Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey QM 250 (2009 - 2011) - ?
    Herkese merhaba,

acil nakit ihtiyacımdan dolayı qm 250 mi satışa çıkarmak zoruna kaldım, hemde ne yazıkki tam mevsimi gelmişken.

sahibinden.com sitesinde ilanıma ulaşbilirsiniz. ankara dan almak isteyen ciddi arkadaşlar varsa bana sahibinden.com dan mesaj atabilirler. tertemiz, 2400 km de, sıfırdan farksız bir motor. acil 2250 liraya satılıktır.

forumu takip etmeye devam edicem, yardımlarından dolayı herkese teşekkürü borç bilirim, özellikle de naci abi ye ve rahmetli beycivan abi ye.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8888037/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    expendables kardeşim keeway motorun hayırlı olsun ramzeyden sonra iyi bir tercih yapmışsın şu andaki motorununda da gözlemlediklerini burda yazarsan hepimiz istifade edebiliriz açıkçası bende keewayi hiç denemedim ancak arka mahallemizde birisinde var modifiyeye yatkın gibi gözüküyor, motorun arka amörtisörünü elle ayarlamak biraz zordur etrafına bir bez sararak ingiliz anahtarıyla kolayca cevirebilirsiniz ben bu şekilde 1 2 sefer değiştirdim ama motor bir kademe aşağı yada üste alındığında çukurlara ya sert ya fazla yunuşak dalıyor özellikle yüksek hızda son anda görüp kurtulamadığınız bir çukura dalarsanız asla ön fren sıkılı durumda ilerlemeyin. Bu frenleme ve motoru erken durdurma yöntemleri hakkında da bir konu açsak aslında iyi olurdu tavsiyenizi bekliyorum.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Bu cumartesi nasıl oldu anlamadım bir anda debriyaj teli nalları dikti ödüm koptu sandım debriyaj teli koptu hah dedim şimdi ne halt edeceksin diye,derken şöyle iyice inceleyince meğersem debriyaj telinin pimi motor tarafında yerinden çıkmış biraz uğraşarak sonunda teli yuvasına taktım fakat bu seferde debriyaj dipte kavrarken şimdi yukarıda kavramaya başladı.Serviste güzel bir ayar yaptırmak gerekecek.Böyle böyle öğreneceğiz.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    hocam sana geçmiş olsun uzun yolculukta ve kısa mesafe bile olsa dağlık arazi gibi yerlerde debriyaj telini yedekte tutmak lazım. Aslında motorun üzerindeki vidaları ve somunları sıkabilecek takım bir çift buji bir stop bir ön far ampulü bir adet sigorta küçük bir hava pompası her zaman bulundurmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.Bu aralar ben forumu biraz zayıf görüyorum bir de aklıma gelmişken bu yakıt düşürmeye yarayan katkı maddelerden kullananlar varsa yorumlarını bekleriz ben şahsen motorun bütün ayarının kaçtığı kanaatindeyim. satılık ramzey 250 arayan kardeşlerime de bir duyurum olucak motoru almaya gittiklerinde nelere çok dikkat etmeleri gerektiğini forumdan bularak motor başına gitsinler.hepinize iyi günler.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı TektekerNeco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sana geçmiş olsun uzun yolculukta ve kısa mesafe bile olsa dağlık arazi gibi yerlerde debriyaj telini yedekte tutmak lazım. Aslında motorun üzerindeki vidaları ve somunları sıkabilecek takım bir çift buji bir stop bir ön far ampulü bir adet sigorta küçük bir hava pompası her zaman bulundurmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.Bu aralar ben forumu biraz zayıf görüyorum bir de aklıma gelmişken bu yakıt düşürmeye yarayan katkı maddelerden kullananlar varsa yorumlarını bekleriz ben şahsen motorun bütün ayarının kaçtığı kanaatindeyim. satılık ramzey 250 arayan kardeşlerime de bir duyurum olucak motoru almaya gittiklerinde nelere çok dikkat etmeleri gerektiğini forumdan bularak motor başına gitsinler.hepinize iyi günler.

hocam uzun yolda ben şahsen tüp halinde satılan lastik yamalarından mutlaka çantada vardır tellerin hepsi mevcuttur çünkü sürekli foça izmir gidip geliyorum koy yollarından gidiyorum kestirme olduğu için bulundurum mutlaka yanımda herşeyi.ayrıca senin dediğin gibi form çok boş hergün bakıyorum ama ses seda çıkmıyor.ayrıca benzin katkı maddelerini hiç deneme daha önceki motorumda denemiştim depoyu deldi ayrıca karburatörde bazı sorunlar yapıyor butun delikleri açıp ayarı kaçıyor ben tavsiye etmıyorum onun yerine motorsilk alıp 1 çay bardağı motor yağına kattığın zaman sürtünme nerdeyse sıfıra iniyor ve motorun ömrünü uzatıyor onu kullanıyorum hemde titresimi azaltıyor.saygılarla

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ayrıca senin dediğin gibi form çok boş hergün bakıyorum ama ses seda çıkmıyor.
    Ali selamlar.. Sen de yazmasan hakikaten forum sahipsiz kalacak O kadar okuyan var ama kimse tecrübeleri paylaşmıyor artık :(

Motorumla kaza yaptım, bir haftadır raporluyum, evde dinleniyorum. Motorumu iş yerimin garajında bıraktım, günlerdir motorumu kullanamıyorum.
    Bende başka yeni bir şey yok ama yazılanları okuyorum.

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim....

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçmiş olsun. motorla mı oldu kaza?
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    arkadaşlar uzuuun bi süredir foruma giremiyodum. bikaç gün önce giriş yapıp, kaldığım sayfadan okumaya devam ettikçe yıkıldım. beycivan abiyi öğrendim! ondan sonra girmek içimden gelmedi onun her sayfadaki dostane yazılarını görememek..! neyse umarım onun bu foruma gösterdiği alakayı aynı şekilde biz devam ettiririz. Naci abinin emekleride göz ardı edilemez tabii. ona da saygılar..

arkadaşlar bende bundan yaklaşık 2 ay önce ufak bi kaza atlattım bi aracın sıkıştırması sonucu kaldırıma çıktım. kaza küçüktü ama bana etkileri büyük oldu. çok fazla sorunla karşılaştım ama hala çözemediğim tek sorun vardı, motorun jantı. arkadaşlar ramzeyin QM250 modeli değişmiş bizim elimizdeki motorların jantından fabrika artık üretmiyo. 2 aydır bizim deseni fabrika bulamadı. sorumlulukta kabul etmiyo. kanuni olarak 10yıl yedek parça sağlama hakkımızıda bayilere yıkmış durumda. ayrıca satıl sonrası destek tam bi felaket. özellikle satış sonrası müdürü! uzun uzadıya anlatmıcam. motorumdan o kadar memnunum ki anlatamam fakat o fabrikadaki personel !!! benim param onlara maaş olmasın die yemin ediyorum ne bi daha ramzey alırım ne birine öneririm nede bi yedek parçasını kullanırım -ki zaten heriflerde yok. sözün kısası jantımı kanuni'den buldum onların caracal200 modelleriyle bizimkiler aynı heriflerin internet sitesinden ödememi yaptım kargolandı sanırım p.tesi servisimde olur. bu arada ramzeyden yedek parça bölümünde gürsel bey var onun hakkını yiyemem, saolsun çok ilgilendi. ama satış sonrası.. hakkım varsa helal etmicem...
    3ds Max

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali selamlar.. Sen de yazmasan hakikaten forum sahipsiz kalacak O kadar okuyan var ama kimse tecrübeleri paylaşmıyor artık :(

Motorumla kaza yaptım, bir haftadır raporluyum, evde dinleniyorum. Motorumu iş yerimin garajında bıraktım, günlerdir motorumu kullanamıyorum.

Canım kardeşim gelmiş geçmiş olsun.Hayırdır kazayı motorlamı yaptın? Büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.Evet bende sadece bu bölümde görünmüyordum çünki İzmir-MT gurubumuzla gezilere başladık, nasipse bu pazar günü yaklaşık 25-30 motor ki içlerinde konusunda uzman kadromuzla Ayvalık gezisi ekmek arası balık yapmaya gidiyoruz.Bu konuda çok tecrübeli olan büyüklerim benimde aralarına katılarak bu geziye mutlaka katılmamı hem motorumun rodaj ayarından hemde yolları tanıyıp motora alışma bakımından hemde grup sürüşlerinde uyulması gereken kati kuralları görüp öğrenmem açısından çok yararlı olacağını söylediler.Dün gece Teras Cafe buluşmamızda yaklaşık 20-30 motorcu arkadaşımızla aileleri ile birlikte bir araya geldik hoş sohbetler yaptık.Benim mavi boncuk iyice rolantiye girmeye başladı motora iyice alıştım artık motor beni değil ben motoru yönlendirmeye ve hükmetmeyi öğrenmeye başladım birbirimizi hala tanımaya çalışıyoruz ama şu bir gerçek motorum beni,ben motorumu çok sevdik.Yukarıdaki uyarılarınızı dikkate alacağım garanti kapsamında servis problemli olan birkaç yedek parçayı getirtiyor bugün o işleri halledeceğiz ve yola çıkmadan önce motoru ufak bir kontrolden geçirteceğim.Sakın yazmıyoruz diye bizleri de yok saymayın buradayız malüm artık sezonu açtık.Naci abicim ayrıca size izmirden kucak dolusu sevgiler abicim.ALLAH kimseye kaza bela vermesin hepinize kazasız belasız hayırlı sürüşler bol eylenceli günler dilerim.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. motorla mı oldu kaza?
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim gelmiş geçmiş olsun.Hayırdır kazayı motorlamı yaptın? Büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.
    Teşekkür ederim. Geçen Cuma günü, İkiçeşmelikten yokuş aşağı giderken büyük kasalı bir kamyonet sıkıştırdı. Kendi şeridinden benimkine atladı. Korna fren derken adam bir kez daha aracı üstüme kırdı ve kaldırıma doğru beni sürerken freni biraz sert yaptığımdan motorla beraber sola doğru kaydık. Sol ayağım motorun altında kaldı. Doktor iki noktada çatlak olabilir dedi. İlaç ve rapor verdi, evde dinleniyorum. İki gündür üzerine basabiliyorum. Sanırım önümüzdeki hafta vites değiştirebileceğim

Motorda herhangi bir şey yok. Sol koruma demiri ve arka çanta demirlerinde çok hafif ezilme ve çizik var.

Herkese kazasız keyifli sürüşler...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı maxemrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzuuun bi süredir foruma giremiyodum. bikaç gün önce giriş yapıp, kaldığım sayfadan okumaya devam ettikçe yıkıldım. beycivan abiyi öğrendim! ondan sonra girmek içimden gelmedi onun her sayfadaki dostane yazılarını görememek..! neyse umarım onun bu foruma gösterdiği alakayı aynı şekilde biz devam ettiririz. Naci abinin emekleride göz ardı edilemez tabii. ona da saygılar..

arkadaşlar bende bundan yaklaşık 2 ay önce ufak bi kaza atlattım bi aracın sıkıştırması sonucu kaldırıma çıktım. kaza küçüktü ama bana etkileri büyük oldu. çok fazla sorunla karşılaştım ama hala çözemediğim tek sorun vardı, motorun jantı. arkadaşlar ramzeyin QM250 modeli değişmiş bizim elimizdeki motorların jantından fabrika artık üretmiyo. 2 aydır bizim deseni fabrika bulamadı. sorumlulukta kabul etmiyo. kanuni olarak 10yıl yedek parça sağlama hakkımızıda bayilere yıkmış durumda. ayrıca satıl sonrası destek tam bi felaket. özellikle satış sonrası müdürü! uzun uzadıya anlatmıcam. motorumdan o kadar memnunum ki anlatamam fakat o fabrikadaki personel !!! benim param onlara maaş olmasın die yemin ediyorum ne bi daha ramzey alırım ne birine öneririm nede bi yedek parçasını kullanırım -ki zaten heriflerde yok. sözün kısası jantımı kanuni'den buldum onların caracal200 modelleriyle bizimkiler aynı heriflerin internet sitesinden ödememi yaptım kargolandı sanırım p.tesi servisimde olur. bu arada ramzeyden yedek parça bölümünde gürsel bey var onun hakkını yiyemem, saolsun çok ilgilendi. ama satış sonrası.. hakkım varsa helal etmicem...
    Size de çok geçmiş olsun. Allah başka kaza bela vermesin. Selamlar.

Naci abicim ayrıca size izmirden kucak dolusu sevgiler abicim.
    Benden de sizlere kucak dolu sevgiler arkadaşım: Allah kaza bela vermesin. Grup gezileri zaten motorculukta en keyifli gezilerdir. İnşallah grup arkadaşlarınızla iyi anlaşırsınız.

Arkadaşlar bu arada sizlere hem sevindirici hem de oldukça şaşırtıcı bir haberim var. Ben de şoktaydım bir süre önce ve bu mesajı yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim. Çünkü hala emin değilim. Teyit etmek gerek ama nasıl olur bilmiyorum. Umarım beni anlayışla karşılarsınız ve inşallah haber doğrudur.

Mesele şu: Bir gün (yaklaşık 1,5 ay önce) akşam saat 19:30-20:00 sularında dersteyken cep telefonum çaldı. Telefonda yazan isme baktığımda şoke oldum: "Beycivan" yazıyordu. Çünkü ben o vefat haberinden sonra numarayı silememiştim. Elim varmamıştı. Büyük bir şaşkınlıkla telefonu açtığımda karşımdaki şahıs "abi ben Beycivan, sesimi tanıdın mı? ben ölmedim" dedi. Biraz konuştuk. Bana neden böyle bir olay olduğunu anlattı. Benden bu durumu size nasıl anlatabileceği konusunda yardım istedi. Bende biraz bekleyelim dedim. Ama dediğim gibi hala emin değilim. Belki bu yazıyı okursa kendisi (eğer hakikaten yaşıyorsa) durumu açıklayıcı bir yazı yazar diye düşünüyorum. Herkese selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Mesele şu: Bir gün (yaklaşık 1,5 ay önce) akşam saat 19:30-20:00 sularında dersteyken cep telefonum çaldı. Telefonda yazan isme baktığımda şoke oldum: "Beycivan" yazıyordu. Çünkü ben o vefat haberinden sonra numarayı silememiştim. Elim varmamıştı. Büyük bir şaşkınlıkla telefonu açtığımda karşımdaki şahıs "abi ben Beycivan, sesimi tanıdın mı? ben ölmedim" dedi. Biraz konuştuk. Bana neden böyle bir olay olduğunu anlattı. Benden bu durumu size nasıl anlatabileceği konusunda yardım istedi. Bende biraz bekleyelim dedim. Ama dediğim gibi hala emin değilim. Belki bu yazıyı okursa kendisi (eğer hakikaten yaşıyorsa) durumu açıklayıcı bir yazı yazar diye düşünüyorum. Herkese selamlar.
    Nedenini sorgulamıyorum, ama eğer Beycivan yaşıyorsa buna çok çok çok sevinirim
    umarım kendisinin ve evladının sağlığı yerindedir.
    gerisi teferruat.

Motosikleti
    Teşekkür ederim. Geçen Cuma günü, İkiçeşmelikten yokuş aşağı giderken büyük kasalı bir kamyonet sıkıştırdı. Kendi şeridinden benimkine atladı. Korna fren derken adam bir kez daha aracı üstüme kırdı ve kaldırıma doğru beni sürerken freni biraz sert yaptığımdan motorla beraber sola doğru kaydık. Sol ayağım motorun altında kaldı. Doktor iki noktada çatlak olabilir dedi. İlaç ve rapor verdi, evde dinleniyorum. İki gündür üzerine basabiliyorum. Sanırım önümüzdeki hafta vites değiştirebileceğim

Motorda herhangi bir şey yok. Sol koruma demiri ve arka çanta demirlerinde çok hafif ezilme ve çizik var.

Herkese kazasız keyifli sürüşler...
    öncelikle geçmiş olsun. bazı hayvan arkadaşlara halen ısrarla ehliyet verildiği için hem motosikletliler hem de yayalar halen ciddi sorunlar yaşıyor trafikte.ankara trafiğinde de sıkıştıran çok oluyor, hatta birkeresinde bir tane bu cinsten yaratığın agzını yüzünü düzlüyordum kolej kavşagında nerdeyse, etraftan ayırdılar.biz her zaman 4 kat daha dikkatli olmak zorundayız bu insansılar yüzünden.

naci abi, ilginç birşey yazmışşın.tabiki beycivanın hayatta olması hepimizin sevinçle karşıladığı bir olay olur. diğer yandan da; sebebi ne olursa olsun forumda böyle bir haberin çıkarılması ya da öyleymiş gibi yansıtılması hiç hoş değil. nedeni ne olursa olsun, ölümle ya da yaşamla ilgili bu tarz imalar ya da şakalar, bahaneler hoş karşılanmaz ve karşısında tahammül nezdi düşüktür.

bu arada,ramzey imi sattım arkadaşlar.genç ve hevesli bir arkadaş a hediyeleri ile birlikte verdim.şu vergi borçlarımı ödedikten sonra asıl hayalim olan bir enduro ile yollara düşücem inşallah.

herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    ramzey qm 250

kardeşim çok geçmiş olsun. bi tel yapsaydın hemen gelirdim iş yerim zaten yakın oraya çok geçmiş olsun valla beni sıkıstıranı bende acımıyorum hemen onune geçip yavaşlıyorum biraz tehlikeli işler yapıyorum ama dış görünüşte önemli kask siyah camı siyah e motorda siyah olunca adamlar tırsıyo biraz üstünde güvenli durdunuzmu sizden tırsıyolar ben sabah karşıyakadan çankayay 10 dak gidiyorum sabah tafiğinde birde hep aynı saat hep aynı güzargah olunca çoğunlukla aynı insanlar oluyor trafik polisleri bile beni tanıdı artık durdurmuyolar:d

Motosikleti
    Canım kardeşim gelmiş geçmiş olsun.Hayırdır kazayı motorlamı yaptın? Büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.Evet bende sadece bu bölümde görünmüyordum çünki İzmir-MT gurubumuzla gezilere başladık, nasipse bu pazar günü yaklaşık 25-30 motor ki içlerinde konusunda uzman kadromuzla Ayvalık gezisi ekmek arası balık yapmaya gidiyoruz.Bu konuda çok tecrübeli olan büyüklerim benimde aralarına katılarak bu geziye mutlaka katılmamı hem motorumun rodaj ayarından hemde yolları tanıyıp motora alışma bakımından hemde grup sürüşlerinde uyulması gereken kati kuralları görüp öğrenmem açısından çok yararlı olacağını söylediler.Dün gece Teras Cafe buluşmamızda yaklaşık 20-30 motorcu arkadaşımızla aileleri ile birlikte bir araya geldik hoş sohbetler yaptık.Benim mavi boncuk iyice rolantiye girmeye başladı motora iyice alıştım artık motor beni değil ben motoru yönlendirmeye ve hükmetmeyi öğrenmeye başladım birbirimizi hala tanımaya çalışıyoruz ama şu bir gerçek motorum beni,ben motorumu çok sevdik.Yukarıdaki uyarılarınızı dikkate alacağım garanti kapsamında servis problemli olan birkaç yedek parçayı getirtiyor bugün o işleri halledeceğiz ve yola çıkmadan önce motoru ufak bir kontrolden geçirteceğim.Sakın yazmıyoruz diye bizleri de yok saymayın buradayız malüm artık sezonu açtık.Naci abicim ayrıca size izmirden kucak dolusu sevgiler abicim.ALLAH kimseye kaza bela vermesin hepinize kazasız belasız hayırlı sürüşler bol eylenceli günler dilerim.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    bir süredir giremedim foruma, motorun hayırlı olsun amca35, askerlik görevimi izmir de yapmıştım; motosiklet için oldukça uygun bir iklimi olan bir kent. ben kışın -7 derecede bile ankara da motora bindim, günlük kullandım ( 1400 km ) fakat talihsizlik, yaz geldi satmak zorunda kaldım.üstelik motorun etiketleri bile üzerindeydi, tertemizdi.

ben motorun ruhu, karakteri olduğuna inananlardanım, sanıyorum sizde öyle hissediyorsunuz, yazdıklarınızdan anlaşılıyor.ramzey qm 250, klasmanında türkiye de tercih edilebilecek en iyilerinden biri.tekrar hayırlı olsun.

zevkli, güvenli sürüşler.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Sevgi ve Saygılarımla.

abi sevindim senin adına o guraba katılmayı isterdim ama şimdi foça yolcusuyum teknem var orda zaten gide gele sürekli tecrübe oluyor seyrek yolunu gözüm kapalı gider gelirim:D aksam saat dörtten sonra sivrisinek yağmuru başlar eve geldiğim zaman kaskın önü çarşı pazar gibidir:d şimdiden sana iyi yolculuklar kazasız belasız abi güzel gün geçirmen dileğiyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 ----------

Size de çok geçmiş olsun. Allah başka kaza bela vermesin. Selamlar.

Benden de sizlere kucak dolu sevgiler arkadaşım: Allah kaza bela vermesin. Grup gezileri zaten motorculukta en keyifli gezilerdir. İnşallah grup arkadaşlarınızla iyi anlaşırsınız.

Arkadaşlar bu arada sizlere hem sevindirici hem de oldukça şaşırtıcı bir haberim var. Ben de şoktaydım bir süre önce ve bu mesajı yazıp yazmamakta çok tereddüt ettim. Çünkü hala emin değilim. Teyit etmek gerek ama nasıl olur bilmiyorum. Umarım beni anlayışla karşılarsınız ve inşallah haber doğrudur.

slm naci abi nasılsın? beycivan hocam yasıyorsa mutla buraya birşeyler yazıp maruzatını söylüceğinden eminim ve yaşıyorsada çok sevineceğimi bilsin gerçekten çok üzülmüştüm ama hiç bir önemi yok yeterki sağlığı sıhati bebeği iyi olsun sevgilerle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

bügün başımadan geçen komik durumu anlatmak isterim, foçadan dönüyordum aksam saatlerinde izmir yonune gelirken rampa aşagı 120 civarında kadran araba solluyordum geçtikten hemen sonra motor stop etti arkamdada eşim var o hızla benzinliğe kadar gittim ilk başta sağına soluna baktım bişey yok marşa basıyorum porh porh yapıyor çalışmıyor biara çalısır gibi oldu durdu gene. dedim bide yedeğe alayım basayım dedim motor çalıştı :d 4 yıldır motora biniyorum ama bazen dalgınlığımıza geliyordemekki. bari benzinlikte durmuşken benzin alayım dedim sonra yola devam..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    slm naci abi nasılsın? beycivan hocam yasıyorsa mutla buraya birşeyler yazıp maruzatını söylüceğinden eminim ve yaşıyorsada çok sevineceğimi bilsin gerçekten çok üzülmüştüm ama hiç bir önemi yok yeterki sağlığı sıhati bebeği iyi olsun sevgilerle.
    Teşekkür ederim arkadaşım. İyiyim çok şükür.
    Beycivan konusunda ben de çok üzgündüm. Olayı öğrenince gerçek olduğuna inanamadım. Açıkçası hala da emin değilim doğru olup olmadığından. Hadi şakaysa diye düşünüyorum. Ama onun numarasından başka kim arayabilir beni? İnşallah doğru çıkar da üzüntümüz tazelenmez. Beycivan telefonda bana kendisine bu konuda (yani olayı sizlere duyurma konusunda) yardımcı olmamı istemişti. Ben söylediği adımı attım. Sıra artık kendisinde. Selamlar.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    kardeşim çok geçmiş olsun. bi tel yapsaydın hemen gelirdim iş yerim zaten yakın oraya çok geçmiş olsun valla beni sıkıstıranı bende acımıyorum hemen onune geçip yavaşlıyorum biraz tehlikeli işler yapıyorum ama dış görünüşte önemli kask siyah camı siyah e motorda siyah olunca adamlar tırsıyo biraz üstünde güvenli durdunuzmu sizden tırsıyolar ben sabah karşıyakadan çankayay 10 dak gidiyorum sabah tafiğinde birde hep aynı saat hep aynı güzargah olunca çoğunlukla aynı insanlar oluyor trafik polisleri bile beni tanıdı artık durdurmuyolar:d
    Sağ ol Ali. Aklımdan da geçmedi değil aslında seni aramak. İşyerinin yakın olduğunu hatırladım ama çevredeki esnaf yardım etti Allah'tan. Yokuş aşağı olduğu için, vitesi ikiye aldım öyle durup kalktım. Ayağımın üstü tamamen ezik ve şiş olduğundan vites değiştiremedim. Otele kadar idare ettim. Bir haftadır da motorum orada yatıyor , özledim valla

Vitesi değiştirmek tam bir ızdıraptı. Canım çok acıyordu. Tam bu sırada aklıma çift pedallı vitesler geldi. Bazı motorlarda var ya hani, topuğunla vites büyütüyorsun. Kanuni Caracal'da var mesela. Parçalarının bazıları bizimkilerle uyumlu diye biliyorum. Acaba vites pedalı da olur mu ya da bizimkine özel bir çözüm var mıdır? Kullanımı daha pratik olabilir diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Sağ ol Ali. Aklımdan da geçmedi değil aslında seni aramak. İşyerinin yakın olduğunu hatırladım ama çevredeki esnaf yardım etti Allah'tan. Yokuş aşağı olduğu için, vitesi ikiye aldım öyle durup kalktım. Ayağımın üstü tamamen ezik ve şiş olduğundan vites değiştiremedim. Otele kadar idare ettim. Bir haftadır da motorum orada yatıyor , özledim valla

Vitesi değiştirmek tam bir ızdıraptı. Canım çok acıyordu. Tam bu sırada aklıma çift pedallı vitesler geldi. Bazı motorlarda var ya hani, topuğunla vites büyütüyorsun. Kanuni Caracal'da var mesela. Parçalarının bazıları bizimkilerle uyumlu diye biliyorum. Acaba vites pedalı da olur mu ya da bizimkine özel bir çözüm var mıdır? Kullanımı daha pratik olabilir diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

slm kardeşim tekrar geçmiş olsun. pedal konusunda benim ilk motorum skygo 250 di resimde zaten o çok rahatsız verici hiç tavsiye etmem ayağına takılıyor vites değiştirmede kafanı karıştırıyor bence bu halı iyi onun ayarı var sadece çok küçük hareketle vites değiştire bilirisin bence uğraşma emre deymez çünkü hadi yaptın diyelim daha sonra buyuk cc motorlarda öyle bir olay görmedim pek zorluk çekersin kardeşim.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    slm kardeşim tekrar geçmiş olsun. pedal konusunda benim ilk motorum skygo 250 di resimde zaten o çok rahatsız verici hiç tavsiye etmem ayağına takılıyor vites değiştirmede kafanı karıştırıyor bence bu halı iyi onun ayarı var sadece çok küçük hareketle vites değiştire bilirisin bence uğraşma emre deymez çünkü hadi yaptın diyelim daha sonra buyuk cc motorlarda öyle bir olay görmedim pek zorluk çekersin kardeşim.
    Eyvallah, o zaman ayağımın iyileşmesi için biraz daha bekleyeyim ;)

Arkadaşın Yamaha Dragstar'ındaki şanzımanı görmüştüm. Dediğin gibi onda da bizimki gibiydi sistem. Ancak vitesin geçişleri ve sesi o kadar düzgün ki... Kalite her şekilde kendini belli ediyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler