Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin aldığın aynalarıda baktı güzel onlara uzatma kol var onlardan alıp taka bilirsin ama kolların vida yerlerinin kaç milim olduğunu bilmiyorum yanlızca eski aynalardan birinle basmanede motorcuların orda levent motor var ordan bir bak böylelikle takabilirsin bence kardeşim.
    olur gidelim bizde ramzey havamızı atalım orda:D
    sen nerde oturuyosun? bide yaşlarımız bilmiyoruz buyuk muyuz kuçuk muyuz ona göre saygımızı ve abi kardeş diyelim. ben karşıyaklada oturuyorum yaş 30.
    Ali ben de 30 yaşımdayım. Şirinyer'de, Nato civarında oturuyorum.
    Ramzeyimizle hava atabilir miyiz? Gerçi ben motorumla gurur duyuyorum.

Velomoto'da dediğin aparatlardan gördüm. Biraz yükselse iyi olur herhalde ama aynanın kendisi de küçük. Benim için önce işlev sonra görüntü. Plastik aynalardan kurtulmak istiyorum ama işlevinden de vaz geçmek yablış geliyor. Görüş alanımı daraltmak istemiyorum.

Dediğin gibi Basmane'ye gidip orada deneyerek bakacağım bundan sonra...

Selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali ben de 30 yaşımdayım. Şirinyer'de, Nato civarında oturuyorum.
    Ramzeyimizle hava atabilir miyiz? Gerçi ben motorumla gurur duyuyorum.

Velomoto'da dediğin aparatlardan gördüm. Biraz yükselse iyi olur herhalde ama aynanın kendisi de küçük. Benim için önce işlev sonra görüntü. Plastik aynalardan kurtulmak istiyorum ama işlevinden de vaz geçmek yablış geliyor. Görüş alanımı daraltmak istemiyorum.

Dediğin gibi Basmane'ye gidip orada deneyerek bakacağım bundan sonra...

Selamlar...

atarız tabi kardeşim.hertarafı pırıl pırıl parlıyo motorların.benim hanımda bucalı bilirim otarafı.

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    EEE bende yaşı ilerleyip de ruhu genç olanlardanım.Nasipse Temmuz da yaş 43 olacak Bornova özkanlardayım şuan A.Ö.F.Halkla ilişkiler okuyorum, İzmir Çınarlı End.Mes.Lisesi - Tesisat bölümü mezunuyum özel sektörde ofis boy olarak çalışmaktayım yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum Bu arad üçümüz bir araya gelirsek ortalığı yakacağız,neden mi üçümüzde Ramzey QM 250 var birimizin ki KIRMIZI,birimizin ki SİYAH ve benim kide LACİVERT
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EEE bende yaşı ilerleyip de ruhu genç olanlardanım.Nasipse Temmuz da yaş 43 olacak Bornova özkanlardayım şuan A.Ö.F.Halkla ilişkiler okuyorum, İzmir Çınarlı End.Mes.Lisesi - Tesisat bölümü mezunuyum özel sektörde ofis boy olarak çalışmaktayım yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum Bu arad üçümüz bir araya gelirsek ortalığı yakacağız,neden mi üçümüzde Ramzey QM 250 var birimizin ki KIRMIZI,birimizin ki SİYAH ve benim kide LACİVERT
    Abi yakalım gitsin yaa
    O zaman Perşembe bi aksilik olmazsa buluşuyoruz.
    Öncesinde yine haberleşiriz. Hatta bi orta noktadan birlikte hareket ederiz.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    İyi haftasonları öncelikle özelikle yaz aylarının girmesiyle foruma katılımda bir düşme oluyor bugün yollarda motorseverleri bolca gördüm. Havaların sıcaklaması hepimizin kanını kaynatmaya başladı. İstanbulda oturan arkadaşlar sirkecideki motorcular sokağını bilirler heryerde motor parçası malzemesi satan dükanlar var. Bursada gazhanenin olduğu bölgede çok sayıda motorcu dükanı vardır. Geçen ay internetten bir takım krom ayna sipariş etmiştim taktım içindeki aynası arkasına silikon sıkılarak desteklemiş yani motor yüksek devirdeyken titreme yapması engellenmiş yanlız şunu anladım bu aynanın takıldığı yerdeki vidalama noktası pirinç dökümden yapılmış 3 4 sefer takılma sökülmeden sonra eskisi gibi ayna sıkı durmuyor ve gevşiyor o nedenle her sökütüğünüzde içine azcık bali damlatmanız yada en azından su musluklarına takılan iplerden aynaın vidalandığı yere dolamanızda fayda var. Motorunu benzinliklerde tanzikli su ile yıkayan arkadaşların da yıkamadan sonra yapması gerekenbri kaç işlem mevcut ben çok yerde hemen su tutup gaza basıp giden görüyorum bu hatalı bir durum çünkü elektrik kablolarınınm demetlerine ve bağlı bulunduuğu soket yuvalarına suyun girmesi halinde kontak ve kısa devre akabinde motorda tüm tesisatı size değiştiricek masraf açabilir. Önce yıkama sonra motorun yan kapaklarını sökün bezle elinizin erdiği yerleri kurulayıp soketlerin üzerine kuvvetlice bir üfleyin akünün üzerinde asla su bırakmayın zincir ıslakken dişliler daha çabuk aşınır mermer demir bile kesilirken çabuk kesilsin diye su tutarlar. Ön farın içi bir avuç kablo yumağıyla dolu bu kısımı su tutmadan elle temizlenizi tavsiye ederim. Şimdilik bu kadar aklıma gelenler görüşmek üzere... Duyduğuma göre sayısı ve talebinde yoğunluk olduğundan dolayı devletin gözüne bu sokakta gezinen elektriklli bisikletler batmış yeni vergi mevzuatında adı var diye ciddi söylentiler mevcut zaten devletimiz vergi alamadığı bir o vardı o da olur heralda.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    slm,sen bizden buyuksun ozaman abi diyelim saygımızı kusur etmiyelim.bişey diycem eşlerde geliyormu oraya abi?

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    slm,sen bizden buyuksun ozaman abi diyelim saygımızı kusur etmiyelim.bişey diycem eşlerde geliyormu oraya abi?
    Dün akşam İzmir MT etkinlik duyurusu başlığına birkaç foto yüklemişler. Orada gördüm, bayanlar falan da vardı. Sanırım eşili eşsiz herkes kafasına göre taklıyor.
    Bu arada www.meteor.gov.tr Çarşamba Perşembe İzmir için kuvvetli sağanak yağış gösteriyor. Haberiniz ola :(

Motosikleti
    ramzey qm 250
    [QUOTE=7g24s;2330437]Dün akşam İzmir MT etkinlik duyurusu başlığına birkaç foto yüklemişler. Orada gördüm, bayanlar falan da vardı. Sanırım eşili eşsiz herkes kafasına göre taklıyor.
    Bu arada www.meteor.gov.tr Çarşamba Perşembe İzmir için kuvvetli sağanak yağış gösteriyor. Haberiniz ola :([/QUOT

slm.valla hocam yağmur falan farketmiyo bana hem çok zevfli oluyor.ama tabi ona göre kararlaştırırız olmaz derseniz haftaya bulusuruz aslında izmirden ramzeycileri bulsak bizde toplanırız ama kimseden ses seda yok.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    slm.valla hocam yağmur falan farketmiyo bana hem çok zevfli oluyor.ama tabi ona göre kararlaştırırız olmaz derseniz haftaya bulusuruz aslında izmirden ramzeycileri bulsak bizde toplanırız ama kimseden ses seda yok.
    Ali geçen hafta yediğim yağmurun etkisi hala sürüyor da ondan temkinli yaklaşıyorum yoksa ben de seviyorum yağmurda gezinmeyi. Ama henüz ekipmanımı tamamlayamadım. Adam gibi bi pantolon lazım.
    Gerçi İzmir'in havası da kızı da belli olmuyor ;) Bakarsın güneş çıkıverir...

Sitede arama yaptım, birkaç İzmirli buldum :

http://www.motosiklet.net/forum/memb...ias-48711.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...ldz-68779.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...per-56357.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...lor-10371.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...car-41031.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...atr-65989.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...res-85509.html

Motosikleti
    ramzey qm 250
    [QUOTE=7g24s;2330580]Ali geçen hafta yediğim yağmurun etkisi hala sürüyor da ondan temkinli yaklaşıyorum yoksa ben de seviyorum yağmurda gezinmeyi. Ama henüz ekipmanımı tamamlayamadım. Adam gibi bi pantolon lazım.
    Gerçi İzmir'in havası da kızı da belli olmuyor ;) Bakarsın güneş çıkıverir...

Sitede arama yaptım, birkaç İzmirli buldum :

http://www.motosiklet.net/forum/memb...ias-48711.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...ldz-68779.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...per-56357.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...lor-10371.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...car-41031.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...atr-65989.html
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...res-85509.html[/QUOT

ıslanma olayını ben çok iyi bilirim foçadan dönüyordum yağmura yakalandım 1 km gittim sırıl sıklam etti keşke dedim tekneden yağmurluğumu alsaydım ama iş işten geçmişti,ıslandık dedim artık eve geldim hanım içeri almadı zaten kapıda soyunduk dua ettim karşı komsu kapıyı açmasın diye don paça kaldık sonra zaten ilk işim yağmurlık almak oldu gerçi montlar su geçirmiyor ama ben alt üst 30 tl aldım işimi görüyor standart olduğu için hanım yoksa arkada yağmurluysa onunkinide üstüme giyorum kıyak oluyor:D bu izmir mt gezi falan yapıyorlardır herhalde dün foça dönüşü gördüm 7-8 motor vardı manisa plakalı gezmeye gelmişler ybr dı hepsi sol kerken selamlaştık bizde böyle bişeyler yapsak güzel olur daha önce karşıyada bi gruba üyeydim 20 motor falan gidiyoduk ama baştakı adamlar yolları bilmiyor köylere giriyoz bulamıyolardı bende sıkıldım çıktım.her hafta hemen hemen foçaya gider tekneyle balık yakalamaya gidiyorum napayım hani olursa grup gezeriz bari.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:44 ----------

Alıntı TektekerNeco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi haftasonları öncelikle özelikle yaz aylarının girmesiyle foruma katılımda bir düşme oluyor bugün yollarda motorseverleri bolca gördüm. Havaların sıcaklaması hepimizin kanını kaynatmaya başladı. İstanbulda oturan arkadaşlar sirkecideki motorcular sokağını bilirler heryerde motor parçası malzemesi satan dükanlar var. Bursada gazhanenin olduğu bölgede çok sayıda motorcu dükanı vardır. Geçen ay internetten bir takım krom ayna sipariş etmiştim taktım içindeki aynası arkasına silikon sıkılarak desteklemiş yani motor yüksek devirdeyken titreme yapması engellenmiş yanlız şunu anladım bu aynanın takıldığı yerdeki vidalama noktası pirinç dökümden yapılmış 3 4 sefer takılma sökülmeden sonra eskisi gibi ayna sıkı durmuyor ve gevşiyor o nedenle her sökütüğünüzde içine azcık bali damlatmanız yada en azından su musluklarına takılan iplerden aynaın vidalandığı yere dolamanızda fayda var. Motorunu benzinliklerde tanzikli su ile yıkayan arkadaşların da yıkamadan sonra yapması gerekenbri kaç işlem mevcut ben çok yerde hemen su tutup gaza basıp giden görüyorum bu hatalı bir durum çünkü elektrik kablolarınınm demetlerine ve bağlı bulunduuğu soket yuvalarına suyun girmesi halinde kontak ve kısa devre akabinde motorda tüm tesisatı size değiştiricek masraf açabilir. Önce yıkama sonra motorun yan kapaklarını sökün bezle elinizin erdiği yerleri kurulayıp soketlerin üzerine kuvvetlice bir üfleyin akünün üzerinde asla su bırakmayın zincir ıslakken dişliler daha çabuk aşınır mermer demir bile kesilirken çabuk kesilsin diye su tutarlar. Ön farın içi bir avuç kablo yumağıyla dolu bu kısımı su tutmadan elle temizlenizi tavsiye ederim. Şimdilik bu kadar aklıma gelenler görüşmek üzere... Duyduğuma göre sayısı ve talebinde yoğunluk olduğundan dolayı devletin gözüne bu sokakta gezinen elektriklli bisikletler batmış yeni vergi mevzuatında adı var diye ciddi söylentiler mevcut zaten devletimiz vergi alamadığı bir o vardı o da olur heralda.

neco kardeşim ben onun formulunu buldum gerçi şimdi kendim yıkayıp kurutuyorum çünkü benzin istasyonlarındaki su kreçli ve kurutulmadığın zaman ustunde leke yapıyor formulude şu çogu benzin istasyonlarında 1 tlye elektirikli süpürgeler var yıkayıp 1 lira atıyosun uzanamadığın yerlerin suyunu çektiriyorsun suyunu.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Evet buda iyi fikir kasap35 kardeş benzinlikler artezyen su kullanırlar ve kireç oranı yüksektir bezle kurulasanda lekesi gitmez en güzeli bilinen yöntemlerle bu işi halletmek dğeilmi..

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Evet buda iyi fikir kasap35 kardeş benzinlikler artezyen su kullanırlar ve kireç oranı yüksektir bezle kurulasanda lekesi gitmez en güzeli bilinen yöntemlerle bu işi halletmek dğeilmi..

evet ben kendim yıkar kurularım üstünede bi cila olay tamamdır:d

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    naci abi mahoretti abimizi ben uzun süredir forumda göremiyorum bilginiz varmı acaba özledik kendisini

Motosikleti
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam İzmir MT etkinlik duyurusu başlığına birkaç foto yüklemişler. Orada gördüm, bayanlar falan da vardı. Sanırım eşili eşsiz herkes kafasına göre taklıyor.
    Bu arada www.meteor.gov.tr Çarşamba Perşembe İzmir için kuvvetli sağanak yağış gösteriyor. Haberiniz ola :(
    Hiç merak etmeyin zaten beni kanlı canlı görünce 25-30 lu yaşlarda sanacaksınız Bunun dışında Teras Cafe buluşmasında herkez serbest isteyen eşini getirebilir isteyen kız arkadaşını yada kardeşini yada yanlız gelir önemli olan güzel bir birliktelik hoş sohbet yaşamak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

naci abi mahoretti abimizi ben uzun süredir forumda göremiyorum bilginiz varmı acaba özledik kendisini
    Evet bende fark ettim bir kaç gündür Naci abininde sesi soluğu çıkmıyor.Acaba yollara mı çıktı? Mutlaka biryerlere gezmeye gitmişlerdir.Ama zaten Naci abi motorunu değiştirdiği için sadece bu bölümde Ramzey ile ilgili teknik sorular sorukduğunda yada bu konuda bir yardım istendiğinde mutlaka cevap yazıyor.Yukarı yazılara bakacak olursak Ramzey konusunda pek sorunlu yada teknik konuda yardım isteyen olmadığından yazmamıştır
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    yaa gerçekten özeniriyorum şu İzmir dayanışmasına şu finalleri bi atlatıp okulu kapatsam bi arkadaşımla İzmir turu planım var siz değerli abilerimi görmek çok isterim inş.bi aksilik olamzsada yaza hepbirlikte ortak bi buluşma yaparız izmirde.hepinize saygılar sevgiler.
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

crown 150 alcam ilk moturum olcak 1000 1500 liralık bi bütcem var ne diyosunuz ne yapayım bu fiyatlara çin mallarına göre aralarıda ne tercih edeyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar. crmina dendel msn adresini ricaediyorum bir kaç soru soracağım.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Hiç merak etmeyin zaten beni kanlı canlı görünce 25-30 lu yaşlarda sanacaksınız Bunun dışında Teras Cafe buluşmasında herkez serbest isteyen eşini getirebilir isteyen kız arkadaşını yada kardeşini yada yanlız gelir önemli olan güzel bir birliktelik hoş sohbet yaşamak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:38 ----------

Evet bende fark ettim bir kaç gündür Naci abininde sesi soluğu çıkmıyor.Acaba yollara mı çıktı? Mutlaka biryerlere gezmeye gitmişlerdir.Ama zaten Naci abi motorunu değiştirdiği için sadece bu bölümde Ramzey ile ilgili teknik sorular sorukduğunda yada bu konuda bir yardım istendiğinde mutlaka cevap yazıyor.Yukarı yazılara bakacak olursak Ramzey konusunda pek sorunlu yada teknik konuda yardım isteyen olmadığından yazmamıştır

semavere eşli gelen varmı peki,bu teras cafede manisa yolundaki shell istasyonundaki cafe demi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:41 ----------

Alıntı velerin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crown 150 alcam ilk moturum olcak 1000 1500 liralık bi bütcem var ne diyosunuz ne yapayım bu fiyatlara çin mallarına göre aralarıda ne tercih edeyim yardımcı olursanız sevinirim saygılar. crmina dendel msn adresini ricaediyorum bir kaç soru soracağım.
    ilk motorun olucasksa temizin i bul derim 150 cc olmasıda kasa ağır cc küçük biraz sorun olabilir razseylerde var o paralara ama biraz yıpranmış oluyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:46 ----------

arkadaşlar bende ramzeyimi satmayı düşünüyorum sym gts250 almaya karar verdim ilgilenen olursa fotoları gönderirim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Maalesef tanımıyorum bu arkadaşı. Ama siz bunu yazdıktan sonra baktım sanırım motosikletini satmış.

Yok yok buradayım. Sessizce sizleri takip ediyorum elimden geldiği kadar. Allah ömür verirse yollara çıkma zamanı Haziran -Temmuz gibi olur inşallah. Herkese çok selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 ----------

arkadaşlar bende ramzeyimi satmayı düşünüyorum sym gts250 almaya karar verdim ilgilenen olursa fotoları gönderirim.

Hayırdır daha yeni almıştınız bir sorun mu var? Sym gts 250 maxi-scooter tarzı bir motosiklet, tarz değişikliği mi yapıyorsunuz? Üstelik fiyatı da pahalı bence. 2. elleri bile 6.000 TL civarı. Çok temizi olmadıkça aman dikkat riske girmeyin. Eğer tarz olarak chopper'dan vazgeçiyorsanız o başka ama chopper tarzı size uygunsa bence üzerine biraz ilave yapıp daha marka motorlar alabilirsiniz. Ama yüksek cc'li motorlarda bence biraz tecrübe gerekir. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef tanımıyorum bu arkadaşı. Ama siz bunu yazdıktan sonra baktım sanırım motosikletini satmış.

Yok yok buradayım. Sessizce sizleri takip ediyorum elimden geldiği kadar. Allah ömür verirse yollara çıkma zamanı Haziran -Temmuz gibi olur inşallah. Herkese çok selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:43 ----------

Hayırdır daha yeni almıştınız bir sorun mu var? Sym gts 250 maxi-scooter tarzı bir motosiklet, tarz değişikliği mi yapıyorsunuz? Üstelik fiyatı da pahalı bence. 2. elleri bile 6.000 TL civarı. Çok temizi olmadıkça aman dikkat riske girmeyin. Eğer tarz olarak chopper'dan vazgeçiyorsanız o başka ama chopper tarzı size uygunsa bence üzerine biraz ilave yapıp daha marka motorlar alabilirsiniz. Ama yüksek cc'li motorlarda bence biraz tecrübe gerekir. Selamlar.

naci abi biliyorsun bir ara er-5 lere takılmıkştım ama sym hem rahat hem hız olarak tatminkar rahatlıgıda cabası göstergeler falan çok hosuma gitti kullandım arkadaş almış evo'sunu super bir rahatlık var araba gibi zaten oyuzden zaten hızla pek alakam yok 120-140 tatminkar bence binince benim motorum bu dedim.

Motosikleti
    Naci abicim seni gördüğüme çok sevindim valla epeydir göremiyorduk sizi valla özlemişiz.

Ali cim Teras Cafe Bornova büyük parkın aşşasındadır.Yani Büyük parkın aşşasında nikah dairesinin aşşa sırasında yol üzerinde kime sorsan gösterirler.Detaylı adres kirokisi Forum etkinlik bölümünde Teras Cafe buluşması konu başlığında mevcut.
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler