Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hdogan207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    foruma emek vererek bizleri bilgilendirmeye çalışan tum arkadaşlarıma tesekkür ediyorum.ben motoru alalı 4 ay oldu ve böle bir motoru hiç kullanmadığım için öğrenme süreci içerisinde 1. ve 2. viteste gittim.zor zaptediliyor alışmayan biri için agır bir motor(160kg) tabi doğal olarak rodaj süresince yavaş gidildiği için galiba sağır açıldı motor. sonsuza dek üzülmelimiyiz yada buna da yazacak bişeyleriniz varmı?şimdiden kolay gelsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    virtuemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok ama ileride belki
    Alıntı hdogan207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma emek vererek bizleri bilgilendirmeye çalışan tum arkadaşlarıma tesekkür ediyorum.ben motoru alalı 4 ay oldu ve böle bir motoru hiç kullanmadığım için öğrenme süreci içerisinde 1. ve 2. viteste gittim.zor zaptediliyor alışmayan biri için agır bir motor(160kg) tabi doğal olarak rodaj süresince yavaş gidildiği için galiba sağır açıldı motor. sonsuza dek üzülmelimiyiz yada buna da yazacak bişeyleriniz varmı?şimdiden kolay gelsin
    dostum ben bu aldığım motordan kesinlikle pişmanlık duyuyorum. şu bi gerçek motor olarak sınıfına göre kaliteli fakat aksesuar ve gövde olarak inanılmaz adi bir motor. neler çektiğimi bilemezsiniz , uzun zamandır yazmıyorum bu konuya fakat yazsam roman olurdu yani sorunları saymakla bitmiyor.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    virtuemen kardeşim bu ne sitem yahu böyle dur bakalım yavaş ol nedir seni bu kadar bu motordan soğutan onu bir anlayalım önce. Bak hakkı daha yeni aldı motoru zaten eleman uyuyamıyor nolcak bu ramzey diye. Şimdi ramzeyin kalitesini falan geçelim motorun motor yapısı kaliteli şasesi de fane değil kaportasıda düzgün. Bir tek kullanırken motorun huyunu suyunu iyi dinlemek gerekiyor. Biraz üzerine ilgi isteyen bri motor bu. Hakkı sen kafayı yorma kardeşim alırız 40 liraya 2 tane 50 mm piston takarız yürür gidersin.Hadi kalın sağlıcakla.

hdogan207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar siteme gerek yok bence gayet hos duran bir motor sadece biz tam anlamıyoruzişte eksiklerimizide burda tamamlayıp keyif ala ala surmek lazım o zaman tadı çıkar bence

Merabalar öncelikle forum çok güzel ve faydalı olmuş bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkürler. 21 yaşındayım. Benim size sorum şu : Ramzey QM 250 alacagım ama bazı korkularım var servis ve yedek parça. Örneğin farım kırıldı yada gösterge kırıldı koptu veya motorun rektefiye zamanı geldi (ki ortalama 20-25 bin km kadar gidiyo diye okuyorum formlarda çinlilerin) bu gibi yani en kısası yedek parça sorunu yaşarmıyım(örneğin rektefiye olması lazım motorun)? Çinlilerin çoğunu aynı kefeye koyup ramzeyi seçmemim sebebi ibre zenginliği ve fiyatı. Forumu nerdeyse hepsini okudum ve farım kırıldı far satan varmı gibi sorularla karsılastım servisinde bu satılmıyormu? Ben istanbulda yaşıyorum motordanda fazla anlamıyorum ilk defa vitesli cruiser tip alıcam. Şimdi ramzey QM 250 sıfır almayı düşünüyorum. Yedek parça ve serviste sorun yaşarmıyım garanti süresinden sorada serviste bakım veya arızaları, yedek parçaları bulabılırmıyım. Hafta sonları 200-250 km İstanbul Tekirdağ arası yolculuk yapıcam. Kafama takılanlar şimdilik bu kadar cvp larınız için şimdiden çok tşekkür ediyorum..

Motosikleti
    ramzey qm250
    slm arkadaşlar bende ramzey QM250 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BİR AYA YAKIM İNCELİYORUM EN HOŞUMA GİDEN MODEL O AMA EN YENİ 2007 CIKIŞLI VAR SIFIR Bİ KAÇ YERDE VAR AMA 2007 CIKIŞLI OLDUGU İÇİN TEREDDÜT EDİYORUM İKİ SENE KADAR BEKLEMİŞ MOTOR ÇÜRÜGÜ FALAN VARMIDIR DİYE TEREDDÜTÜM COK KULLANILMAYAN MOTORDA ÇÜRÜK FALAN OLURMU ....... MOTORDA TİTREME CİVATA GEVŞEMESİ CEKİŞİ HAKKINDA DA BLGİ ALMAK İSTİYORUM YA BANA Bİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bu motoru sıfır bayi yada galeriden alıcak arkadaşlara duyuruyorum kesinlikle satıcı ile herşey dahil diyerek fiyatta anlaşın teferruatı sizi dah aişin başından caydırabilir. Uygunluk belgeli gümrük sicil belgesi fatura trafik tescil işlemleri plaka çıkarma işlemleri bunlar sizi hem parasal hem zamansal zorlayacak bazı unsurlar. Çoğu kardeşimiz evrak eskikliği yüzünden parasını ödediği motorunu trafikte halen kullanamıyor. Bu motor iyi bir motor işinizi görür cinsten bir motor daha önce forumda yazdım bende kawasaki alacağım için motorumu uygun bir fiyattan vereceğim.Orjinal parçalar bakım ve temizliği benim tarafımdan yapıldı. Çizik darbe küf olan hiç bir yeri yok.Bu motorlar 2006 dan sonra üretilmediler ancak halen 2010 senesinde bayilerin elinde sıfır halde mevcutlar. Bu şekilde bir eskime söz konusu değil. Zaten servisi gereken bakımları yapıyor. Yolculuk için rahat ve ideal bi rmotordur.Ben eşimle sürekli gezilere gidiyorum. Sıkıntı yaşamadım dersem yalan olur elbette ancak hepsi bizde tatlı bir anı olarak kaldılar. Yanlız aldığınızda bazı ince noktalar var arkadaşlar herkes bunu bilmez söylemez artık siz dikkat edeceksiniz. Hayırlı haftasonları.

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    geçen sene ağustos başında sıfır olarak aldığım ve yaklaşık 1 ay önce 11.000 km.de sattıgım qm250 motoruma veda ederek gv250ye dikey geçiş yaptım..
    arada foruma girip okuyorum fakat yazmaya bi türlü zaman bulamadım, kısmet bugüneymiş.. qm 250 gayet güzel bir motordu ama ben biraz şanssızdım.. ramzeyi yan ofiste çalışan arkadaşıma sattım, şimdi kapıda yeni ve eski motorum yan yana duruyorlar, her gören bana aynı tepkiyi veriyor, bunu almak içinmi sattın güzelim motoru
    motorunuzu fazla kurcalayıp sınırlarını zorlamazsanız, on numara bi makinadır. Güle güle kullanın, Allah kaza bela vermesin hiçbirimize..
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Ben yedek parça sorunu yaşarmıyım diye sormuştum birde olmadı mondial alıcaz

emokaan82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    forumu bastan sona okuduysan zaten servis yedek parça sıkıntısı olmadığın anlamıssındır biraz. çoğu bisikletçiden bozma olsa da servis ağı geniş. yedek parça için de şöyle söyleyim, bir ay kadar once bakıma götürdüğümde egzantirik zinciri diye bi parçanın kırık olduğıu anlasıldı. hemen istediler, 4-5 güne gelir dediler, bana pek inandırıcı gelmemisti ama 4. günde aldım motoru. ama yedek parçası geç gelen arkadaslar da olmuş.

Alıntı galadquendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yedek parça sorunu yaşarmıyım diye sormuştum birde olmadı mondial alıcaz

Motosikleti
    QM250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru sıfır bayi yada galeriden alıcak arkadaşlara duyuruyorum kesinlikle satıcı ile herşey dahil diyerek fiyatta anlaşın teferruatı sizi dah aişin başından caydırabilir. Uygunluk belgeli gümrük sicil belgesi fatura trafik tescil işlemleri plaka çıkarma işlemleri bunlar sizi hem parasal hem zamansal zorlayacak bazı unsurlar. Çoğu kardeşimiz evrak eskikliği yüzünden parasını ödediği motorunu trafikte halen kullanamıyor. Bu motor iyi bir motor işinizi görür cinsten bir motor daha önce forumda yazdım bende kawasaki alacağım için motorumu uygun bir fiyattan vereceğim.Orjinal parçalar bakım ve temizliği benim tarafımdan yapıldı. Çizik darbe küf olan hiç bir yeri yok.Bu motorlar 2006 dan sonra üretilmediler ancak halen 2010 senesinde bayilerin elinde sıfır halde mevcutlar. Bu şekilde bir eskime söz konusu değil. Zaten servisi gereken bakımları yapıyor. Yolculuk için rahat ve ideal bi rmotordur.Ben eşimle sürekli gezilere gidiyorum. Sıkıntı yaşamadım dersem yalan olur elbette ancak hepsi bizde tatlı bir anı olarak kaldılar. Yanlız aldığınızda bazı ince noktalar var arkadaşlar herkes bunu bilmez söylemez artık siz dikkat edeceksiniz. Hayırlı haftasonları.
    Katılıyorum kardeşim 17 gün oldu parasını ödediğim motorumu hala alamadım parça, uygunluk belgesi vs... bekledik. 4 gündürde takipçi bizi imzaya çağıracak da imzaya gidecez onu bekliyoruz bu iş yılan hikayesine döndü. Öğleden sonra telefon edeceğim bayii ye... Nasıl çözeceğiz bu işi anlamadım...

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    valla ben hiç bu sorunları yasamadım. kırmızı vardı sadece,siyah sipqaris ettim bi haftada geldi o.eğer kırmızıyı kabul etseydim,3 güne teslim alacaktım. aracı görevlileri vardı,hersey dahil anlasmıstım. sıkıntı çekmedim. çalısan biri olmasanız bile, bu sıkıntıları çekmeye değmez. hayırlısıyla kavuşursun motoruna inş..gerçi biraz geç oldu sanırım, yağmur çamur başladı seneye kullanırsın artık...

Alıntı azaferturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum kardeşim 17 gün oldu parasını ödediğim motorumu hala alamadım parça, uygunluk belgesi vs... bekledik. 4 gündürde takipçi bizi imzaya çağıracak da imzaya gidecez onu bekliyoruz bu iş yılan hikayesine döndü. Öğleden sonra telefon edeceğim bayii ye... Nasıl çözeceğiz bu işi anlamadım...

maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    yağmur çamur demeden hala kullanıyorum
    3ds Max

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER
    valla kardesim geçen c.tesi öğlen hava güzeldi, çıkayım biraz gezeyim dedim,antarese uğrarken yağmur yakaladı,sırıl sıklam oldum.. girdim gezindim biraz kurulandım,baktım duracağı yok yağmurun,çıktım yola o yağmurda,fantazi yaptım biraz,yağmurda sürelim bakalım dedim, ostimde bi gölün içinden geçtim,motordan dumanlar falan çıkmaya basladı ama çalışmaya devam etti masallah.. sırılsıklam olmustum eve gittiğmide ama çok zevkliydi,ayaklarım su içinde,çamurlardan gölcüklerden geçmek zorunda kaldım ama süperdi herkese tavsiye ederim de bir kere yapın bence, ve eve gider gitmez ılık bir banyo daha da kullanmam ama kış uykusuna alıyorum ben, kullanacaklara hayırlı ve kazasız sürüsler kış boyunca...

Alıntı maxemrah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur çamur demeden hala kullanıyorum

Motosikleti
    QM250
    Evet çok bekledik sebebini anlayamayıp bayii den şüphe etsemde... Yinede güvenilir kişiler diye düşünüyorum... bugün fabrikayı aradım eksik parçaları olan motoru neden satıyorlar diye bayii sine sitem etti yetikili bir arkadaş "ya parça bende yoksa" diye nitekim yan çantalar yok elinde sanırım... Ben halledeceğim dedi "bayii niye bizi aramıyor" dedi. Dedim sizinle görüşmüşler zaten neyse uzun hikaye... beklemedeyiz hala... Vardır bir hayır diyorum. Kullanmaya gelince kar yağıp yerler buz tutuncaya kadar kullanmayı düşünüyorum giysi açısından herşeyi bu haftasonu halledeceğim... Bide motora kavuşsak hayırlısıyla...

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan

Ramzey QM-250 için İzmir'de Servisler Nerededir?

Değerli arkadaşlarım bugün itibarı ile güncellemek adına almış olduğum ve hala teslim almadığım kutusunda mağaza depoda demonte bekliyen Ramzey QM250 motosikletimi İzmir merkez de en uygun işini bilen Ramzey serviz nerede acaba? Basmana ve civarındakilerin hepsini dolaştım onlar da yaklaşık 4 yıl önce Ramzer servisini bırakmışlar.Genelde Çelik Motor ve Mondial servisi yapıyorlar.Mağaza herşey daghil sistemi yok yani ruhsat işi ve trafiğe çıkış işlemlerini takipciye vereceğim.A2 sınavlarımı kazandım ancak henüz trafikten ehlkiyetimi teslim almadım malüm yaklaşık 140-150 TK lazım.Motoru teslim aldığım anda bir ay içerisinde ruhsat işlemlerini bitirmem gerekiyor bunun içinde 350 TL civarı lazım.Ruhsat ve trafiğe çıkış plaka masraflarına hazırda param olmadığından motorumu mağazadan nisan 2011 de teslim alacağım.Motoru teslim aldığımda izmir içerisinde Ramzey servisleri nerede var? Malümünüz aksesuar ön cam,motosiklet alarmı,yan deri çantalar,led lambalar bunlar da takılacak bu konuda güncel tutmak adına beni aydınlatırsanız çok mutlu olacağım.
    Saygılarımla
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    RAMZEY QM 250 CRUISER

Jikle ve motor çalıştırma

Belki genel olarak bilinen ama bilmeyen arkadaşlara bilgi olarak vermek için yeni öğrendiğim bişeyi paylaşmak istiyorum.

Motorumuzu jikleyle çalıştırıyoruz daha çabuk çalışması için,bunu biliyordum ama jikle aktifken gaz verilmemesi gerekiyormuş, servise son gidişimde öğrendim. jikle de çekikken gaz veriyorum sürekli ama çalışmıyor kolay kolay dedim çocuğa, abi jikle açıkken gaz vermeyeceksin, verirsen boğarsın motoru çalışmaz dedi. gerçekten de sonradan,iki gün çalıştırmamıstım,bu soğuk havalarda olmasına rağmen, jikleyi çekip sadece marsa bastım ve zorlanmadan çalıştı. Tabiki çalışır gibi yapınca biraz da olsa gaz vermek gerekiyor. Bilmeyen arkadaslara duyurulur,

Hayırlı sürüşler herkese,

Motosikleti
    QM 250

yağ değişimi

mrb arkadaşlar.yağ değişimi yapacam ama hangi yağdan ne kadar kullanacam ve değişimi nasıl yapacam detaylı bilgi veren olursa sevimirim...

maxemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250
    @polat42 yağ değişimiyle ilgili geçmiş sayfalarda fazlasıyla detaylı bilgi verilmiştir. nasıl yapacağın, ne kadar yağ koyacağın, hangi yağ seçmelisin gibi...
    3ds Max

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250

help me ..!

Arkadaşlar km telim koptu ve Kırşehir'de hiç bir yerde yok. Bir aydır böyle geziyorum Kim bana km teli göndermek ister. karşılığında bildiğim bütün sureleri okuycağıma söz veriyorum.. Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler