Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Değerli aekadaşlarım bu konuda bir çok araştırmalar yaptım herkezin bildiği üzere Copperlerde ön cam (siperlik) bir tarz meselesi olduğuna inanıyorum ve geçenlerde bizim mahallede bir Hyosung GV250 kullanıcısı gördüm ve ön camına bittim.Bir cam bu kadar mı motoru farklı ve kaliteli gösterebilir dedim kendi kendime.Arkadaşla ayak üstü 1 ssat sohbet ettik bu camları özel olarak Türkiye Cappor grubundan bir abimiz yapıyormuş üyelerinede özel indirim uyguluyormuş.Yaklaşık olarak fiyatı 350-400 Tl civarında.Ben Ramzeyim için bir tane motoruma uygun özel yapım bir ön cam yaptıracağım ve yaptırdıktan sonra resimlerini buradan sizlerle paylaşacağım.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey QM250

qm 250 alacağım yardım.

S.a. öncelikle yeni vefaat eden kardeşimize Allahtan rahmet alilesine sabır diliyorum sizlerinde başı sağolsun; Allah ölümünde hayırlısını versin.
    Kastamonuda yaşıyorum, 36 yaşındayım iki çocuğum var,amatör düzeyde motosiklet kullandım (hiç vitesli motor kullanmadım) inşallah bir qm250 alacağım okuduğum kadarıyla problemsiz bir motosiklet yakıt konusunda alacağım kişi geçen yaz 20 krş yakıyor dedi sizlerin yazdıklarına göre çok yakıyor birde ilanı veriyorum inşaalah 2000 tl ye cumartesi günü alacağım. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca kask ve kıyafet konusundada ne önerirsiniz tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:09 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ey-qm250/detay

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Alıntı muratd37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. öncelikle yeni vefaat eden kardeşimize Allahtan rahmet alilesine sabır diliyorum sizlerinde başı sağolsun; Allah ölümünde hayırlısını versin.
    Kastamonuda yaşıyorum, 36 yaşındayım iki çocuğum var,amatör düzeyde motosiklet kullandım (hiç vitesli motor kullanmadım) inşallah bir qm250 alacağım okuduğum kadarıyla problemsiz bir motosiklet yakıt konusunda alacağım kişi geçen yaz 20 krş yakıyor dedi sizlerin yazdıklarına göre çok yakıyor birde ilanı veriyorum inşaalah 2000 tl ye cumartesi günü alacağım. Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca kask ve kıyafet konusundada ne önerirsiniz tşk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:09 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...ey-qm250/detay
    A.s abi.öncelikle vitesli ve büyük motora başlarken seçtiğin motor güzel.yanimotora başlamak için ideal bir motor.parçaları el yakmıyor ve kolay ulaşılabiliyor.Almak istediğin motorda km si gayet yerinde fazla kullanmamış satan arkadaş.ramzey qm 250 bana sorarsan 0 almanı öneririm neden deyeceksin.ötv indiriminden doalyı 0 kmleri 2800tl ye fiyatı düştü.hem 0 km almış olrusun hem için rahat eder.800tl eksik verip sonra orasını elden burasını elden geçirle uraşmanı istemem.Tabi kara senin bu benim fikrimdi.2.el motor alacağın zaman motora bakmaya tanıdığın biir yakın motor ustanla gidersen sıkıntı çekmezsin.

Motosikleti
    ramzey 250qm
    allah rahmet eylesin beycivan arkadaşımızın mekanı cennet olsun inşallah cok faydası dokundu bilgisi araştırması motorsiklet sevdası ölçüsüzdü.başımız sağolsun

Motosikleti
    Ramzey QM250
    motosikleti bugün aldım alırkende bir servise gösterdim problem yok kazası belası yok.Biraz tenha yollarda deneme sürüşü yaptım kullanımı rahat motoru güçlü, biraz debriyajı sert gibi geldi birde boşa alma hususunda zorluk çekiyorum bir sıkıntı olabilirmi tşk.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Hayırlı olsun abi Allah kaza bela göstermesin güle güle kullan.boşa alma durumunda ise qm 250ler de normal bir durum biraz ilk zamanlarda boşa almakta zorlanıcaksın (biraz fazla bassan vites 2 ye geçer,2 den boşa almak istesen yine aynı şekil ayarı tutturamayıp 1 e alırsın) zamanla ayağın alışacaktır abi.ama çok aşırı zorlanıyorum dersen bi debriyaja baktır birde yağ değiştir,tabi bakımları tamsa bunlara gerek yok.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı muratd37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti bugün aldım alırkende bir servise gösterdim problem yok kazası belası yok.Biraz tenha yollarda deneme sürüşü yaptım kullanımı rahat motoru güçlü, biraz debriyajı sert gibi geldi birde boşa alma hususunda zorluk çekiyorum bir sıkıntı olabilirmi tşk.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Tüm vida ve somunları sıkın/sıktırın; debriyaj halatının içini elcik tarafından yağlayın/yağlatın.

boşa geçme sorunu şunlardan kaynaklanır:

1. yanlış debriyaj ayarı,
    2. yanlış debriyaj ayak pedal ayarı,
    3. yanlış viskozite motor yağı, (kim n derse desin--özellikle ustalar--daima tam sentetik ve motosiklet için üretilmiş olan yağları kullanın. 3000 km'de bir değiştirin. Yağ miktarı 1.6 litredir)
    4. eskimiş motor yağı.

Lütfen önceki sayfaları da okuyunuz. Böylece motosikletiniz hakkında ortaya çıkabilecek sorunlara daha kolay çözüm üretebilirsiniz. Aslında bu kategorideki en az sorunlu motosiklettir ramzey qm 250. Bu forumda birçok ramzey ustasının bilemeyeceği konularda yaşanan problemlerin çözümü tartışıldı, bilgiler verildi. Tekrar hayırlı olsun.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Ramzey QM250
    Tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkürler. Uygulamaya çalışacağım.

7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Merhabalar.
    Uzun uğraşlar sonucu motorumu bugün teslim alabildim. Uygunluk belgesi kaybolduğu için yeniden çıkartıldı. Ruhsat ve plakayı hala çıkartamadım. Bugün vizesini yaptırdım. 2006 model ve hiç trafiğe çıkmamış motoruma (imal yılı - 1 +3) formülüne göre 2008 yılıdan beri viesi yoktur deyip 3 yıllık ceza kestiler ve 185 lira toplam vize bedeli tuttu. Hafta içi de ruhsat ve plaka için uğraşacağım. Vize işlemleri için mağazanın aracıyla İzmir içinde taşıma yapıldı. Yoksa polis çevirir de 500 lira ceza keser diye korktum.
    İşlem sırasını beklerken Sarnıç'ta sanayi içinde birkaç tur attım. Çok keyifliydi
    Boşa geçmeme problemini ben de yaşadım. Ancak motoru durdurduktan sonra kolayca boşa geçtiğini fark ettim.
    Vize sırasında bir an motoru çalıştıramadım ve çok korktum. Meğer motor stop konumdaymış, ondan marş almamış. Epeyce güldük. Motoru toplayan usta güler yüzlü ve iyi niyetli bir insan. Sorularıma sabırla cevap veriyor. İlk yağ değişimi için 500 km sonra gel dedi. Ben 300 diye ısrar ettim. Naci ağabey böyle söylüyor dedim
    Hepsiburada.com'dan branda aldım. Ama kocaman bir şey! İçine 3 tane motor sığacak neredeyse.
    Bugün hava biraz serindi. Montum yanımda değildi ve bir kez daha sadece güvenlik için değil, üşütmemek için de montsuz kullanmamak gerektiğini hatırladım.
    Aksilik anlamında 3 haftadır bir sürü şey yaşadım ancak bugün motorumu kulanabildim ama bugünkü kısa sürüş keyfi hepsine değerdi.
    Herkese keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Öok sevindim hayırlı olsun.şu yağışlar geçsinde gezmeye başlarsın artık keyifle .motoru ilk aldığımda benim de bu tarz olaylar gelmişti .yan ayaklık inikti ben marş basıyodum sonra 2 3 kez basmıştım motor çalışmamıştı sonra bende panik yapıp ustamı aramıştım hiç unutmuyorum .zamanla motorun her şeyine alışırsın,şimdi daha yeni sevgili huyunu suyunu bilmiyor olman gayet normal

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Uzun uğraşlar sonucu motorumu bugün teslim alabildim. Uygunluk belgesi kaybolduğu için yeniden çıkartıldı. Ruhsat ve plakayı hala çıkartamadım. Bugün vizesini yaptırdım. 2006 model ve hiç trafiğe çıkmamış motoruma (imal yılı - 1 +3) formülüne göre 2008 yılıdan beri viesi yoktur deyip 3 yıllık ceza kestiler ve 185 lira toplam vize bedeli tuttu. Hafta içi de ruhsat ve plaka için uğraşacağım. Vize işlemleri için mağazanın aracıyla İzmir içinde taşıma yapıldı. Yoksa polis çevirir de 500 lira ceza keser diye korktum.
    İşlem sırasını beklerken Sarnıç'ta sanayi içinde birkaç tur attım. Çok keyifliydi
    Boşa geçmeme problemini ben de yaşadım. Ancak motoru durdurduktan sonra kolayca boşa geçtiğini fark ettim.
    Vize sırasında bir an motoru çalıştıramadım ve çok korktum. Meğer motor stop konumdaymış, ondan marş almamış. Epeyce güldük. Motoru toplayan usta güler yüzlü ve iyi niyetli bir insan. Sorularıma sabırla cevap veriyor. İlk yağ değişimi için 500 km sonra gel dedi. Ben 300 diye ısrar ettim. Naci ağabey böyle söylüyor dedim
    Hepsiburada.com'dan branda aldım. Ama kocaman bir şey! İçine 3 tane motor sığacak neredeyse.
    Bugün hava biraz serindi. Montum yanımda değildi ve bir kez daha sadece güvenlik için değil, üşütmemek için de montsuz kullanmamak gerektiğini hatırladım.
    Aksilik anlamında 3 haftadır bir sürü şey yaşadım ancak bugün motorumu kulanabildim ama bugünkü kısa sürüş keyfi hepsine değerdi.
    Herkese keyifli ve kazasız sürüşler dilerim...
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, Allah hiç kaza bela vermesin.

Anlayamadığım şey sizin vize dediğiniz şey. Vize ne demek ve daha trafiğe bile çıkmamış, ruhsatı düzenlenmemiş motora ne vizesi yapıldı?

Eğer bu vizeden kasıt muayene ise, önce ruhsat çıkaracaksınız, orada ilk tescil tarihi yazacak ve siz o tarihten tam 3 yıl sonra muayenesini yaptıracaksınız.

Vize dediğiniz şey eğer yıllık vergi ise, Motorlu taşıtlar vergisi sadece trafikte olan taşıtlardan alınır. Trafiğe çıkmamış veya henüz satışı yapılmamış (yani faturası kesilip ruhsatı çıkarılmamış) taşıtlardan alınmaz diye biliyorum. Siz ne ödediniz ben anlamadım.

Tekrar hayırlı olsun. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Bende çok şaşırmış durumdayım.Bu yıl nu motoru sıfır alan herkez çatır çatır plaka ve ruhsatlarını sorunsuzca aldılar.Bakalım umarım bende de bu tarz sorunlar olmaz herşeyin hayırlısı inşallah.Motorun hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullan.Benim motorda nasipse bu cumartesi geliyor servise gidecek ve toplanacak.Yarım açık kaskımı,bırandamı,motor kilidimi,balaglama mı aldım.Motosiklet.Net den de Puff larım ve strekır çıkartmalarım geldi.Geriye mont ve eldivenler kaldı.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Herkese teşekkür ediyorum. Umarım hep birlikte kazasız sürüşler yaşarız

Naci bey, sizin kelimelerinizin aynısını onlara aktarmıştım. Önce TuvTurk müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki arkadaşla şöyle bir dialog geçti:
    7g24s - Trafiğe çıkmamış aracımdan ceza kesilmeyecektir değil mi? Sitenizde trafikten men olmuş araçlar için böyle bir muamele olduğu yazıyor.
    TüvTurk - Evet beyefendi, böyle olması gerekiyor. Ama emin değilim, içeri sorup geleyim.
    TüvTurk - Sordum, olmuyormuş.
    7g24s - Peki ne olması gerekiyordu? Bu araç 2006 yılından beri mağazada bekliyor. Trafiğe çıkmamış.
    TüvTurk - Yapılması gereken, 2006 senesinde bir günlük trafiğe çıkarılıp, sonra trafikten men belgesi alınmalıydı.
    7g24s - ....

Şimdi bu işlemi yapsaydık bayinin üzerine motorun ruhsatı plakası falan çıkacaktı. Satış sırasında da motor sıfır değil ikinci el muamelesi görecek ve devir işlemi yapılacaktı. Bu da garip

Vize işlemleri için gittiğimde gişedeki hanım da ben anlamam deyip arka taraftaki beye sordu ve daha önce belirttiğim formüle istinaden gün içerisinde birkaç araca daha bu işlemi yaptıklarını anlattı.

Yani bir motor 2011 senesinde üretildiyse, siz bu aracı 2012'de alırsanız vizesi (muayenesi) (2011-1+3)=2013'e kadar geçerli olacak. Harika değil mi???

Amca35 size de şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Malum İzmir'in her yerini doğalgaz için kazıyorlar. Bizim mahalleden ana caddeye çıkmak için sekiz tane sokak var ve bunlardan 7 tanesini kazdılar. Dün sabah boyoz almak için motorumla gideyim dedim. Tekerlekler çamurun içine girdikçe içim cız etti :(

Bu arada çanta bakmak da gerekiyor. Boyozlar iyi de ekmekler çantalara sığmıyor.

Keyifli günler dilerim...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Benim anlamadığım siz neden tuvturk'e telefon açtınız? Direkt ruhsatı çıkarıp binecektiniz. Ruhsat olmadan muayene yapılmaz ki? Muayeneniz ruhsata yazılı "ilk tescil" tarihinden 3 yıl sonra olacaktı. İlk tescil, aracın ruhsatına işlenme tarihidir. Benim tahminim, muhtemelen siz telefon açınca, onlar da aslında araç trafikte ama muayenesi hiç yapılmamış diye düşünüp, model yılını dikkate alıp size cezalı muayene uygulamışlar. Bence hiç karıştırmayacaktınız ve direkt ruhsatı çıkarıp keyifle binecektiniz. Selamlar.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Naci bey, onu denemiştim zaten. Aynı mantıkla düşünüyoruz sanırım

Önce trafik tescile gittim. Oradaki memur aracın vizesi olmadan ruhsatın çıkarılamayacağını söyledi. Trafiğe hiç çıkmadığını söyledim. Önemi olmadığını, aracın uygunluk belgesinin üzerinde yazan tarihin esas olduğunu, 2006 yılından itibaren 3 yıl muayeneli sayılacağını söyledi. Hatta Ek 1 (Trafik tescil başvuru) belgesinin üzerindeki araç tesciline ilişkin alanı gösterip, bu alanın TüvTurk tarafından doldurulması gerektiğini söyledi.

Ben de bunun üzerine muayene işlemleri için girişimde bulundum. Trafiğe çıkacak bir araç için, ruhsat ve plaka işlemlerinden önce kesinlikle vizeyi şart koşuyorlar.

Sonrasındaki cezai uygulama ise tamamen TuvTürk ile alakalı. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş olsun, gişede işlemimi yapan arkadaş olsun, olaydan bir haber ve birilerine sormadan işlem yapamayan kişiler. Gişede itiraz ettiğimdeyse "Yaptırmak istemiyorsanız sıradakini alayım" deyip geçiştiren tipte insanlar.

Hatta muayeneyi yapan genç arkadaş (düşünün ki ben gencim, bu arkadaş benden epeyce küçük), o kadar ukala, züppe ve alaycı tavırla yaklaşıyor ki, kurumun özel sektöre ait olduğuna inanası gelmiyor insanın. Doğru düzgün kontrol etmeden farlarıma kusur buldu ve sıfır aracı hafif kusurlu geçirdi. İçimden lanet okudum, sesimi çıkarmadım.

Belki de uygulamaların bu derece keyfi ve savsak yapılmasında sırtlarını dayadıkları devlet kurumunun oluşudur. Belki de yapılan işlemin insanlar için zaman, para ve yaptırım anlamında sıkıntı yaratabileceği gerçeğinin farkında olmalarından...

İlgilenen herkese teşekkürler...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Önce trafik tescile gittim. Oradaki memur aracın vizesi olmadan ruhsatın çıkarılamayacağını söyledi. Trafiğe hiç çıkmadığını söyledim. Önemi olmadığını, aracın uygunluk belgesinin üzerinde yazan tarihin esas olduğunu, 2006 yılından itibaren 3 yıl muayeneli sayılacağını söyledi. Hatta Ek 1 (Trafik tescil başvuru) belgesinin üzerindeki araç tesciline ilişkin alanı gösterip, bu alanın TüvTurk tarafından doldurulması gerektiğini söyledi.
    Şimdi anladım. Sizi yönlendiren trafik tescil. Bu durumda muhtemelen 2010 yılında bu konuya ilişkin bir değişiklik olmuş ve size yapılan bu yasa değişikliği nedeniyle yapılmış. Tabi bunun cezasını yine de müşteri değil satıcının çekmesi gerekirdi. Hayırlısı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Naci bey, onu denemiştim zaten. Aynı mantıkla düşünüyoruz sanırım

Ben de bunun üzerine muayene işlemleri için girişimde bulundum. Trafiğe çıkacak bir araç için, ruhsat ve plaka işlemlerinden önce kesinlikle vizeyi şart koşuyorlar.

Sonrasındaki cezai uygulama ise tamamen TuvTürk ile alakalı. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş olsun, gişede işlemimi yapan arkadaş olsun, olaydan bir haber ve birilerine sormadan işlem yapamayan kişiler. Gişede itiraz ettiğimdeyse "Yaptırmak istemiyorsanız sıradakini alayım" deyip geçiştiren tipte insanlar.

Hatta muayeneyi yapan genç arkadaş (düşünün ki ben gencim, bu arkadaş benden epeyce küçük), o kadar ukala, züppe ve alaycı tavırla yaklaşıyor ki, kurumun özel sektöre ait olduğuna inanası gelmiyor insanın. Doğru düzgün kontrol etmeden farlarıma kusur buldu ve sıfır aracı hafif kusurlu geçirdi. İçimden lanet okudum, sesimi çıkarmadım.

Belki de uygulamaların bu derece keyfi ve savsak yapılmasında sırtlarını dayadıkları devlet kurumunun oluşudur. Belki de yapılan işlemin insanlar için zaman, para ve yaptırım anlamında sıkıntı yaratabileceği gerçeğinin farkında olmalarından...

İlgilenen herkese teşekkürler...
    ben hala anlamadım bende sizin aldığınız yerden aldım motoru mart 2010 du ve dirak plaka işlemleri hallettim böyle bir yasanın çıktığını sanmıyorum bence direk tafik tescilden başvurarak bu işi çözerdiniz bu arda benim motorum kasada geldi bunu 2006b yılında toplayıp sonra tekrar kasaya koyduklarını sanmıyom böyle bişeyle uğraşamazlar adet çok çünkü bence tüv. size iş güzarlığı olmuş bu olay zaten türkiyede ne doğru merak ediyorum devlet işlerinin.hiç karıştımıcaktınız keşke bana ulasabilseydiniz ordakinlerle muhabbetim vardı gerçi bende yeni girdim beycivan hocamın şokunu yeni atlattım.motorla ilgili bişey olursa mutlaka bana ulasın sonra yaptırcanıza karar verin 0507 311 63 01 herzaman arıya bilirsini servisleri motopoldur buyuk bir olasılıkla herzaman her konuda yardımcı olurum hatta benim motoru bi görün tavsiye ederim işyerim önunde duruyor herzaman, mimarkemalettin caddesinde yolunuz düşerse beklerim saygılarla.

Motosikleti

Önemli bir konu

Değerli dostlar; Bugün akşam mağazaya uğradım ve bu cuma günü tüm evrakları almak istediğimi bununla birlikte cumartesi günüde motoru servise bırakmalarını işyerinden direkt servise geçmek istediğimi çünki servisteki ustaya motor ile ilgili ince ayarlar yaptırmak istediğimi beyan ettiğimde, motoru satan arkadaşımız ki gün aşırı mağazaya uğrayıp sürekli hal hatır sorarım ve bana bu akşam mağazaya uğradığımda bu konu hakkında konuştuğumuzda bana şunları söyledi.Abi çarşambaya kadar benden haber bekle bize ramzeyi tedarik eden firmadan satışdan sorumlu yetkili ağızdan haber geldi Ramzey QM250 nin 2011 yılı modelleri geliyormuş.Bir birbuçuk ay daha beklersem bana 2011 model verelim dedi.Çarşambaya kadar bekliyorum şimdi eğer gerçekten haber doğruysa Ramzey QM250 nin 2011 yılı modelini almayı düşünüyorum.Bu konuda sizlerden bir duyum yada haber alan olursa lütfen buradan paylaşalım.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    haydaaa. abi kalp krizi geçirtir bu haber adama
    Onca mücadeleden sonra... Bir de 2011 modelini kaçırdıysam...
    Bundan sonra İzmir'de huniyle ramzey qm 250 kullanan birisi görürseniz şaşırmayın :D
    Şaka bir yana umarım satıcının dediği doğrudur. Haydi hayırlısı...

Kasap35 çok teşekkür ederim. İlk fırsat bulduğumda ziyaretine geleceğim. Geçen perşembe iş yerimden izin alıp Otokent'teki trafik tescil amirliğine gittim. Oradaki memur uygunluk belgesini kontrol ettikten sonra vize yaptırmadan ruhsat vermeyeceğini, 2006 yılında verilen raporun 2009'da sonra erdiğini söyledi. Neyse artık, olan oldu zaten Ben halimden memnunum, en azından şimdilik. Amca35'ten gelecek habere göre belki yanına hunimle gelirim

Herkese iyi akşamlar...

Motosikleti
    haydaaa. abi kalp krizi geçirtir bu haber adama
    Onca mücadeleden sonra... Bir de 2011 modelini kaçırdıysam...
    Bundan sonra İzmir'de huniyle ramzey qm 250 kullanan birisi görürseniz şaşırmayın :D
    Şaka bir yana umarım satıcının dediği doğrudur. Haydi hayırlısı...

Kasap35 çok teşekkür ederim. İlk fırsat bulduğumda ziyaretine geleceğim. Geçen perşembe iş yerimden izin alıp Otokent'teki trafik tescil amirliğine gittim. Oradaki memur uygunluk belgesini kontrol ettikten sonra vize yaptırmadan ruhsat vermeyeceğini, 2006 yılında verilen raporun 2009'da sonra erdiğini söyledi. Neyse artık, olan oldu zaten Ben halimden memnunum, en azından şimdilik. Amca35'ten gelecek habere göre belki yanına hunimle gelirim

Herkese iyi akşamlar...
    Hadi gözün aydın artık kalp krizi geçirmene gerek kalmadı Neden dersen 2011 model Ramzey QM250 yi almak nasip değilmiş Az önce mağazadan geldim ve hemen bu konu hakkında yazmak istedim.Mağaza müdürü benim yanımda ithalatçı ve tedarikçi firmayı aradı abi bana bahsettiğin olay ne oldu diye ve olay şundan ibaret.Tedarikçi firma bir kaç gün öncesine Ramzey motorun 2011 modellerini ki QM250 den bahsediyorum getirtmekten son anda vaz geçmişler anlaşamamışlar.Sebebine gelincede Ramzey QM250 Chopper Motorlar Euro üzerinden yurt dışına avrupaya gönderiliyorlarmış.Tedarikçi firma Avrupaya gönderilen bu motorların 2011 modellerini yurtiçine getirtmek istediğini beyan ettiğinde yapılan hesaplarda gümrük ve vergiler dahil olunca şu an ki mağazalarda sıfır satılan 2006 modellerinin fiyatının neredeyse 2-3 katına geliyormuş ki buda demek oluyorki eğer firma anlaşmış olsaymış Ramzey QM 250 Chopper 2011 modelleri sıfır yaklaşık olarak 7000,00_TL ile 9000,00_TL arasında satışa sunulacaklarmış bu rakamda bu modelde çok fazla olacağından ve satışı beklenenin çok çok altında gerçekleşeceğinden Türkiyeye getirtmekten vazgeçmişler.Hani derler ya nasibin neyse o dur.Herşeyde bir hayır vardır.Canım kardeşim üzülme sen şimdi ALLAH bana sabır versin çünki bu Cumartesi motor geliyor ve bu Pazarteside ruhsat plaka işlemlerine başlıyacağım.Hadi hayırlısı ALLAH kaza bela vermesin kimseye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:44 ----------

Değerli dostlarım; ALLAH nasip ederse bu pazartesi motorumun plaka ve ruhsat işlemlerini hayırlısıyla bitirince yavaş yavaş motorun rodajına başlıyacağım.Vitesli motor ilkkez kullanmış olacağım ki birde 205cc de.Bu nedenle motorun rodajının çok iyi olması için sırasıyla yapmam gerekenleri benimle paylaşırsanız çok memnun olacağım.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    İhsan
    BİLGİ ve SEVGİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler