gece geç saatlerde dündük hiç bir sorun yada problem çıkmadı.Cunda adası,şetan sofrası derken güzel saatler geçirdik.Tek sorunum vibrasyondan orjinal yan çantaların kilit vidaları düşünce çantalar açık geldim.Amam en kısa zamanda bu çantalar için güzel bir çözüm bulacağım.Mutlaka orjinal el yapımı Chopper ön cam yaptıracağım,ön far kısalarda neredeyse hiç aydınlatmıyor bunada güzel bir çözüm bulacağız.Bunların dışında motorum beni hiç üzmedi hala daha rodajda olduğundan sabir hızda gidiyorum ama bir süre 90 km sürate çıktım hiç sorun çıkarmadı Maaşşallahı var mavi boncuğumun.
    Maaşallah İhsan abi... Allah kaza bela vermesin. güzel tecrübe yaşmışsın. Okuyarak ya da dinleyerek öğrenemeyeceğimiz şeyler bunlar.
    gezi sırasında saat başı motorları dinlendirdiniz mi?

Motosikleti
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah İhsan abi... Allah kaza bela vermesin. güzel tecrübe yaşmışsın. Okuyarak ya da dinleyerek öğrenemeyeceğimiz şeyler bunlar.
    gezi sırasında saat başı motorları dinlendirdiniz mi?
    Forum gezi resimleri bölümünde Ayvalık gezi fotoğrafları bölümünden takip edebilirsin.Neredeyse 20 ye yakın mola verdik içimiz dışımız ayvalık tostu ve çay oldu gidiş geliş 50.00 TL benzin yaktım hepsi bu.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250

abi güzel bir gezi olmuş eğer birdaha biyerlere giderseniz önceden söylersen gelme şansı yaratırım ben gerçi hanımla gitmiştim ozamanlar skygo vardı ama giderseniz söyle gelirim kesin emrede iyileşir inşallah oda gelir mavi kırmızı sıyah yakarız ortalığı ozaman bu arada resim çok sexsi çıkmış yenge görmesin salmaz yoksa seni

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Herkese Merhabalar
    Geçen hafta itibariyle artık benimde bi Ramzeyim oLdu Sıfır aldım motoru ama bi hafta olmasına rağmen çeşitli yerlerden birtakım sesler geliyor gaza bastıgında baya bi ses geliyo acaba ilk bakımına gitmedıgı için falanmıdır? ve tavsiye ettiğiniz bi servis varmı İzmir Göztepede Oturuyorum.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı toLqa35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar
    Geçen hafta itibariyle artık benimde bi Ramzeyim oLdu Sıfır aldım motoru ama bi hafta olmasına rağmen çeşitli yerlerden birtakım sesler geliyor gaza bastıgında baya bi ses geliyo acaba ilk bakımına gitmedıgı için falanmıdır? ve tavsiye ettiğiniz bi servis varmı İzmir Göztepede Oturuyorum.
    Hayırlı olsun güle güle binin. Hemen acilen bir servis bulup tüm vida ve somunları sıktırın veya kendiniz sıkın. Ses çantalardan geliyorsa temel çözüm deri çanta ile değişmektir. Selamlar.

Not: İzmirli sayısı arttı. Artık bir ramzey grubu oluşturursunuz herhalde.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Teşekkur ederim vidaların gerçekten sıkılması gerekiyo..
    Ben daha yeni oldugum için bilmıyorum grup falan
    İZMİRLİLER bana önerebilceğiniz Ramzey Servisi Varmı ilk ve tüm bakımı için?

Motosikleti
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi güzel bir gezi olmuş eğer birdaha biyerlere giderseniz önceden söylersen gelme şansı yaratırım ben gerçi hanımla gitmiştim ozamanlar skygo vardı ama giderseniz söyle gelirim kesin emrede iyileşir inşallah oda gelir mavi kırmızı sıyah yakarız ortalığı ozaman bu arada resim çok sexsi çıkmış yenge görmesin salmaz yoksa seni
    Anaaa doğru ya sen bilmiyordun değilmi ben hala bekarım hiç evlenmedim.Nasip olmadı bir türlü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

Teşekkur ederim vidaların gerçekten sıkılması gerekiyo..
    Ben daha yeni oldugum için bilmıyorum grup falan
    İZMİRLİLER bana önerebilceğiniz Ramzey Servisi Varmı ilk ve tüm bakımı için?
    Aramıza hoş geldiniz motorunuz hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Evet bu yıl İzmir Ramzey yılı sanırım.2011 de İzmir Ramzey patlaması yaşadı valla.Değerli arkadaşım ilk etapda uygun güvenebileceğiniz bir servis herşeyden önemli,benim gittiğim servis ege bölge servis yetkilisi Bozyaka S.S.K. hastanesinin arka tarafında Yağmur Motor arkadaş işinin ehli uzun zamandır da Ramzeyin servisiymiş valla benimle baya alakalı oldu motoru baya bir ayara getirdik zaten ilk gittiğim gün hiç sorgusuz sualsiz tüm vidaları civataları sıkmaya başladı.Ben gittiğimde motor yaklaşık olarak 150 km civarındaydı ama hiç riske girmek istemedim ve hemen garanti kapsamında 300 km bakımını yaptırdım yağ ve bujiler değişti firen ve debriyaj ayarları yapıldı yanmayan lambalar çalışır hale getirildi yağ ücretini alıyorlar işçilik garanti kapsamında servise giderken yanında mutlaka faturan yada fotokopisi olsun ve servis bakım kitabını yanında götür.Kitabın arkasında servis kartı var onu kaşeleyip imzalıyorlar.Benim jikle arızalı fabrikadan yenisi garanti kapsamında gelecek.Diğer izmirli arkadaşlarımda kendi gittikleri servisleri size söylesinler Ali ve Emre arkadaşlarımızda bu konuda yardımcı olacaklardır.
    BİLGİ ve SEVGİ

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Herkese Merhabalar
    Motorunuz hayırlı olsun. Kazasız belası kullanın inşallah.

Hemen motorun yağını değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Motor sesi, çekişi ve vites geçişlerindeki farkı hemen anlayacaksınız.

Motorlarımız ekonomik malzemlerden oluşuyor. Kolay arızalanabilen yapıda, bu yüzden çeşitli masraflara alışık olun. Güvendiğiniz bir usta bulun ama bu forumdaki 67 sayfadan özellikle de Naci63 kod isimli üyenin maddeler halinde motora ilişkin yazdığı yazıların çıktısını alın.

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Hepinize kucak dolusu sevgi ve saygılar. Öncelikle sevgili Naci abiye malum durumumdaki anlayışı yardım ve birlikteliği için çok teşekkür ediyorum. Sevgili arkadaşlar geçtiğimiz mart ayı sonundaki vefatım ile ilgili bu forum ve diğer internet tabanlı paylaşım sitelerindeki haberin gerekçesini sizlerle artık paylaşmak istiyorum. Aslında bu forumda olayın gerçek yüzünü bilen ancak benimle beraber saklayan kardeşlerimiz vardı. Benim ricam üzerine yaşadığım olaydaki kötü durum çözülene dek beklemelerini rica etmiştim. 20 Mart tarihinde akşam iş yerimi eşimle kapatmaya hazırlanırken 23,15 sıralarında tam iş yerinin önündeki karşı kaldırımda bir cinayet olayına canlı şahit olduk. 3 kişi yol üzerinde tartışırlarken içlerinden birisi diğerini silahla başından vurarak öldürdü. Kaçarak uzaklaştılar dükanın içinden adamı görünce yanına gittim 112 yi ardından 155 i aradım tabi kalabalık oluşturma konusundaki halkımızın becerisi kısa sürede kendini gösterince ben ambulansın ışıklarını görür görmez eşimle arabama binerek olay yerinden hızla uzaklaştık. Sabah bizden sonra olup bitenleri iş yerimin üst katındaki komşulardan öğrendim. Birisinin çok geç saatte arabasıyla sık sık bu sokaktan geçtiğini ve iş yerimin tabelasındaki telefon numaramı yazdığını söyledi. Bende aynı gün emniyete giderek olayı anlattım. Polis iş yerimdeki güvenlik kameralarını inceledi ancak kamera açısı olayı çekebilecek açıda olmadığından sadece bir kişinin görülebildiğini söylediler.Daha sonra savcıya tekrar giderek ifade verdik. Benimle beraber bir kaç kişide olayda görgü tanığı olarak ordaydı. Savcıya olup biten her şeyi kimliğimin gizlenmesi durumunda anlatacağımı ve olayda ben eşimin asla yer almaması gerektiğini söyledim. İfademizi verdikten sonra savcı bir süre iş yerime gitmememi söyledi. Ancak bu olaydan bir gün sonra telefonuma sürekli bilinmeyen numaradan bir çağrı gelmeye başladı. Ben tabeladaki isim ve telefondan yola çıkılarak ev adresimin kolayca tesbit edilebileceğini düşündüm ve evdeki bilgisayarımdan internet ortamında üye olduğum bütün yerlere kendi kardeşimin ağzından vefat ettiğimi duyurdum aynı gün eşimi ailesinin yanına göndererek işimden bir süre uzaklaştım. Elemanlarım da şüpheli gördükleri yada durumunda gariplik sezdikleri kişilere bir süre önce vefat ederek iş yerimi devrettiğimi söylüyordu. Eşim ve ben her geçirdiğimiz gün ayrı bir korku ve sıkıntı yaşıyorduk. Her ambulans her insan çığlığı sesinin insana ne yaşattığını size tarif edemem. Ancak kısa bir süre önce cinayeti işleyen kişi Bursa terminalinde yakalandı haberini öğrendim. Savcılığı arayarak teyid ettirdim.Telefon yoluyla görüştüğüm kişilere de durumu anlattım bunlardan biriside sevgili Naci abi ve Mct gurubundaki Uğur (sytleoscar) kardeşimdi. Şimdi olayı okuyan ve taziye haberleri başsağlığı dileyen herkese Balıkesir Mt il grubun taziye mesajı gönderen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah kimsenin ailesine böyle bir olayı yaşatmasın. Şimdi Naci abiyle görüştüğümüz üzere foruma girmemi ve konuyu izah etmemi söyledi bende hep beni arayıp bunu haber vermesini bekliyordum. Arkadaşlar detaylarını yazmadan olayı anlatmaya çalıştım artık sizlerin hoşgörü ve anlayışına sığınarak forumdaki yoluma devam etmek istiyorum. Ancak bu kararı sizlerin vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kaç yıldan beri aralık vermeden bu forumdayım içimden gelmeyerek bu haberin yayılmasıyla ben ve ailemin güvenliğini sağlayacak bir tedbir olarak düşündüm. Nihayet kötü bir durum olmadan da adalet olayı neticelendirdi. Eğer sizlerden bir kişi bile burda olaydan ötürü beni hoş karşılamaz ise üyeliğimin iptalini rica edeceğim. Arkadaşlar artık akşam foruma girilmeye başlanacak 1 2 gün içindeki yorumlara bakarak bende bir karar vereceğim. Tekrar hoşgörünüze sığınarak saygılar diliyorum.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu model motosikletden almak istiyorum satmak isteyenler bana mesaj gönderebilirler (fiyatta uçmamak kaydıyla )

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize kucak dolusu sevgi ve saygılar. Öncelikle sevgili Naci abiye malum durumumdaki anlayışı yardım ve birlikteliği için çok teşekkür ediyorum. Sevgili arkadaşlar geçtiğimiz mart ayı sonundaki vefatım ile ilgili bu forum ve diğer internet tabanlı paylaşım sitelerindeki haberin gerekçesini sizlerle artık paylaşmak istiyorum. Aslında bu forumda olayın gerçek yüzünü bilen ancak benimle beraber saklayan kardeşlerimiz vardı. Benim ricam üzerine yaşadığım olaydaki kötü durum çözülene dek beklemelerini rica etmiştim. 20 Mart tarihinde akşam iş yerimi eşimle kapatmaya hazırlanırken 23,15 sıralarında tam iş yerinin önündeki karşı kaldırımda bir cinayet olayına canlı şahit olduk. 3 kişi yol üzerinde tartışırlarken içlerinden birisi diğerini silahla başından vurarak öldürdü. Kaçarak uzaklaştılar dükanın içinden adamı görünce yanına gittim 112 yi ardından 155 i aradım tabi kalabalık oluşturma konusundaki halkımızın becerisi kısa sürede kendini gösterince ben ambulansın ışıklarını görür görmez eşimle arabama binerek olay yerinden hızla uzaklaştık. Sabah bizden sonra olup bitenleri iş yerimin üst katındaki komşulardan öğrendim. Birisinin çok geç saatte arabasıyla sık sık bu sokaktan geçtiğini ve iş yerimin tabelasındaki telefon numaramı yazdığını söyledi. Bende aynı gün emniyete giderek olayı anlattım. Polis iş yerimdeki güvenlik kameralarını inceledi ancak kamera açısı olayı çekebilecek açıda olmadığından sadece bir kişinin görülebildiğini söylediler.Daha sonra savcıya tekrar giderek ifade verdik. Benimle beraber bir kaç kişide olayda görgü tanığı olarak ordaydı. Savcıya olup biten her şeyi kimliğimin gizlenmesi durumunda anlatacağımı ve olayda ben eşimin asla yer almaması gerektiğini söyledim. İfademizi verdikten sonra savcı bir süre iş yerime gitmememi söyledi. Ancak bu olaydan bir gün sonra telefonuma sürekli bilinmeyen numaradan bir çağrı gelmeye başladı. Ben tabeladaki isim ve telefondan yola çıkılarak ev adresimin kolayca tesbit edilebileceğini düşündüm ve evdeki bilgisayarımdan internet ortamında üye olduğum bütün yerlere kendi kardeşimin ağzından vefat ettiğimi duyurdum aynı gün eşimi ailesinin yanına göndererek işimden bir süre uzaklaştım. Elemanlarım da şüpheli gördükleri yada durumunda gariplik sezdikleri kişilere bir süre önce vefat ederek iş yerimi devrettiğimi söylüyordu. Eşim ve ben her geçirdiğimiz gün ayrı bir korku ve sıkıntı yaşıyorduk. Her ambulans her insan çığlığı sesinin insana ne yaşattığını size tarif edemem. Ancak kısa bir süre önce cinayeti işleyen kişi Bursa terminalinde yakalandı haberini öğrendim. Savcılığı arayarak teyid ettirdim.Telefon yoluyla görüştüğüm kişilere de durumu anlattım bunlardan biriside sevgili Naci abi ve Mct gurubundaki Uğur (sytleoscar) kardeşimdi. Şimdi olayı okuyan ve taziye haberleri başsağlığı dileyen herkese Balıkesir Mt il grubun taziye mesajı gönderen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah kimsenin ailesine böyle bir olayı yaşatmasın. Şimdi Naci abiyle görüştüğümüz üzere foruma girmemi ve konuyu izah etmemi söyledi bende hep beni arayıp bunu haber vermesini bekliyordum. Arkadaşlar detaylarını yazmadan olayı anlatmaya çalıştım artık sizlerin hoşgörü ve anlayışına sığınarak forumdaki yoluma devam etmek istiyorum. Ancak bu kararı sizlerin vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kaç yıldan beri aralık vermeden bu forumdayım içimden gelmeyerek bu haberin yayılmasıyla ben ve ailemin güvenliğini sağlayacak bir tedbir olarak düşündüm. Nihayet kötü bir durum olmadan da adalet olayı neticelendirdi. Eğer sizlerden bir kişi bile burda olaydan ötürü beni hoş karşılamaz ise üyeliğimin iptalini rica edeceğim. Arkadaşlar artık akşam foruma girilmeye başlanacak 1 2 gün içindeki yorumlara bakarak bende bir karar vereceğim. Tekrar hoşgörünüze sığınarak saygılar diliyorum.
    öncelikle geçmişolsun ama siz sadece görgü tanıgısınız olayla uzaktan yakından alakanız size kimse bir zarar veremez öyle birşey düşünmez bile bence ama çok talihsiz bir olay ruh saglıgını bozar yazdıklarını dikkatlice okudum hak verdim sanki biraz abartmışsın gibi geldi ama olsun tedbiri alda gerisine karışma şimdi herkez kendi derdine dşümüştür sizlik bi durum yok bence hiç canını sıkma hayatına oldugu gibi devam et yoksa kafanın bi tarafında hep bu olay kalırsa pskolojin bozulur tekrar geçmişolsun olan olmuş yapcak bişi yok kendinizi boşuna yıpratmayın bence
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    dostum bak burada abartılan bir şey yok. size özelden mesaj yazdım okursanız sevinirim. Bu gibi olaylarda tedbiri ben değil devletin adaleti kanunu alır ben karakola gittiğimde "senin başına polis mi dikicez " dediler. Yaşamayan bilemez kardeşim.

Motosikleti

Ohh çok şükür

Sn.Beycivan bey değerli dostumuz; öncelikle büyük geçmiş olsun ve evet bu yaşıyor haberin inan yüreklerimize bir nebzede olsa yok yok ne bir nebzesi çok su srpti çokkk.Allah beterinden saklasın inanın ucuz atlatmışsınız hayatda olmanıza çok sevindim.Sizi tekrar aramızda görmek bizleri çok mutlu etti.Ramzey konusunda birçok konuyu siz ve Naci beyden öğrendik aman canım kardeşim bizleri buralarda yalnız bırakma.Aramıza dönmene çok sevindik.Tekrar büyük geçmiş olsun.Motoru sonunda teslim aldık toplam 560 km yol yaptık bu geçen pazar hayatımın ilk uzun seyehatine izmir mt ile çıktık yolda maaşşallah hiç sorun çıkarmadı teklemedi beni hiç üzmedi,sadece iki sorunla karşılaştık birincisi depoyu full doldurduğumuzda motoru yan sehpaya aldığımızda benzin depo kapağının contası benzin sızdırıyor.
    İkincisi ise vibrasyondan arka çantanın kilit vidalarını yolda düşürdük çanta kapakları açık geldik
    Ha bir üçüncü sorunum motorumuzun kısa hüzme farları pek göstermiyor,uzunları açıncada kısa far gibi gösteriyor ne kadar ayar yapmış olursak olalım ışık kuvvetli değil bunada bir çözüm bulucam baktım olmadı kamyon farı taktıracağım.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Beycivan kardeşim sana söyleyeğim tek kelime HOŞGELDİN olacak. Allah bir daha böyle bir sıkıntı yaşatmasın, ne sana ne de bizlere. Gönlün rahat olsun, biz seni seviyoruz ve burada kaldığın yerden yoluna devam etmeni istiyoruz. Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beycivan kardeşim sana söyleyeğim tek kelime HOŞGELDİN olacak. Allah bir daha böyle bir sıkıntı yaşatmasın, ne sana ne de bizlere. Gönlün rahat olsun, biz seni seviyoruz ve burada kaldığın yerden yoluna devam etmeni istiyoruz. Selamlar.
    Naci abimizin bu sözleri karşısında bizlerde önünde eğilerek şapka çıkartıyoruz.Abicim net olarak özetlemiş oldun

Beycivan kardeşim tekrar hayata HOŞ GELDİN.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Vallahi sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır dünyada insan hoşgörüsü kadar güzel birşey yok. Naci abi evet bundan sonra 4 elle forumda tırmalayacağız beraber sakinşeytan kardeşim mesajını aldım çocuk haberine çok sevindim.Amca35 kardeşim aslında seninle görüşseydik olurdu en sonki telefon görüşmemizde senin motoru bir görsem iyi olur demiştim öyle kaldı..benzin deposunu ful doldurunca yan sephadan yakıt sızdırıyorsa depo kapağını yerinden sök üst kapağın alt kısmına yuvarlak halka şeklinde bir lastik keserek koy eğer anahtarı deliğinden sızıyorsa ki muhtemelen bütün motorlarda bu var buna yapıcak tek çözüm full depo olayından yan sephayı kullananların vazgeçmesidir.Deponun üst kısmının paslanmaması için senede bir kaç kez deponun full kullanılmasının yararı var. Asıl önemli olan deponun alt kısmından kaçırmaması,sarsıntıdan oynayan depo diplerinde küçük delikler oluşabiliyor.Eskiden yazdığım gibi depoyu sökerek altına keçe banyo süngeri gibi bir tampon koymak çok önemli. yan çantaların kilitleri düştüyse nalburcuda bile bulabileceğin küçük çekmece kilitleri işini görür sadece kilidin içini biraz penseyle kıvırman yeterli aynı derdi hep yaşadık.senin gene kilit düşmüş çantasını yolda kaybedenler var. Amca kardeş far için tek şey yazacağım o farın ön kısmını cam ve şapkasını sök git sanayiden traktör aydınlatma farı al. Bu far kırmızı ve h3 soketlidir.Bu farın ön kırmızı kısmını ve camını güzelce farına otuttur ve sabitle sana benim motorun resmini atacağı burdan bak aynısını yap.İnan bana kısa farla göremiyeceğin uzaklık yok. Bir kere qm farı plastik diğeri cam. Işığın kırılma açıları için traktör farının camı çok güzel ayarlanmış. görüşmek dileğiyle.Naci abi unutmadan o Kocaeli Gölcükte gösterdiğin motorun sahibiyle irtibat halindeyiz sanırım olumlu haberdar ederim.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    abicim senin yerin burasıdır seni kabul etmeme, sıkılma bunalma gibi bir durumdan bahsedecek bir arkadaş olacağına hiç sanmıyorum.. sen burada gerek bilgi ve tecrübelerinle gerekse gösterdiğin abilikle bizlere yol gösterdin..

tekrardan hoşgeldin abicim seni seviyoruz
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Vallahi sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır dünyada insan hoşgörüsü kadar güzel birşey yok. Naci abi evet bundan sonra 4 elle forumda tırmalayacağız beraber sakinşeytan kardeşim mesajını aldım çocuk haberine çok sevindim.Amca35 kardeşim aslında seninle görüşseydik olurdu en sonki telefon görüşmemizde senin motoru bir görsem iyi olur demiştim öyle kaldı..benzin deposunu ful doldurunca yan sephadan yakıt sızdırıyorsa depo kapağını yerinden sök üst kapağın alt kısmına yuvarlak halka şeklinde bir lastik keserek koy eğer anahtarı deliğinden sızıyorsa ki muhtemelen bütün motorlarda bu var buna yapıcak tek çözüm full depo olayından yan sephayı kullananların vazgeçmesidir.Deponun üst kısmının paslanmaması için senede bir kaç kez deponun full kullanılmasının yararı var. Asıl önemli olan deponun alt kısmından kaçırmaması,sarsıntıdan oynayan depo diplerinde küçük delikler oluşabiliyor.Eskiden yazdığım gibi depoyu sökerek altına keçe banyo süngeri gibi bir tampon koymak çok önemli. yan çantaların kilitleri düştüyse nalburcuda bile bulabileceğin küçük çekmece kilitleri işini görür sadece kilidin içini biraz penseyle kıvırman yeterli aynı derdi hep yaşadık.senin gene kilit düşmüş çantasını yolda kaybedenler var. Amca kardeş far için tek şey yazacağım o farın ön kısmını cam ve şapkasını sök git sanayiden traktör aydınlatma farı al. Bu far kırmızı ve h3 soketlidir.Bu farın ön kırmızı kısmını ve camını güzelce farına otuttur ve sabitle sana benim motorun resmini atacağı burdan bak aynısını yap.İnan bana kısa farla göremiyeceğin uzaklık yok. Bir kere qm farı plastik diğeri cam. Işığın kırılma açıları için traktör farının camı çok güzel ayarlanmış. görüşmek dileğiyle.Naci abi unutmadan o Kocaeli Gölcükte gösterdiğin motorun sahibiyle irtibat halindeyiz sanırım olumlu haberdar ederim.
    Verdiğin bu çok değerli bilgi ve püf noktaları için çok teşekkür ediyorum ve evet bunları bizlerle paylaşman demek sağ salim artık aramıza dönmüşsün demektir.En kısa zamanda sizin motorun resmini sabırsızlıkla bekliyorum.Biraz maddi dururmumu düzelteyim arka yan çantaları söküp yerine çok daha kaliteli çok daha sağlam dünya standardında çantalar taktıracağım eskilerinden biraz daha hacimli olacak belki ergonamik vede panoramik görüntüyü oluşturmak adına arkayada farklı bir çanta taktıracağım.Motor lacivert abartıya kaçmadan ancak hem işlevselliği hemde hoş bir görüntü elde etmek adına mavi ledler kullanacağım.Eğer gerekirse takviye akü ekleyip yada amperi yükseltip ilave choppere yakışı ilave sis lambaları ve beyaz ışık yanıp sönen polislerin kullandığı ledlerden taktıracağım.Arka çantalara kırmızı öne beyaz aynaları kromazlı ve tam chopper aynası taktıracağım ve en önemliside ön kısma el yapımı orjinal kaliteli (yamaha,honda chopper modellerdeki gibi) ön cam yaptıracağım sabitleme aparatı crom kaplama olanlardan.İleride biraz egzostlarada ayar çektireceğim ki bu kadar modifikasyonu ilk göz ağrım olduğundan hak ediyor.Çünki ben motorumu,motorum beni çok sevdik.Pazar güngü izmir-ayvalık gezimizde beni hiç ama hiç üzmedi rodaj süreside devam etmek şimdi 1000 km olunca servise bakıma girecek.
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler